» »

Kartoni od Jajc

Kartoni od Jajc

Goran's Blog ::

Lep pozdrav.

Rabil bi okol 800-1000 kartonov od jajc, zanima me kje bi jih dobil ali pa odkupil če kdo ve?
Zanima me če se jih da dobiti v okolici primorske.

ZaphodBB ::

Če jih misliš uporabljat za zvočno izolacijo naj ti povem, da ne deljuje :D

Goran's Blog ::

Ja ni samo pc forum,je tudi odelek za zvok in sliko na forumu,mislim da je tale forum zelo obširen:)
ZaphodBB za zvočno izolacijo vem da ne delujejo, vendar zvok v notranjosti sobe se bistveno spremeni(izboljša)

Zgodovina sprememb…

RuskiSnajper ::

In ... kako bi soba izgledala če bi jo olepil z kartoni ?

Želodec me že boli od smeha danes.

Goran's Blog ::

RuskiSnajper je izjavil:

In ... kako bi soba izgledala če bi jo olepil z kartoni ?

Želodec me že boli od smeha danes.

Plac za vaje?:)Kaj bolj jasno sedaj?:)

Zgodovina sprememb…

Vikking ::

xerror ::

Tudi izboljša ga ne...
Piramide razbijejo zvok, ampak če želiš izboljšati zvok moraš preračunati kakšne piramide rabiš (velikost, razporeditev, material), potem pa potrebješ še absorberje. Če želiš izboljšati akustiko v placu za vaje boš največ naredil, če narediš kotne absorberje iz tervola, najbolje je če uporabiš DP-8. Zafilaš kote pa se že veliko pozna.


http://www.basstraps.net/DIY-BASS-TRAPS...

Arto ::

Tiste gume profesionalne pene s trikotniki so drage ko žafran.

Goran's Blog ::

xerror je izjavil:

Tudi izboljša ga ne...
Piramide razbijejo zvok, ampak če želiš izboljšati zvok moraš preračunati kakšne piramide rabiš (velikost, razporeditev, material), potem pa potrebješ še absorberje. Če želiš izboljšati akustiko v placu za vaje boš največ naredil, če narediš kotne absorberje iz tervola, najbolje je če uporabiš DP-8. Zafilaš kote pa se že veliko pozna.


http://www.basstraps.net/DIY-BASS-TRAPS...


Ubistvi zaduši odmev,glede tega s tervolam sem tudi pomislil.

Vikking ::

lahko povprašaš tudi tu: http://www.meja.si/

Drugače pa poiščeš lokalnega rejca piščancev, povprašaš za kartone.

borutz ::

Jaz sem skozi celotno nizjo glasbeno solo gledal v sobi te kartone od jajc in je obcutna razlika v zvoku.
soba postane "suha" zvok ne doni, ne odmeva in za igranje je to 1A
Vec igras v taki sobi lazje ti je potem v drugih normalnih sobah, prostorih,....

Tako da ti kar nabavi, ne oziraj se na druge komentarje

dzinks63 ::

Še bolj primerne so plošče,

kje jih pri nas dobiti vprašanje, povprašaj pri večjih farmah, ali pa v večjih godtilniških obratih, kje so papirni odpad.

ZaphodBB ::

Saj verjeno ravno te išče. Je kar dober nasvet.

Torej: pokliči po farmah (Pivka, Jata Emona,...), gostinski obrati. Potem pa že zmanjka počasi.

Če ti na farmi ne bodo pripravljeni prodati, boš pa vsaj zvedel kje jih oni kupujejo.

