» »

Konec sveta 2012

Konec sveta 2012

1 2 3
4
5

PacificBlue ::

Za nekoga, ki ima čas in zeli kaj pametnega povedati. Jaz imam pač smolo, da imam malo casa in veliko za povedati. Potem me pa ljudje, ne razumejo. Hotel sem nardit samo uslugo globalni80, ker pise cvetlice, ki niso resnicne, oz. zeli, da bi bile.

Jaz tudi lahko zacnem trditi, da ima nase sonce kompanjona,in da je v bistvu nas soncni sistem sestavljen iz dveh zvezd, torej binarni sistem, in da druga zvezda je tako opevana Nibiru, katero so celo sumerci uprizarjali v stavbnih freskah. Samo imamo to smolo, da ima veliko kroznico in se nam pribliza vsakih 26000 let. Recimo. Pa ne morem dati roko v ogenj za kaj taksega, niti slucajno.

Raje se ucim iz dejstev in berem koga, ki ima več pojma kot kaksen forumski kolega.

Tko je da starodavna ljudstva, ki so pobrala znanje od antideluvijskih civilizacij(Atlandita?), to so Maji, Egipcani, Sumerci, Azteki..itd..so imeli ogromno znanja o astronomiji. Bolj kot si upamo priznati. Vedeli so za procesijo ekvinokcija. Gradili so stavbe, piramide po zvezdnem kljucu, tako kot je na nebu, tako na zemlji. In na osnovi tega lahko datiramo kdaj so gradili spomenike, templje in ti segajo dalec nazaj v preteklost, mnogo dlje, kot to priznavajo arheologi. Robert Bauval je tisti, ki je odkril, da se piramide v Gizah odsev ozvezdja Orin. In da je reka Nil odsev rimske ceste.
In v Egiptu npr so se mnogokateri drugi spomeniki, piramide, ki sploh niso poznane javnosti. Samo to ni zdaj pomembno.

V majevski astronomiji je polno metafor in simbolizma, in če ne poznamo majevske civilizacije in kulture je brezpredmetno se pogovarjati o tem.


Potem pa res ne bo težko podati kakšnega dokaza.
Veš, če je tvoje nakladanje v nasprotju z 99,99999999% znanstvenikov, ga je koristno s čem trdnim podpreti.


Očitno nisi dobro prebral, kaj sem prilepil. Pa ne mi prosim s temi znanstveniki, ki trdijo da so Azteki oz Inki zgradili Machu Pichu. In podbne spomenike po J. in srednji Ameriki. Ker ti niso Z od znanstvenikov.

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Tako je, za vse so krivi vesoljci!!! Dej ne seri no

PacificBlue ::

Pa kaksni vesoljci??

A ne vidis, da na tak nacin ne mores debatirat. Če vsiljujes neke svoj vzorce, ki nimajo smisla v nicemer. Zdaj mi pa razlozi kaj si mislil, ker ta a ma nic ne razumem.

jest10 ::

Dobro, začniva s tem:

Očitno nisi dobro prebral, kaj sem prilepil. Pa ne mi prosim s temi znanstveniki, ki trdijo da so Azteki oz Inki zgradili Machu Pichu. In podbne spomenike po J. in srednji Ameriki. Ker ti niso Z od znanstvenikov.

Torej kdo je po tvoje gradil?

Unknown_001 ::

Sj če znaš vsaj malo o navorih in podobnem lahko ugotoviš, da za premike težkih blokov rabiš samo 15 ljudi in to je to.

jest10 ::

V bistvu še manj

PacificBlue ::

Inki in ostali, so gradili ze na obstojecih spomenikih, templjih. To se zlahka opazi, ker se arhitektura razlikuje. Pa tudi sami so rekli spancem, ki so osvajali takrat tiste dezele, da so jih zgradili ljudje pred njimi..oz da je prisel Virakocha in jih je naucil. Sami nikoli niso rekli, da so graditelji tistih cudes, nikoli.

