» »

Vezava daljinskega stikala

Vezava daljinskega stikala

komar26 ::

Lep pozdrav,
ker sem v stanovanju nekaj preurejal sem kupil daljinsko stikalo za luč , da mi ne bi bilo treba razkopavati sten...link: http://www.conrad.si/websale7/?Ctx=%7bv...

sedaj pa ne vem kako naj montiram v dozo kjer je bilo prej navadno stikalo, namreč v dozi sta samo dve žici ( faza ki je bila prej vezana na navadno stikalo in pa žica ki gre naprej na luč ). To daljinsko stikalo ima pa štiri vhode za žice... na povezavi zgoraj so tudi navodila za uporabo in slike kontaktov... Hvala za pomoč

Y0sh1 ::

Ne moreš, ker potrebuješ fazo in nulo za napajanje stikala.

komar26 ::

Y0sh1 je izjavil:

Ne moreš, ker potrebuješ fazo in nulo za napajanje stikala.


zelo blizu je vtičnica od koder bi lahko speljal štrom ( a je dovolj samo nula če je že faza v dozi od stikala )

Y0sh1 ::

Saj maš narisano vezavo v navodilih. Ja nula je dovolj.

komar26 ::

ne spoznam se ravno ful na štrom... se pravi če potegnem samo nulo iz vtičnice in jo priklopim na IN vhod na stikalu na OUT pa žice iz doze za stikalo je dovolj - ali moram še kej brikat

Y0sh1 ::

Dovod je L (faza) in pa N(nula). Odvod imaš pa stikalo (faza preko stikala) in pa N (nula), tukaj priključiš žarnico. Ker je N(skupna) in že pripeljana na žarnico je dovolj da na odvod stikala priključiš fazni vodnik ki ti gre na žarnico.

komar26 ::

Zvezal, hvala za pomoč!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjalno stikalo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2121762 (7181) A. Smith
»

Stikalo za luč - menjava z novim

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
172377 (2106) WaterBoy
»

kako zvezati stikalo za luč

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1926642 (17064) nikdrew20
»

Luč na plosk

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
126075 (3635) STU-III
»

vezava stikala z dvojnimi tipkami

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1912288 (12094) RejZoR

Več podobnih tem