» »

gmail vdor

gmail vdor

Dajarra ::

Lp.
Včeraj me je Gmail opozoril, da se je nekdo iz Francije(proxad.net:78.236.87.4) vpisal v moj mail. Takoj sem zamenjal geslo in uvedel dvostopno preverjanje, ki ga Google ponuja. Ker se ukvarjam tudi z zadevami na internetu, ki vključujejo denarne posle, malo cvikam. Seveda sem vsepovsod(predvsem stavnice) gesla zamenjal.
Ali je sedaj še kakšna možnost, da kdo vdre v moj gmail račun ali pa je kdo "še vedno v mojem računalniku". Verjetno si je lahko ves inbox tudi prenesel na računalnik, ali pač?

Hvala za odgovore in pomoč, ker sem precej v skrbeh.
P.S. Za vsako stran imam sedaj tudi svojo geslo, prej sem imel nekaj podobnih.

Letalec ::

Tudi sam sem enkrat prejel to obvestilo. Pisalo je da je dostopal nekdo iz nizozemske, iz naslova service.skype. Sem potreboval nekje 5min da mi je kapnilo. Torej v skypu sem uvozil kontakte iz gmaila, (vpišeš podatke, nato pa skype avtomatsko dostopa in uvozi) tako da je bil to le lažni alarm. Torej je možno da si tudi ti izvedel kje kaj podobnega? No še vedno pa je lepo imeti več gesel oz. enega za res uradne reči in ostale za "šodr".

Gray_Warden ::

spremeni vsa gesla ki so povezana s tem e-mailom, na gmail pa si nastavi 2-koračno prevejanje preko sms sporočil. problem solved.


ps.: kode ki jih boš dobil za 2-koračno preverjanje si nujno shrani nekam saj boš drugače v primeru izgube/kraje tvojega telefona ostal tudi brez e-maila saj ne boš mogel dostopati do njega preko sms sporočil.


kar se tiče tvojih denarnih poslov....sklepam da je povsod naveden le kak znesek v eurih, brez tvojih bančnih računov, davčne številke ali česa podobnega? kakih številk kartic mogoče?

Če gre le za kake zneske nima veze tudi če jih vidi cel svet.

Mesar ::

Preveri varnostno vprašanje in email za obnovitev gesla. :) Je pa res, da je čisto možno, da si uporabil kakšno stran, ki jo uvozila tvoje kontakte.
Your turn to burn!

Dajarra ::

Gray_Warden je izjavil:

spremeni vsa gesla ki so povezana s tem e-mailom, na gmail pa si nastavi 2-koračno prevejanje preko sms sporočil. problem solved.


ps.: kode ki jih boš dobil za 2-koračno preverjanje si nujno shrani nekam saj boš drugače v primeru izgube/kraje tvojega telefona ostal tudi brez e-maila saj ne boš mogel dostopati do njega preko sms sporočil.


kar se tiče tvojih denarnih poslov....sklepam da je povsod naveden le kak znesek v eurih, brez tvojih bančnih računov, davčne številke ali česa podobnega? kakih številk kartic mogoče?

Če gre le za kake zneske nima veze tudi če jih vidi cel svet.


Najbolj kritičen je tu verjetno Moneybookers, predvidevam da poznaš. Tudi tam sem si spremenil geslo.
Ali je možno, da kdo recimo nadzoruje moj comp kako drugače sedaj?
Mogoče se sliši noob pa vseeno..

Dajarra ::

Pri Moneybookersu je kritična le recimo kreditna kartica. A so vidne le prve 4 cifre, potem pa so samo XXXXX. Ali bi si lahko kdo s tem kaj pomagal?

RejZoR ::

Gray_Warden je izjavil:

spremeni vsa gesla ki so povezana s tem e-mailom, na gmail pa si nastavi 2-koračno prevejanje preko sms sporočil. problem solved.


ps.: kode ki jih boš dobil za 2-koračno preverjanje si nujno shrani nekam saj boš drugače v primeru izgube/kraje tvojega telefona ostal tudi brez e-maila saj ne boš mogel dostopati do njega preko sms sporočil.


kar se tiče tvojih denarnih poslov....sklepam da je povsod naveden le kak znesek v eurih, brez tvojih bančnih računov, davčne številke ali česa podobnega? kakih številk kartic mogoče?

Če gre le za kake zneske nima veze tudi če jih vidi cel svet.


Drugače tud če ti ukradejo telefon greš takoj k operaterju s serijsko številko SIM kartice, da jo deaktivirajo nakar ti re-aktivirajo novo z isto številko. Problem rešen, ker boš na isto številko spet lahko dobil verifikacijsko številko.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

carota ::

@Dajarra, zdaj pa nam še zaupaj kakšno geslo si imel, da so ti ga uspeli uganiti. ;) Da vidimo če smo varni ali je bolje, da si ga še ostali podaljšamo.

Mesar ::

Dovolj je, da uporabljaš ista gesla na vseh straneh in naletiš na mino, ko nekdo gesel ne hashira ali pa jih celo sam načrtno gleda.
Your turn to burn!