Kar se pa gradnje tice, kjer so uporabljali tisoc tonske bloke, pa bi se vprasaj zakaj so se tako mucili z njimi, če je se nam tezko.

Unknown_001 ::

Sljučajno bi lahko pogruntal, da tam, kjer so naselja (primer Machu pihcu) na tistih vzpetinah precejšnje zaloge kamna in so imeli zgolj nalogo, da so jih zvlekli na mesto, kjer so jih hoteli postavit (ni jim bilo treba čez hribe vlečt).

Senitel ::

dr.Akula je izjavil:

P.S. A mi lahko en pove od kje se je pojavil točen datum 21.12., ki ga vsi navajajo? Ker na koledarju se skoraj prepričan, da ni napisan.

Tole je čisto enostavna zadeva, ki je bila že dostikrat omenjena. 21.12 bo zimski solsticij, torej najkrajši dan v letu (na severni polobli). To so Maji znal eksperimentalno ugotovit in izračunat.
Hudič je, ker bi si skoraj upal trdit, da še danes kakšne 80% ljudi, ki so končali osnovno šolo, ni sposobna sama od sebe zgruntat eksperimenta, ki bi natančno izmeril kdaj se to zgodi.
Še večji procent ljudi s končano OŠ ni sposoben zgruntat eksperimenta kako dokazat, da je (oziroma ni) zemlja ravna...
Bi bilo zanimivo kakšno tako reč dat na maturo.

PacificBlue je izjavil:

Pa tudi sami so rekli spancem, ki so osvajali takrat tiste dezele, da so jih zgradili ljudje pred njimi..oz da je prisel Virakocha in jih je naucil.

Saj recimo Ljubljano so tudi zgradili "ljudje pred nami" in mi zadevo nadgrajujemo na obstoječi osnovi! Pač so bili mal bol fer kot Hilda Tovšak, ki je zgradila Celovške Dvore. Lahko pa poskusiš vprašat Jankoviča kako smo zgradili Ljubljano in ti bo povedal, da pač nismo bili mi in da nam je Jazon povedal kako in kaj.

Unknown_001 ::

Jah, resnično lepa hvala vsm paranoikom na svetu, da so paniko zganjal in nas živčne delal, do te mere, da smo se začei posluževati tako depresivnih in bedastih tem in debat.

btree ::

kateri bo naslednji datum, ko bo december mimo?

Kamran ::

holmes je izjavil:

Pa tudi, če bi bilo res konec sveta. Kaj bi pa lahko naredili? šli na mars?

Na Luni in na Marsu imajo pobje svoje baze, da ne omenim podzemnih tudi na Zemlji (D.U.M.B.-i). Skratka ovo. :D

globalna80 je izjavil:

Fotoni potujejo s svetlobo do nas. To je energija in informacija hkrati, ki lahko pospeši evolucijo, aktivira spečo DNK spiralo itd...
Luč ali svetloba je simbol za idejo, informacijo.

To je ta finta, ne ? Torej 2 vijačnici sta aktivirani, medtem ko ostalih 10-11 je pa spečih (noncoding/junk DNA). Eni bi temu rekli biblijski dokaz o izvornem grehu (genetska blokada s strani "kače")... :|
Ko se bo priključilo več teh vijačnic bomo množično videvali "reptile", ha ha, ker bo njihov frekvenčni DNK zid padel zaradi višanja zemeljske frekvence in ostalih višjih vibracij. Me zanima koliko reptilćkou je v parlamentu,... :|

einstein :P je izjavil:

Vam garantiram, da bomo 21.12.2012 še vsi živi in zdravi. ;)

Takrat verjetno res, samo kaj pa v prihodnih dneh, mesecih, letih,... ?

jest10 ::

Kamran je izjavil:

holmes je izjavil:

Pa tudi, če bi bilo res konec sveta. Kaj bi pa lahko naredili? šli na mars?

