» »

[PHP] Spreminjanje velikosti slike

[PHP] Spreminjanje velikosti slike

Delpierooo ::

Zdravo..

Zanima me na kak način bi lahko določeno sliko v phpju pred izpisom/izrisom pomanjšal. Našel sem nekatere "crop skripte", ki sicer delujejo. A so učinkovite le kadar hočem končno sliko imeti takšna, da sta višina ter širina enako ali pa da je višina večja od širine. Sam bi potreboval skripto, ki bio mi poljubno sliko zmanjšala na določene mere(primer širina 200, višina 150)ter jo ob potrebi "cropala". Tako da bi končna slika bila brez "črnih območij"(se mi dogaja pri sedanjih skriptah).

Hvala!

RockyS ::

Težka bo, ker skripta ne more vnaprej vedet kje je črnina okrog slike.

Delpierooo ::

Črnino sedaj izriše sama skripta.. dejansko bi želel: če povem akr na primeru.. podam sliko velikosti: širina=653px višina=440px .. Iz te slike bi želel imeti sliko širine 200px ter višine150px.. slika se lahko delno zoomira ter obreže.. a hotel bi da je v celoti torej 200x150 zapolnjena z vsebino slike. Direkten crop ne pride v poštev ker je začetna slika lahko tudi 2000px x1800px ( zelo velika, crop bi kazal nek mali delček)

gufy123 ::

ti rabiš neko skripto, ki ti najprej poreže sliko na ustrezno razmerje (200x150), potem pa pomanjša na to velikost.
mogoče kaj takega: link ali pa takega: link


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[CSS zagonetka] Div dinamični resize

Oddelek: Programiranje
11702 (449) dope1337
»

Kako nastaviti velikost slike v pdf formatu?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171554 (1237) opeter
»

Poceni "hišni kino"

Oddelek: Zvok in slika
213054 (2298) trdoreh
»

Resize

Oddelek: Izdelava spletišč
5669 (612) Matek
»

Rip zvoka z DVDja + zdruzitev zvoka in slike

Oddelek: Zvok in slika
181520 (1353) zile

Več podobnih tem