» »

Ocena moje spletne strani

Ocena moje spletne strani

«
1
2

alenosm ::

Evo tukaj je moja prva spletna stran. Prosim za oceno moje strani
http://www.maasoglas.si

gendale ::

tisto na vrhu maš preveliko

recimo kliknam na članek 'kauzer zmagal v franciji' (pač ker je prvi)

odpre stran

ampak ker je tolk velik reči na vrhu, mi ubistvu kaže isto kot prej

in moram stisnit page down, da pridem do članka

naredi tko, da te samo postavi na začetek članka

(al mi pa kupi 30" monitor :) )
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

RockyS ::

Kaj je ono modri okvir pri searchu???

Netrunner ::

- Grafična podoba zastarela
- Novičke: absolutno prehitro se vrtijo
- Ostrani števec obiskov ker deluje neresno
- Prenatrpana vsebina ... kot je omenil gendale -> ko odpreš članek ti ga vrže preveč dol
- modri linki na modri podlagi v nogi ... rdeč border in zeleni števec na modri podlagi ...brrrr grdo..

eh se mi ne da poglabljat .. na splošno: stran na pogled ni všečna ... sploh tista glava z anketo in novičkami.. oni moder glow okoli je oldschool .. in na splšno stran ne diha => sploh novice zgoraj so prenatrpane ...

pa še to ... view source ... imaš en kup javascipt in css kode nametane noter .. prenesi vse v zunanji fail ... pa tudi malo morje CSSjev in JS ... združi malo da ne bo toliko nepotrebnih requestov ... ok čas za spanje... LP
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Meizu ::

Hmm, tam pod Hollywood news zavihek ti skripta dela grozno počasi. Pol ure nuca, da se tista zelena puščica premakne kjer kliknem na link.

mojca ::

Grafična podoba je sicer pod kritiko, ampak najemi(te) vsaj lektorja:
Zahvaljujemo se vam za vaše zanimanje da postanete sponzor za to spletno stran!
Mi na splošno odobrimo oglase ki oglašujejo open source in brezplačne vsebine / storitve. Pridržujemo si pravico da zavrnemo vse ponudbe, ki ne sledijo naše politike. To lahko vključuje, vendar ni omejeno na nezakonito ali vsebin za odrasle spletne igralnice in igre na srečo ki kršijo avtorsko zaščitene vsebine in podobne spletne strani. Prodajamo oglaševanje za promocijo vaših izdelkov ali storitev na vaši spletni strani z namenom povečanja iskalnik rezultatov.

Jaz strani, posuti z reklamami, ne bi nikoli donirala denarja.

keworkian ::

A je to Joomla template? Če ja, not impressed.
Obscenities in B-Flat

alenosm ::

Stran je še v izdelavi tako da nemore biti vse v najlepšem redu tisto za sponzorje vem da morem narediti in imam že vse napisano za tja samo treba si čas uzet za tisto ker ga je malo saj veliko časa poberejo druge stvari

Matev ::

še en kao portal

tokrat naphan z oglasi

???

wtf???

alenosm ::

lej nekak je treba zaslužt tut na intrneti. In tet tu punujajo za oglaševanje drgače pa mam reklame od moje spletne galerije večinoma

blackbfm ::

obupna stran, raje jo odstrani iz interneta

Veron ::

sm že mislil, da ste neko staro temo obudil :))

phyro ::

ubistvu ni tako grozna kot so jo nekateri opisali. Ti kar nadaljuj z izdelovanjem spletnih stvari, argumentirane kritike obdelaj in malo premisli o njih, drugače pa kar delaj naprej strani al karkoli te veseli. Za folk ki ti pa napiše komentar v stilu "tole sux" ipd. pa se zmeni toliko, kolikor si njihov komentar zasluži bajtov v bazi.

alenosm ::

bom hvala sej jst use upuštevam sam nwm kaj jih moti samo vsak ima svoj okus

phyro je izjavil:

ubistvu ni tako grozna kot so jo nekateri opisali. Ti kar nadaljuj z izdelovanjem spletnih stvari, argumentirane kritike obdelaj in malo premisli o njih, drugače pa kar delaj naprej strani al karkoli te veseli. Za folk ki ti pa napiše komentar v stilu "tole sux" ipd. pa se zmeni toliko, kolikor si njihov komentar zasluži bajtov v bazi.

