» »

Dinokomp

Dinokomp

1
2
3

novinec09 ::

To je že res, vednar če kdo resnično nebi znal diagnosticirat napake, potem je boljše, da že v štartu razmišlja o kakšnem že sestavljenem računalniku in z tem nebo imel teh težav, saj bo garancija na komplet.

Po drugi strani pa je ta zadeva postala že stalnica in je vedno manj ponudb dobrih kompletov - tudi zaradi "blesavega" zakona glede certifikatov za komplete.

Na tak način sedaj služijo še razni računalniški servisi.

Jaz osebno lahko rečem samo "Hvala bogu", da je prišlo tako daleč z temi kompleti, saj sedaj lahko imaš računalnik kakršen želiš. Pred ca 10 leti se spomnim, da tega še ni bilo oz. se je dalo ponekod zmenit, da so ti ga po želji sestavili, vendar v vsakem primeru so bili računalniki plombirani in nisi imel možnosti takšnih nadgradenj, kot so dandanes. Garancija je bila ponavadi 2leti na komplet neglede na dejansko garancijsko dobo različnih komponent, katere so bile vgrajene.

dronyx ::

novinec09 je izjavil:

To je že res, vednar če kdo resnično nebi znal diagnosticirat napake, potem je boljše, da že v štartu razmišlja o kakšnem že sestavljenem računalniku in z tem nebo imel teh težav, saj bo garancija na komplet.

Jaz zadnjih 10 let vedno kupujem po mojih željah sestavljene računalnike (vse pri Mlacomu) in do sedaj nisem imel ene same okvare ali da bi moral koristiti servis. Ali boš znal nekaj diagnosticirati pa zanesljivo ne moreš vedeti vnaprej. Pričakujem pa, da lahko tako sestavljen računalnik v primeru okvare dostavim na servis in ga prevzamem popravljenega. Nenazadnje, zakaj se potem sploh bi reklo servis? Verjamem da nihče ne gre popravljat procesor ali grafično kartico, ampak se to preprosto zamenja. V službi imam neprestano opravka s serviserji in nisem še videl, da bi karkoli popravljali, samo menjajo...običajno matične ali napajalnike v PC. Torej glavno delo serviserja (servisa) je diagnostika in zamenjava pokvarjen komponente. V primeru Dinokomp to potem ni nikakršen servis, saj moraš to delo dejansko opraviti sam.

Pa osebno nimam nič proti Dinokomp, ker so cenovno res zelo ugodni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

batista bomb ::

Tisti ki ste kupovali pri donokompu, kaj pomeni da je naročilo v teku. V ponedeljek sem oddal naročilo, v torek je bilo naročilo naročeno, danes pa piše v teku?

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

"Naročeno" pomeni, da čakajo na zalogo. Tvoje stanje verjetno pomeni, da so dobili vse naročene izdelke, niso jih pa še poslali.

batista bomb ::

Zanimalo me je samo kaj pomeni v teku. Upam da je to to ;)

batista bomb ::

Evo, danes ob 7.30 je dino dostavil paket, ker sem izbral lastno dostavo. Drugače pa nimam pripomb. Sem pa zadevo naročil v ponedeljek. Kot zanimivost je imel skoraj poln kombi robe ;). Slike pridejo danes 8-)

fireX88 ::

da ne to oni namečejo prazne škatle robe notri :)
joke! go go dino!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

kamuee ::

naroču robo v pondelk, c soboto popoudne blo vse pr men doma, paket težek cca 35KG. Komplet PC!! Svaka čast, zaenkret dela vse ko puška.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

FlyingBee ::

torej 5 dni, daj še napiši kaj so ti ob naročilu obljubili, glede na to, da moraš za vsako komponento vprašat za rok dobave, ti pa si jih za komplet PC rabil cca. 6 komponent

Mafionzo ::

Evo, jaz sem naročil 12.7 in so mogli 4 komponente naročit. Komponnete so 18.7 dobili (sem jih prej klical in je rekel da dobijo konec tedna) 19.7 je pa pršu njihov kombi (šofer je faca ^.^)
Mam pa goro problemov ker sem šparal in nisem kupil dvd pogona...sedaj se pa preko USB jeb** in driverje na internetu iščem :(

dzinks63 ::

Dokupi si rabljen dvd player, dobiš za cca 5€.

Mafionzo ::

Mah zdej sem večino že naredil....Edino kar me skrbi je da mi piše "ime osnovne plošče= neznano" ter "čipset osnovne plošče=neznano".......je to pomembno? Ker mam Asrock979 Extreme 3

darkolord ::

Kje to piše?

