» »

Računalnik se izklaplja - °C so dobre, dober PSU, dobra grafična

Računalnik se izklaplja - °C so dobre, dober PSU, dobra grafična

Morgus ::

Nov računalnik se mi ugaša ko igram igre, to se lahko zgodi po petih minutah ali po petih urah. Temperature so zelo sprejemljive - okoli 30°C procesor idle, nikoli nad 60°C pod 100% obremenitvijo, temperature grafičnega procesorja nikoli nad 70°C pod 100% obremenitvijo. Napajalnik daje več kot preveč amperov po vseh railih, vatov je 650 (dovolj).

Procesor: intel i7 2600
Matična plošča: Asus p8p67 deluxe (B3 revision)
Grafična kartica: amd radeon 6950 1gb
Napajalnik: http://www.mimovrste.com/artikel/240003...
Trdi disk: 6gb/s 1.5tb Western Digital caviar green
RAM: 2x Kingston 4gb (kvalitetni, kompatibilni)
Operacijski sistem: Windows 7 Enterprise x64

Poskusil sem tole:
-Računalnik preko FurMark programa za 15 minut postavit pod največjo obremenitev, procesor in grafična sta brezhibno delovala...
-Naredil test memorije (Windows Memory Diagnostic tool)
-Popucal grafične driverje z DriverSweeperjem, inštaliral najnovejše driverje

Edino kar mi še preostane je spucat audio driverje in inštalirat nove... Stvari kot so naprimer NET framework in podobno najbrž niso krive ?

Računalnik se bo stoprocentno ugasnil zelo kmalu po zagonu igre Metro 2033. Igra Bad Company 2 je grafično kar intenzivna pa se mi računalnik redko ugasne, enkrat mi je ugasnil po uri igranja. Counter Strike Source je zelo nezahteven pa včasih umre po dveh minutah, včasih je vse vredu po urah igranja...

Kaj bi sploh lahko bilo še narobe ? Zadnja stvar ki jo bom probal je nova inštalacija Windows 7 Enterprise x64, če tole z audio driverji ne bo delalo.

Hvala za pomoč!

kuglvinkl ::

Probi z drugo trafo.

Pyr0Beast ::

650W česa ? Kitajskega šrota ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Brias ::

12 V1: 15 A
12 V2: 14 A

lool? :)

Koliko ze morata imeti vsaj 2 12v raila da po standardu nista STOCK ...

vsaj 2*18A @12V se mi zdi ,,,,,

Morgus ::

Brias ima prav, 29 amperov očitno ni dovolj za to grafično, čeprav bi prisegel da sem nekje prebral da je 25 dovolj... Bom pogledal po internetu če je to mogoče to. Ima kdo kakšne druge predloge če to slučajno ni to ?

dzinks63 ::

Če že LC, nabavi vsaj LC6650GP3-650W V2.3. Tisti tvoj je samo na papirju 600W, primeren je za osnovne računalnike.

Pyr0Beast ::

Ja lol

Daj napiši polno oznako napajalnika, če je LC ali kaj podobnega ... vrzi stran in pojdi kupit kaj bolj kvalitetnega za 100€

Da ne bo

12V1+12V2 max=14A kakor je bilo pri chiefteku
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Morgus ::

Bil sem pod vtisom da se da dobit močen napajalnik za 60€... očitno sem se motil...
Bom tega vrnil in poskusil z drugim. Najbrž je res to to... Hvala.

Siddh ::

za 60€ se da dobit dober napajalnik, poglej za kakim 550W corsairom


Brias ::

http://www.bolha.com/napajalniki/enerma...
80 PLUS Bronze

Moč: 425 W
12V max current, A 396
12V1 max current, A 22
12V2 max current, A 22
12V3 max current, A 22

Cena: 79,90 EUR

res da je 425 W ... samo jaz bi na tega in na tvoj config upal priklopiti se 2 diska, 6 usb gadgetov, se 2 opticne enote, in se 2 rama ... pa se kej .... :)

Pyr0Beast ::

Ne izbiraj napajalnikov z ločenimi 12V linijami ker so šrot

Morgus je izjavil:

Bil sem pod vtisom da se da dobit močen napajalnik za 60€... očitno sem se motil...
Bom tega vrnil in poskusil z drugim. Najbrž je res to to... Hvala.



