» »

Kupujem nov računalnik

Kupujem nov računalnik

1
2
»

matonson ::

RuskiSnajper je izjavil:


Kje piše da moraš kupit vse pri enem prodajalcu.


Take so zahteve.

RuskiSnajper ::

matonson je izjavil:

RuskiSnajper je izjavil:


Kje piše da moraš kupit vse pri enem prodajalcu.


Take so zahteve.


Zahteve koga,čega ?

matonson ::

Tistega, ki mi je rekel naj sestavim. Saj sem povedal, da ni zame:)

RuskiSnajper ::

tidze091 je izjavil:

Jz bom kupil i7...... Sploh pa če nebi reku da ga rabm predvsem za igre s tem i5 i7 nebi meu probleme.... Sploh pa jz mislim da če zej ni še nič za hiper bo še pršlo.....
jz še vedno ostajam pri i7. Pa tut če bom 100 €vrov vr go stran in če loh kupm bolš nevem zakaj nebim, tut če ma san nek off al pa on , pa če se mi zdi ma tut 2mb polnilnika več (nekega xD )



http://www.nvnews.net/vbulletin/showthr...

http://www.tomshardware.co.uk/forum/302...


(to je blo ze z starimi i7, ne sandy bridge)
http://www.geek.com/articles/games/nvid...


http://uk.answers.yahoo.com/question/in...
i7-2600k is a waste for gaming, as games only use 4 threads. (though its better then the old i7).

But the best gaming processor is the i5-2500k, its better then the old i7, and EXACT same gaming performance as the i7-2600k.


i7 950 je stara linija ki niso sandy bridge jedra
sandy bridge so tile novi z 4-mestnimi številkami
črka K na koncu pove da ima odklenjen množilnik za navijanje (CPU mutliplier)

Ne samo to da je se i7 ne splača , tudi hyperthreading sam po sebi ne deluje tako kot ga oglašujejo, zaradi tega ker NIČ NE SUPPORTA, in tudi sama sposobnost "2 threada na enem fizičnem jedru" je malo čudno.

Kot sem prej da quote z enega foruma, hyperthreading povzroči upad v response time (odzivnost), dolgi boot ... itd.

All things being equal, there is a less than 1% performance difference on average over a field of about 14 tests. The 1% performance sway is, however, consistent and in favor of HT OFF.

Zgodovina sprememb…

TOP ::

Sedaj bom enostavno povedal razliko med I5 in I7,ker mam doma oba.Da vsakega ne napadamo zakaj rabi I7 kot RuskiSnajper.Če rabiš PC za igre in normalno uporabo,kot je brskanje pisanje,potem je I5 čist zadost.Če pa se uporablja tudi razne risarske programe,kjer je treba rendat in video obdelavo delat potem pa obvezno I7,če finance premorejo,ker je razlika več kot občutna.

RuskiSnajper ::

TOP je izjavil:

Sedaj bom enostavno povedal razliko med I5 in I7,ker mam doma oba.Da vsakega ne napadamo zakaj rabi I7 kot RuskiSnajper.Če rabiš PC za igre in normalno uporabo,kot je brskanje pisanje,potem je I5 čist zadost.Če pa se uporablja tudi razne risarske programe,kjer je treba rendat in video obdelavo delat potem pa obvezno I7,če finance premorejo,ker je razlika več kot občutna.


Ja, ker to podpirajo samo ti enterprize development programi, ki so za izdelovalce in profesionalce in imajo redne updejte in valda da PRODUKTIVNOST pomeni v vsakem podjetju več dobička ...

To so razni

Adobe programi
Visual Studio
Compileri / Assembleri
Computing
Encryption
Transcoding
Video Editing

Če se s tem ne ukvarjaš je i7 popolnoma neuporaben.

Zgodovina sprememb…

TOP ::

Pa še ena razlaga zate RuskiSnajper plate Asrock ne moreš govorit da so za en drek,ker Asus je bil včasih lastnik Asrocka in sedaj so se odcepili.Recimo poglej Asrock Extreme 4 plato pa eno Asusko v istem venovnem razredu boš videl razliko in to v prid Asrocka ma bolše hlajenje in kondezatorje.Drugače mam pa doma Gigabytko UD4.

RuskiSnajper je izjavil:

TOP je izjavil:

Sedaj bom enostavno povedal razliko med I5 in I7,ker mam doma oba.Da vsakega ne napadamo zakaj rabi I7 kot RuskiSnajper.Če rabiš PC za igre in normalno uporabo,kot je brskanje pisanje,potem je I5 čist zadost.Če pa se uporablja tudi razne risarske programe,kjer je treba rendat in video obdelavo delat potem pa obvezno I7,če finance premorejo,ker je razlika več kot občutna.