Mafionzo ::

AIDA64 Extreme Edition.
Pa na monitorju sem opazil da mam en pixel ki se ne barva pravilno (skoz je rdeč), sicer se skorajda ne opazi (čist po naključju sem ga opazil ko se je Skyrim loadal ^^). Me sam zanima, če se bo to nadaljevalo, ali se da za to uveljavit garancijo? (mam za 24 mesecev)

darkolord ::

En piksel je pri običajnih monitorjih premalo za uveljavljanje garancije...

Mafionzo ::

No sej me ne moti (Led LCD od BenQ) sam če se bo pa kaj širilo bom pa v teh dveh letih enkrat potem uveljavil.

bajsibajsi ::

Ko tole berem pomislim, da nimajo "nic" na zalogi. Teden dni, da kupec prejme robo iz drzave, je precej prevec.

Ce je izdelek na zalogi, prejmes v npr. 2 dnevih?

Zgodovina sprememb…

fireX88 ::

V sredo sem naroču ventilator v četrtek dobil. Danes sem naročil plato, me je klical da grejo ju3 s kombijem po slovenji če želim da mi osebno dostavijo pa sm reku seveda, tako da ju3 dobim plato!! Meni so se s tem prikupli!! :)
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

RejZoR ::

bajsibajsi je izjavil:

Ko tole berem pomislim, da nimajo "nic" na zalogi. Teden dni, da kupec prejme robo iz drzave, je precej prevec.

Ce je izdelek na zalogi, prejmes v npr. 2 dnevih?


Sej a misliš da imajo računalniške trgovine ves stuff na zalogi? To je čist neracionalno pri robi, ki zastara tako hitro. Na zalogi imajo mainstream pofl, za katerega se ve, da se bo prodal tako ali drugače, 350 EUR vrednih plat za hardcore userje pač ne bojo imel na kile v skladišču...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

TOP ::

bajsibajsi je izjavil:

Ko tole berem pomislim, da nimajo "nic" na zalogi. Teden dni, da kupec prejme robo iz drzave, je precej prevec.

Ce je izdelek na zalogi, prejmes v npr. 2 dnevih?

Pa kaj ti misliš da prodajajo jogurte in podobno.to je trgovini,ki ti zrihta,kar se ti srce zaželi in kar v nekaterih trgovinah samo sanjajo o kakem izdelku.Da pa bi meli vse na zalogi,kot ti misliš še generalni uvoznik nima vedno vso robo na zalogi kar uvaža.In če smo še bolj pikolovski tudi v Sparu se zgodi da zmanjka določen izdelek,ki pa je za prehrano pomemben,recimo kruh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

bajsibajsi ::

Oba sta zgresila point mojega mnenja. Ampak ok... :)

Stvar je v tem, da tudi stvari ki so "na zalogi" v bistvu pogosto niso na zalogi; in to ne samo pri Dinokompu. Ce nakupujem online v drzavi, pricakujem da naroceno prispe v moje mesto v max. 2 dnevih po prejetju placila. Ne pa po tednu dni.

RejZoR ::

Ja, samo na Dinokomp strani nič ne piše glede zaloge ali dobavljivosti. Razen če preveriš po telefonu ali mailu. Drugo je Mimovrste kjer pa ti dejansko piše zaloga ali pa vsaj rok dobave (okvirni).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fireX88 ::

Evo samo tolk da povem, včeraj so mi ob 7ih zvečer dostavli z lastno dostavo matično ploščo na drugi konec slovenije (Ruše/Maribor-Črnomelj)! meni osebno so zdaj favorti, do prvega zajeba!! Drugač pa vse kar te zanima glede zaloge pokličeš ali mail pošlješ pa ti odgovorijo kaj hitro!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Dua'L ::

Meni so se pa zelo razočarali kupil sem grafično Gainward GTX 760 phantom so se mi pike po ekranu pojavljale pa sem moral poslat nazaj na moje stroške, ker je bila uničena. Potem sem prejel novo in sedaj med igranjem brenči sem na moje stroške ponovno poslal nazaj in sedaj mi je nočejo zamenjati, ker je kao rabljena ter so videne sledi uporabe - od montaže na ohišje in pretrgana varnostna nalepka. Pa še pošlje mi kot, da bi bil noter v škatli wc papir pa še tisti je boljše zavarovan.
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

BALAST ::

Jebat ga, Gainward in XFX imata dosti strožje garancijske pogoje od ostalih.

