» »

Kitajski vzporedni kibersvet

Kitajski vzporedni kibersvet

Slo-Tech - Večkrat pišemo o kitajskem nadzoru nad internetom in cenzuro, ki ju z namenom omejevanja pretoka informacij po državi izvajajo na več načinov - blokirajo priljubljene strani, kot so Gmail, YouTube, Twitter, onemogočajo navidezna zasebna omrežja, cenzurirajo telefonske pogovore itd. Še zlasti so kitajskim oblastem trn v peti socialna omrežja, kot so Twitter, YouTube, Facebook in podobna, ki omogočajo hitro širjenje informacij in idej. Ker bi bila javnost zgolj nad blokado ogorčena, so problem rešili z vzpostavitvijo pravega malega paralelnega internetnega sveta.

Kot piše The Diplomat, so kitajske oblasti za vsako priljubljeno spletno stran našle nadomestek. Tako namesto Facebooka Kitajci uporabljajo Renren (nad katerim se navdušujejo tudi tuji vlagatelji), namesto YouTuba gledajo Youku, namesto po Twitterju pišejo po Sina Weiboju, namesto MSN-ja imajo QQ in namesto po Wikipediji listajo po Baikeju. Pri tem ne gre za kakšne obskurne in nepoznane strani, ampak za velike uspešnice, ki imajo na Kitajskem več sto milijonov uporabnikov. Toda oblasti so jih odobrile zato, ker omogočajo cenzuro. Na primer Sina Weibo zaposluje okrog 700 ljudi, katerih edina naloga je nadzorovanje milijonov prispevkov na tej kitajski verziji Twitterja. Neprimerni prispevki so jasno takoj odstranjeni.

Na teh strogo nadzorovanih straneh najdemo le informacije, ki so partiji povšeči. Že obrabljen primer je pokol na trgu nebeškega miru v Pekingu, o katerem na kitajski enciklopediji ni zaslediti niti besede. Tudi njihova verzija YouTuba je primerno oskubljena, saj na njen najdemo zahodne reklame za prestižne znamke, ni pa kanalov Amnesty International, Human Rights Watch in drugi človekoljubnih organizacij. Včasih se sicer kakšna vest filtru vendarle izmuzne, kot recimo julijska nesreča hitrega vlaka, a so jo oblasti hitro izrabile za še tesnejšo in bolj nepredušno zaporo medijev. Povprečen kitajski uporabnik interneta tako nima dostopa do zahodnih strani, a se mu zaradi tega zdi, da mu prav nič ne manjka. Vse najde tudi na kitajskem delu interneta, ki pa je vedno bolj odrezan od mednarodnega dela in ponuja vedno bolj izkrivljeno sliko o svetu. Kitajci dokazujejo, da z ustrezno motivacijo, sredstvi in kadri tudi cenzura tako razpršenega in globalnega medija, kot je internet, ni nemogoča.

46 komentarjev

JohanP ::

Glede masovnega pobijanja protestnikov na trgu nebeškega miru v Pekingu piše tudi Wikileaks:
http://www.telegraph.co.uk/news/worldne...

Iatromantis ::

Lahko bi vsaj omenil, da trdijo naslednje:

Wikileaks: no bloodshed inside Tiananmen Square, cables claim

gruntfürmich ::

ni slabo da se v velikem loku izognejo idiotijam kot so Ggl, FB, Tw, YT...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

g. Oden ::

gruntfürmich je izjavil:

ni slabo da se v velikem loku izognejo idiotijam kot so Ggl, FB, Tw, YT...


...in naredijo cenzurirane kopije teh...

cegu ::

g. Oden je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

ni slabo da se v velikem loku izognejo idiotijam kot so Ggl, FB, Tw, YT...


...in naredijo cenzurirane kopije teh...


Ker Facebook in Youtube pa nista cenzurirana? Le oseba, ki cenzurira, je druga.

Mentaliteta je le toliko različna da pri nas, če izvemo za kaj šokantnega, se le popraskamo po nosu; tam je pa še vedno skrb da bo prišlo do kakšnega resnega protesta.

EDIT:
Se skušam prijavit na Renren, pa mi javi napako "Name can not be more than six characters. Please enter real chinese name."