750W TX2
Ni boljšega za ta dnar
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Je, Seasonic ;).

Sicer pa prav smešni ste s temi i7 2600, pri trafi pa škrtarte da bog pomagi.

Če maš za i7 2600, maš tut okol 100 evorv za trafo. Če nimaš, nimaš za i7. Simple.

Pyr0Beast ::

A seasonic generira 3.3V in 5V iz 12V al uporablja odcepe na trafotu in mag-amp ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kuglvinkl ::

Uf, ne vem. Je pa čist možno, da dela tega Corsaira Seasonic. Malo slabši dizajn sicer, ker best of the best ne dajo partnerjem.

Pyr0Beast ::

Napišeš oznako da pogooglam - al pa če nalimaš slike
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

M-XXXX ::

kuglvinkl je izjavil:

Je, Seasonic ;).

Sicer pa prav smešni ste s temi i7 2600, pri trafi pa škrtarte da bog pomagi.

Če maš za i7 2600, maš tut okol 100 evorv za trafo. Če nimaš, nimaš za i7. Simple.

Po drugi strani pa ne vem, zakaj bi namenjal 100€ za napajalnik če bo ravno tako delalo z napajalnikom za 50€ al pa 30€? V letih sestavil lepo najbrž že 3 mestno število kompom, pa sem pri vseh neizmerno šparal z napajalnikom (po vaših standardih), pa sta samo ene dva crknila, kar je krepko pod povprečjem...

kuglvinkl ::

Pyr0Beast je izjavil:

Napišeš oznako da pogooglam - al pa če nalimaš slike


http://www.seasonic.com/product/pc_reta...

reviewji so na johnnyguru in na hardwaresecrets.

M-XXXX je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Je, Seasonic ;).

Sicer pa prav smešni ste s temi i7 2600, pri trafi pa škrtarte da bog pomagi.

Če maš za i7 2600, maš tut okol 100 evorv za trafo. Če nimaš, nimaš za i7. Simple.

Po drugi strani pa ne vem, zakaj bi namenjal 100€ za napajalnik če bo ravno tako delalo z napajalnikom za 50€ al pa 30€? V letih sestavil lepo najbrž že 3 mestno število kompom, pa sem pri vseh neizmerno šparal z napajalnikom (po vaših standardih), pa sta samo ene dva crknila, kar je krepko pod povprečjem...


100 kišt si sestvil in od njihovih lastnikov dobivaš redni feedback? A to v štacuni?

Sicer pa, pri slabi trafi je troubleshooting čist jeba.

In ne bo ravno tko delalo pri Seasonicu, Corsairu, Enermaxu na eni strani in na el cheapo trafah na drugi strani.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Seasonic x-460 Ok
x-560 boljši od 460
Naprej je ok

M12II serijo so pa zgleda zašrotal
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kuglvinkl ::

x-460 al pa x-560 je moj naslednji nakup.

Pyr0Beast ::

Vzami 560 - se mi zdi da je kar optimum kvalitete

Sicer pa TX2 ima dokaj podoben design - Cena je pa tam tam
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

M'kay.

Morgus ::

560 bo sigurno delal ? Močen je dovolj da bo poganjal vse komponente iz OPja ? Rad bi potrdil amperažo na 12 voltnih railih, da se ne bom spet zasral.

Pyr0Beast ::

Ima 46A na enem! railu. Ti bo to ok ? :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Izi ::

Power requirements for graphics cards
Na tem linku je nekdo naredil spisek koliko Amperaže minimalno rabi posamezna grafična kartica.