Na Luni in na Marsu imajo pobje svoje baze, da ne omenim podzemnih tudi na Zemlji (D.U.M.B.-i). Skratka ovo. :D

Sej tole je samo slab poizkus zajebancije ane?(da ne bo kdo resno jemal)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Aston_11 ::

Kaj je, kaj ti ne paše?

Na tisti kompilaciji DUMP sem ziher, da sem v enem primeru videl podmorsko bazo, ki so jo naredili rusi, na drugi sliki pa je vhod, ki je enak tistemu, ki ga je kazalo v seriji Star gate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

einstein :P ::

@Kamran

ja za večno ziher ne bomo, si pa definitivno upam trditi, da 21.12 še vedno bomo. ne moreš napovedat konca sveta, lahko samo ugibaš in, če imaš srečo se ti userje, da poveš pravi datum.

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Aston_11 ::

Najprej definiraj konec sveta, da se sploh vemo o čem pogovarjat.

einstein :P ::

@aston 11

verjetno je bilo mišljeno, takrat, ko vsi na zemlji crknemo ;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Aston_11 ::

No, da crknemo vsi, mora biti pa kaj? Saj bo, saj bo...

h4x0r ::

@Aston 11

ne vem. mogoče velik kamen, ki trči na zemljo? to, da nas sonce potegne vase? menjava polov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: h4x0r ()

einstein :P ::

ali pa še ena ledena doba :D

čeprav ni nujno, da bi vsi crknili.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

figula ::

Seveda ne bomo vsi crknili: eni bodo umrli, drugi pa zmrznili .... hehe

Me pa z izrednim upanjem navdaja tvoja garancija, da bomo na ta dan vsi živi in zdravi, kar bo en tak čudež vesoljskih proporcev (kar še Jezusu ni uspelo :)).

Stvar pa za seboj vleče tudi idejo globalne o aktivaciji novih vijačnic - drugače si res ne znam predstavljati, kako bo vsa živelj na tem kamnu kar naenkrat zdrava. 8-)

[D]emon ::



:))

Enim tule tudi fali razumevanje long count koledarja... :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

T-h-o-r ::

jype je izjavil:

Če tle kdo dela na elektro loh 21. decembra kšn pomembn drat mal poruka, da se folk mal userje.

Zvečer, ne čez dan.

lahk plačamo lokalnim traktoristom da podrejo par kandelabrov
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

TESKAn ::

In "slučajno" zorjejo par optičnih kablov>:D.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

BigWhale ::

globalna80 je izjavil:

Enako kot Zemlja kroži okrog Sonca ima tudi Sonce svojo krožnico. Obhod traja
26.000 let in bo zaključen na zimski solsticij 21. 12. 2012!


Cikel je v bistvu dolg 25.772 let, ne gre pa za nikakrsno kroznico sonca...

Axial precession %28astronomy%29 @ Wikipedia

Nehaj ze bluzit no.

garamond ::

Vrnimo se za trenutek k spiralam, ker se mi zdi, da jih nismo dovolj dobro predelali.

Bistvo spiral ni ena spirala, temveč rekurzija večih spiral. Že zemlja kroži po spirali, če gledamo iz višjega sistema -- to je spirala prvega reda. Vendar (in to je pomemben vendar) objekti na zemlji se lahko tudi premikajo v krožnici -- globalno gledano torej krožijo po spirali osončja plus po spirali Zemlje. Kar je spirala drugega reda.

Lep primer spiral dvojnega reda je vožnja po krožišču. Če se vam zdi, da so krožišča postavljena bolj zaradi varnosti in pretočnosti, hja: to je samo racionalizacija. Spirala v spirali eksponentno okrepi energijo etra, v katerem se nahajamo, le to pa pozitivno vpliva na našo podzavest. To je globlji razlog gradnje krožišč. Še en primer pa so otroci v lunaparkih, ki so bolj dojemljivi za te reči, zato se s takim veseljem vozijo v krogih na čarobnih živalih.

