» »

ddr2 ram

ddr2 ram

Gray_Warden ::

Pozdravljeni!

Zanima me če kdo ve kje bi se dalo kupiti SINGLE SIDED ddr2 2gb ram in če taka reč sploh obstaja? Iščem po googlu in ničesar ne najdem.

Zakaj me zanima?
Nekega razloga za nakup novega sistema i5+matična+ram za približno 360 eur nimam, potrebujem pa več rama.

hvala za odgovore!

ps.: rešitev bi bila mogoče tudi 2 palčki 4 gb ddr2 rama vendar sklepam da bi bila cena take palčke abnormalno visoka.

dodatek: single sided ram pomeni da so DIMM le na 1 strani. To potrebujem zaradi omejitev matične plošče, ki podpira le 4 strani DIMMov. To pomeni da lahko uporabim 2 x dvostranični ram, 1 x dvostranični in 2x enostranični ram ali 4 x enostranični ram.
Zgornja omejitev matične plošče je sicer 8 gb rama, zaradi česar sem to matično tudi kupil. Šele kasneje pa sem ugotovil da ima napisano omejitev. Pri prodaji ta omejitev ni bila jasno navedena. (je bila napisana v drobnem tisku v jeziku klinongov :D )

joze28 ::

Katero ploščo imaš?
Koliko rama imaš sedaj ter koliko ga želiš imeti?

Gray_Warden ::

imam 4 gb rama, rad bi ga imel 8.

imam matično ploščo ga-ep41-ud3l http://www.gigabyte.com/products/produc...

kot sem rekel..matična plošča ima omejitev, da ima lahko le 4 "strani" rama. Pač 2 dvostranična ali 4 enostranične palčke rama.
citiram: Because of Intel chipset limitation, please use single-side memory module if four memory modules are to be installed.

Kakor sem opazil, je najdba single sided 2 gb ramo rahlo Mission impossible. Se motim?

Zgodovina sprememb…

joze28 ::

Si že sam ugotovil,da je 2 gb SS predrag,
išči drugo ploščo.

Gray_Warden ::

eh, potem pride tak strošek da je ceneje če zamenjam cpu+matično+ram...

če bi menjal ploščo bi dal zanjo kakih 90 eur, potem pa še 60 eur za 2 palčki rama. Kot vidiš na linku ki sem ga dal, je moja matična pač za podnožje 775. Se ne splača več kupovat takih matičnih, saj je to zastarela roba.

škoda, sem upal da mogoče kdo ve kje bi se dalo dobiti ta ram ali pa ima mogoče kdo rabljenega doma in bi ga rad prodal ali karkoli podobnega.
bom pogledal še male oglase če kdo poceni prodaja kako rabljeno matično in ram.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GA-P35T-DS3P

Oddelek: Strojna oprema
252330 (2053) SuperVeloce
»

Nadgradnja pomnilnika

Oddelek: Kaj kupiti
152458 (2136) Bobr123
»

Ram problem

Oddelek: Strojna oprema
111384 (1081) OZZY
»

Plošča zazna samo 512MB rama

Oddelek: Strojna oprema
7528 (477) dottor
»

Rami 8gb

Oddelek: Pomoč in nasveti
241810 (1487) Xserces

Več podobnih tem