» »

Miškin kazalec je "zmrznil" na ekranu, tudi tipkovnica ima probleme

Miškin kazalec je "zmrznil" na ekranu, tudi tipkovnica ima probleme

wavey ::

Lep pozdrav!

Sem popolnoma nov na tem forumu (registriral sem se pred nekaj minutami), predvsem zaradi tega problema, upam, da pišem v pravi oddelek. V glavnem problem je sledeč:

Včeraj sem na svoj pc prek usb kabla priklopil svoj mobitel, ker sem hotel na pc naložit nekaj fotografij. Takoj, ko sem telefon priklopil se ni zgodilo nič (moralo bi se odpret okno za izbiro opcije, kaj želim storiti). Takoj nato pa je miškin kazalec obstal na mestu nekje v sredini ekrana in je tako tudi ostal. Seveda sem takoj poskušal vse druge usb vhode, resitiral računalnik in tako dalje, vendar problema nisem uspel rešiti. Pomislil sem tudi na možnost virusa (pretekle izkušnje) in sem zato poskušal zagnati pc v varnem načinu (safe mode), da bi naredil kak scan s protivirusnim programom ali dvema. Vendar sem takoj nato na mojo grozo ugotovil, da mi tudi tipkovnica ne deluje pravilno. Problem pri tipkovnici pa je, da sicer deluje, vendar šele takrat, ko se računalnik že popolnoma zažene in pridem na namizje!! To seveda pomeni, da ne morem priti niti v bios, niti v "safe mode", kar pa mi najverjetneje celo onemogoča možnost formatiranja, ki je najbrž zadnja možnost, ki po njen lahko posežem.

Popolnoma sem obupan in sploh ne vem če lahko kaj naredim razen da nesem pc na servis. Pomislil sem tudi na možnost, da je prišlo do kakega kratkega stika oz. kake napake na matični in v tem primeru bi najbrž moral kar kupiti nov računalnik, kar pa mi niti malo ne diši. Za odgovore in predloge vam bom izredno hvaležen!

ps: naj povem še, da optika spodaj na miški sveti. Če odklopim in znova priklopim tipkovnico pa se mi pokaže sporočilo, da se nameščajo gonilniki in potem da je nameščanje uspelo. Nazadnje pa mi je celo prikazalo, da nameščanje ni uspelo in sporočilo, da je windows ustavil napravo, ker ne deluje pravilno. Tudi z zvokom je očitno nekaj narobe, ker mi je pri ikoni za zvok začelo kazat rdeč križec. Se mi pa zdi še par stvari rahlo sumljivih glede možnosti virusa, a kaj ko nikakor ne morem priti v safe mode.

Lp, wavey
  • spremenilo: wavey ()

popster ::

ctrl+alt+delete?

wavey ::

popster je izjavil:

ctrl+alt+delete?

Kaj misliš s tem? Seveda sem probal tudi že s ctrl alt del, računalnik lahko ugasnem in nekaj omejenih opravil naredim tudi samo s tipkovnico, ampak to ravno ni rešitev, se ti ne zdi?

kuglvinkl ::

Ja, možno, da je kak USB port odletu. Lahko keyboard/miš priklopiš na PS/2?

Se je dogajalo v early day USB ključkov,da je kakšna poceni zadeva skurla port(e). Nasty.

wavey ::

Bi probal še z neko ps2 tipkovnico ampak trenutno nimam več nobene in ne vem kje bi jo dobil...

popster ::

probaj z drugo tipkovnico alpa brez tipkovnice če dela vredu.

wavey ::

kuglvinkl je izjavil:

Ja, možno, da je kak USB port odletu. Lahko keyboard/miš priklopiš na PS/2?

Se je dogajalo v early day USB ključkov,da je kakšna poceni zadeva skurla port(e). Nasty.

Logično bi blo če bi šol mogoče 1 port, ampak jaz sem probal praktično vse in v nobenem ni delalo.

solatko ::

Vzemi ven baterijo in počakaj kakšno minuto, lahko pa narediš tudi kratki stik na praznem ležišču baterije. Seveda moraš prej odstranit s plošče vse konektorje napajalnika.
Bios se bo resetiral, tako, da ga boš moral na novo nastavit. Tipkovnica in miš bi morali delati.
Verjetno ti je telefon naredil sranje v nastavitvah.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alt button

Oddelek: Strojna oprema
101300 (1191) Yacked2
»

Windows xp bluescreen

Oddelek: Pomoč in nasveti
221987 (1668) Duhec
»

zakaj miska ne deluje??

Oddelek: Strojna oprema
387254 (6540) ecstasy
»

Varni zagon

Oddelek: Pomoč in nasveti
132299 (2106) majales
»

Nekaj je hudo narobe...

Oddelek: Pomoč in nasveti
141428 (1167) Karaya 52

Več podobnih tem