Vse v redu, dokler pride do detajlov, kot so varnostna nalepka ali vosek.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Janac ::

daj jih prijavi na trzno inspekcijo

Master_X ::

@Dua'L

Čaki malo...

Torej ti si kupil grafično, se ti je pokvarla (pike po ekranu), si uveljavljal garancijo. So ti poslali novo in zdaj pa je kaj? Brenči in si jo poslal nazaj v 14 dnevnem roku al kako? Ker to je zdaj malo tak, ne vem sicer kako je zakonsko določeno, ampak ti si produkt uporabljal, pokvaril, dobil novega (zamenjavo), zdaj bi ga pa rad vrnil al kako? To ne gre, lahko še enkrat garancijo uveljavljaš, kolikor jaz razumem. Ker drugače ne razumem tistega o odprti embalaži... če ti pa ne želijo garancije uveljavljat zaradi odprte embalaže (vidne uporabe, ja menda če si jo uporabljal) je pa malo hecno ja. To da pa se zadeve pošiljajo na servis al pa k prodajalcu na lastne stroške je pa dokaj normalno, razen pri kakih trgovinah, ki si fajn visoke marže računajo, pa si lahko privoščijo plačilo tistega paketka tudi od tebe do njih.

novinec09 ::

Dua'L je izjavil:

Meni so se pa zelo razočarali kupil sem grafično Gainward GTX 760 phantom so se mi pike po ekranu pojavljale pa sem moral poslat nazaj na moje stroške, ker je bila uničena. Potem sem prejel novo in sedaj med igranjem brenči sem na moje stroške ponovno poslal nazaj in sedaj mi je nočejo zamenjati, ker je kao rabljena ter so videne sledi uporabe - od montaže na ohišje in pretrgana varnostna nalepka. Pa še pošlje mi kot, da bi bil noter v škatli wc papir pa še tisti je boljše zavarovan.


Malo dvoumno si zdaj ti to napisal.
Ti si izdelek ponovno poslal v garancijo, ali si izdelek želel vrnit?

Za garancijo bi bilo malo smešno glede rabljenega izdelka, sledi uporabe in pretrgane varnostne nalepke.

Vrjetno si mislil povedat, da si jo želel vrnit in je zaradi tega niso hoteli vzeti nazaj?

Dua'L ::

novinec09 je izjavil:

Dua'L je izjavil:

Meni so se pa zelo razočarali kupil sem grafično Gainward GTX 760 phantom so se mi pike po ekranu pojavljale pa sem moral poslat nazaj na moje stroške, ker je bila uničena. Potem sem prejel novo in sedaj med igranjem brenči sem na moje stroške ponovno poslal nazaj in sedaj mi je nočejo zamenjati, ker je kao rabljena ter so videne sledi uporabe - od montaže na ohišje in pretrgana varnostna nalepka. Pa še pošlje mi kot, da bi bil noter v škatli wc papir pa še tisti je boljše zavarovan.


Malo dvoumno si zdaj ti to napisal.
Ti si izdelek ponovno poslal v garancijo, ali si izdelek želel vrnit?

Za garancijo bi bilo malo smešno glede rabljenega izdelka, sledi uporabe in pretrgane varnostne nalepke.

Vrjetno si mislil povedat, da si jo želel vrnit in je zaradi tega niso hoteli vzeti nazaj?


Ja hotel sem jo zamenjati za drugo firmo ker gainwardove imajo težave s hlajenjem in brenčijo.
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

fr4nc ::

Dua'L je izjavil:

kupil sem grafično Gainward GTX 760 phantom

Jaz bi tudi imel eno. Ali si mislil 670?

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Dua'L ::

Ja 670.
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

bdoxx ::

Ja hotel sem jo zamenjati za drugo firmo ker gainwardove imajo težave s hlajenjem in brenčijo.


haha razvajenec, logično da ti je nočejo zamenjat zakaj bi ti zamenjkali popolno delujočao kartico??, bi se moral pred nakup malo pozanimat

Janac ::

ima pravico da zamenja v 30dneh brez vprasanj!

Jaz bi jim kar poslal paket pa naj se oni placajo postnino, ti das odkupnino vrednost kartice in potem kje drugje narocis in je reseno

bluefish ::

Itak, oni bodo kar na blef sprejeli paket z odkupnino. Ne streljaj no takih.

Janac ::

Ja kak bodo pa, drugo je ce bo osebno nesel a ne.

