» »

Kateri mobilni telefon

Kateri mobilni telefon

_IKE_ ::

Razmišljam o menjavi mobilnega telefona ,zato me zanimajo vaši predlogi .

Zahteve za telefon:

Velik zaslon za navigacijo

Vzdržljiva baterija

Telefon uporabljam samo za klice, sms-e in navigacijo in kot budilko, vse ostale novotarije me ne zanimajo oziroma so krepko spodaj na listi pomembnosti, zato je telefon lahko tudi pripadnik starejše generacije.


Predlogi?

SkyEye90 ::

Če želiš navigacijo predvsem za tujino, je fajn, da navigacija podpira prednaložene karte na pomnilniško kartico. Take navigacije so večinoma le za telefone z operacijskimi sistemi (Symbian, Android, Windows..).

Teh telefonov pa je veliko. Okvirna cena? Znamka? V paketu z naročnino.kateri operater?

_IKE_ ::

Trenutno imam NOKIA E90 in na sd kartici naložen garmin ( verzijo katero moram v kratkem posodobit)


Cena : Logično čim manjša....

Znamka : Do sedaj sem imel razen čisto na začetku motorolo startac samo nokio ,... Zaželena torej nokia, ni pa obvezno...

Paket : Brez naročnine oziroma vezave

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

SkyEye90 ::

Nokie ne maram ;(( (cena, počasnost, zastarel sistem), no vsaj za moje pojme.

Ja, Nokie imajo še vedno Symbian, tako da v primeru želje po Garminu torej obvezno Symbian. Glede na to, da nisi ravno izbirčen, ti nimam kaj svetovat :)
Če želiš velik zaslon, bi mogoče pogledal model C6-01 ali C7. Kaj pa vem, mogoče je malo švoh procesor, ampak če se ne igraš pretirano s telefonom, to ni moteče.

Sam prisegam na SonyEricssone, zadnji modeli so top, vsi imajo 1GHz, res odlične zaslone, fotoaparati so med najboljšimi in če potegneš črto so najcenejši glede na to, kar ponujajo. Xperia Ray, ali cenejši Xperia mini, ima čisti čisto vse, je zelo poceni, samo manjhen zaslon, a dovolj velik za vse, vsaj v žep gre normalno.

Jaz bi gledal pri izbiri:
- fotoaparat mora imeti samodejno ostrenje (zato, da lahko slikaš tudi v makro načinu kakšen tekst, pa se vse lepo vidi)
- mora imeti LED bliskavico, pride zelo prav, ko nimaš svetilke
- dober zaslon, predvsem pri direktni sončni svetlobi
- obvezno GPS
- kapacitiven zaslon na dotik (upravljanje z dotikom (je pa slabost, da ne prime z ničemer drugim razen prstom))

Ker si že omenil Garmina in če ga res veliko uporabljaš, le glej, da ga boš lahko namestil na telefon. Sam imam trenutno Android in so navigacije veliko slabše, saj imajo vse detajle in vse, samo pelje in zavija te po čudnih poteh in 'bližnjicah'. Prej sem imel Symbian in Garmina, pri katerem ni bilo res nobenih težav :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

ducky ::

Jaz sem tudi zelo zadovoljen z novo Xperio!

Thunder wave ::

Smo že trije :D ( Arc S)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028537 (22700) leiito
»

nov telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
426429 (5466) dgrude
»

Kateri pametni telefon - kateri OS? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7810789 (9288) MedusasPath
»

[fork] GPS v telefonu ali Garmin - kaj je bolje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7111675 (10916) bond007
»

Windows mobile telefoni! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
877449 (6157) krneki0001

Več podobnih tem