TilenS ::

Ravno te ki so na sliki ima kolega nalepljene po stenah sobe kjer vadijo in je seveda boljše z kot pa brez. Nekih meritev sicer nisem izvajal ampak že takoj čuješ, da višje frekvence začne razbijati, nizkih zaradi daljših valovnih dolžin pa seveda ne more.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TilenS ()

dzinks63 ::

Po malo brskanja embalažo za jajca izdeluje: sonycommerce

Meizu ::

Tisti, ki trdi, da škatle od jajc ne pomagajo, potem ne ve ravno kaj govori. Brez heca. Definitivno ni isto kot plamofon, je pa bistveno bistveno ceneje, ter še vedno kolikor toliko efektivno.

xerror ::

Meizu je izjavil:

Tisti, ki trdi, da škatle od jajc ne pomagajo, potem ne ve ravno kaj govori. Brez heca. Definitivno ni isto kot plamofon, je pa bistveno bistveno ceneje, ter še vedno kolikor toliko efektivno.


Vbistvu je akustika moje področje... Res da razbije odmev, ampak sama akustika je pa v ku***. Če želiš dober sound moraš v prostoru najti kritične frekvence in jih zadušiti, to s kartoni od jajc ne moreš, ker ne vpijajo zvoka, ampak samo razbijejo. Ampak, če misliš samo doma malo prčkati, nič resnega je vseeno, če obesiš samo zavese pa ti bo vredu. Če pa misliš delati kaj resnega ali pa imeti hud plac za vaje je pa potrebno kar nekaj denarja, tudi če imaš absorberje jih ne moreš kar nametati tako kot paše. Prostor se vedno premeri in se preračuna kakšne absorberje rabiš, kakšne dimenzije, material, kako jih postaviti,... Ampak tukaj so potem precejšni stroški. Zadnjič sem recimo delal za en studio. 10x8m, 3,5m strop. Samo material bo prišel približno 20 000 €, kje je potem še delo... Pa Pri materialu niso tistih dragih piramidastih pen, ker v studiu niso kaj preveč koristne, ker ne vpijajo nizkih tonov.

Goran's Blog ::

xerror je izjavil:

Meizu je izjavil:

Tisti, ki trdi, da škatle od jajc ne pomagajo, potem ne ve ravno kaj govori. Brez heca. Definitivno ni isto kot plamofon, je pa bistveno bistveno ceneje, ter še vedno kolikor toliko efektivno.


Vbistvu je akustika moje področje... Res da razbije odmev, ampak sama akustika je pa v ku***. Če želiš dober sound moraš v prostoru najti kritične frekvence in jih zadušiti, to s kartoni od jajc ne moreš, ker ne vpijajo zvoka, ampak samo razbijejo. Ampak, če misliš samo doma malo prčkati, nič resnega je vseeno, če obesiš samo zavese pa ti bo vredu. Če pa misliš delati kaj resnega ali pa imeti hud plac za vaje je pa potrebno kar nekaj denarja, tudi če imaš absorberje jih ne moreš kar nametati tako kot paše. Prostor se vedno premeri in se preračuna kakšne absorberje rabiš, kakšne dimenzije, material, kako jih postaviti,... Ampak tukaj so potem precejšni stroški. Zadnjič sem recimo delal za en studio. 10x8m, 3,5m strop. Samo material bo prišel približno 20 000 €, kje je potem še delo... Pa Pri materialu niso tistih dragih piramidastih pen, ker v studiu niso kaj preveč koristne, ker ne vpijajo nizkih tonov.


Se stinjam z vsem napisanim, mi ne potrebujemo več kot jajčnih škatel.
Če bi hotel bolj resno pa gre še in še denarja vendar nimamo mi namena narediti resen studio al karkoli podobnega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

zvočno izoliranje 300W moči ?

Oddelek: Loža
291939 (1427) ginekk
»

Izolacija sobe za vaje z bendom

Oddelek: Loža
133286 (2901) LeQuack
»

izboljšanje akustike sobe

Oddelek: Zvok in slika
115145 (4731) jamiroq
»

Najtišji kraj na svetu, par vprašanj

Oddelek: Loža
277270 (6008) guest #44
»

Vrhunsko ozvočenje

Oddelek: Zvok in slika
163397 (2851) PlayRoom_si

Več podobnih tem