Pa verifikacijske kode ne morem vnest, ker je kitajska:)

Se skušam prijavt preko MSN računa, pa mi želi bindat račun s kitajskim, mislim da želi geslo od hotmaila, nisem ziher.

Google translate pa ne deluje na tej strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cegu ()

Pyr0Beast ::

Torej se predpostavlja da so kitajci bolj ognjeviti od evropejcev kar se tiče politike ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

cegu ::

Pyr0Beast je izjavil:

Torej se predpostavlja da so kitajci bolj ognjeviti od evropejcev kar se tiče politike ?


Po številu ljudi sigurno, odstotkovno pa ne.

_Enterprise_ ::

cegu je izjavil:

Ker Facebook in Youtube pa nista cenzurirana?
nista

CyberPunk ::

Baidu ste pozabili. ;)

Drugace pa - t.i. zahod skorajda ne potrebuje vec cenzure. Nadomestila jo je namrec bolj politicno korektna zadeva: information overload. >:D

gruntfürmich ::

g. Oden je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

ni slabo da se v velikem loku izognejo idiotijam kot so Ggl, FB, Tw, YT...


...in naredijo cenzurirane kopije teh...

ni slabo da raja ne gleda idiotov kot so biber ipd...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

smash ::

gruntfürmich je izjavil:

g. Oden je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

ni slabo da se v velikem loku izognejo idiotijam kot so Ggl, FB, Tw, YT...


...in naredijo cenzurirane kopije teh...

ni slabo da raja ne gleda idiotov kot so biber ipd...


zakaj je že biber idiot? (vem za koga gre, ga pa ne poznam...vem le to, da je mlad in bogat...zdaj bi pa rad zvedel še zakaj je idiot)

Hair ::

sej tukej je pa čist isto. ene stvari pač ne pridejo na wiki/FB/tweet/itd. itd. Se že prej skrijejo.
Zato so mi pa Anonymous všeč :) sam kurc k se ljudje vseen sam po nosu popraskajo, pa je case closed.
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

_IKE_ ::

Ker je bil moj prvotni post zbrisan

glej glej mokre sanje levičarjev


bom pojasnil kaj je bilo mišljeno s tem.

Prvo: Gledal sem en dokumentarec ko je bivši agent stasija prvič obiskal anglijo in se je čudil sistemu cctv.
Njegov komentar je bil kaj bi stasi dal za tak sistem ( cctv )

Drugo: vzporedni internet? Nekaj podobnega se dogaja z blokado in cenzuro medijev na zahodu, tale kitajska varianta je krepak korak naprej. a na zahodu lahko še kljub vsemu določene stvari izveš, v tem vzporednem svetu to ni mogoče

Zadnji primer: demonstracije pred wall streetom, glavni mediji o tem ne poročajo( cenzura na delu ) a preko ostalih izvemo kaj se dogaja.

Par postov višje se omenja trg nebeškega miru, kakšna je uradna verzija kitajske glede dogodkov in dejanska ? Tanki so bili tam zakaj že?

Ko smo že pri nasilju na ljudmi, demonstrante z wall streeta so razgnal z pendreki in solzivcem, demonstrante na trgu mira pa z tanki.

Zgodovina kaže da so režimi z oznako ljudski delavski in tako naprej ....še nekako najbolj nadzorovali svoje "podanike". Žal pa to njihovo "navado" dandanes prevzemajo tudi vsi ostali.....


Bo dovolj argumentov ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

SkipEU ::

smash je izjavil:

zakaj je že biber idiot? (vem za koga gre, ga pa ne poznam...vem le to, da je mlad in bogat...zdaj bi pa rad zvedel še zakaj je idiot)


Zato ker je za Slovenca idiot vsak, ki ni všeč njemu, in ki zasluži denar s poštenim delom, ne pa ga ukrade.

_Enterprise_ ::

_IKE_ je izjavil:

Zadnji primer: demonstracije pred wall streetom, glavni mediji o tem ne poročajo( cenzura na delu ) a preko ostalih izvemo kaj se dogaja.
kakšen sem pol jest heker, da sem novice o protestih videl povsod

Bor H ::

IKE: to da so najhujši zakoni glede pravic in zasebnosti bili v USA podpisani pod Bushem (ki je desnejši od Obame), da je three strike zakon Sarkozyevo maslo (desničar) itd. boš pa pozabil? Hudič se skriva v ljudeh in ne barvah.