technolog ::

Ja, saj ni nič takooo narobe. Edino:

a) preveč elementov. V web in nasploh designu velja načelo manj je več.
b) elementi so nesoskladni. Izgledajo, kot bi jih nekdo iz ljubega miru naključno nametal. Daj vsem isti font, uporabljaj samo par različnih barv, meni daj čim bolj gor...

webstar ::

Kaj pa plačljive spletne vsebine?
Koliko bo naročnina?
;)

Meizu ::

Meni osebno je barvna kombinacija malce smešna. Kljub modernim elementom daje sam izgled strani tisti 2004 občutek. Pa ni mi všeč, da nekateri linki majo hoover, drugi pa ne. Ravno nekaj jih je v meniju, ki res naredijo potem stran zelo robustno.

Pa obvezno je treba dvignit nivo pismenosti na tej strani. Recimo:

Mi na splošno odobrimo oglase ki oglašujejo open source in brezplačne vsebine / storitve. Pridržujemo si pravico da zavrnemo vse ponudbe, ki ne sledijo naše politike. To lahko vključuje, vendar ni omejeno na nezakonito ali vsebin za odrasle spletne igralnice in igre na srečo ki kršijo avtorsko zaščitene vsebine in podobne spletne strani. Prodajamo oglaševanje za promocijo vaših izdelkov ali storitev na vaši spletni strani z namenom povečanja iskalnik rezultatov.



Kar nekaj težkih napak je tukaj, samo besedilo daje velik vtis neprofesionalnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

lium ::

Netrunner je izjavil:

- Grafična podoba zastarela
- Novičke: absolutno prehitro se vrtijo
- Ostrani števec obiskov ker deluje neresno
- Prenatrpana vsebina ... kot je omenil gendale -> ko odpreš članek ti ga vrže preveč dol
- modri linki na modri podlagi v nogi ... rdeč border in zeleni števec na modri podlagi ...brrrr grdo..

eh se mi ne da poglabljat .. na splošno: stran na pogled ni všečna ... sploh tista glava z anketo in novičkami.. oni moder glow okoli je oldschool .. in na splšno stran ne diha => sploh novice zgoraj so prenatrpane ...

pa še to ... view source ... imaš en kup javascipt in css kode nametane noter .. prenesi vse v zunanji fail ... pa tudi malo morje CSSjev in JS ... združi malo da ne bo toliko nepotrebnih requestov ... ok čas za spanje... LP


the-uros ali lahko še mojo prečekiraš....?
Zobotehnični laboratorij
imam 3 url-je... in s tem je ful dela, ga sploh ne zmanjka

Matev ::

meni imaš na napačni strani

vorantz ::

vsekakor se znebi zvoka :s

GoodSatanist ::

A je to www.maasoglas.si narejen z joomla templatom oziroma kaj podobnega? Ker tudi sam ravno pacam neko spletno stran, pa se niti slučajno ne more po izgledu primerjat s tvojo. Tvoja se mi zdi za prvič fantastična. Moja je pa narejena izključno v geditu, torej čisto iz nule in "na roke".:P In je bolj v minimalističnem stilu.

Zgodovina sprememb…

GoodSatanist ::

lium je izjavil:

Netrunner je izjavil:

- Grafična podoba zastarela
- Novičke: absolutno prehitro se vrtijo
- Ostrani števec obiskov ker deluje neresno
- Prenatrpana vsebina ... kot je omenil gendale -> ko odpreš članek ti ga vrže preveč dol
- modri linki na modri podlagi v nogi ... rdeč border in zeleni števec na modri podlagi ...brrrr grdo..

eh se mi ne da poglabljat .. na splošno: stran na pogled ni všečna ... sploh tista glava z anketo in novičkami.. oni moder glow okoli je oldschool .. in na splšno stran ne diha => sploh novice zgoraj so prenatrpane ...