Dajarra ::

Ja, to je bilo, da sem imel enaka gesla na nekaterih straneh. Mislite, da sem sedaj "varen", ko sem spremenil vsa gesla in naredil dvostopenjsko verifikacijo pri Gmailu.
Pač..a lahko ta ki je vdrl v gmail "vohlja" tudi po mojem računalniku?
Hvala še za te odgovore, mi je šlo kar živcev v zadnjih dneh..mogoče zaman, mogoče pa ne.

Lonsarg ::

Če je šlo za vdor v gmail račun si zdaj varen. Če pa gre za vdor v računalnik potem pa itak nič ni varno.

Dajarra ::

Samo recimo..če ti nekdo vdre v gmail ni nujno da ti je vdrl tudi v računalnik? In če bi kdo vdrl v računalnik, kako to vem in se tega rešim? Lahko tudi preventivno..

Lonsarg ::

No za redno posodobljen sistem, kjer antivirusni ne najde ničesar in se ni nalagalo kar vsepovprek je možnost, da je komp pod kakim nadzorom zelo majhna, kaj več niti ne moreš narest, da zagotoviš. 100% varnosti pač ni.

Sploh pa, če bi ti vdru v komp ne bi rabil z kakega drugega IPja dostop do tvojega maila, tak da ti ni treba skrbet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Dajarra ::

Hvala za pomoč!

Dajarra ::

P.S. Je bil vzrok za to, da mi je nekdo vdrl v Gmail verjetno to, da sem imel na večih straneh enako geslo, tudi Opera mi nekatera gesla shranjuje.

PS#2
Pred kratkim sem si tudi instaliral nov antivirusni, ker mi je prejšnji potekel. Instaliral sem si Comodo, je to ok?

Res najlepša hvala za pomoč.

carota ::

@Dejarra, uporabi še kakšen bolj napreden sistem za generiranje in shranjevanje gesel. Sam uporabljam Keepass in nimam dveh enakih gesel, in dolžine so vsi 16+ ter posebni znaki, številke, velike in male črke.

Dajarra ::

Lahko malo bolj opišeš, kako ta program deluje?
HVala

carota ::

What is KeePass?
Today you need to remember many passwords. You need a password for the Windows network logon, your e-mail account, your website's FTP password, online passwords (like website member account), etc. etc. etc. The list is endless. Also, you should use different passwords for each account. Because if you use only one password everywhere and someone gets this password you have a problem... A serious problem. The thief would have access to your e-mail account, website, etc. Unimaginable.

KeePass is a free open source password manager, which helps you to manage your passwords in a secure way. You can put all your passwords in one database, which is locked with one master key or a key file. So you only have to remember one single master password or select the key file to unlock the whole database. The databases are encrypted using the best and most secure encryption algorithms currently known (AES and Twofish).

http://keepass.info/
Imaš verzije za Win, Linux, Android, iOS ....

BladE_ ::

Tudi sam uporabljam KeePass... ima vse kar potrebuješ za shranjevanje gesel! Priporočam...
Akcija - Reakcija

Izaso ::

Ja to je pametna rešitev, tudi jaz toplo priporočam, ga uporabljam in je vrhunska rešitev za take neprijetne situacije.

šernk ::

hehe, mene je tudi pred pol leta vdor v gmail spravil na generator gesel (se najde na netu skripte, namenskim programom nisem najbolj zaupal, pa še skripto sem sam dopolnil malce, da je varnost še večja (linux)). tudi sam prešel iz ene 7 enostavnih gesel na 2 komplicirani (pač skripte ne morem imet povsod s seboj). tako da za v gmail imam lahko rečem lastno masterpassword geslo, na vse ostale strani pridem pa izključno še preko skripte in drugega masterpassworda. je pa tako, da bi moral spet vsa gesla menjat (specialnih znakov sedaj nimam še notri)...pa se mi nikakor ne da ubadat s tem, in najbrž bom zadevo izvedel šele ko bo spet zaznan kje kakšen vdor.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

carota ::

@šernk, KeePass sem izbral zato, ker obstaja portable varianta, ki jo imam vedno s seboj na USB ključku. Seveda je slednji najprej s TrueCryptom zaščiten.

Mesar ::

Kaj vam je dosti pohekalo gmaile? Meni še niso niti enega pa jih mam 10+. Za ful jih nea uporablam vsaki dan, samo tu pa tam grem loge gledat, če bi bil kaki čudni ip noter, ker se hitero lahko kaj zgodi pa zgubiš mail pa ti gre vse kar si si dopisoval.
Your turn to burn!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Varna gesla, ki to niso: ji32k7au4a83 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7018904 (15223) SeMiNeSanja
»

Passwordi me ubijajo! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Informacijska varnost
17643705 (30124) Pero_SLO
»

Vdor v računalnik in pošto

Oddelek: Pomoč in nasveti
233750 (2541) harmony
»

Vdor v gmail (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7420236 (18993) Joze_K
»

Google želi tvoriti in hraniti vaša gesla (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5827721 (24340) antonija

Več podobnih tem