» »

Gramofon

Gramofon

Pouh ::

Pozdravljeni.
Ta teden sem na "sonce" privlekel star gramofon TOSCA 20, v ne ravno dobrem stanju (fotr je tega ogromno preposlušal) in cca. 100 velikih in 50 malih plošč.
En zvočnik ne dela, potenciometri (za glasnost in barvo zvoka) so tud na pol delujoči, sm to bom že zrihtal.
Moti me prasketanje in občasen prehod igle na drugo linijo:| (zgodilo se mi je 5x do sedaj).
Rešitve? Kupil bom čistilo (http://www.bolha.com/oglas1684346/lp-ci.... Je to dobro in/ali/oz. mora biti kakšna cenejša alternativa?
Potem moram verjetno kupiti še novo iglo? Kako je kaj s kompatibilnostjo teh igel/glav/gramofona?
Nisem nek audiofil, da rabim nekej dragega, ampak samo toliko, da lepo dela.
Sej, mogoče se bom kmalu naveličal, ampak hočem prej vsaj ene parkrat preposlušat te plošče, ki so res vrhunske.

Redorange ::

Verjetno navodil od igle nimaš več:)) V bistvu tam piše koliko nastavit vtež na ročki za iglo.
Če ti preskakuje je zaradi opraskane plošče, oziroma je premalo otežena igla. Popravi utež toliko da ne bo preskakovalo, na pamet. Če pa ni vteži prilimaj nekaj lahkega na vrh igle. Par gramov.

Za prasketanje kaj dosti ne boš mogu naredit. Če je plošča res umazana, potem jo pa kar očisti bo pomagalo. S tistim linkom na bolhi, tisto je za statično elektriko, plošče pa ne boš ravno očistu. Sicer če je plošča močno umazana jo lahko tudi pod vodo opereš, bo še vedno delalo. Za čistit ploščo rabiš nastavek iz blaga.

Za iglo pa ne vem kak nastavek ima (kako so jo vzame dol)

Pouh ::

Hvala!
Ubistvu ne vem, če sploh je ta utež. Je pa nek gumb, s katerim nastaviš to. Sm dal na max. in na normalno ohranjenih dela supr. Pri bolj znucanih ploščah pa dam na prvih 3 pesmih majhno utež in dela super.
Sem pa tudi umil 20 plošč (samo voda+navadni robčki+ z neko prastar rdečo krpico, ki je sem jo po nesreči našel zraven). Se pozna da je 2x bolje zdaj, sicer včasih pa še zmeraj zaprasketa. 10 najboljših (najbolj znucanih) pa bom dal enmu na vakumsko čiščenje? Nevem, če bo kj boljše, sm mi za 5e to nardi.
Odkril sem celo še autostop.
Mogoče veš, kaj pomenijo 7,10,12 številke?

Redorange ::

Za vakumsko čiščenje pa prvič slišim:)
Presketanje je v bistvu zato ker pride nekaj pod iglo (prah, umazanija,...), oziroma je plošča že znucana in manka avdio zapis. Zdaj če je že znucana kaj dosti ne boš več rešil.
Nekaj pa vseeno pomaga če daš boljšo iglo. (Sam mam igle za dj in je razlika če dam navadno iglo ali to za mixat. Pri navadni je bolj naglas in se sliši več presketanja, pri tej pa je malo bolj potiho samo tudi manjše praske povozi kot da ni nič:) )

7,10,12 booo, kje pa so? Je kak gumb?

Pouh ::

 gramofon

gramofon


je ročka, ja. (v resnici je bolj čist:P)
 izhodi

izhodi


mogoče kdo ve, če bi se dalo tole povezat na stolp? Nimam pojma kako se reče temu prvemu izhodu.
Vakumsko pa baje iz vseh kanalov pobere ta prah. Jutr mu dam, pa bom vidu če bo kaj bolje.

MadMax ::

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

mktech ::

tako na hitro: za 2g sta kar precej, ce s tem obtezis glavo. tezo nastavljas na drugi strani roke (na sliki zgleda to tisti del, v katerega gredo zice).
zraven imas nekaj za nastavljat 2-4-6; antiskating. s tem nastavis kako "mocno" se roka "sama od sebe" premika proti centru gramofona. tudi to lahko vpliva na preskakovanje.
7 10 12 so lahko oznake za format plosce: 12", 10" in 7". ne vem zakaj bi bilo to potrebno nastavljat.. bu.

ce je gramofon v tako slabem stanju, ne vidim smisla vlaganja denarja v novo glavo oz. iglo. ce nisi avdiofil, bos vrjetno vec kot zadovoljen s kaksnim usb gramofonom (conrad, ...).

solatko ::

V vsaki trgovini z avdio napravami dobiš kabel iz DIN vtiča na navadne stereo konektorje - banane - najbolje da kupiš komplet za avdio, tam imaš ta vtič.

Pouh ::

Super, tale kabel rem sigurno iskat.
usb gramofona ne bom kupoval, ker bo v dnevni sobi (edino če me fotr podpre).
7, 10 in 12 so res formati plošč (hvala). Nastavla pa se zato, ker je avtomatičen in ko vrže sam novo ploščo gor(moram najti še nastavek), da ve kam dat iglo, da začne špilat od začetka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop gramofona (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
619713 (3188) Mrakw
»

Gramofon in vinylke

Oddelek: Zvok in slika
264448 (1824) Machete
»

Čiščenje gramofonskih plošč

Oddelek: Zvok in slika
188418 (7757) Duhec
»

Prihodki glasbenih založb upadajo, prodaja vinilk narašča (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8032752 (29239) madmitch
»

Kako iz gramofona v MP3???

Oddelek: Zvok in slika
253875 (2613) Gapi

Več podobnih tem