Master_X ::

ima pravico da zamenja v 30dneh brez vprasanj!

Jaz bi jim kar poslal paket pa naj se oni placajo postnino, ti das odkupnino vrednost kartice in potem kje drugje narocis in je reseno

Veš da. Tistih tvojih 30 dni je v bistvu 14 dni, da jih obvestiš, nakar moraš v 30 dneh vrnit. Pri njemu pa ni tako, ker on je kartico že uporabljal, jo pokvaril, dobil novo in zdaj bi jo on zamenjal za drugo (sem ziher, da je že preteklo 14 dni, pa vprašanje kako je s tem, ko že enkrat uveljavljaš garancijo na produkt... po moje potem teh 14 dni več ne velja).

Glede odkupnine, bi pa rad vido katero podjetje ti bo sprejelo paket z odkupnino. Večina jih ima že med pogoji napisano, da ne sprejemajo.

bajsibajsi ::

Poslji jim dopis, kjer napises da odstopas od nakupa. Zraven pripisi stevilko transakcijskega racuna, kamor naj ti nakazejo denar. Nato jim poslji kartico na svoje stroske; brez odkupnine. V kolikor bodo zeleli zavrniti (zaradi pretrganega pecata), jih vprasaj koliko procentov znasa razlika od tvoje kupnine. Fora je, da trgovine tezijo, da ne sprejemajo izdelkov s pretrganim sealom. Ko ti pa oni posljejo "nov" izdelek, kjer je seal odstranjen, je pa vse v redu.

Uglavnem, ce je res (pre)glasna jo zavrni. Nimajo kaj teziti, saj je zakon na tvoji strani.

Janac ::

koliko procentov znasa razlika od tvoje kupnine.

nerazumem?

Dua'L ::

bajsibajsi je izjavil:

Poslji jim dopis, kjer napises da odstopas od nakupa. Zraven pripisi stevilko transakcijskega racuna, kamor naj ti nakazejo denar. Nato jim poslji kartico na svoje stroske; brez odkupnine. V kolikor bodo zeleli zavrniti (zaradi pretrganega pecata), jih vprasaj koliko procentov znasa razlika od tvoje kupnine. Fora je, da trgovine tezijo, da ne sprejemajo izdelkov s pretrganim sealom. Ko ti pa oni posljejo "nov" izdelek, kjer je seal odstranjen, je pa vse v redu.

Uglavnem, ce je res (pre)glasna jo zavrni. Nimajo kaj teziti, saj je zakon na tvoji strani.


Sem mu napisal pa mi je odogovril:

Glede vračila pa je lepo opisano (Tudi javno), da more biti izdelek nerabljen in originalno zapakiran - Vam lahko dam še številko inšpektorata, kjer Vam bodo povedali prav to!

Še povezava do brošure zveze potrošnikov slovenije:

http://www.zps.si/images/stories/brosur...

Lepo je razvidno tole:


Ne pozabite!

Četudi izdelek ali storitev nima napake, imate pravico odstopiti od pogodbe.

Izdelek morate vrniti nepoškodovan (neuporabljen) in v nespremenjeni količini.


Nevem kak mora bit izdelek poškodovan če je stara le 1 teden. Kljub temu moram jaz odpakirat grafično na pogled se tega ne da razbrati ker nisem tak genij da bi vedel da brenči med igranjem. Pa tudi zapakiral sem originalno le VGA-DVI konverter in DVI-HDMI sem odstranil folijo.
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dua'L ()

Master_X ::

Vidim, da na moje poste nekak ni odgovorov oz. komentarjev. Nekaj sem že pisal zgoraj pa se ne bom ponavljal. Te tvoje zamenjave v 14. (plus 30) dneh po mojem ne boš videl, ker nimaš pogojev za to. Če pa misliš, da jih imaš, pa piši na tržni inšpektorat, pa jih povprašaj. Pa ko boš njim zgodbico razlagal, poskusi kake bolj natančne podatke zraven navest, posebej časovne. Ker tukaj si bolj skopo vse predstavil.

Po drugi strani pa, če je tisto brenčanje res tako grozno je po mojem to bolj stvar stvarne napake. Ker namreč, če greš na Gainwardovo spletno stran (ki je tudi linkana na Dinokompu) na njihovem prospektu dvakrat piše, da je to posebno zasnovano hlajenje za kartico, ki je tišje in omogoča, da kartica dela hladneje pri višji obremenitvah, v primerjavi z referenčno. Še celo točni podatki so zraven koliko v stopinjah pa dB. Torej če je tvoja kartica res tako glasna nima oglaševanih lastnosti. Ampak kako je s tem oz. kaj sploh lahko dosežeš se boš moral sam pozanimati pri primernih institucijah (tržni inšpektorat, ZPS ipd.).

