» »

Chrome lanski zmagovalec, IE poraženec

1
2
»

Looooooka ::

Oh ja....ker vse kar vi vrnete skupnosti je sploh vredno samo hvale in zlata.
Definitivno so windowsi stevilka ena v svetu samo zaradi konstantnih tozb in grozenj tega podjetja.
Ave Billy G.
Tale statistika samo dokazuje, da imamo ljudje radi novosti.In ce so primerno reklamirane zlahka postanejo hit.Browserji so si dejansko vsako leto bolj in bolj podobni.

jype ::

Cold1> Ne, ne moreš ga smiselno spreminjati, noben posameznik ga ne more.

Seveda lahko.

Cold1 ::

ti pa si jako relevantna mera za spletne statistike kajne?

Ne, sploh nisem, na kakršenkoli način; logika 95% je v tem da ima nekaj odstotkov pač MacOS, drugače bi imela Okna kakih 99%.


Vprašanje je kako se bodo gibali deleži brskalnikov v naslednjem letu

Zakaj? Koga bi to sploh zanimalo? Koliko ljudi pa uporablja Notepad++?


kaj to pomeni za spletno industrujo

Ponovno, koga bi to sploh zanimalo?


in kaj za vraga se dogaja v svetu, da večina ljudi še vedno uporablja WinXP?

Kolikor berem, Oken XP že nekaj časa ne uporablja večina, si morda govoril o Sedmici?


Ali smo prišli do točke, ko novejši OS ne prinese več toliko izboljšanja?

Na tej točki smo bili vedno, ljudje ne kupijo vsakega novega izdelka takoj ko se pojavi (zakaj sploh bi?), kupijo, ko se stari pokvari, ali pa ima novi neko zares dobro lastnost.


A smo na točki, ko tudi novejši harver ne prinaša toliko izboljšanja, da bi se splačalo iti na boljši OS in hardver?

Na tej točki smo bili vedno, že sistemi bazirani na originalnem Pentiumu, izpred desetletja in pol, so ostali uporabni preko l.2000.

MrStein ::

Cold1 je izjavil:


in kaj za vraga se dogaja v svetu, da večina ljudi še vedno uporablja WinXP?

Kolikor berem, Oken XP že nekaj časa ne uporablja večina, si morda govoril o Sedmici?

Hmm, iz novice: Windows XP je še vedno daleč spredaj, a je z 58 odstotkov pristal na 47 odstotkih.

flbroker je izjavil:

System je izjavil:

Ostajam na Firefoxu, čeprav je Chrome tudi TOP izbira.


Meni se pa Chrome sploh ne dopade ker mi "težje" strani dosti počasneje louda kot FF tako kot 5+ jezičkov naenkrat. Katastrofa.

Jaz to opažam predvsem na ST.
Zato za obisk ST kar FF poženem. Pri tabih z več sporočili je razlika dan in noč (FF odpre v sekundi-dveh, na Chrome pa je tudi 10 sekund vse zmrznjeno)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Poldi112 ::

nekikr je izjavil:


Poldi: ti je že Cold1 sicer odgovoril, ampak ne stresaj takih bedastoč prosim, ti ne paše. Če pa vseeno misliš, da je večina Win uporabnikov piratov, potem pa kar hitro na plano s podatki. Linuksaši se že vrsto let pritožujejo, da imajo v trgovinah na izbiro le prenosnike z Windows OS, ti pa nam praviš, da kljub temu večina piratizira. Definiraj to večino :)


Well, isto podatkov imam kot ti, lahko pa ti postrežeš s podatki. Pač, hodim okoli in vidim situacijo. S tem da če se cold1 ne strinja z menoj je to zame že kar potrditev, da imam prav. :)

Ja, precej laptopov dobi windowse zraven, a daleč od tega, da ga ne bi mogel kupiti brez. Sploh pri poceni modelih, ki so, predvidevam, bol popularni. Freedos je kar popularen.