Se pa ob kroženju človeka v krogu (globalno gledano torej v večih spiralah) zgodi še nekaj zanimivega. DNK, ki ga ima vsak človek, je tudi spirala -- lahko bi rekli, da je to torej finalna oblika spiralnosti aka spirala tretjega reda.

Sicer so tudi teorije, da gremo lahko še globlje, da tudi elektroni krožijo (in je to spirala četrtega reda), ampak osebno menim, da gre tu bolj za fizikalne modele in pomoč k predstavi, kako stvari dejansko potekajo.

jest10 ::

A še ni dost tega spiralnega bluzenja? Da se ti ne bo čist zaspiralilo

garamond ::

No, to je bil moj prvi post o spiralah. Bolj pomembno vprašanje je, kako lahko spiralnost vpliva na naš svet. Če bi na zemlji rekurzirali mnogo spiral, ali bi lahko sprožili sprožitev ogromnih energij v etru in posledično uničenje Zemlje? Če se ne motim, potekajo fizikalni poskusi v CERNU tako, da pospešujejo delce v ogromnih krogih. Sumljivo, sumljivo.

jest10 ::

Eter, spirale, energija?
Daj za štart malo več povej o tem hecu, pa kakšen link na potrditev s poizkusi bo tudi dobrodošel. .edu link

Gladi ::

Danes fizikalna teorija etra velja za zastarano znanstveno teorijo.
vir: wikipedia

Torej o kakšnem etru je govora :))

listje123 ::

btree je izjavil:

kateri bo naslednji datum, ko bo december mimo?

Je že znano.
Prašič je posral 2 drekca ki sta tehtala skupaj 43.456144g.
Po zahtevni enačbi so po masi kakca izračunali konec sveta ki je 5.5.2013.

Sad but true

Lp

PacificBlue ::

Gladi je izjavil:

Danes fizikalna teorija etra velja za zastarano znanstveno teorijo.
vir: wikipedia

Torej o kakšnem etru je govora :))


Eter ali orgon.
Wilhelm Reich je začel raziskovati to podrocje. Veliko njegovega dela so ameriske oblasti zasegle in zakurile. Le zakaj?

garamond ::

jest10 je izjavil:

Eter, spirale, energija?
Daj za štart malo več povej o tem hecu, pa kakšen link na potrditev s poizkusi bo tudi dobrodošel. .edu link

Saj bi moral biti višje video od uporabnika globalna80 o spiralah. Sicer pa, jaz se le težko merim z njim o tako natančnem in celovitem poznavanju sveta. OK, priznam, pri spiralah pa me je malce zaneslo :D

Ampak to so resne zadeve. Še zmeraj hočem vedeti, če bo konec sveta. Ne moremo pa se sploh zediniti, kaj bi to pomenilo, kaj šele, da bi kaj natančno napovedali. Poleg tega, kako se vse te stvari povezujejo med sabo? Ali so Maji poznali in uporabljali spiralnost? Če bi to vedeli, ali bi lahko razložili konec sveta?

bluefish ::

PacificBlue je izjavil:

Veliko njegovega dela so ameriske oblasti zasegle in zakurile. Le zakaj?
Ko berem tale wiki se niti ne čudim vzroku.

No, pa se pridružim trolanju z vprašanjem tistim, ki ste na etru (takem ali drugačnem) ali pa se vam vrti od spiral. Kaj točno naj bi po vašem posameznik doživel tega dne oz. kmalu zatem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

figula ::

Jaz priznam, da so mi tokrat všečne ideje globalne80 in garamonda o spiralah in spinih. Marsikaj bi se dalo povezat. Če naredim mix te teme in one druge o mutacijah lahko sestavim idejo, da se bodo ob navalu novih energij masovno aktivirali spini v naših zaspanih možganih in bomo sposobni kaj več od le bornih 10%.

