» »

Samsung potrdil: ICS-a za Galaxy S / Galaxy Tab ne bo

Samsung potrdil: ICS-a za Galaxy S / Galaxy Tab ne bo

engadget - Samsung je sinoči na svojem blogu objavil precej žalostno novico, da za telefon Samsung Galaxy S (prvi) in prav tako prvi Galaxy Tab 7.0 ne bo izdal nadgradnje na Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Razlog naj bi bil v prešibkih strojnih specifikacijah - 1GHz enojedrni Hummungbird in 512MB RAMA naj ne bi zadostovala za poganjanje ICS-a - morda vanilla različice še, sigurno pa ne njihove izboljšane različice z TouchWiz izboljšavami, aplikacijami za video klice in mobilno TV in ostalim operaterskimi crapware-om izboljšavami.

Slednje so navedli kot ključno razliko med Nexus S, ki ima zelo podobno strojno opremo in pravkar (počasi) dobiva nadgradnjo, ter njihovim telefonom.

Galaxy S je bil izredno uspešen - prodal naj bi se v več kot 10 mio izvodih. Spričo takega uspeha je šel hudo v nos Applu, ki je Korejce odkrito obtožil kopiranja in jim želel prepovedati prodajo na več ključnih trgih. Morda se Samsungu preprosto ne ljubi več ukvarjati s tem telefonom, zahtevami operaterjev in vsem podobnim, pač na škodo uporabnikov. Tem bo še vedno ostal neuradni CyanogenMod (ki je že na voljo za omenjenega sorodnika Nexus S), a to samo še potrduje, da Google z ICS-om niti pod razno ni rešil hudega problema fragmentacije Android različic.

114 komentarjev

«
1
2 3

SmeskoSnezak ::

Pa kaj je avtor novice spal, ko je pisal? Sansung, CynadrogenMod ?!? Pa alo... dobro jutro! :P
@ Pusti soncu v srce... @

Blazz ::

Heh, pred meseci me je na podoben način razočaral RIM. Imam Torcha pa si ne bom mogel nikoli nalovdati 7.0 OSa...

zee ::

@SmeskoSnezak:
Govora je o uradni podpori.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

RejZoR ::

Ma dej proizvajalci tolk bullshitirajo s tem zahtevam, da bi vse nekam nabrcal. 1GHz Hummingbird, PowerVR SGX in 512MB RAMa ni dost za ICS ? Right, tko kot kao moj HTC Wildfire ni dost močen za Gingerbreada, pa ravno slednji dela daleč najboljše na mojem telefonu. Sploh pa je Samsung eden največjih šalabajzerjev kar se softwara tiče. Samo poglejte kakšne bedarije delajo z BadaOS. Beden izgovor, samo da ti prodajo nov aparat (SGS II atm). Kar pa dejansko naredijo je da odvrnejo kupce. Zakaj bi kupil aparat nekega proizvajalca za katerega veš, da te odjebe po nakupu?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bobby ::

@zee:
Slovnične napake
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

dejanslo ::

RejZoR je izjavil:

Sploh pa je Samsung eden največjih šalabajzerjev kar se softwara tiče. Samo poglejte kakšne bedarije delajo z BadaOS. Beden izgovor, samo da ti prodajo nov aparat (SGS II atm). Kar pa dejansko naredijo je da odvrnejo kupce. Zakaj bi kupil aparat nekega proizvajalca za katerega veš, da te odjebe po nakupu?


Točno zato ne kupim nobenega Samsunga več, čeprav trenutnemu i8910 še vedno dobro drži baterija, ekran se še zmeraj odlično odziva in barve so lepe kot prvi dan, ohišje ne škriplje in dobro prenaša padce ter ostalo travmo.. Preko bugastega Symbiana s60v5 pa furam SPB Shell..
There`s More Than One Way To Do It

McClane ::

Proizvajalci so očitno spoznali da lahko ljudi prisilijo k nakupu novega modela telefona le tako, da aktualnemu modelu odrežejo vso softwersko podporo in nadgradnje. Koliko netehničnih ljudi pa gre nadgrajevati telefon z CyanogenMod in podobnimi? Bore malo.
Isto je storil HTC ko so bili Desire telefoni "premalo zmogljivi" za Gingerbread, pa seveda vse teče prav lepo z neuradnimi nadgradnjami. Sami so potem po hudem pritisku uporabnikov le spacali napol uradno nadgradnjo.