RejZoR ::

Te temperature in decibeli so larifari ker dvomim, da so zajeti po kateremkoli ISO standardu. Ko sem imel Sapphire Toxic kartico se mi je drla kot zmešana in sem mislil da bom popizdil zraven čeprav naj bi bila oh in sploh tiha.
Pol pa sem vzel TwinFrozr III in je kot bi primerjal sobni ventilator s turbopropelerskim motorjem letala...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Master_X ::

Mja saj... dal sem to kot možnost, naj malo povpraša tiste, ki so pristojni za to. Čeprav mislim, da možnosti za zamenjavo so bolj male, če prav razumem njegovo zgodbo. Kartica konec koncev dela, to da so (akustični) problemi, bi pa verjetno iz kakega reviewa al pa foruma lahko prej zvedel (plus tega da Gainward odkar jaz kupujem kartice so mi še vedno odsvetovali nakup). Dinokomp ali pa katera druga trgovina pa ti ne bodo uveljavljali garancije, potem pa še zamenjevali izpravne kartice za drugo, ker niso izposojevalnica grafičnih kartic.

PS: Če je pa kaj resnega v ventilatorju narobe, bo pa tako ali tako ob daljši zahtevnejši uporabi se pokvaril, pa se potem lahko garancija uveljavlja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Master_X ()

novinec09 ::

Sploh ne vem zakaj tukaj razlagaš kako in kaj, namesto, da bi se z njimi zmenil.

Pokliči Edija na 070 številko in mu povej kako in kaj - z njim se da vse zmenit, le normalno se z njim pogovarjaj in ti bo mogoče šel na roko, ter ti vzel kartico nazaj v račun. Je pa res, da če se boš do njega/njih obnašal, kot da so oni krivi za ta problem, ti vrjetno nebodo vzeli kartice nazaj.

Drugače pa ti nihče nebo garantiral, da je katera kartica izredno tiha, razen Silent kartic, katere pa so le do srednjega razreda na voljo.
Moja Twin Frozr II je bila na začetku resnično tiha (Razen v Full Load je bila malo glasna), sedaj pa postaja vedno glasnejša in iz računalnika se sliši le še grafična kartica - vse ostalo je tišje in to celo v Idle.
Ampak dokler dela, mi je nobena garancija nebo zamenjala, pa naj bo še zlata povrh, saj deluje in opravlja svoje delo.

Janac ::

Mogoce kdo ve kaksne marze priblizno ima dinokomp?

kamuee ::

Neb ti vedu, tut sanja se mi ne. Glede na to da imajo svojga dobavitelja je res dobro vprašanje.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Janac ::

Ne dajo mi popusta, ker imajo nizko marzo.

kamuee ::

aja pa če še nis opazu, na dinokomp.at so nižje cene, jst sm od tam naroču pa me je vseskup pršlo še ene 10posto cenej. Tko da i malo prečekeri še .at stran ne sam .si, se splača. Kr sm jih jst tut sprašval pa so mi na dinotu rekl nej grem na .at stran, da je tam ceneje.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

GrimReaper ::

Vse sigurno ni ceneje, ker gledam zdej za Radeona 7950, in je na .si 20€ ceneje, in celo 3€ ceneje kot na hoh.de.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

mihec87 ::

Janac je izjavil:

Ne dajo mi popusta, ker imajo nizko marzo.


Pa kupi drugje..

btw popust je stvar prodajalca in ni obveza da ga da..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

šernk ::

Samo eni ste pajaci ni kaj :))

kartica iz garancije preglasna, pa jo hočete vrnit

drugi pa ne dajo popusta, hahahaha, popust dobiš le če si res dober znanec, vse ostalo...je farbanje ljudi.

frend mi je dal na prenosnik 22,5% popusta, na koncu je bil cenejši od najcenejšega kar sem našel na internetu za ušivih 20€ (kar je nekje 3%)

nihče ne bo šel v minus niti za največjega znanca, kaj šele za x osebe.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica- katero priporočate ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
529437 (7769) AapocalypseE
»

Hoh.de (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Kaj kupiti
1507282962 (117748) darkolord

AGT računalniki (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
562137888 (77428) kuglvinkl

Več podobnih tem