Instantna mutacija in kljub vsem tezam - prekleto potrebna.

to bi bilo nekaj, ja .... to jaz, kot človek .... za tolažbo ....

(ali je to še vedno tema, kjer se igramo z idejami?)

Aston_11 ::

Samo na 10% laufaš? Čudno, po vsebini posta bi ti jih dal več.

figula ::

se trudim na vse pretege ... :)

globalna80 ::

Najbolj pomembno je, da ne bo nobene kataklizme, ki bi uničila človeštvo.

Drugo, majanski datum je že vračunan v naš koledar in naše štetje.

Tretje, če nekateri ne vidite, da se planeti gibljejo v obliki spirale okoli Sonca, kako naj se potem kaj bolj konkretneje pogovarjamo?

Morda video ni najbolje prikazal, zato je najboljše če si pogledate predavanje astrofizika Harameina.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

bluefish ::

Še enkrat. Kaj se bo po tvojem mnenju zgodilo 21. 12. 2012?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

alphasaphir ::

Počasi. Zemlja se okoli Sonca giba po elipsi. Ne po spirali! Se pa tudi Sonce premika. Zato se Zemlja po spirali premika glede na sončevo tirnico in ne okoli Sonca! Če bi se Zemlja gibala po tej opevani spirali, bi Sonce stalo na miru in bi se v smeri pravokotno na eklipitiko Zemlja oddaljevala od te ravnine in s tem od Sonca. Potem bi bila krivulja tako opevana spirala, glede na Sonce. Tako pa po nepotrebnem napihujete dejstvo da se Sonce giba, v neko ezoterično izkušnjo, brez točno dorečenih posledic.

Zgodovina sprememb…

globalna80 ::

Moja popolna razlaga ni primerna za slotech, zato bom napisal na splošno.

Kaj se bo zgodilo je odvisno od posameznika oziroma od njegove stopnje zavesti, stopnje frekvence/vibracije. Če bo usklajen s to prihajajočo visoko frekvenco, bo zmožen velike spremembe DNK, ki lahko aktivira neverjetne sposobnosti, od telepatije, jasnovidnosti ipd.

Tisti, ki so preveč navezani na materialne stvari, denar, na nizke vibracije kot so pohlep, zavist, jeza itd. bi lahko imel nekaj težav v naslednjem obdobju, saj se finančna kriza dogaja z namenom, da pokaže, da tako naprej več nima smisla in da iz temeljev nastane nekaj novega, boljšega ampak ne v materialnem smislu ampak v smislu notranjega napredovanja, notranje bogastvo, duh človeka, iskanje višjega smisla življenja.

Tudi znanost bo počasi popuščala pri trdnem oklepanju zastarelih teorij in bo močno napredovala, ko se bo postopoma razvijala spiritualna tehnologija in znanost, ki odkriva nam nevidne delce in snovi.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Arto ::

Mene še vedno nekaj moti. Tole je spirala:
 Spirala

Spirala



DNK ni spirala. Pa tudi vse tiste druge "spirale", ki ste jih kazali, niso spirale.

globalna80 ::

 spirala DNK

spirala DNK



Spirala DNK ima podobno obliko kot gibanje planetov okoli Sonca. Zdaj bolj razumljivo?
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

jest10 ::

globalna80 je izjavil:

 spirala DNK

spirala DNK



Spirala DNK ima podobno obliko kot gibanje planetov okoli Sonca. Zdaj bolj razumljivo?


Ne ni. Planeti okoli sonca se gibljejo v elipsah.

k4vz0024 ::

globalna80 je izjavil:



Tisti, ki so preveč navezani na materialne stvari, denar, na nizke vibracije kot so pohlep, zavist, jeza itd. bi lahko imel nekaj težav v naslednjem obdobju, saj se finančna kriza dogaja z namenom, da pokaže, da tako naprej več nima smisla in da iz temeljev nastane nekaj novega, boljšega ampak ne v materialnem smislu ampak v smislu notranjega napredovanja, notranje bogastvo, duh človeka, iskanje višjega smisla življenja.