Hair ::

_Enterprise_ je izjavil:

kakšen sem pol jest heker, da sem novice o protestih videl povsod

v slo je bila zadeva dobro pokrita. ameriške televizije pa so objavile prispevek ali dva (če sploh). prva dva tedna mislim da ni bilo sploh nič...
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

_IKE_ ::

@Eneterprise ...je že Hairman odgovoril


@Bor H......zadnji pardon predzadnji stavek mojega posta....

Bor H ::

IKE: občutek imam da imaš v sebi sovraštvo do levičarjev in jih vidiš povsod, ne morm pa tega dokazat, v vsakem primeru lahko naredim protiargument tvojemu primeru:
Dolfe je bil desničar (levičar že ni bil) pa nekako ni slovel po svobodi, kam bi postavl Francota? Kaj pa vse kralje v zgodovini evrope?

Dejstvo je da kdor ima moč je večinoma hoče še več.

gendale ::

>Dolfe je bil desničar (levičar že ni bil) pa nekako ni slovel po svobodi, kam bi postavl Francota? Kaj pa vse kralje v zgodovini evrope?

tuki je fora, da delitev levi-desni ni dovolj natančna in z njo ne moreš opisati vseh političnih ideologij

tista 2d delitev (ena os ekonmska, druga osebna) je že veliko boljša

čeprav tudi ta delitev ni popolna in bi se dalo naredit še bolje
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

gruntfürmich ::

vsi vi, ki vam gredo moje izjave v nos, si preberite moj podpis. če ga ne razumete, ga preberite še enkrat. če še vedno ne, preberite znova in znova...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

_Enterprise_ ::

Hair je izjavil:

_Enterprise_ je izjavil:

kakšen sem pol jest heker, da sem novice o protestih videl povsod

v slo je bila zadeva dobro pokrita. ameriške televizije pa so objavile prispevek ali dva (če sploh). prva dva tedna mislim da ni bilo sploh nič...
in ne zato, ker bi imeli novinarji pištolo na glavi ali denar pod nosom, ampak ker so tem zadevam dali realno težo. v sloveniji imamo pa 24ur in 1,5 milijona ovc ki samo čaka da bo nekej šokantnega gor. in tako imaš zdej ogromno ljudi ki mislijo da je amerika cela v plamenih (nekej takšnega so dejansko pisali eni v komentarjih)

Zgodovina sprememb…

3furious ::

Pa saj Čezlužniki bodo kmalu glasovali o novem zakonu za cenzuro interneta - SOPA (Stop Online Piracy Act). Kitajci so vsaj pošteni o nameri:D
In the age of information, ignorance is a choice.

Hair ::

@Enterprise
ne novinarji, ne... ampak odgovorni uredniki, lastniki, itd. to je bil pritisk iz državnih ustanov, ker so vedeli (beri: se bali) kaj lahko sprožijo, če bodo poročali o tem. tisoč ljudi ni bilo problem razgnati - in zato protest ni imel teže (recimo, čeprav se ubistvu ne strinjam s tem)
če pa bi o tem po celi ameriki poročali tako kot se zagre, potem bi se lahko zgodili milijonki protesti. lahko bi padel wall street in z njim cel svet. (padel v recesijo brez dna)

tako da bi se po eni strani lahko celo strinjal s tovrstno cenzuro, ampak nas niso rešili pred padcem, temveč ga le odložili.

skratka - mediji so določili težo dogodka, s tem da mu niso pustili, da se razvije.
če pa misliš, da to niso stvari, o katerih bi bilo vredno poročati, ter raje poslušaš vsakodnevne novice o pričkanju v parlamentu in senatu, za sladico pa si privoščiš še malo vremena, potem se nimava veliko za pogovarjat...
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hair ()

_IKE_ ::

Bor H...... tu si se rahlo zmotil ..... ne boš verjel, moje razmišljanje je precej levo usmerjeno, socializem( komunizem ), no vsaj njegova jugo varianta je imela kar nekaj ne tako slabih stvari.