pa še to ... view source ... imaš en kup javascipt in css kode nametane noter .. prenesi vse v zunanji fail ... pa tudi malo morje CSSjev in JS ... združi malo da ne bo toliko nepotrebnih requestov ... ok čas za spanje... LP


the-uros ali lahko še mojo prečekiraš....?
Zobotehnični laboratorij
imam 3 url-je... in s tem je ful dela, ga sploh ne zmanjka


Lepa stran, sam zaboga odstrani tiste grozne zvoke;((

Netrunner ::

lium je izjavil:


the-uros ali lahko še mojo prečekiraš....?
Zobotehnični laboratorij
imam 3 url-je... in s tem je ful dela, ga sploh ne zmanjka


Spodaj kot avtor je podpisan novisplet.com

Kaj si tam zaposlen oz. si lastnik?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

bleem ::

the-uros po moje ni ... ampak glede na to da ima nick lium, spletna stran pa je vitaLIUM, mislim da je lastnik Vitalium s.p. (zobozdravstvo) in ga zanima ali so ga izdelovalci spletne strani nasrali:)

Netrunner ::

bleem => ja po moje imaš prav ... pa tudi uporabnik se je ravnokar registriral da je lahko objavil post ..

Hej ilium ... kako da ravno mene sprašuješ za oceno? ... kaj sem naredil tak dober review one strani :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

RockyS ::

Jaoo zvoki na spletni strani...

technolog ::

Pa še zvoki nekega vrtanja in udarjanja s kladivcem :) Kot da ljudi zobarjev na splošno ni strah.

RockyS ::

Mene ni strah, ampak sem iz preventive, da bi me postalo strah raje zaprl stran :D

GoodSatanist ::

Če je kdo poslušal do konca - proti koncu se pojavi globoko dihanje, nato pa pacient izdihne.:))

technolog ::

GoodSatanist je izjavil:

Če je kdo poslušal do konca - proti koncu se pojavi globoko dihanje, nato pa pacient izdihne.:))


Haha, umru od smeha... :)

lium ::

the-uros Dal si dobro kritiko. Le tako lahko stvar izpiliš, kar pač piliš.

Zgleda, da bom moral res zvok odstranit , oz. predstavit drugače. Dal sem ga na vstopno stran, da bi obiskovalec ločil med laboratorijem in ordinacijo. Posneti so aparati med delom v laboratoriju..., zvok znan ljudem , pa je zvok turbine v ordinaciji pri cca 300.000 obratih.
Spletno starn sem dal izdelat firmi Novi splet, ker sem iskal nekoga z dobrimi referencami. Pred tem sem ga že imel, bil je lep vendar ni bilo to, to. Res pri NS se sapoznajo na stvar, tud oni so mi odsvetovali zvok. Meni sem dal na desno, ker se mi zdi, da bolj 'paše' roki, 'rol page' je na desni, monitorji so vedno večji, pa da je malo drugače (..c. ordinary).
Približno sem jim rekel kakšno bi imel, oni so jo pa skupaj zložili in vsake toliko si omislim kakšen gađet. Izpolnijo želje, samo 'koristne' za moj splet. Razen zvoka, kjer sem moral biti prav trmast.
Imam pa ful probleme z nemško verzijo, ker še ne znam nemško. Res, s tem je ogromno dela, druga služba. Vizitko za sek. dejavnost se spravljam prenovit že več kot pol leta, pa ne najdem časa. Imam še veliko gradiva, slik(foto&ris.) za objavit, pa ne najdem časa...

Hvala za feedback.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lium ()

c3p0 ::

Zvok pod nujno vrži stran, naj bo to prvo kar boš naredil na strani. Nikoli se nisem bal zobozdravnika, po poslušanju te grozljivke pa...

Netrunner ::

no en review na hitro..

Glede zvoka ... odstrani čimprej ... (Sam sem imet tudi izkušnje z trmastimi strankami ki so želele zvok da bi "popestril" stran) Zvok ali glasba, ki se nanaša na dejavnost katero stran predstavlja ne pripomore prav nič k temu, da bi si obiskovalec z večjim veseljem ogledoval vsebine .... ali pa da bi ga bolj prepričalo, da bi se obrnil na vas. V večini primerov zvok predstavja moteči faktor in posledično se stran raje zapre kot pa ugasne zvočnike.

