» »

PCI express x16

PCI express x16

Matic4 ::

Pozdravljeni!

Zanima me če bi sodobne grafične kartice z vodilom PCI EXPRESS X16 (2.0) tudi delovale na tem vodilu verzije 1.0. Zavedam se da je razlika v pasovni širini in v hitrejšem pomnilniku itd... vendar me zanima če bo sploh delovala. Naprimer če bi uporabljal --> Grafična kartica Gigabyte nVidia GeForce 430GT 2 GB DDR3, PCI-E (GV-N430-2GI) na pci express x16 vodilo, kolikšen procent grafične kartice bi bil uporablje (koliko rama bi koristila matična plošča).

Hvala za razumevanje in lep preostanek sončnega tedna ;))

Senitel ::

Bi delal. Vse ostalo pa pozabi.

RuskiSnajper ::

Dela, to je dejstvo.

PCIE so vsi backward-compatible.

hojnikb ::

Laufam 460gtx na pci-e 1.1 x16 in dela BP.
#brezpodpisa

Duhec ::

Kompatibilnost naj bi bila za nazaj, ja, s tem, da PCIe 2.x grafika uporabi samo bandwidth PCI Express 1.1.
Na eni HP mašini (dx2200 z zadnjo verzijo biosa) ni delovala nobena novejša kartica s PCIe 2.0 (stestiral dve, ki sta na novejših platah normalno delovali) ampak je delovala samo starejša grafika na PCIe x16 vodilu.
Mogoče samo pri HPju !? :P

draciel ::

Si bom sposodil to temo in sicer:

Sestavil sem en pc iz naključnih kosov ( matična je kompatibilna s procesorjem itd ). Ko prižgem PC se vsi ventilatorji zalaufajo ampak na matični svetijo 4 lučke ( zelena, malo bolj zelena, rumena, rdeča) ter slike NI.

Res je da Diska nisem priklopil še ( ker sem hotel samo videti če se pokaže slika ) ampak to nima veze. Uglavnem uporabil sem starejšo pci express grafično ( geforce 6600GT ) . Sedaj mene zanima ali bi vseeno se slika morala pokazati , čeprav je grafika stara 8 let ali ne.

Matična pa je: gigabyte ga ep43 s3L

hojnikb ::

fuč rami mogoče ?
Grafična dela sploh (si preveru v kakem kompu ko dela ?)
#brezpodpisa

draciel ::

ja nazadnje ko sem jo uporabljal je delala. samo to je bilo veliko časa nazaj. ma pomoje dela. Ventilatorji se na grafični vrtijo.

Ram ni mogoče da bi bil fuč ker sem 2gb vzel iz delujočega primarnega računalnika.

hojnikb ::

za kir procesor pa gre to ?
Mogoče plate ne mara ramov al pa je celo fuč
#brezpodpisa

draciel ::

Procesor je : CPU E2180
Ram je pa DDR2 800mhz ( ki ga plošča podpira ).

A starejše PCI - E grafične bi morale delati na novejših platah? Ker najbrž je grafa kriva.. ( prestara ? )

hojnikb ::

stestiri prvo grafično, da lahko to izločiš.
Pa ti plata kej piska ko pržgeš vseskup ?

pci-e je kompatabilen za naprej in nazaj (sam laufam recimo 460gtx ko je 2.0 mam pa plato z 1.1)

maš še kak 775 proc in/ali plato da lahko stestiraš ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

draciel ::

nimam speakerja. ga bom zdej dal notr pa poročam če bo kaj piskalo..

hojnikb ::

včasih se iz teh beepov da kej ugotovit
#brezpodpisa

Janac ::

napajalnik je

draciel ::

ok stvar je taka. delujoč speaker sem dal notr, samo ne piska nič. sploh nula. tudi če dam rame ven ne piska, kar bi moralo.

In ne @janac ni napajalnik. Če svetijo vse lučke na matični je nekaj narobe vendar ne napajalnik

napajalnik je 400W. Zadosti da zalaufa 5 let star procesor ter 8 let staro grafo.

draciel ::

Ugotovil sem da tiste 4 lučke so ( phase led's ). Več kot jih gori, bolj je procesor zaseden. Toda zakaj mi vse gorijo če pa se niti računalnik ne prižge. ( in ali je mogoče da mi ne pokaže slike zaradi tega=

Janac ::

MA NE SERI, sem imel enak problem , isto phase ledice svetile in guess what, NAPAJALNIK JE CKRNU

si probal clr_cmos?

hojnikb ::

Če plata ne piska ko daš ven rame in ostale pomembne stvari, je verjetno plata hin.Lahko bi bil tut napajalnik; zato pa zalaufi kak delujoč komp s tem napajalcem..
#brezpodpisa

draciel ::

Probal z drugim napajalcem - > še zmer svetijo vse lučke za cpu load ( grafična tud dela ker sem jo probal na drugemu pcju )

hojnikb ::

poglej kondije, če so ok.
Ker vse kaže na to, da je plata hin
Čeprav bi lahko bil tut procesor, sam to je malo verjetno.
#brezpodpisa

69charger ::

Najverjetne je šla plošča. Probaj še resetiranje CMOSa.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Duhec ::

Poglej, če nimaš pod plato kak kovinski distančnik, ki ni na pravi poziciji in dela šlus pod plato. :)
Sej tisti kockast 4-pinski napajalnik konektor si priklopil ?
Reset konektor na plati gotovo ni v šlusu? (da nisi falil in gor priklopil kako ledico). :)
Naredi še Clear Cmosa (po navodilih za Gigabyte), da boš ziher.

draciel ::

Duhec je izjavil:


Sej tisti kockast 4-pinski napajalnik konektor si priklopil ?

Naredi še Clear Cmosa (po navodilih za Gigabyte), da boš ziher.


Ne nisem lol. Dela sedaj :D

Duhec ::

Torej nisi priklopil kockastega 4 pinskega dodatnega napajanja za CPU ?
Pohvalno, da vsaj pošteno priznaš, kdo drug bi pametoval v nedogled. :)

shadeX ::

Duhec je izjavil:

Torej nisi priklopil kockastega 4 pinskega dodatnega napajanja za CPU ?
Pohvalno, da vsaj pošteno priznaš, kdo drug bi pametoval v nedogled. :)


Ne nisem. TUdi prvič nisem sestavljal pcja ampak sedaj se mi je to zgodilo. Zgleda da sem ga pač spregledal. Hvala sedaj, deluje. =)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
398585 (8032) Pšenični
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354865 (2993) Riff
»

Računalnik se ne vžge

Oddelek: Pomoč in nasveti
111851 (1630) timic1997
»

baterija biosa pri računalnikih

Oddelek: Pomoč in nasveti
172143 (1826) Pyr0Beast
»

grafična ok, slike ni!!!???

Oddelek: Pomoč in nasveti
352434 (1854) polde66

Več podobnih tem