» »

Računalnik se ne vžge

Računalnik se ne vžge

baxon ::

Ko želim zagnati računalnik le ta ne pokaže nobenega znaka (kot da ne bi bil priklopljen na elektriko) na tipkovnici pa mi vse luči utripajo. Včeraj je še vse delovalo normalno.

LP

popster ::

probaj dat ven naslednje komponente:
disk, cdrom,grafično kartico (sploh če imaš integrirano), itd da boš videl če potem prideš v bios.

Pa tudi odklopit in vklopit kabel od napajalnik-matična probaj

dzinks63 ::

Najbrž je krivec ram. Daj v komp samo eno palčko in probaj. Dve naenkrat težko da sta odpovedali, ni pa nemogoče.

baxon ::

poizkusil sem z ramom in ni spremembe

kiros ::

mogoče pa ne dela gumb za vžig. ali pa napajalnik nekako.
kiros

popster ::

poizkusil sem z ramom in ni spremembe

računalnik ne bo vžgal brez rama, samo neki bi moralo piskat edino,..

timic1997 ::

Dober Dan!
Jst bi malo spremenil temo...
Imam plato, staro manj kot eno leto, na plati gori lučka za napajanje, pri konektorjih (power switch,...) sem izmeril voltažo power switcha in mi izpoiše 3,34V. Do tukaj vse vredu, vendar ko ga probam vžgati nič ne reagira...

Prosim za pomoč.

Lp

logout ::

V plošči imej samo procesor s hladilnikom in eno palčko RAMa. Dodaj neko čimenostavnejšo grafično, če nimaš on-board. Priklopi napajalnik z vsemi potrebnimi priključki. Priključi monitor, tipkovnico če se le da s PS2 priključkom in elektriko. Preveri še enkrat, če so vsi kabli v redu priključeni. Vklopi in opazuj, kaj se dogaja. Če ni pričakovanega efekta, ugasni, odklopi od elektrike. Menjaj eno od komponent, ponovi vajo.

Slejkoprej najdeš komponento, ki je problematična.

L.p., Kloko

jat2406 ::

Napatost na power on stikalu je običajno okrog 5V.
Pomeri napetost na 20/24pinskem napajalnem konektorju med pinom 9 (običajno vijoličasta) in katero koli maso (črna).
To je 5V Standby.
Defekten napajalnik zelo rad spusti to napetost na cca 3V in potem ne bo nikakršne reakcije s strani plošče, za LED diodo na plošši pa je še dovol da sveti

timic1997 ::

Sem zamenjal napajalnik, in tudi ne vžge, stem da zdaj vrže vn 4.5V. Zanima me, če je še kakšen drug način vžiganja računalnika???

Lp

Duhec ::

@timic1997, poglej, če imaš vse napajalne konektorje priklopljene na osn.plošči, posebno tisti kockast 4 pinski-12V konektor za napajanje CPUja.
Naredi še Clear Cmosa po navodilih za tvojo osn.ploščo.

timic1997 ::

Vsi napajalni konektorji in kabli so povezani na plato kot piše v navodilih ( moja plata nima kockastega 4-pinskega 12V konektorja). Preveril sem vse kondenzatorje in delujejo. Če komu pride še kakšna ideja, kako bi jo lahko na drugačen načil vžgal...

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z matično ploščo

Oddelek: Pomoč in nasveti
276653 (6085) lucky13
»

Lučka na monitorju utripa

Oddelek: Pomoč in nasveti
232127 (1680) Duhec
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
121314 (1134) crniangeo
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354865 (2993) Riff
»

računalnik po čiščenju ne deluje

Oddelek: Strojna oprema
12890 (549) borut_p

Več podobnih tem