Sicer pa, za občutek, na hitro sešteto pri dveh večjih spletnih trgovcih (ostalo je brez, freedos, linux, ... vse razen mac, android):

Mimovrste namizni rač.: Win: 62 Ostalo: 56
Mimovrste laptopu: Win: 197 Ostalo: 91

Enaa računalniki: Windows (74) Ostalo(44) & MS Office Da (4) Ne (114)
Enaa prenosniki: Windows (145) Ostalo(78) & MS Office: Ne (223)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Cold1 ::

@Mrstein:

Stat counter pravi:

Okna 7 - 45%
Okna XP - 33%
Vista - 11%


http://gs.statcounter.com/#os-ww-monthl...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

jype ::

Top500 pravi: 91% Linux.

Vse ostalo so igračke za otroke.

mtosev ::

očitno tudi sam uporabljaš te igračke. verjetno nimaš doma super computer ali se motim???
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

w00tnes ::

Offtopic:
jype - eni pač nimamo denarja, da bi doma v kleti gonili superračunalnike (se moramo zadovoljiti z največjim sranjem, ki nam ga prodajo kitajci - PCji). Ker jih nimamo, tudi nimamo nobene potrebe po operacijskem sistemu za superračunalnike :)

(jaz sicer linuxa ne uporabljam, ker mi zadeva na prenosniku spije baterijo v 1 uri, medtem ko na windowsih za ista opravila ta zdrži +3ure... me zanima kako dolgo bi zdržala, ko bi zraven zagnal še virtualboxa, windowse pa visual studio - preden začneš naštevati alternative, pri nekaterih vajah pač uporabljamo butasta ogrodja, ki zahtevajo VS in .NET - monodevelop temu še ni dorasel)

Ontopic:
Chrome se mi osebno ne dopade zaradi tistih njegovih internih strani, kjer dodatki ne delujejo (je mogoče kak workaround?). Mi živce požre, ko z mouse gesture odprem nov tab, potem moram pa čez cel ekran se premikat, da ga dol zaprem. To je zame največji minus (zmrzovanje tab-ov, vsipanje, ipd. že preživim ker se ne pojavlja toliko pogosto).
Ma pa velik plus s tistim vgrajenim pregledovalnikom pdf-jev (lightweight zadeva, ali pa se mi samo tako zdi - napram adobe reader, se mi zdi veliko hitrejši).

Nehal sem ga pa uporabljati, ker se mi zadeva ne zažene več (in niti ne vem zakaj)
(sem crashe ob zagonu izrabil in se prestavil na mojega starega favorita... opero :P )

Tear_DR0P ::

@Cold1 - različne statistike kažejo različne podatke, pri nekaterih je WinXP še v vodstvu, pri drugih je že izgubil primat. Seveda pa obiskanost angleško spisanega dela spleta ni merodajni kazalnik števila računalnikov, na katerih še teče WinXP. Imaš pa prav, da je Win7 trenutno najpopularnejši OS na tržišču, ki je relevantno za spletno industrijo.

Koga bi to sploh zanimalo?

morda tebe odgovor na večino mojih vprašanj ne zanima, ampak na drugi strani je tudi v Sloveniji kar precej "proizvajalcev" v spletni industriji, katerih delo je odvisno od tega, katere brskalnike, OSe in kakšen hardver bodo uporabljali odjemalci njihovih storitev.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

dux ::

Morda bi bilo zanimivo narediti primerjavo trendov v statcounterju in netmarketshare.
Upanje je v nasih odlocitvah

MrStein ::

Cold1 je izjavil:

@Mrstein:

Stat counter pravi:

Okna 7 - 45%
Okna XP - 33%
Vista - 11%


http://gs.statcounter.com/#os-ww-monthl...

netmarketshare.com pravi:

Okna XP - 47%
Okna 7 - 37%
Vista - 8%

http://www.netmarketshare.com/operating...

Kaj pa zdaj?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

MrStein> Kaj pa zdaj?

Odkar se risanje dogaja v browserju, resno delo pa na Linuxu, je vseeno.