In da tudi ta naš sistem je imel to "navado" nadzirat "reakcionarne elemente", le v manjšem obsegu( ozna/sdv), kot na drugi strani železne zavese ( stasi, securitate, nkvd). In da tudi zahodni svet pozna te zadeve, a so nekako v 20 stoletju pri tem najbolj "blesteli ljudski/delavski" režimi.

V 21 stoletju so njihovo vlogo prevzeli "demokratični" režimi...


Glede želje po moči pa se definitivno strinjam....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

gruntfürmich ::

Hair je izjavil:

če pa bi o tem po celi ameriki poročali tako kot se zagre, potem bi se lahko zgodili milijonki protesti. lahko bi padel wall street in z njim cel svet. (padel v recesijo brez dna)

skratka - mediji so določili težo dogodka, s tem da mu niso pustili, da se razvije.


lol ja, vse skupaj bi padlo.:D
in res, glavno je da mediji določijo težu dogodka, ne zdrava pamet. to dno sem doživel na popu, ko je bila glavna novica da novice še ni... skratka ja, za 80% ljudi je bilo to šokantno!:O in teža dogodka velika8-O
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kotnikd3 ::

SkipEU je izjavil:

smash je izjavil:

zakaj je že biber idiot? (vem za koga gre, ga pa ne poznam...vem le to, da je mlad in bogat...zdaj bi pa rad zvedel še zakaj je idiot)


Zato ker je za Slovenca idiot vsak, ki ni všeč njemu, in ki zasluži denar s poštenim delom, ne pa ga ukrade.

aja, samo Slovenci ga sovražimo, sj res

Hair ::

gruntfürmich,
kaj misliš, da se v času recesije (jebeš recesijo, v kateremkoli času!) zgodi, če zaposleni v največjem finančnem središču na svetu mesec ali dva ne morejo na svoja delovna mesta?

to, da pa mediji določajo težo dogodka, je pa bolj žalostno dejstvo, kot "glavno". ampak vseeno je tako. še toliko, da se generacija obrne... potem bodo pa sociana omrežja tista :)
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

technolog ::

Windowse z IE6 vred, produkt zahoda, pa še vedno veselo uporabljajo?

gruntfürmich ::

Hair je izjavil:

kaj misliš, da se v času recesije (jebeš recesijo, v kateremkoli času!) zgodi, če zaposleni v največjem finančnem središču na svetu mesec ali dva ne morejo na svoja delovna mesta?


morda propad kolesja, ki te je pahnil v krizo?:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

cegu ::

_Enterprise_ je izjavil:

cegu je izjavil:

Ker Facebook in Youtube pa nista cenzurirana?
nista


* Vse kar se začne s thepiratebay, legalnega ali vprašljivega je na Facebook-u cenzurirano na zidu in tudi v zasebnih sporočilih.
* Youtube mi je zaznal lasten solo s 300 let starih not zaznal kot Copyright in blokiral zvok. Kljub pritožbi za zvok na Youtubu ne dobim odgovora že od poletja.

Na preprosto vprašanje cenzura DA ali NE, je odgovor na oba DA. Koliko sta cenzurirana je pa nemogoče odgovoriti ali sploh postaviti merilo.

Hair ::

gruntfürmich je izjavil:

Hair je izjavil:

kaj misliš, da se v času recesije (jebeš recesijo, v kateremkoli času!) zgodi, če zaposleni v največjem finančnem središču na svetu mesec ali dva ne morejo na svoja delovna mesta?

morda propad kolesja, ki te je pahnil v krizo?:D

aha aha, saj sva na isti strani... sem mislil, da se ne strinjaš :)
pa še nagradno vprašanje - kdo najebe, ko kolesje propade?
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

gruntfürmich ::

Hair je izjavil:

pa še nagradno vprašanje - kdo najebe, ko kolesje propade?

evo, to pa je naloga za nas, da bodo pravi najebali:));)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

SkipEU ::

kotnikd3 je izjavil:

SkipEU je izjavil:

Zato ker je za Slovenca idiot vsak, ki ni všeč njemu, in ki zasluži denar s poštenim delom, ne pa ga ukrade.

aja, samo Slovenci ga sovražimo, sj res


Zakaj bi sploh nekoga
a) ki ga ne poznaš,
b) ki nima nič s tabo,
imel za idiota?

Da človeka iz točk a) in b) okarakteriziraš za idiota, več pove o tebi.

