» »

Kje kupiti iglo za gramofon?

Kje kupiti iglo za gramofon?

stromar ::

Dobil sem en zelo kvaliteten gramofon, vendar z zlomljeno iglo. Bralna "glava" je EXCEL ES-70F. Če mogoče kdo ve kje v Sloveniji oz. v Italiji se da kupiti gramofonske igle naj prosim pove (nujno rabim)

Lp, Primož

blblb ::

probaj tukaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blblb ()

waters ::

Sam sem imel podobne probleme. Dobil sem jo v trgovini Delco zraven Conrada v BTC Ljubljana hala d. Res pa je, da sem jo nekaj časa čakal.

stromar ::

Hvala, bom šel pogledat

Gh0st ::

Za Technics SP-1200 DD sm rabu diamantno iglo za ene stare plate in sm mogu it u italijo.
Kupu sm jo pa u Udine sam sm pozabu kako se štacuni reče, k sm biu s kolegom...
Pri nas ni nč! neki so mel v Big Bangu za Numark turntable, samo to je škart.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

crepsasa ::

Mene pa zanima če je možno dobiti iglo za gramofon znamke LENCO L3600, nekaj sem že iskala vendar nisem nič našla, saj je zelo star.
Hvala že v naprej za kakršenkoli odgovor! :)

crepsasa ::

Mene pa zanima če je možno dobiti iglo za gramofon znamke LENCO L3600, nekaj sem že iskala vendar nisem nič našla, saj je zelo star.
Hvala že v naprej za kakršenkoli odgovor! :)

pijavka ::

Nekaj jih imajo tudi v Conradu v BTCju. Tam jaz svoje nisem dobil, me je pa prodajalec napotil v neko trgovinico, kjer popravljajo avdio-video in je v bližini, se mi zdi v hali levo ali desno od Conrada. Vprašaj, če boš slučajno tam.

bukev ::

iglo boš težko dobila. Kupiti boš morala celo glavo - recimo tole http://www.conrad.si/Gramofonska-glava-...
to potem samo priviješ na ohišje in priklopiš tiste štiri žičke - pa zapiši si kako so priklopljene barve.
lp

kondezator ::

Sem iskal model gramofona po internetu in nisem našel, zato še enkrat preveri če si napisala pravilen model. Iz modela bo razvidno če se gre za standardno 1/2 inch, p mount glavo oziroma kaj tretjega. Če se gre za 1/2 glavo, ti je pravilno svetoval bukev, samo jaz ti priporočam kakšno ortofon omb 5e, saj sklepam da gre za hi-fi gramofon ne pa kakšen dj gramofon. Te gramofonske glave, ki so mišljene za dj-e so bolj robustne in potrebujejo večjo silo na iglo, za kar pa hi-fi gramofon ni primeren. Predno se spustiš v zamenjavo glave si preberi tudi nekaj teorije o gramofonih, saj je pri namestitvi nove glave zelo pomembno da je glava nameščena pod pravilnim kotom(pri s ročkah je drugačna geometrija). Seveda je pa pomembna tudi sila na iglo, ki se uravnava z protiutežjo in pa antiskating. Če dobiš iglo jo zamenjaj, bo še najmanj komplikacij.

Če te še zanima kaj, kar z besedo na dan :)

Zgodovina sprememb…

franckranc ::

Sam sem pred kratkim (preko ebay-a) nabavil tule:

The Stylus Lady
Hayley Auty
46 Lythe Fell Ave
Halton
Lancaster
Lancashire
LA2 6NL
United Kingdom

So specializirani za te zadeve.
Cenovno najugodneje (igla ST38D 7,5GBP, postnina 0,5GBP), pa tudi prislo je hitro.
Se povezava: www.thestyluslady.co.uk


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop gramofona (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
619739 (3214) Mrakw
»

Uvod v vinyl, nasveti za začetnika...

Oddelek: Zvok in slika
113271 (2393) Machete
»

Kako iz gramofona v MP3???

Oddelek: Zvok in slika
253879 (2617) Gapi
»

Gramofon

Oddelek: Zvok in slika
83520 (3357) Pouh
»

sacd vs dvd-a vs vinilka

Oddelek: Zvok in slika
212495 (2178) CaqKa

Več podobnih tem