» »

Toshiba ali Asus ?

Toshiba ali Asus ?

pmoz ::

Odločam se za nakup novega računalnika.
Izbiram med Toshibo http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac... in Asus http://www.bigbang.si/racunalnistvo/rac...
Vaša mnenja, priporočila, izkušnje?

tehnik11 ::

Acer, definitivno - če je le možnost. :)
Drugače pa tošiba, kar me edino moti je ves ta njihov software.
znanost je dostopna vsem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tehnik11 ()

RejZoR ::

Toshiba ima gor nasranega cel kup softwarskega govna. Enkrat sem eni stranki pol ure odstranjeval šodr, da je laptop vsaj napol začel delovat. Tud verjemi, da no matter what garancija ne vključuje menjave in popravil kar na lepe oči če ga razbiješ. Bi reku, da je na isto foro kot ima Big Bang in Merkur zaščito Se Zgodi. Krije fizične poškodbe ja, ampak moraš še vedno sam plačat nek manjši delež popravila ali zamenjave.
Ker drugače bi folk kar metal po tleh, Toshiba bi pa menjala. Kar pa je čisti nesmisel in nobena firma ne bi šla v kaj takega. Vsaj ne v consumer segmentu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hgjftftz ::

Jaz sem nabavil toshibo, res je da je gor nastlane veliko njihove solate, ampak ne vem čemu problem, še isti dan sem ga formatiral in gor naložil Windows 7 ultimate, kar itak naredim parkrat na leto :)

s1m0n ::

Oblikovno so meni lepši ASUS-ovi prenosniki, Toshiba ima malenkost boljšo tipkovnico (ASUS-ova ni tak slaba).
Le, če že Toshiba samo ne belega :) Jaz osebno ne bi vzel zaradi AMD procesorja ampak to je moje mnenje!

@lurkerST, če moraš več krat na leto to naredit verjetno nečesar ne delaš prav :) Posebaj pri Win7 lahko dela brez ponovne namestitve kakor dolgo hočeš... (Pri meni že od izida dela brez namestive in z AV-jem od MS-ja)

Robi :P ::

moja izbira bi bila tošiba res je da je asus zelo zelo kvaliteten ampak tudi tošibo marsikdo pohvali... tošiba ima modernejši dizajn in je tudi močna res pa je da bi lahko za to ceno izbral močnejšo (poglej še v kateri drugi trgovini: mimovrste ipd...)

P.S. pardon mojemu izrazu tošiba (pišem ono što govorim!!!):D

GeForce ::

Že ime ti pove vse TO ŠIBA :)) Ne, resno...sam bi Vzel toshibo. Zakaj? Ker sem leto in pol nazaj vzel Asusa s takoimenovanim simptomom "high pitched noise" (na začetku le piskanje, čez dva dni pa postane moteč element number uno) ki ga na servisu niso odpravili >:D

Robi :P ::

GeForce je izjavil:

Že ime ti pove vse TO ŠIBA :)) Ne, resno...sam bi Vzel toshibo. Zakaj? Ker sem leto in pol nazaj vzel Asusa s takoimenovanim simptomom "high pitched noise" (na začetku le piskanje, čez dva dni pa postane moteč element number uno) ki ga na servisu niso odpravili >:D

to je res da so asusi glasni imeli so učtelja v OŠ ki je mev asusa in je med testom ( ko smo mi pisali) surfal po netu in tisti komp je tok bolu-cvilil da si komaj pisal kar je bilo zelo moteče ko je zagnal kak program je zabolil kot da bo vzletel... Res pa je da je Asus kvaliteten saj je tisti učitelj prišel v razred in ga z 5m vrgel na mizo padel mu je po tleh in take fore pa mi pravijo določeni iz tiste OŠ da ma mda še vedno tisto kiblco
Toshiba---> Moč in kvaliteta
Asus---> Glasnost in profesionalna kvaliteta

Steinkauz ::

LOL kiro pospoševanje....

Robi :P ::

Steinkauz je izjavil:

LOL kiro pospoševanje....

kaj te moti???

FiDeK ::

Robi :P je izjavil:

Toshiba---> Moč in kvaliteta
Asus---> Glasnost in profesionalna kvaliteta


Pomoje tale posplošitev :D

Sestri sem priporočil tega in je zadovoljna: Laptop. Ima pa i7, ne pa i3.

Robi :P ::

punce so v večji meri zadovlone s hitrostjo neta pa sam da žene fb word pa filme kolk je pa glasen jih boli k***... Mislim pa da pmoz išče nekaj kar ni pretirano glasno in ne rošta kot motorka... Povedal sem tudi da so asusi zelo kvalitetni!!!!! in glasni!!!

(Samo moje mnenje)

RejZoR ::

Diski v laptopih so vglavnem 5400RPM, ki pa so praktično neslišni. Druga zgodba pa so nekateri 7200 RPM, čeprav laptopov s takimi itaq ni blazno veliko.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GeForce ::

Pri meni ne gre za disk. Disk se pač na vsake toliko zasliši in me ne moti, to piskanje je pa stalo prisotno in je kar velik problem oz. napaka A/K52 serije. Nekje na Asus support forumu je čez 100 starnska debata o tem problemu in zaenkrat je edina rešitev da v Windows 7 odpreš Zvok in zavihek snemanje in piskanje v trenutku izgine (moraš pa imeti odprto okno Zvok).