Radeon HD 6950 rabi minimalno 30 Amperov, potem pa so tukaj še vse ostale komponente.
Ti pa imaš za cel računalnik samo 29 Amperov, pa še to je pri LG-ju vprašljivo kako natančne so te njegove številke. Pravzaprav je čudno, da ti računalnik sploh deluje :P

Wattov rabiš minimalno 500, pri Amperaži pa glej, da bo minimalno tam okoli 45 Amperov.
Večina boljših napajalnikov ima 3 linije in nekje od 3 x 18 Amperov naprej. Manj kot 3 x 18 A nikakor ne kupuj.
HD 6950 ima 2 konektorja za napajanje in 2 x 18 A = 36 A bo za tvojo grafično več kot dovolj.

Pyr0Beast ::

30A je precej overkill za 6950. 260W pač ne boš mogel kar tako lepo iz grafe odvajat.

Vse skupaj bi ti pognal že en kvaliteten 300W napajalc
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ST-777 ::

M-XXXX je izjavil:

zakaj bi namenjal 100€ za napajalnik če bo ravno tako delalo z napajalnikom za 50€ al pa 30€
Pri napajalniku nihajo voltaže, kar je odvisno od obremenitve. Pri cenejšem bolj, pri dražjem manj in če nihajo preveč, to vpliva na stabilnost sistema. Na testu so za moj napajalnik Zalman, ki je pred dobrimi štirimi leti imel ceno 115 evrov, zapisali: "Very solid, stable voltages (±3 % at full load)"

Morgus, s programom HWMonitor izmeri voltaže pri svojem napajalniku, ko igraš kakšno zahtevno igro in če voltaže preveč odstopajo od tovarniških podatkov, boš vedel, da je kriv napajalnik.

Da, kuglvinkl, meritev z multimetrom je najbolj natančna, vendar, če ga nimaš, je primeren tudi program HWMonitor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ST-777 ()

kuglvinkl ::

tbh, voltaže se ne merijo s SW, pač pa z multimetrom.

Pyr0Beast ::

tbh, voltaže+ripple se merijo z osciloskopom :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gambler ::

Sem imel skoraj isti problem oz. ga še imam (nisem še prepričan, če je končano!). Zaenkrat po 2 dneh še ni bilo kakšnega crasha. Jaz sem po dolgem preizkušanju marsikaterih "rešitev" naredil to;
Na strani od Asusa sem prvo zdownloadal in posnel nove drivere za chipset za mojo matično, potem sem pa še v BIOSU, izklopil TURBO Boost, Speedstepping. Pa čisto vse kar se je začelo z C. (C1 state, pa še dodatni 2 stvari ki, sta se začeli z črko C) Trenutno nisem več na tistem računalniku tako, da nemorem točno preveret glede teh C state-ov, poglej malo po BIOSU.
Ne morem trditi kaj od tega je kao pomagalo, čeprav se malo nagibam proti TURBO Boost, Speedstepping in driverih za chipset.
lp

kuglvinkl ::

Pyr0Beast je izjavil:

tbh, voltaže+ripple se merijo z osciloskopom :)


True true :)

Pyr0Beast ::

:))
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Izi ::

gambler je izjavil:

