» »

Brita vodni filtri

Brita vodni filtri

oemdzi ::

Zanima me ce se kdo uporablja ta vrc za vodo, men se zdi skrajno cudno da za 1 liter potrebuje 2 uri ali celo vec. Pa nevem a je kaj narobe z filtrom ali kaj ? Nekje sem zasledil da je nekdo napisal, da nalije vodo in pac pocaka par minut da se prefiltrira, je pa res da so bili tisto starejsi (classic)filtri in nevem ce je pri novih to normalno, da filtrira tako da kaplja po kapljicah in to dokaj pocasi.

Tastar ::

Ne sme toliko časa filtrirat. Poizkusi z drugim filtrom in preveri, da morda ta tvoj model filtra nima še gor kako protiprašno folijo za odstranit.

Lp D

MIHAc27 ::

Mi ga tudi imamo. Za 1L rabi 2-3 minute. Če rabi 2 uri je nekaj narobe z filtrom. Na vrhu imaš ponavadi en ročaj za katerega potegneš eno plastiko dol. Ali pa je kaj zamašeno.

oemdzi ::

Hmm zadeva je cisto nova, na vrhu je res en rocaj ampak za potegnit filter ven. V navodilih je samo pisalo, da je treba filter pred prvo uporabo potopit v vodo in ga pretrest, ter da prvi 2 rundi filtriranja vodo stran zlijem. Zgleda, da sem ocitno dobil slab filter, dodatnih pa v merkurju niso imeli, da bi testiral drugega.

mojsterleo ::

filtrira dost hitro. par minut za cel vrc.
so pa tej filtri res malo tako tako. eni delajo dobro, drugi nekaj pocasneje, tretji pa kr nehajo filtrirat ko pride voda do ene 75%. vcasih se problem popravi ko malo pretreses vrc/filter.
je pa res da z originalnimi brita filtri nikol nisem imel tezav. tisti cenejsi nadomestki (bwt, anna) so imeli ponavadi te simptome.

sidd ::

Jaz si tudi lastim omenjeni vrček in filter. Samo še nisem imel časa, ali dejansko pomaga, ali pa je vse skupaj samo psihične narave.
Hmm zadeva je cisto nova, na vrhu je res en rocaj ampak za potegnit filter ven. V navodilih je samo pisalo, da je treba filter pred prvo uporabo potopit v vodo in ga pretrest, ter da prvi 2 rundi filtriranja vodo stran zlijem. Zgleda, da sem ocitno dobil slab filter, dodatnih pa v merkurju niso imeli, da bi testiral drugega.

Si prepričan, da si odstranil vse zamaške na filtru? Original filtri res delujejo bp.

Lp
no idea for signature
signed
I

Agitator ::

Si po navodilih potopil filter najprej v skledo z vodo, da ga "aktiviraš" ? Voda spodrine zrak v filtru. Potem namontiraš v vrč in trikrat spustiš cel vrč vode skozi. Četrto filanje je pa potem za uporabo. Tako naj bi delal pri vsaki menjavi filtra. Sam imam Brita Marella navaden vrč.
Ne maram sveta, v katerm moraš zadovoljevati potrebe, ki jih je umetno ustvarila družba, samo zato, da te sprejemajo kot sebi enakega.

hyuga ::

in kako dolgo lahko uporabljaš en filter recimo?

Oberyn ::

Kolikor se spomnim, je en filter dober za cirka 100 l vode, čas moraš pa potem nekako oceniti glede na porabo. To čisto po spominu navajam, ko sem ga začel uporabljati, sem prebral navodila, zdaj se pa že leta po teh 100 l ravnam. A si opazil, da si obudil 5 let staro temo?

smacker ::

Vrč ima "timer", ki odšteva 4 tedne, to je bolj opomnik kot pa nuja. V praksi je odvisno od kvalitete vode in pa seveda količine. Pri nas menjamo filter, ko se začne v grelniku vode nabirat vodni kamen, porabimo nekje 10 filtrov na leto.
Nič hudega da se obujajo stare teme, če paše v kontekst. Meni se zdi bolj uporabno, da lahko v eni temi nekdo prebere vse o Brita filtrih, kot pa da bi 5 tem brskal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kava? Zeleni čaj? Črni čaj? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19046329 (592) mojsterleo
»

Filtri za vodo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11721720 (10197) denabiker
»

Filtriranje vode

Oddelek: Loža
61716 (1572) Unknown_001
»

"Strupena" voda

Oddelek: Loža
333469 (2719) Mesar
»

Zdrava Voda iz Pipe? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7926558 (24038) SkIDiver

Več podobnih tem