Hair je izjavil:

če pa bi o tem po celi ameriki poročali tako kot se zagre, potem bi se lahko zgodili milijonki protesti. lahko bi padel wall street in z njim cel svet. (padel v recesijo brez dna)


Zakaj samo v Sloveniji konstantno poslušamo o tem, kako slabo gre Američanom (obišči ZDA in se prepričaj o teh nesmiselnih izjavah)? Zakaj bi v 300 milijonski državi, veliki kot EU, od jutra do večera poročali o protestu nekaj nepomembnežev, kot je bil tisti protest?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkipEU ()

_Enterprise_ ::

Hair je izjavil:

če pa bi o tem po celi ameriki poročali tako kot se zagre, potem bi se lahko zgodili milijonki protesti. lahko bi padel wall street in z njim cel svet. (padel v recesijo brez dna)
ja, ker majo uni protestniki motivacije da tam umrejo for the greater good, ane. srednji sloj v ameriki (in konec koncev tud v sloveniji) še vedno precej dobro živi in dokler bo tako, se pač sisten ne bo podrl zaradi protestiranja folka

_IKE_ ::

SkipEU je izjavil:

kotnikd3 je izjavil:

SkipEU je izjavil:

Zato ker je za Slovenca idiot vsak, ki ni všeč njemu, in ki zasluži denar s poštenim delom, ne pa ga ukrade.

aja, samo Slovenci ga sovražimo, sj res


Zakaj bi sploh nekoga
a) ki ga ne poznaš,
b) ki nima nič s tabo,
imel za idiota?

Da človeka iz točk a) in b) okarakteriziraš za idiota, več pove o tebi.

Hair je izjavil:

če pa bi o tem po celi ameriki poročali tako kot se zagre, potem bi se lahko zgodili milijonki protesti. lahko bi padel wall street in z njim cel svet. (padel v recesijo brez dna)


Zakaj samo v Sloveniji konstantno poslušamo o tem, kako slabo gre Američanom (obišči ZDA in se prepričaj o teh nesmiselnih izjavah)? Zakaj bi v 300 milijonski državi, veliki kot EU, od jutra do večera poročali o protestu nekaj nepomembnežev, kot je bil tisti protest?


Hmm.....protest par nepomembnežev? Ne boš verjel a ti protesti imajo zelo podobno noto kot njihova odcepitev od anglije...

težava je le da jih mediji zaradi svojih lastnikov opisujejo kot ( vstavi po želji ), nazadnje so jih kar izolirali.....

Zaenkrat je to uspelo, vprašanje je kako dolgo, še sploh ko bodo ljudje začeli dojemat da je njihovo življenje dosti slabše zaradi "igračkanja" nekaj posameznikov ...

_Enterprise_ ::

"izkoriščanje kapitalistov" je preveč posplošena tema da bi kar tako o tem protestirali z dejanskimi posledicami. occupy wall street so bili pač razni študentje ki se imajo za intelektualce in ker se pač morejo nad nečim pizdit.

pa primerjava teh protestov s kako bostonsko čajanko je pa tud tok zgrešena, da boli. taki protesti lahko uspejo v kaki arabski državi, kjer je folk še vedno močno zabetoniran v kolektivno mišljenje in kjer tudi zadeve niso glih tako lepe kot v zahodnem svetu, ali pa če je z vodstvom države nekej močno narobe, v smislu da premier pobija nenaklonjene novinarje in da so rezultati glasovanja na polno prirejeni (rusija). je kar velika razlika med nezadovoljnimi študenti v new yorku in med razbesnelo stotisočglavo množico v moskvi

_IKE_ ::

@ enterprise ....v čem je zadeva zgrešena ?

V tem da so imeli 1776 in 2011 poln K...C mahinacij finančnikov?

1776 so ukrepal....žal so 1913 zaj..al situacijo ...






datumi so malo prilagojen....

gruntfürmich ::

SkipEU je izjavil:

kotnikd3 je izjavil:

SkipEU je izjavil:

Zato ker je za Slovenca idiot vsak, ki ni všeč njemu, in ki zasluži denar s poštenim delom, ne pa ga ukrade.

aja, samo Slovenci ga sovražimo, sj res


Zakaj bi sploh nekoga
a) ki ga ne poznaš,
b) ki nima nič s tabo,
imel za idiota?