Žalostni obeti za naprej.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

smash ::

jaz imam HTC Magic, narejen pred leti..gor je bil Android 1.5, potem nadgradnja na 1.6..potem so rekli, ne gre več..

danes imam gor android 2.3.5 in dela brez težav...ok ok..da se vklopi kamera čakam kakšno sekundo dalj...je pa daleč od tega da nebi delalo

sem pa videl, kaj pomeni, da imaš na samsungu galaxy 2 stock desktop launcher (lag), potem pa daš gor kaj drugega (launcher pro ali kaj drugega), ki bistveno pohitri zadevo...tako da ni vse v hardwareu

so lopovi, ki bi samo hoteli, da menjamo za brezveze

Boobiz ::

Žalostno že žalostno, ampak glede na to, da dons lahko poganjaš iste aplikacije na telefonu za 100€ ali pa za 600€, proizvajalci morjo nekje rečt ne, drugače bi bli vsi še na SGS/desire... Jst sm biu odločen že 3 mesece po nakupu SGS, da samsunga ne kupim več. Galaxy serija gre samo še na dol zaradi uspešnosti, sploh ne naredijo spodobnega ROMa za star model ko imajo zunaj že nov telefon. Hvala lepa za tako sodelovanje. S custom ROMi se mi pa ne lub več ukvarjat oz. na splošno z androidom. WP7 hir aj kam.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

Invictus ::

Tud sam bi lastim Samsunga. Sicer galaxy 3 ki je res počasen. Vendar bi kljub vsemu lahko nadgrajevali starejše telefone z novejšim softverom. Saj ni treba vklopit vseh funkcionalnosti, poleg tega pa proizvajalčevi dodatki samo upočasnijo telefon.

Meni je dovolj Androida. Milijon modelov, ki se jih ne da nadgradit. Tukaj je Google falil kar precej. Glede na to da Android dela tako ali tako na Linuxu in je napisan za Googlov JVM, bi pričakoval da proizvajalec telefona zagotovi strojno podporo in vmesnike, Google pa Androida. Ampak zgleda vsak nekaj mešetari po svoje (kao dodana vrednost) in rezultat je prekleta fragmentacija.

Zgleda bom naslednjič sem kar na Apple ali Windows Phone.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Apple ::

Apple vas vabi k svojim produktom :)
LP, Apple

matejdro ::

Ni dovolj zmogljiv, potem pa bo ICS na Galaxy S delal boljše kot uradni na Galaxy S2.

Kekec ::

Če hardware v telefonu ne zmore .... potem ne vidim v čem je smisel gor nalagat zadnji os, če bo telefon neuporaben.

zee ::

HW v aparatu tipično zmore, ne zmore je posledica dodanih programov za izboljšanje uporabniške izkušnje. Ne razumem, kako Samsung ne more zagotoviti podpore za več kot eno leto ...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

smash ::

Kekec je izjavil:

Če hardware v telefonu ne zmore .... potem ne vidim v čem je smisel gor nalagat zadnji os, če bo telefon neuporaben.


v tem je point, ker zmore! moj telefon je živ dokaz...desktop launcher je s custom romom bolj odziven kot na stock romu od galaxyja...pa gre v mojem primeru za htc magic, star nekaj let, z smešnim procesorjem in ramom, in na drugi strani za nov galaxy samsung s2

bolj bi se moral potrudit pri softwareu, sam jim ni v interesu

Mavrik ::

Kekec je izjavil:

Če hardware v telefonu ne zmore .... potem ne vidim v čem je smisel gor nalagat zadnji os, če bo telefon neuporaben.


