» »

Power / Aux Temperature

Power / Aux Temperature

Sodom ::

Sandra 2k3 pro mi kaze, da imam na Power / Aux 62°C. Zadeva ima klicaj (!), zato menim, da je nekaj narobe.

Kaj je sploh power / aux? Kako zmanjsati temperaturo?

Any clues?

Hvala
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

msmiha ::

Vrjetno ti kaže narobe. Če se ne motim je to temaratura ohišja.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Sodom ::

Dvomim, temperaturo ohisja kaze Board Temperature, ne?

Mel sem en program prej, ki mi je tudi kazal cca. 60°C, na Fan2, se mi zdi. Tri temperature so bile prikazane.
Procesor, plata in to, za kar se nemo kaj je.

Se kdo? Res me zanima kaj je to za ena ponev v mojem racunalniku
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

the_unborn ::

sem skoraj 100% preprican da ti kaze notranjo temperaturo procesorja, imas AMD XP in kaksno KT400 plato?

Silence-r ::

Jst mam aux temperaturo skoz na 82°C, konstantno ne glede na proc, frekvenco ali voltažo...

Po mojem gre tu za temperaturo kakšnega vezja; like kondenzatorji & stuff.
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!

GUFY ::

Pa res nobeden ne ve kje Sandra 2k3 odčita ta podatek. Mislim da nas je veliko, ki se to sprašujemo, saj si ne želimo take vročine v svoji mašini.

Imam pa nforce2 plato od MSI-ja K7N2.

Sodom ::

P4 imam...
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back

msmiha ::

Silence-r: Kondenztorji se ne bi smeli greti če so normalni.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Silence-r ::

msmiha: Vzemi v roke kondenzator, pa ga prikljuci na napetost ki je navedena na njem. Recimo da spravis skozi tok 10A (ce zdrzi) ... in potem drži kondenzator v rokah!!!

Ne lapaj, pa zakaj mislis da pise na kondenzatorju temperature +115, za foro, ker se ne grejejo??? Aya pa normalne razmere, navadna žica na 220 voltih se tudi ne greje, dokler nanjo ne priključiš grelca za 1000W!
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!

TribesMan ::

Silence-r brez zamere ampk kvasis neumnosti. Razlozi mi primer kjer kondenzator v racunalniski tehniki priklapljamo tako da cez njega tecejo nevemkaksni tokovi. Kondezatorji se rabijo samo za glajenje in shranjevanje energije, Sicer jih lahko uporabljas tudi da tok skoz njih tece vedar bi blo to v kaksni pasivni visokotonski zvocniski kretnici, ne pa v racunalniku. Tako da ce ti skozi kondenzator tece 10A je velika moznost da je prebit/skurjen.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Silence-r ::

Če kvasim neumnosti, mi lahko razložiš zakaj so tam trije kondenzatorji okoli socketa na moji mamaplati vroči; mislim če dam roko v bližino se bolj čuti vročina kondenzatorjev kot pa vročina s hladilnih reber.

Aja še nekaj; nevemkakšni tokovi v računalniški tehniki so bolj pogosti kot pa v nevemkakšni visokonapetostni elektroniki. Sem skoraj prepričan da je tok ki teče skozi procesor večji od tistega ki teče skozi 1KW grelec.

Če si dosedaj opazoval samo kondenzator vezan v simple električni krog, potem ne moreš trditi nekaj česar ne veš.
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!

TribesMan ::

Silence-r tok ne tece SKOZI kondenzator a ne zastopis??? Kondenzator je priklopljen vzporedno porabniku zato da zgladi nihanja v napajalni napetosti.

Ce se ti pa grejejo je pa to zarad tega, ker so na plati stikalni napajalniki, ki delajo pri visokih frekvencah, kodenzatorji pa visokih frekvenc ne marajo.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Silence-r ::

Ok, sory mojemu pomankljivemu tehničnemu znanju oziroma izrazoslovju. Pač nisem (še) štromar!

Sej bistvo tega topica je kaj se greje pod AUX temperaturo :D , tega pa še zdaj nismo rešil ne?
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!

GUFY ::

Ja sam ful pametujete pa ne poveste nič kar bi nam razjasnilo kaj in kje se greje ko se v Sisoft Sandri pojavi opozorilo Power / Aux temperature is high.
Imam pa nforce2 MSI K7N2 plato.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GUFY ()

Silence-r ::

Ma ne se sekirat zarad high ... temp je itak skoz ista +-1°C, right? Nima smisla ugotavlat kako zmanjsat, ceprov mene zanima kaj je sploh ta temp.!
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave pri nalogi z vezavami

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
174046 (3124) steev
»

power/aux

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91152 (709) bow11
»

Dodajanje kondenzatorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
596388 (5512) OwcA
»

navijanje 3000+

Oddelek: Navijanje
241246 (882) delfinus
»

Pregrevanje Napajalnika?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141163 (933) _Dejan_

Več podobnih tem