Spura ::

cekr je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Zanimivo je, da amerikanci uporabljajo IE.



Fajn, potem sem jaz Amerikanc.

Ocitno zate obstajajo samo asociativne povezave med pojmi. Povezave visjega reda (implikacija in kavzalnost) pa je zgleda izven tvojega dosega.

SLO_Matej ::

MrStein je izjavil:

Cold1 je izjavil:

Mrstein, desno klikni ikono pripetega programa v opravilni vrstici in uzrl boš hitri seznam (pa saj to vendarle veš ;)).

Zanimivo, bom videl, če je to zame ali ni...

(ne, to si me zamešal z nekom, ki misli eno, piše pa drugo... ;))

No, pri Microsoftu temu pravijo skočni seznami, če morda kdo ni takoj razumel ... http://windows.microsoft.com/sl-SI/wind...

71GA je izjavil:

Ti z Windowsom ne moreš nič, ker ne znaš, ker je zaprt sistem in ne smeš, ker te bo Windows tožil.

Kako te pa produkt nekega podjetja lahko toži? Te lahko toži tipkovnica, ker ji niso všeč tvoji pritiski nanjo? :))

Cold1 ::

Kaj pa zdaj?


Lahko začnemo vpiti "Metodologija! METODOLOGIJA!!!11!!1...2", ali pa ugotovimo, da bo po trenutnem trendu Sedmica kmalu imela večino po vseh namerjenih statistikah.


S tem da kitajski spiratizirani XP-ji IMO niso preveč pomembni - kaj pa bodo ti uporabniki kupili(?), in če ne bodo kupili nič, zakaj bi bili zanimivi za velepomembno Spletno Industrijo™?

--------------------------------


@Jype
Saj se zavedaš, da večina resnega dela poteka na Oknih, in to že zadnjih 15 let, mar ne?

In dalje, saj ti je jasno, da večina ljudi koncepta centralnega računalnika in terminalov ne sprejema (nikoli ga niso), mar ne?
(Ja, trenutne "cloud" in "webapp" fantazije bodo šle v isto smer kot centralni računalniki iz preteklosti, v ropotarnico zgodovine.)

jype ::

Cold1> (Ja, trenutne "cloud" in "webapp" fantazije bodo šle v isto smer kot centralni računalniki iz preteklosti, v ropotarnico zgodovine.)

A bold assertion.

Also wrong.

Cold1> Saj se zavedaš, da večina resnega dela poteka na Oknih, in to že zadnjih 15 let, mar ne?

Na oknih X.

Looooooka ::

Kaj pa je "resno" delo?
Ocitno se ostali igramo v sluzbah.

nekikr ::

Resno je tisto kar počne jype, to bi pa že lahko vedel do sedaj :) Vse ostalo je brezpredmetno zapravljanje energije.

jype ::

Couldn't have put it better myself!

max00slo ::

Opera! FTW :)

z0mbie ::

Mitch je izjavil:

Meni se bolj zdi, da je bil največji poraženec lanskega leta Firefox...


Narobe se ti zdi, najvecji porazenci lanskega leta so bili uporabniki googlovega spyware sveta in chroma.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: garamond ()

roCkY ::

Si spregledal datum predhodnje objave?
Se ti ne zdi, da je situacija že od takrat podobna, sploh od leta 2013 naprej?

Sam ne vidim razloga za menjavo FF s Crome.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zmagovalci leta 2013: Windows in Internet Explorer (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14865264 (57878) weezl
»

IE še vedno izgublja, Chrome pridobiva

Oddelek: Novice / Brskalniki
3612150 (9868) dux
»

Statistika uporabe operacijskih sistemov in internetnih brskalnikov v letu 2010 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11333016 (29618) Jst
»

Januar najuspešnejši za Chrome

Oddelek: Novice / Brskalniki
317735 (6938) Bor H
»

IE zdrknil niže

Oddelek: Novice / Brskalniki
204514 (3407) boolie

Več podobnih tem