Samsung Nexus S je samo Googlasto pobrandan Samsung Galaxy S, ki že veselo laufa ICS. Tak da je tale izgovor malo neumnost.
The truth is rarely pure and never simple.

IceIceBaby ::

Proizvajalci so očitno spoznali da lahko ljudi prisilijo k nakupu novega modela telefona le tako, da aktualnemu modelu odrežejo vso softwersko podporo in nadgradnje. Koliko netehničnih ljudi pa gre nadgrajevati telefon z CyanogenMod in podobnimi? Bore malo.


Tistim "netehničnim" je čisto vseeno katero verzijo androida imajo naloženo. Večina jih že tako ne upgrada telefonov.

Sicer se pa tukaj lepo vidi, zakaj (med drugim) Apple raztura mobilni trg. iPhone 3GS je skoraj leto starejši od SGS pa čisto spodobno poganja zadnji OS.

Samsung bi se lahko malo bolj potrudil pri softwaru, Googlu pa tudi nebi škodilo, če bi se še malo bolj posvetil zmanjševanju segmentacije. Android je trenutno mess.

smash ::

to je res...tudi meni že preseda tole ubadnje z telefonom (nalaganje romov in podobne reči).....naslednja zadeva bo definitno nekaj neandroidnega :) enostavno bi rad, da ko pride nova verzija OS-a ven, da imam zadevo podprto vsaj 2 leti

RejZoR ::

Ja, mess, ki so ga naredili proizvajalci sami s točno tem kar dela Samsung. Če bi nagradnje zagotavljali redno do fragmentacije sploh ne bi prišlo. Ker pa odrežejo softwarsko podporo, folk pa ne gre menjat telefona samo zato ker je gor Froyo namesto Gingerbread pa dobiš gnilo in nepotrebno fragmentacijo. Tud se izgovarjat da npr HTC Sense razlog, da stvar ne deluje, kakšen BS pa je to? Kaj je Sense drugačen od drugih launcherjev, da ga naredi tko grozno zahtevnega? Glupa ukrivljena vrstica spodaj? Malo morgen. 3/4 aparatov, bi komot poganjalo Gingerbreada, ampak ker so vsi po vrsti porezal podporo pa imamo miljavžent aktivnih verzij istočasno. Namesto ene, up to date. Točka kjer dam Applu prav pa čeprav te firme ne maram. Dejansko ukinejo podporo, ko naprava ne dohaja več, ne takrat ko hočejo oni umetno boostat prodajo. Ker iOS se je nalagal na starejše pa ni delovalo najbolje. Vsi porti Androidov pa delujejo povsem lepo. Kar lepo kaže na težko nategancijo, ki jo izvajajo nad uporabniki.

Zato bo naslednji Android telefon tisti, ki bo imel najboljšo podporo Cyanogena, pa mi dol visi od katere firme bo. Trenutno kaže na to, da je Sony najboljša opcija. Namreč Sony je sam doniral aparate ekipi Cyanogena in celo dali so jim whitepaperje okoli hardwara in posebnosti. Samsung pa se mi je itaq do amena zameril z napravo Wave, ki je na papirju še vedno zelo zmogljiv telefon, zaradi yet again kretenskih softwarskih stvari povsem neuporaben in bugast. Tipično za Samsung.

@Smash
Ja, sej. Pri BadaOS boš čakal 1 leto, da ne boš dobil nobenega upgrejda. Ostane ti samo še iOS, Symbian in WinMo7. And that's about it.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

Lonsarg ::

Sam a se zavedate da lahko google sam ozdaja update za vse telefone, torej prepreci fragmentacijo samo tako, da naredi Android zalrdtokoden. Zalostna resnica.

Mavrik ::

Zakaj bi pa moral narediti Android zaprtokoden? Saj Google ima čist dovolj vzvodov, da tistim, ki ga ne upoštevajo, zagreni življenje.

Poglej recimo kako pokriplane so vse kitajske tablice, ki ne ustrezajo Googlovim določilom compatibilitya.
The truth is rarely pure and never simple.

matejdro ::

Dvomim, da daje google kakršnekoli pogoje za android. Pač "pravi" proizvajalci si nočejo pokvariti ugleda s tem, da bi dali ven obupno tablico, kitajske tablice pa tako ali tako že nimajo ugleda.

