» »

Varni zagon

Varni zagon

majales ::

Pred kratkim sem na novo inštalirala winse in sem ugotovila, da ne morem priti v varni zagon. Stran mi sicer pokaže, vendar se ne morem premakniti s tipkovnico na željeno mesto-kot bi le ta zablokirala. Ne preostane mi drugega, kot da resetiram računalnik, da mi ga normalno zažene.
Prosim za nasvet!
Hvala in lp
maja

8-O
  • polepsal: Primoz ()

msms ::

Imaš morda pretvornik na tipkovnici iz PS/2 na USB?

`ripper` ::

ne, verjetno ma USB tipkovnico, nima pa USB Legacy Supporta vklopljenga... tako da v DOSu tipkovnica ne dela...

Ti lepo pejd v bios, poisci USB nastavitve (ponavadi je to tm kjer lahko USB vklapljas in izklapljas), poglej, kje pise USB Legacy Support oz. USB Keyboard, vse skupaj enablaj in bo tud v DOSu delala tipkovnica, potem pa le pogumno po F8 tipki skoci =))
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)

>>><<< ::

Mislim, da ni nič narobe z tipkovnico ampak z windowsi.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: >>><<< ()

majales ::

Sem šla v bios in nikjer nisem našla nič v zvezi z usbjem ali tipkovnico, razen PS/2 keybord power on, možnosti pa sta DISABLED in ANY KEY. Nisem nič spreminjala, ker nimam pojma za kaj gre! Sem pa res vse pregledala za USB nastavitve, pa jih ni!
Help!
Lp
Maja

nonenone ::

a ti ne dela miška v safe mode, zakaj pa rabiš tipkovnico?

majales ::

Problem je v tem, da ne morem v save mode, ker mi ne dela tipkovnica!;)

majales ::

Kje pa ste vsi.... brez idej?
PROSIM POMAGAJTE!!!:) ;) :))

msms ::

Sposodi si kje drugačno tipkovnico in probaj še enkrat če gre v safe mode.

Urc ::

Pa saj Windows ni narjen zato da se ga uporabla v safe mode :))

Safe mode je uporabna stvar takrat ko jo rabiš, dokler pa je ne rabiš lahko brezskrbno živiš brez nje. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urc ()

majales ::

Če se kaj zalomi pri navadnem zagonu, si lahko pomagaš z varnim zagonom, zato ga pa imaš na računalniku;)

majales ::

Sem odkrila problem:
Kot mi je msms predlagal, sem probala drugo tipkovnico, ki pa ima drugačen priključek (okrogel)od tega, ki sem ga imela do zdaj (usb). Tipkovnica ni hotela delati v navadnem načinu. Potem sem prejšnjo tipkovnico priklopila na isti način in sem lahko prišla do varnega načina, naprej pa spet ne. Ko sem spet preklopila na usb, pa dela!

To pomeni, da je narobe kaj?
Bom pač za varen zagon uporabila tisti nastavek za tipkovnico, me pa vseeno zanima, kako je to možno?
Na nadzorni plošči mi tipkovnice, priklopljene na tist okrogel vtič sploh ne zazna. Čudno....

Še vedno upam na rešitev ;)

nonenone ::

kaj pa miška, a ti dela? al sploh nimaš miške in vse delaš s tipkovnico? zanimivo

majales ::

Imam miško-dela brez problema, ampak če hočem na tisti strani (F8) izbrati varni, navadni, z netom...zagon, se morem premakniti z puščicami tipkovnice.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tipkovnica ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
142022 (1434) shintaro
»

USB tipkovnica in miška delata samo v BIOS-u

Oddelek: Pomoč in nasveti
151706 (1282) butec
»

Windows 7 se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
6686 (581) lodoteam
»

Prižiganje računalnika-dodaten kabel?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171685 (1314) cegu
»

Windows xp bluescreen

Oddelek: Pomoč in nasveti
222008 (1689) Duhec

Več podobnih tem