Sem imel skoraj isti problem oz. ga še imam (nisem še prepričan, če je končano!). Zaenkrat po 2 dneh še ni bilo kakšnega crasha. Jaz sem po dolgem preizkušanju marsikaterih "rešitev" naredil to;
Na strani od Asusa sem prvo zdownloadal in posnel nove drivere za chipset za mojo matično, potem sem pa še v BIOSU, izklopil TURBO Boost, Speedstepping. Pa čisto vse kar se je začelo z C. (C1 state, pa še dodatni 2 stvari ki, sta se začeli z črko C) Trenutno nisem več na tistem računalniku tako, da nemorem točno preveret glede teh C state-ov, poglej malo po BIOSU.
Ne morem trditi kaj od tega je kao pomagalo, čeprav se malo nagibam proti TURBO Boost, Speedstepping in driverih za chipset.
lp
Downclocku računalnika ne moreš reči rešitev, saj imaš sedaj precej počasnejši računalnik, vendar stabilen.
Ker te je bolel prst si si odrezal celo roko in sedaj te prst ne boli več >:D
Onemogočeni Turbo boost jasno da zmanjša porabo računalnika za minimalno 50 wattov. Ampak sedaj ti računalnik tudi ob obremenitvah deluje na default frekvenci, kar pomeni, da si računalnik dejansko močno downclockal.
Ti pa sedaj deluje stabilno, medtem ko napajalnik kot kaže ni imel dovolj moči za poganjanje procesorja na turbo frekvencah.

In mimogrede si izklopil še vse funkcije varčevanja, tako da imaš sedaj tudi ko PC ne dela nič konstantno maksimalno možno porabo elektrike 8-O

gambler ::

Izi je izjavil:

gambler je izjavil:

Sem imel skoraj isti problem oz. ga še imam (nisem še prepričan, če je končano!). Zaenkrat po 2 dneh še ni bilo kakšnega crasha. Jaz sem po dolgem preizkušanju marsikaterih "rešitev" naredil to;
Na strani od Asusa sem prvo zdownloadal in posnel nove drivere za chipset za mojo matično, potem sem pa še v BIOSU, izklopil TURBO Boost, Speedstepping. Pa čisto vse kar se je začelo z C. (C1 state, pa še dodatni 2 stvari ki, sta se začeli z črko C) Trenutno nisem več na tistem računalniku tako, da nemorem točno preveret glede teh C state-ov, poglej malo po BIOSU.
Ne morem trditi kaj od tega je kao pomagalo, čeprav se malo nagibam proti TURBO Boost, Speedstepping in driverih za chipset.
lp
Downclocku računalnika ne moreš reči rešitev, saj imaš sedaj precej počasnejši računalnik, vendar stabilen.
Ker te je bolel prst si si odrezal celo roko in sedaj te prst ne boli več >:D
Onemogočeni Turbo boost jasno da zmanjša porabo računalnika za minimalno 50 wattov. Ampak sedaj ti računalnik tudi ob obremenitvah deluje na default frekvenci, kar pomeni, da si računalnik dejansko močno downclockal.
Ti pa sedaj deluje stabilno, medtem ko napajalnik kot kaže ni imel dovolj moči za poganjanje procesorja na turbo frekvencah.

In mimogrede si izklopil še vse funkcije varčevanja, tako da imaš sedaj tudi ko PC ne dela nič konstantno maksimalno možno porabo elektrike 8-O


Nevem no. Jaz bi temu kar rekel rešitev. Prej ni delal (4 crasha na dan), zdaj pa dela! 850W bi pa tudi moralo biti dovolj za single GTX 570. Drugače pa zmanjšanja performenca nisem opazil (procesor teče pri 3,4 namesto 3,7 s Turbom). Vem da ni ravno popolna rešitev, but I will take it in any day of year. ;)
Sej sem imel odprto temo, pa ni bilo nobene pomoči, razen BS o original Windowsih in igrah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gambler ()

Pyr0Beast ::

Si skoraj upam stavit da tist napajalc ni nit blizu 500W, kaj šele 800
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem ugašanja računalnika

Oddelek: Strojna oprema
322330 (2003) Brias
»

Napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
222733 (2213) stock
»

Napajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5310250 (8736) Pyr0Beast
»

i7 ali i5

Oddelek: Kaj kupiti
133482 (2971) Dr Lex
»

Pomoc pri i7 2600k sistemu

Oddelek: Kaj kupiti
171729 (1403) klinker

Več podobnih tem