Da človeka iz točk a) in b) okarakteriziraš za idiota, več pove o tebi.


in kaj lahko to pove o meni?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

technolog ::

Kako pa veš, da nima nič z njim? Kdor ima kake hčerke in to, ve kakšno trpljenje je to. Da jim čist zabedira, ker ne morejo tistega bibrjevega idiota dobit.

Kaj pa če mu je punca ušla zaradi njega? Banaliziram, vendar ne bodi tako zihre, da nima nič s tabo.

Zgodovina sprememb…

Hair ::

SkipEU je izjavil:

Hair je izjavil:

če pa bi o tem po celi ameriki poročali tako kot se zagre, potem bi se lahko zgodili milijonki protesti. lahko bi padel wall street in z njim cel svet. (padel v recesijo brez dna)

Zakaj samo v Sloveniji konstantno poslušamo o tem, kako slabo gre Američanom (obišči ZDA in se prepričaj o teh nesmiselnih izjavah)? Zakaj bi v 300 milijonski državi, veliki kot EU, od jutra do večera poročali o protestu nekaj nepomembnežev, kot je bil tisti protest?

ne vem, kje ti to poslušaš, ampak od mene sigurno ne... morda v kaki gostilni. ne rabim it v ZDA, da bi ugotovil, kako živijo. in tudi ne rabijo noč in dan poročati o protestu... ne vem, od kje vlečeš take. :| "korektno" (beri: normalno) pa bi bilo, če bi o protestu obvestili, še preden se je začel odvijati. ali vsaj ko se je začel odvijati. ne pa šele čez dva tedna...


_Enterprise_ je izjavil:

Hair je izjavil:

če pa bi o tem po celi ameriki poročali tako kot se zagre, potem bi se lahko zgodili milijonki protesti. lahko bi padel wall street in z njim cel svet. (padel v recesijo brez dna)
ja, ker majo uni protestniki motivacije da tam umrejo for the greater good, ane. srednji sloj v ameriki (in konec koncev tud v sloveniji) še vedno precej dobro živi in dokler bo tako, se pač sisten ne bo podrl zaradi protestiranja folka

10% brezposelnih po celi evropi in ameriki. glede na trenutno stanje, lahko predvidevamo, da jih bo v naslednjih 5 letih (če ne še prej) 20%. ne sanjaj o dobrem življenju... srednji sloj pa izginja, ker mora kriti luknjo, ki ob tem nastaja. in izginja vedno hitreje. to so pač dejstva... saj vse ekonomske in finančne projekcije kažejo na kolaps. to se ve že vsaj 20 ali 30 let. ne zatiskajmo si več oči, že tako ali tako smo (pre)pozni...

kar se pa bibrja tiče - kdor je jezen nanj, je idiot. kdor pa biberja časti kot boga, pa še večji. če se že morate jeziti na koga, se dajte na njih. bibr pač nima veze pr tem.
drek se bo prodajal, dokler bodo ljudje kupovali drek. "krivi" so tisti, ki ga kupujejo.


ah, ta kitajska... :)
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

_Enterprise_ ::

Hair je izjavil:

10% brezposelnih po celi evropi in ameriki. glede na trenutno stanje, lahko predvidevamo, da jih bo v naslednjih 5 letih (če ne še prej) 20%. ne sanjaj o dobrem življenju... srednji sloj pa izginja, ker mora kriti luknjo, ki ob tem nastaja. in izginja vedno hitreje. to so pač dejstva... saj vse ekonomske in finančne projekcije kažejo na kolaps. to se ve že vsaj 20 ali 30 let. ne zatiskajmo si več oči, že tako ali tako smo (pre)pozni...
bunker si že postavil? vse projekcije namreč kažejo da bo kmalu nuklearna vojna, pa takisto vse projekcije kažejo da bo prihodnjega decembra konec sveta

SkipEU ::

technolog je izjavil:

Kako pa veš, da nima nič z njim? Kdor ima kake hčerke in to, ve kakšno trpljenje je to. Da jim čist zabedira, ker ne morejo tistega bibrjevega idiota dobit.

Kaj pa če mu je punca ušla zaradi njega? Banaliziram, vendar ne bodi tako zihre, da nima nič s tabo.