RejZoR ::

Pod Rule Nr.3 dap lahko: Never buy Lenovo laptop :P Drugače je piskanje lahko prisotno na isti način kot pri npr grafičnih karticah in napajalcih, kondenzatorji.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GeForce ::

Ti imaš težave z mrežno kartico na Lenovotu, je tako? Je bil na servisu-menjava kondenzatorja, in kmalu je začel spet piskati. "Fora" pa je da piska le ko je CPU na 0-50% obremenjen, čez 50% pa ne piska več.

Steinkauz ::

RejZoR je izjavil:

Pod Rule Nr.3 dap lahko: Never buy Lenovo laptop :P Drugače je piskanje lahko prisotno na isti način kot pri npr grafičnih karticah in napajalcih, kondenzatorji.


Thinkpad serija je ena najbolj priznanih in priporočenih.
Ampak Lenovo sux ane ...

RejZoR ::

GeForce je izjavil:

Ti imaš težave z mrežno kartico na Lenovotu, je tako? Je bil na servisu-menjava kondenzatorja, in kmalu je začel spet piskati. "Fora" pa je da piska le ko je CPU na 0-50% obremenjen, čez 50% pa ne piska več.


Gnil wireless, crknjen ekran, šumenje v slušalkah, crknjen disk, škripanje tipkovnice na levi strani, you name it.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

nUUb ::

TROLOLOLOL.
Ravno slučajno berem tole in se mi zdi totalni nesmisel. Vsak prenosnik iz določene serije ima kakšno hibo. Kaj piska, kaj tuli, kaj se pregreva. Zaradi ene serije ne morejo biti vsi prenosniki od enega proizvajalca zanič. Sam sem fan ASUSa, imam matično, prenosnik, router od njega. Vse deluje, razen da mi na prenosniku ekran utripa. Overclockanje Atom CPUja pusti svoje posledice, zato ne krivim ASUSa, ker je naredil slab prenosnik.
Bivši podnajemnik, Toshiba, okoli 800eur z nekaj popusta, malo kasneje mu je šla luknja za napajanje, prenosnik se ni več polnil. No matter what garancija, ampak kaj je bilo potrebno doplačati okoli 100eur (1/3 plača lastnik, ostalo Toshiba). Zaradi tega bi marsikdo rekel, da je ta firma zanič, morda je, morda je pa ta lastnik bil malo grob z prenosnik in povlekel kabel.
Potem pride pa še ACER. Prijatelj ima prenosnik od te firme in kar redno dobiva BSOD (Win 7 x64), kot jih imam jaz na PCju.
Moj point je, da ne govorite slabo o nekem proizvajalcu, ker je prijatelj/kolega imel slabe izkušnje.
Meni se je pred kratkim ASUS zameril s njihovo "TRUE" SATA 3 PCI-E kartico. SSD je dosegel kvečjemu 400MB/s read in 200MB/s write, čeprav je enak SSD (le 60Gb velikosti) dosegal hitrosti 550MB/s read in 480MB/s write na prenosniku od prijatelja.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

GeForce ::

Poglej, piskajoči prenosnik sem dal na servis in ga nazaj dobil z enako hibo. Torej izgleda da tega niso sposobni odpraviti. Če je temu tako, naj mi ponudijo vsaj menjavo za prenosnik enakih zmogljivosti kot sedanji, ne pa da mi nepopravljenega vrnejo iz servisa. Od take firme pač nekaj časa nikomur ne bom priporočal ničesar.

Steinkauz ::

To s piskanjem je precej pogosto neodvisno od firme....
Ponavadi tuli kak kondič na grafi/plati.

Pr mojmu prejšnemu packard bell je tut piskal. Od kolega grafa tuli ko je v idle.

In to ti ni firma kriva, ampak naši nesposobni servisi

hojnikb ::

^^ Piskajo tuljave (coil) pr napajalnem sklopu, ne kondenzatorji.
In ja je to kr moteč in mam res očitno tud jst srečo da mi vsi trije asus izdelki piskajo (še najbol matična od kompa)

To piskanje se da delno odpravit z izklopom speedstepa, če ma matična/laptop to možnost..
#brezpodpisa

s1m0n ::

Meni pa še ni nobena stvar od ASUS-a piskala ne prenosnik, matična, grafična (prej katera druga firma) se pa to lahko pojavi pri čisto vsaki firm!

pmoz ::

Hvala za odgovore. Pozabil sem omenit da je računalnik za punco:) Tako da bo za njene potrebe (internet,word,excel,glasba, filmi) ta Toshiba prav ok :)

s1m0n ::

Danes sem se lepo v BigBangu nasmejal glede prenosnikov stranki je prodajalec razlagal (predlagal) Lenovo, da se to ne kvari tako kot drugi, da je kvaliteta... A je bil njihov najnižji model :) Ma ok mogoče je kakšnemu simple uporabniku to vseeno.

Nič ne boš falil s Toshibo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP Prenosniki 2017

Oddelek: Kaj kupiti
4110726 (9484) MTB
»

Nakup laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
394770 (4013) Blaz93
»

pregrevanje hp prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7019306 (18375) Havq
»

Prenosnik piska

Oddelek: Pomoč in nasveti
161842 (1593) DeeCoy

Več podobnih tem