» »

Nekaj je hudo narobe...

Nekaj je hudo narobe...

Karaya 52 ::

Sistem se je pred kratkim začel čudno obnašati. Vsake toliko časa se mu vtrga in začne štekati vsako sekundo. Primer: Ko grem z miško po namizju, se ta vstavlja vsako sekundo, potem gre spet naprej, in se spet ustavlja. Zgleda tak kot da bi prikazalo premalo FPS na namizju. Mislil sem da je to stvar grafične, potem pa vidim da mi z glasbo dela enako. 1 sekundo "pesem zaustavlja (podobno miksanju)", 2. sekundo gre normalno in to se ponavlja tako dolgo dokler računalnika ne resetiram. In čez čas, če imam srečo neha štekat, drugače pa vedno resetiram. WTF???

meacho ::

Poglej če imaš uklopljen DMA za cd-rom.
Mogoče kakšen virus, ali pa trojanc (uporabi Ad-aware)...

K0K0 ::

Pritisni ctrl+alt+delete > task manager > processes in poglej če ti kakšna aplikacija pretirano uporablja cpu.

Highlag ::

Kakšno miš imaš?
Never trust a computer you can't throw out a window

Karaya 52 ::

Logitech MX700. Ampak v tem ni problem, ker mi ob poslušanju glasbe dela isto.

Kaj če je pokvarjen RAM?

DarwiN ::

Jaz stavim na hard disk..., preveri kable, kot test prestavi disk v drugo lego(npr. navpično lego) !!!!
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Highlag ::

O miši sem te spraševal zato, ker sem imel podobne simptome z microsoftovo mišjo,intelimouse explorer wireles. Miš je kar naprej "spala" Torej ob premikanju je kurzor vsake toliko časa ostal na mestu. Sumil sem slabo vezo, istrošenost baterij, zasedenost procesorja ... Na koncu sem pa v device managerju odstranil šparanje elektirke na USB portih. Pa zgleda, da je pomagalo. Miš zaenkrat ne spi več (Vsaj ko jo uporabljam) :D

Nastavitev je v devicemanagerju: USB Root hub (imam 2)zavihek power management -> alow computer to turn of device to save power -> sem odstranil križec pri obeh USB root-hubih
Never trust a computer you can't throw out a window

Yohan del Sud ::

Meni se sliši, kot da ti neka aplikacija v ozadju blokira procesor v določeni fekvenci. Poglej med procese. Poskušaj še safe mode. Tako vidiš, če je kaj povezano s hardverom (določene aplikacije so vezane na določen hardver)...

K0K0 ::

1.A si že skeniru z antivirusom?
2.A maš mogoče kšnga bittorent klienta vklopljenga k se ti to dogaja? Pa mal poglej kolk maš zaseden procesor!!!

c0dehunter ::

Men se je pre 3 dnevi začelo dogajati isto. Problem sem rešil tako, da sem računalnik formatiral, ker ko sem hotel pregledati, če je kakšen virus z Nortonom, mi je računalnik zaštekal na polovici procesa...

JOKER ::

To je men delalo pred 3 tedni. VIRUS im na koncu mi je disk uničlo.>:D Sem ga moral menjat. In tud po formatiranju diska, ker še takrat nisem vedel kaj je, se je čez kakšne pol ure spet dogajat isto, tako da formatiranje ni rešilo mojih težav.In ker je vseskupaj v garanciji sem šel lepo na servis ... in sedaj imam nov disk in dela kot urca.
Lahko, da imaš ti drug problem, ampak spomnim se miškinega kazalca.Ko sem potegnil miško po diagonali se je med potjo 3x ustavla. Za popizdit.
Lp
________________________________________________________
Ka te češ ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JOKER ()

Mr. Wally DJ ::

to ti je virus ce ti obremeni procesor
win32:gedzac...sm ne vem se kako ga odstrant
ga mam >:D a ko kej ve kak ga odstrant??:\

Caligula ::

gres na net-v googlu vtipkas housecall in si prek neta poskeniras racunalnik in se prej obkljukas tudi autoclean...

Lahk pa tud na www.pandasoftware.com free internet scan,..

maticm ::

Men je ful težav delal softver za miš - logitech

Ko sem zalaufal Matlab je vse zaribal,...ko pa sem ga izklopil je blo OK

Karaya 52 ::

Hvala za odgovore. Stvar se je zdaj umirila, upam da bo pri tem tudi ostalo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB.ji ne delajo. nujno

Oddelek: Pomoč in nasveti
161407 (1164) celebro
»

Ugašanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
341376 (1026) hudychk
»

USB porti odpovedali

Oddelek: Strojna oprema
8992 (992) All
»

Povprečen slovenski računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
684784 (3456) Zheegec
»

Igre zamrznejo računalnik, zvok gre na mini loop ali na ton, slika freezne !

Oddelek: Pomoč in nasveti
61360 (1324) delfinus

Več podobnih tem