Še en več

Kaj še en več enostavna razlaga za nekoga ki ne ve kaj pomeni HT in podobno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

RuskiSnajper ::

matonson je izjavil:

Tistega, ki mi je rekel naj sestavim. Saj sem povedal, da ni zame:)


In njegov razlog je ?

Če dobiš preko podjetja drugod tudi zakaj ne bi kupil drugod kjer imajo ceneje kakšen del oz večjo izbiro. Kaj ma to veze z katere strani dobiš če si reko da sam sestavlaš.

Kot si povedal itak si zvedel da ne dobiš preko podjetja na funtechu. Če ma on podjetje zakaj pa ne daš njemu da pod svojim imenom in seveda podjetjem naroči ? Oz kak to sploh naročate

Zgodovina sprememb…

RuskiSnajper ::

TOP je izjavil:

Pa še ena razlaga zate RuskiSnajper plate Asrock ne moreš govorit da so za en drek,ker Asus je bil včasih lastnik Asrocka in sedaj so se odcepili.Recimo poglej Asrock Extreme 4 plato pa eno Asusko v istem venovnem razredu boš videl razliko in to v prid Asrocka ma bolše hlajenje in kondezatorje.Drugače mam pa doma Gigabytko UD4.

RuskiSnajper je izjavil:

TOP je izjavil:

Sedaj bom enostavno povedal razliko med I5 in I7,ker mam doma oba.Da vsakega ne napadamo zakaj rabi I7 kot RuskiSnajper.Če rabiš PC za igre in normalno uporabo,kot je brskanje pisanje,potem je I5 čist zadost.Če pa se uporablja tudi razne risarske programe,kjer je treba rendat in video obdelavo delat potem pa obvezno I7,če finance premorejo,ker je razlika več kot občutna.


Še en več

Kaj še en več enostavna razlaga za nekoga ki ne ve kaj pomeni HT in podobno.


Asrock komaj prehaja ...

Še en več [dokaz da i7 ni potreben]

matonson ::

Glej, to nima veze kako pa kaj. Sestavlja se računalnik. Nič drugače kot 500 ostalih, ki se jih je sestavilo tu na slotechu. Zahteve so postavljeno in dajmo jih upoštevat.

Gaming računalnik ni problem sestavit, ker je ogromno materiala na internetu in se hitro ve kaj je dobro in kaj ne.

Workstation je pa čisto nekaj drugega. S tega bi lahko nekdo diplomo naredil:D
Vedno pridem do naslednjih problemov, če govorimo o ProEnginee-ju:
- vzeti recimo gtx580 ali quadro 2000 ali celo quadro 600 (170€) in prišparati?
- vzeti procesor s HT?

potem pa poleg tega še:
- procesor se ne bo navijal, zakaj vzeti z68, kaj izgubim, če vzamem npr. tole ploščo http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

Pa še kakšno vprašanje se najde. :)

tidze091 ::

kOkR jz vem bom jz plačal in loh kupim kar hočem .. ti mi (če želiš) loh svetuješ.
nevem zakaj si ga nebi smel kupt... sploh pa vidm da je tle ratal samo kreganje glede i7 , ne pa neki dobri deli za comp :( .. sploh ste pa rekli da je za igranje igrc DOVOLJ i5 , kar jz sklepam da je tut i7 dobr, pa še za kej druzga je dobr ...
Me :D

matonson ::

Če na tak način razmišljaš, ne rabiš nasveta, ampak kupiš tisto kar ti paše kajne?

tidze091 ::

jz sm se odloču za i7 , sam je še par drugih stvari ko procesor ??
Me :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tidze091 ()

TOP ::

tidze091 je izjavil:

kOkR jz vem bom jz plačal in loh kupim kar hočem .. ti mi (če želiš) loh svetuješ.
nevem zakaj si ga nebi smel kupt... sploh pa vidm da je tle ratal samo kreganje glede i7 , ne pa neki dobri deli za comp :( .. sploh ste pa rekli da je za igranje igrc DOVOLJ i5 , kar jz sklepam da je tut i7 dobr, pa še za kej druzga je dobr ...

No če veš zakaj ga boš kupu potle lepo jaz ga mam tud in brat ma pa I5 in ga ne zamenjam.

Robi :P ::

tize091 danes sem dobil tistega samsunga ki sem ti omenil in moram rečti da mini žal da nisem vzel IPS matrike slika je fenomenalna monitor pa ogromen in lahkeh ter tanek!

tidze091 ::

najpre sm gledo tega http://www.mimovrste.com/artikel/265011...
xD 27 inč :D


Pa tut zej mam samsunga pa se mi zdi čist uredu
Me :D

Gray_Warden ::

tidze091

kupi i5 in ga navij. Boš privarčeval 100 eur, ki jih lahko vložiš drugam (recimo druga grafična, več rama, več diska, še monitor)...


