» »

Brezžična mrežna

Brezžična mrežna

pijavka ::

Kupujem brezžično mrežno.
Gledam ta dva modela:

TL-WN851ND za dobrih 17 €.

TL-WN951N za 26 €.

Zanima me, koliko so tri antene boljše od dveh. Je "vredno" teh deset evrov več? Optika 20/20.
Še kak drug predlog?

pijavka ::

Je kdo pred kratkim kupil kakšno in je zadovoljen z njo?

Spajky ::

Vse antene direkt na kartici v kompu nekje pri nogah pri zidu v vogalu pod mizo so sr*nje! Bolje 1 antena na 1m kabla potegnjena ven iza kompa na mizi, kot brdo anten na tleh v kotu pri zidu štrlečih ven iz komp kište ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

pijavka ::

Če je že tako, potem je vseeno, ali sta dve ali tri, kajne?

Voluhar88 ::

Sam si lastim tole kartico: TL-WN781ND in lahko povem da je zanesljiva zadeva, dela vedno brez izpadov (ki so lahko pogosti pri USB adapterjih). Je pa res, da najde precej manj routerjev, kot pa moj prenosnik. To pa zaradi tega kar je bilo zgoraj napisano (PC pri tleh ob steni, v kotu sobe ...). Sem poskusil z močnejšo anteno (15dBi proti 2dBi) in ni bilo skoraj nobene razlike. Zato sem bil prisiljen nabavit dodaten accespoint, da sem ulovil želeno omrežje.

Z večimi antenami neboš kaj veliko pridobil, če imaš računalnik na neugodnem položaju. Je bolje, da vzameš kartico z eno anteno, pa jo preko kabla postaviš na bolj izpostavljeno mesto. Več anten ti da to opcijo, da lahko antene različno usmeriš in loviš signale iz različnih smeri bolje (recimo postaviš v x,y,z smeri.)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težava z routerjem (TP-LINK tl-wr741nd) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6213174 (5913) AC_DC
»

TP-LINK-TL-WN722N Wi-fi Adapter - Mnenje?

Oddelek: Omrežja in internet
122290 (2116) fujtajksel
»

Wireless WIFI antena

Oddelek: Omrežja in internet
208128 (7367) hodor
»

kako izboljšati domet routerja

Oddelek: Omrežja in internet
4011792 (9646) Pyr0Beast
»

Wireless teorija

Oddelek: Omrežja in internet
92839 (2439) BCSman

Več podobnih tem