Življenje nekega zvezdnika 8000 km vstran ima točno kaj z njim? Če ti njegova muzika ni všeč, jo ugasneš (razumem pa, da je to 1 sekundno opravilo za sodobnega človeka pretežko, zato rajši porabi 10 minut, da pizdi ali da piše pritožbo, tako kot v primeru TV programov). Ne moreš pa človeka imenovati idiot, ker dela, služi in očitno nudi ljudem tisto, kar hočejo. Kot vsak uspešen podjetnik.

Hair je izjavil:

ne vem, kje ti to poslušaš, ampak od mene sigurno ne... morda v kaki gostilni. ne rabim it v ZDA, da bi ugotovil, kako živijo.


Oprosti, ampak kaj tako neumnega še nisem prebral. O tem, kako neki ljudje živijo, ti sklepaš na podlagi medijskega poročanja, ki nikoli ne zajema povprečnega človeka?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkipEU ()

Markoff ::

gendale je izjavil:

>Dolfe je bil desničar (levičar že ni bil) pa nekako ni slovel po svobodi, kam bi postavl Francota? Kaj pa vse kralje v zgodovini evrope?

tuki je fora, da delitev levi-desni ni dovolj natančna in z njo ne moreš opisati vseh političnih ideologij

tista 2d delitev (ena os ekonmska, druga osebna) je že veliko boljša

čeprav tudi ta delitev ni popolna in bi se dalo naredit še bolje

Še boljša je 3D os z opredelitvijo do osebne, politične in gospodarske svobode. Čeprav npr. imam sam znotraj osebne svobode radikalna stališča - zagovarjam vse človekove pravice in to strastno, a zagovarjam še bolj strastno tudi njegove odgovornosti. In kršenje pravic zame rezultira v odvzemu istih pravic, ergo the capital punishment. Kaj sem torej zdaj? Liberalec ali ultrakonservativec? Ali je to odvisno od primera? Ali celo niti od tega?

Leva-desna je arhaična in nesmiselna oznaka. Mimogrede, ste prepričani, da je bilo 100 let nazaj levičarstvo v splošnem v družbi sprejeto pozitivno? Večina kultur poveličuje desno roko in zaničuje levo (glej islam), torej? V SLO/YU tega nismo poznali, so se pa ex-commiji hitro profilirali kot levičarji, kar seveda niso, pomladne stranke pa kot desničarji, kar seveda tudi niso.

Ontopic: kar se gre Kitajska, je novodobni fašizem. Komufašizem, to be more exact. Človek bi si mislil, da z razmahom kapitalizma = gospodarske svobode počasi sledi tudi razmah politične in osebne, a tu gredo v prav nasprotno smer. Tile Kitajci se mi zdi, da niso s tega planeta. In če bereš Sun Tsuja, se človeku to zdi še bolj.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Hair ::

bunker že stoji! :D lol

a lahko prosm moderatorje, da mi v prejšnjem postu zbrišejo tisti del o beeberju, ker bi si ga lahko kdo interpretiral kot žaljenje. slab dan, jebat ga... tole je blo pa tko priročno za se malo repenčit :)

lp!
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

SkipEU ::

Markoff je izjavil:

Človek bi si mislil, da z razmahom kapitalizma = gospodarske svobode počasi sledi tudi razmah politične in osebne, a tu gredo v prav nasprotno smer.


Zadeve so šle v pravo smer, dokler so "Svet" vodili inteligentni ljudje. Danes ga preko volitev vodijo neumne množice.

Ta iste množice, ki množično hodijo v Egipt, čeprav jih npr. 2. uvrščena stranka na egiptovskih volitvah imenuje belske kurbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkipEU ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitajska blokirala Twitch

Oddelek: Novice / NWO
399935 (7979) microchip
»

Kitajska popolnoma blokirala Gmail

Oddelek: Novice / NWO
166459 (4801) flagellum
»

Turčija sedaj blokira še YouTube

Oddelek: Novice / NWO
156838 (5763) Hayabusa
»

Pakistan odblokiral YouTube za tri minute

Oddelek: Novice / NWO
105161 (3477) MrStein
»

Brskanje po internetu s kitajskega brega

Oddelek: Novice / NWO
238725 (6827) 680x0

Več podobnih tem