če pa si se trdno odločil za i7 pa super, konec debate.

Zgodovina sprememb…

RuskiSnajper ::

Gray_Warden je izjavil:

tidze091

kupi i5 in ga navij. Boš privarčeval 100 eur, ki jih lahko vložiš drugam (recimo druga grafična, več rama, več diska, še monitor)...


če pa si se trdno odločil za i7 pa super, konec debate.


pomoje še nikol ni navijal , itak bi vse delalo tud če nebi navil

tidze091 je izjavil:

jz sm se odloču za i7 , sam je še par drugih stvari ko procesor ??


ja počakaj še malo pa pogledamo še za druge komponente ... nikamor se ne mudi custom buildi



"druzga" - smo ti ZDAVNAJ ze 3x povedli kaj to je , in ti tega ne boš uporablal 99% ne , nisi niti povedal da sploh veš kaj je to "druzga" na začetku ko si rekel da hočeš i7. Pa tudi če bi probal uporabljat tiste programe bi itak delali, v VELIKIH projekti kji imajo po 3 programe in delajo s tem cele dneve oni rabijo ta performance da imajo hitrejšo produkcijo.

Za tistih 100 evrov se greš vun vlit jebote :D ... je bolša poraba dnara kot pa i7. 1000 stvari najdeš kar lahko 100 E uporabiš za kaj bolšega-

Zgodovina sprememb…

RuskiSnajper ::

Sam si napisal da hočeš gaming računalnik, brez zamere ker imam jezen ton govora ampak ja s tem se moreš soočit slej kot prej če hočeš z glavo kupovat, da se naučiš, sej pravijo da se sam naučiš najbolje ... tak kot sem se jas.

Jas sem moral to na teški način naučit, sem imel pomoč ampak ne vedno, star OEM v interšparu kuplen office računalnik na katerem sem igral igre davnega leta ... sem dal za 1 GB DDR1 RAMov 30.000 SIT ... to je ~150 EUR, Sem hotel dat gor hladilnik za procesor najboši v trgovini in ni pasal ker ni blo na matični luken sploh (budget asrock), je minlo par let dokler sem ugotovil da je problem v napajalniku (poceni 14 eur), zato se je mašina ugašala in resetirala kar je blo neznosno.

Takrat sploh nisem bil na forumih da bi kdo ki se ful spozna bil odrešitelj in to povedal - in ti si v podobnem primeru zdaj, pa nočeš razumet kar ti govorim z več letno prakso.

matonson je izjavil:

Glej, to nima veze kako pa kaj. Sestavlja se računalnik. Nič drugače kot 500 ostalih, ki se jih je sestavilo tu na slotechu. Zahteve so postavljeno in dajmo jih upoštevat.

Gaming računalnik ni problem sestavit, ker je ogromno materiala na internetu in se hitro ve kaj je dobro in kaj ne.

Workstation je pa čisto nekaj drugega. S tega bi lahko nekdo diplomo naredil:D
Vedno pridem do naslednjih problemov, če govorimo o ProEnginee-ju:
- vzeti recimo gtx580 ali quadro 2000 ali celo quadro 600 (170€) in prišparati?
- vzeti procesor s HT?

potem pa poleg tega še:
- procesor se ne bo navijal, zakaj vzeti z68, kaj izgubim, če vzamem npr. tole ploščo http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

Pa še kakšno vprašanje se najde. :)


Em.. ta hardwer kaj ti kupuješ sploh ni Workstation-Grade , to je vse desktop, razen grafične. nevem kaj boš počel v geo engineeringu brez workstation grafične - ok to se ne spoznam ampak nekaj mora bit razlika potem bi vsi gaming GPUje uporablali za 3D development.

Zgodovina sprememb…

matonson ::

Dobro, hvala za pomoč
lp

tidze091 ::

No dobr, loh na ta procesor za nek časa pozabmo pa iščemo grafično pa matično pa ssd al pa hdd ???
Me :D

TOP ::

Nemaš kej iskati imaš ogromno tem,kjer so že napisane komponente.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabm nov comp (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
543970 (3111) WinX64
»

Kupujem računalnik do 700€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8121212 (20205) mrepca
»

Gaming PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5214027 (12876) Sharky
»

Shark-3

Oddelek: Kaj kupiti
152833 (2601) klinker
»

nov pc za gaming (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11112007 (10255) slovenc5

Več podobnih tem