Menu na desni ... stran ni nasičena z informacijami, tako da hitro dobiš navigacijo in ni moteča če je tam ... velja pa to da zaznavanje informacij vpada, bolj kot so elementi postavljeni desno dol.... se pravi kar je v zgornjem levem kotu ima največjo vrednost (zato se logotipi podjetij v večini tam pojavljajo) .. vsi elementi ki so skrajno desno so manj opazni ..sploh pa tisti ki so spodaj desno... Kar hočem povedat je to da navigacija na desni ima slabši učinek kot navigacija na levi. ..pa še to .. če pogledaš kodo je navigacija prav na koncu kar ni ravno najbolje kar se SEO-ta tiče. ... samo kot sem že omenil na tej strani to ni tak problem.

kar se grafike tiče .. stran je pregledna .. grafično ni nekaj za se hvalit ... stran mi deluje kot da je nek že narejen template prilagojen vašemu podjetju in ne custom made posebaj za vaše potrebe. ..no pa saj to ni tako pomembno .. odvisno od cene ki so vam jo zaračunali :) tako stran jaz uvrstim v nižji cenovni rank...
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Excalibrus ::

Evo, še en moj projekt v nastajanju:

Cd-Crensovci

Vesel bi bil kake kritike ali ideje!

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

prevelika slika na vrhu, preveč praznega prostora na strani
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Netrunner ::

Prikaz trenutnega datuma in časa ter prikaz vremena na strani je kar nekaj

-dizajn .. oldschool .. poberi raje kaj iz free css templates

-drop down menuji so že malo iz mode ...

v kodi je uporabljen html5 element "section" ... text in vse ostalo v tem elementu pa je v div-u .. če že uporabljaš html5 uporabi tudi ostale tage .. sploh za vsebino "article" pa meni daj v "nav" tag ... ipd

..eh ni mi več :) sklepam da si še začetnik v tem .. tako da kar korajžno naprej
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

HardFu ::

lium brez zamere, ampak take stranke kot si ti, so v poslu najmanj zazeljene, ko vztrajajo in pametujejo do konca, ceprav jim izvajalci trdijo drugace. Ne dojamejo pa, da spletna stran ni namenjena njim, ampak njihovim obiskovalcem, in izvajalci se tega ponavadi zavedajo. Zato pa vse ponavadi dolgo traja in rezultat je suboptimalen (in ti zmanjkuje casa) - ker bi vse rad sam, ker imas obcutek, da samo ti ves kako je treba.

Poglej si ta video:

Tudi pri zdravniku folk ne pametuje, ker se vsi zavedajo, da je on strokovnjak. Skoda da pri web developmentu ni takega odnosa. Verjetno ker smo prepoceni.
http://codeable.io

slopuc ::

Na, pa še z vami delim mojo malenkost.

klip.si

Je pa stran spisana iz nule..

RockyS ::

@slopuc naredi tako, da se bo scrolal samo sredinski div.

@Excalibrus


Opera.

slopuc ::

Hm, ja - dobra ideja, sam potem postanem "egoist" do tistih z manjšo resolucijo (laptop varjanta). Namreč so stranski "meniji" oz divi že višji od 900px. Torej bi vse to moral ponovno prilagoditi pa še en velik minus zame -> pomanjkanje prostora na strani. Že tako ga je premalo :)
Sicer pa hvala za idejo, bom razmislil še kaj v tej smeri ;)

Mesar ::

Meni je všeč, sem si jo nastavil za domačo stran.
Your turn to burn!

RockyS ::

Stran razširi na full screen, vreme daj desno od logotipa zgoraj, grafično ga priredi da se bo skladal z logotipom, "Najdi nas na fb" odstrani in dodaj prijavo preko facebooka.
Če že imaš tak sistem prikazovanja kategorij ga naredi horizontalno med headerjem in vsebino (sedaj je tam cca 35 px prostora), poleg bi lahko vštulil search ali kako pasico.