Točno tako. Zakaj pa potem kriza prizadene srednji in nižji sloj?

alphasaphir ::

@Arto: to je 2d spirala. Če si predtavljaš elipso in jo razpotegneš ven iz ekrana - je podobno kot sveder in to očitno marsikdo imenuje spirala, v bistvu pa se po slovensko reče vijačnica. in ja prav imaš gre predvsem za to, da se pri tej funkciji gre spet za nekaj 3. - 2d se tu oddaljuje od centra, kar se planeti od Sonca ne v takšni meri, se pa celo vesolje razteza in v tem smislu je potem to do neke mere spet pravilno - "prazen" prostor se razteza.

globalna80
TVOJA POPOLNA razlaga. nehaj klastit neumnosti. ti ne bi znal razložit keplerjevih 3 zakonov s pomočjo wikipedije. znaš pa povzemat vse kar je new age spiritualnosti, nove znanosti malo po svoje, amlo počez. Dobronameren nasvet: meditacija in joga. Potem pa počasi kak drunvalo in ne vsepovprek, pa na veliko o vsem debatirat kot da si ti to docela razumel in je tvoje razumevanje nad ostalimi. Ni čudno, da te potem uporabniki žalijo, če se obnašaš vzvišeno brez dejanskega razloga.

Če pa se delaš pametnega, kaj je spirala, elipsa, vijačnica... pa se o teh stvareh pozanimaj. Mogoče poglej enačbe za te stvari in razmisli o podobnostih in razlikah preden jih po želji, prosto po Prešernu enačiš, ker ti trnutno to paše v tvoj new age kontekst. Novi znanstveniki = fake prophets! Zapomni si to.

Zgodovina sprememb…

globalna80 ::

Meni je čisto vseeno kako to obliko poimenujete. Dejstvo pa je, da se po slovensko (sem tujec in se opravičujem za neznanje) vijačnica DNK podobno obliko kot vijačnica planetov okoli Sonca.

Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

jest10 ::

globalna80 je izjavil:

Meni je čisto vseeno kako to obliko poimenujete. Dejstvo pa je, da se po slovensko (sem tujec in se opravičujem za neznanje) vijačnica DNK podobno obliko kot vijačnica planetov okoli Sonca.



Lej, kot prvo boš moral začeti ločiti, kaj je kroženje okoli sonca, ter kaj je gibanje celotnega sončnega sistema.

globalna80 ::

Zakaj je pomembno ločit? Saj se oboje giblje po galaksiji. Sonce se giblje in za njim planeti.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

alphasaphir ::

globalna80: ne se ne. Pa preberi še enkrat, kar sem napisal zograj. Ti povzemaš video, ki narobe povzema realnost, jezik gor al dol. Planeti se okoli Sonca gibajo po elipsah. Ne po vijačnicah. Nehaj tupit! Se pa tudi Sonce premika po svoji tirnici in to je VSE!!!! Če pa nimaš toliko prostorske predstave pa bodi raje tiho preden ponavljaš za drugimi.

Podobno ni isto!

Planeti se gibajo okoli Sonca po elipsah. PIKA. Če bi se gibali po spiralah, bi sonce ostalo na mestu in planeti bi leteli naprej po tej tirnici. Razumeš?
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Leto 2012 .. velika katastrofa? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6911456 (5281) bluefish

Konec Sveta 2012 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30236160 (24728) Zheegec

27.8.2012 - Potrjen konec sveta

Oddelek: Loža
303920 (2760) Gandalfar
»

Trkalnik v CERN-u ponovno obratuje

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3813910 (11775) Thomas

Več podobnih tem