» »

Samba kot PDC

Samba kot PDC

Trojaner ::

Poskušam postaviti PDC s Sambo, ampak to so ježeve muke . No ja, saj osnovno delovanja sambe (beri: workgroup in sharanje) deluje v minuti, naprej pa...
Uspel sem doseci (po dolgih urah), da se mi je na XP PRO klientu izpisalo Dobrodošli v domeni... Ko pa se računalnik resetira, in se hočem prijaviti v domeno, mi napiše da domenski strežnik ni na voljo ali pa da na njem ni accounta za ta računalnik. Najverjetneje je razlog v tej zadnji možnosti. Prebral sem že kopico FAQjev in raznih Manualov, vendar je postopek dodajanja teh machine accountov in user accountov za Sambo dokaj zapleten. Na Win98 klientu se lahko prijavim v domeno, če se prijavim kot root, z drugimi userji prav tako ne gre. Je že kdo imel podoben problem ali pa zna na simple način razložit kaj naj nardim s temi accounti da bo stvar delovala?

PS za tajne policiste :) : ta tekst sem že objavil v drugi svoji temi, vendar s tisto temo ni imelo prave povezave, zato sem naredil samostojno temo...

SasoS ::

1. You need to Have Samba 2.2.1a, or greater.
2. You need a copy of XP 2600 Pro.
3. Create a user on the Samba server than has the ability to join the Samba domain.
4. Create a machine account on the Samba server. More about this is in the Samba PDC HOWTO.
5. In XP pull up a command prompt and type "net use * /d" this will disconnect the XP machine from ALL shares on the Samba server, this is required.
6. Right click on the My Computer Icon. > Properties > Computer Name > Change > Domain, and Enter the domain name to join, It will prompt you for a username/password.
7. Reboot XP
8. Go into your registry and Change the following Value to "0" instead of "1". Such as: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\netlogon\parameters\ "RequireSignOrSeal"=dword:00000000
9. Reboot
10. Login to your Samba PDC

Meni dela z XPji bp...imet moraš nastavljene encrypted passworde, account za mašino (ime_računalnika$ <- ja $ na koncu) v /etc/passwd in pa ustrezne accounte za mašine in userje v smbpasswd. Preberi si un PDC How-to, tam piše to vse natančno...

darh ::

upam da ti bo ratalo.. ker meni ni...
bodi še tolk dobr pa kofig od sambe pokaži.. da vidim kaj mam jest drugače, hvala 8-)
Excuses are useless! Results are priceless!

SasoS ::

config je več ali manj default. Pomembno je edino da nardiš netlogon in pa Profiles shara.

/etc/samba/smb.conf:

[global]
netbios name = MYSERVER
workgroup = WORKGROUP
server string = Linux
hosts allow = 192.168.0. 127.
load printers = yes
log level = 1
syslog = 0
log file = /var/log/samba/log.%m
max log size = 50
security = user
encrypt passwords = yes
ssl CA certDir = /etc/ssl/certs
socket options = TCP_NODELAY SO_RCVBUF=8192 SO_SNDBUF=8192
interfaces = 192.168.0.1/24 127.0.0.0/8
bind interfaces only = true
local master = yes
os level = 64
domain master = yes
preferred master = yes
domain logons = yes
logon path = \\%L\Profiles\%U
logon drive = G:
logon home = \\%L\%U
logon script = logon.cmd
wins support = yes
wins proxy = yes
dns proxy = no
[homes]
comment = Home Directories
browseable = no
writable = yes
create mask = 0640
[netlogon]
comment = Network Logon Service
path = /etc/samba/netlogon
guest ok = yes
writable = no
share modes = no
write list = ntadmin
[Profiles]
path = /etc/samba/profiles
browseable = no
guest ok = yes
writable = yes
create mask = 0600
directory mask = 0700
[printers]
comment = All Printers
path = /var/spool/samba
browseable = no
guest ok = no
writable = no
printable = yes

Trojaner ::

Daj prosim ce se ti da, malo razlo?i, kaj naj dam v netlogon in profiles direktorije, da bo zadeva zlaufala. Sem pac newbie za Sambo in Linux...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys wrt160nl

Oddelek: Omrežja in internet
111279 (803) Hayabusa
»

Konfiguriranje Sambe

Oddelek: Omrežja in internet
121516 (1283) Mr_Globus
»

Dve domeni na enem serverju?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6919 (840) Trojaner
»

Vaša smb.conf datoteka-nasvet?

Oddelek: Operacijski sistemi
51458 (1354) Gh0st
»

Windows Domain - kaj je bolš od navadnih sharov

Oddelek: Pomoč in nasveti
81044 (930) andrej

Več podobnih tem