Tako pridobiš na višini, razširitev strani pa bo poskrbela zato, da bo še zmeraj vse nekako stalo in izgledalo.

rawlit ::

Pa moja? Ko smo že pri ocenjevanju :)
http://www.azijske-masaze.si/

Hvala,
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rawlit ()

slopuc ::

Mesar, resnično me veseli, da ti stran ugaja in si se odločil za tako potezo. Vabljen tudi k registraciji, ki ti omogoča razne prednosti ;)
RockyS, to je izvedljiva opcija, vendar mislim da še ni čas za tako spremembo. V nadaljevanju pa bom z veseljem upošteval tudi tvoj predlog in vsaj nekaj od tvojih razlogov tudi uresničil ;). Hvala ti še enkrat za napotke ter mnenja.
MaRkeZi, meni se tvoja stran dopade, spremenil bi samo navigacijo ("gumbe") v grafično podobo. Pa ne s pretiravanjem, npr samo eno lepo sivo ozadje ki se sklada s celotno stranjo ;)

PS: Šele zdaj sem videl, da to ni tema, kjer se ocenjuje uporabnikove strani. Se oproščam za mojo napako ter tebi alenosm, da sem si "sposodil" temo :P

HardFu ::

Da se jaz prispevam svojo zadnjo referenco: http://www.ograje-komar.si/
http://codeable.io

RockyS ::

Markezi "gap" med menijem in podmenijem je prevelik, na podmenijih uporabi rounded-corners(CSS3).
Font v headerju (center azijskih masaž) je nikakvi in pokvari "simple look" strani.
Ko klikneš na kategorijo v podmeniju naredit, tako da se bo stran "zapeljala"(jquery) do vsebine, ker drugače je potrebno za vsak klik scrolat navzdol.

edit.
ignoriraj glede rounded-corners ker vidim da povsod uporabljaš stroge linije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

RockyS ::

@HardPhuck ko sem klikal na "naše storitve" sploh nisem opazil da se je vsebina v desnem divu spreminjala, manjka naslov vzporedno z "naše storitve", pravtako nevem zakaj so vsebine v različni višini oz. zakaj pod "predstavitev podjetja" manjka divider, ki ga uporabljaš pri ostalih dveh desnih.

Gumb "Pošlji" na kontaktni strani malo obdelaj ;)

P.S.
jaz bi se izogibal uporabi navadnega linka mailto, sploh ker nimam rad spama. Uporabi kako simpl js skripto za "kodiranje" pa je.

rawlit ::

RockyS je izjavil:

Markezi "gap" med menijem in podmenijem je prevelik, na podmenijih uporabi rounded-corners(CSS3).
Font v headerju (center azijskih masaž) je nikakvi in pokvari "simple look" strani.
Ko klikneš na kategorijo v podmeniju naredit, tako da se bo stran "zapeljala"(jquery) do vsebine, ker drugače je potrebno za vsak klik scrolat navzdol.

edit.
ignoriraj glede rounded-corners ker vidim da povsod uporabljaš stroge linije.


Najprej, hvala lepa za mnenje.
* Gap uredim.
* Font v headerju je želja narocnika, se bo pa v kratkem zamenjala z logom podjetja, se pa zavedam da je ugly :)
* Poskusim naredi tudi scroll z jquery.

LP

HardFu ::

RockyS, hvala za input, precej valid pointe si postavil, bom uposteval. Za mailto pa se ne sekiram, ker je email na google apps, ki mi filtrira 99.9% spama
http://codeable.io

Elemen_T ::

Ajt ko že pejstate svoje strani sem noter, dejte še tole ocenit - http://www.svetovarna.com
Sem prvič delal stran na tak način ("parallax") in se mi osebno zdi za predstavitvene strani super rešitev, me pa seveda zanima vaše mnenje (mogoče tudi če opazite kakšen glitch v delovanju...)
tenx.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ocena spletne trgovine - estetika, funkcionalnost

Oddelek: Izdelava spletišč
252913 (1646) SandiP11
»

Kako vaditi izdelavo strani?

Oddelek: Izdelava spletišč
4210840 (9031) BigWhale
»

Ocena spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
293484 (2269) r0ks0n
»

Kateri CMS uporabljate ??

Oddelek: Izdelava spletišč
317544 (6781) lexios
»

ocente mi stran!

Oddelek: Izdelava spletišč
431999 (1201) zenith1

Več podobnih tem