» »

Windows Domain - kaj je bolš od navadnih sharov

Windows Domain - kaj je bolš od navadnih sharov

MUC ::

Zdej sem si zrihtal v mreži Windows Domain Controller na linuxu, in se nanj konektal preko dveh XPjev v domeno.

Ne vem , kaj sem točno pričakoval, samo zdi se mi, da ne vidim nobene razlike, kot pri navadnih sherih. Kaj je prednost domene sploh?

Hvala

ToniT ::

Centralno upravljanje mreže, enotna varnostna politika in še marsikaj...

MUC ::

MI lahk daš kakšen primer za eno in drugo, kako se to vidi v praksi

ToniT ::

Če imam 100 uporabnikov in želim razdeliti pravice tem 100 uporabnikom, naredim to v domeni 1 krat in se lahko uporabnik prijavi na bilo kateri delovni postaji v mrežo, če pa nimam domene, pa moram to narediti 100 X. (upam , da je dovolj jasno).

l0wc4 ::

Napišeš lahko login skripte za uporabnike, jih razdeliš v grupe, jim daš različna dovoljenja itd....

andrej ::

lowcrash: to lahko naredis tudi v workgroupu;)

Glavna prednost domene je, da lahko vse upravljas iz enega racunalnika. Torej vsi uporabniki so definirani na enem centralnem racunalniku, ki hrani nastavitve za vse. Ce ti hoces spremenit recimo gesla, to naredis na enem Pc-ju. Ce hoces spremenit recimo varnostno politiko in zahtevas gesla z 10 znaki, to naredis samo na enem racunalniku.

Ce nimas domene moras naredit vse spremembe na vseh racunalih.

Mene malo moti kar si napisal: "Windows Domain Controller na linuxu". Sicer nisem linux strucko, ampak to v dobesednem pomenu ne obstaja. Da nisi ti ki instaliral Sambe? Samo to ni DC...

l0wc4 ::

Andrej: Samba je lahko PDC.

MUC ::

Jap, Sambo sem postavil za Domain controler in deluje b.p.

andrej ::

lowcrash: ah ja, tudi je lahko NT 4 PDC. Pri DC pa sem avtomatsko pomislo na Windows 2000 Active Directory. Sicer je lahko PDC samo je kar nekaj omejitev:
The following pieces of functionality are not included in the 2.2 release:

Windows NT 4 domain trusts

SAM replication with Windows NT 4.0 Domain Controllers (i.e. a Samba PDC and a Windows NT BDC or vice versa)

Adding users via the User Manager for Domains

Acting as a Windows 2000 Domain Controller (i.e. Kerberos and Active Directory)

Tak za spilat in osnovno delo pa je cisto ok.

Se ena prednost domene je, da mas obicajno vec DC-jev. Ce ti en dol pade ne zgubis nobenih informacij in lahko uporabniki delajo naprej kot da se ni nic zgodilo. Samo ti doma ziher nebos postavo dveh, tak da...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Postavitev poslovnega omrezja za ucne namene

Oddelek: Omrežja in internet
162906 (2032) imagodei
»

Hyper v Server Pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
19976 (768) broken/link
»

workgroup -> domena

Oddelek: Omrežja in internet
374357 (3175) bastadu
»

Group Policy; kako nastavit GPO za OU?

Oddelek: Operacijski sistemi
382782 (2454) Microsoft
»

Domena?

Oddelek: Programska oprema
121319 (1178) kockish

Več podobnih tem