Lonsarg ::

Samsung bo raje vse Google aplikacije odstranil iz telefona(tudi Market, itak ima svojega že), kot da bo pustil, da Google kontrolira Android in Samsung samo kernel spiše. Edin z zaprto kodo, ko dejansko tehnično prepreči mešetarjenje, lahko Google kaj naredi. Pa še tu bi bil problem, ker je razvadil razne operaterja, da lahko vsak nekaj svojega nalaga, pa bi prodaja Androida padla.

Mavrik ::

matejdro je izjavil:

Dvomim, da daje google kakršnekoli pogoje za android. Pač "pravi" proizvajalci si nočejo pokvariti ugleda s tem, da bi dali ven obupno tablico, kitajske tablice pa tako ali tako že nimajo ugleda.


Seznam pogojev, ki jih Google daje proizvajalcem.

Motiš se :)
The truth is rarely pure and never simple.

vesolc ::

sej je vseeno...važno da so dali source ven, pa da so ga že naredli za galaxy S in že delajo na cyanogenmod 9
sm ga dal zadnjič gor in dela super...baterija zdrži mogoče 10% manj k pri cynamodu 7 pa wifi tethering še ne deluje (USB pa dela =D ), k dodeli napravam vedno 169 ip...
rom se najde tu...rabiš pa prej sasmungov rom 2.3.5 naložen:
http://forum.xda-developers.com/showthr...

priporočam, kr sm kr ostau pri ICSu :)

lp
d

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vesolc ()

Lonsarg ::

Lej sej maš ljudi, ki jih boli za upgrade. In ne bodo nič manj kupovali Samsunga zarad tega, imaš tudi ljudi, ki pa jim ni problem ROMov nalagat gor, pa jim tudi ni tok mar.

Potem pa imaš ljudi, ki pa jim je mar, pa ne znajo/se nočejo ubadat, z raznimi ROMi. Te pa zelo matra, da ni updajtov.

Ker je prva skupina največja, je razlog, da si proizvajalci upajo, neupgradat takih naprav.

c00L3r ::

Da bo Android imel probleme z fragmentacijo se je ugibalo že na začetku. Android kot odprtokoden produkt, ki ga lahko vsak spremeni in dela z njim kaj hoče, je nakazoval na razvejanje.

Še najboljše je kupit telefon direkt od Google-a. npr. Nexus serijo. Tam vsaj veš, da te Google ne bo nategnil. Čeprav so pri Nexus One zasrali (mogoče tudi HTC), da so dali malo internega pomnilnika.

Trenutno še imam HTC Desire in bom z njim šel še na 4.0. Moj naslednji telefon pa bo ali Google Nexus ali pa njegov "brat", za katerega se ve, da ima skoraj isti HW in da bodo dobri ROM-i.

RejZoR ::

Že, sam pol ni treba da je naprava 500 EUR ampak lahko košta 200 EUR manj. Pa raje ta denar damo Cyanogen-ovcem...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gorann ::

ko da je software tisto, kar prodaja telefone, dj nehj no:D

roCkY ::

SW je obnil prodajo v zadnjem obdobju veliko bolj kot HW.

gorann ::

to ze, samo ne bo pa veliko ljudi nabavljalo precej cenejse telefone, pa ceprav lahk furajo vse isto gor kot na precej drazjem

zarad hardwara se prodajajo, novi in boljsi hardware pa povlece se nadgradnjo os...

darksamurai ::

gorann je izjavil:

to ze, samo ne bo pa veliko ljudi nabavljalo precej cenejse telefone, pa ceprav lahk furajo vse isto gor kot na precej drazjem

zarad hardwara se prodajajo, novi in boljsi hardware pa povlece se nadgradnjo os...


Fail! Večina bo kupila cenejši model, ker se ljudje ne kopajo v denarju. Zelo malo je izdelkov, kjer se masovno prodajajo premium izdelki. Če bi se prodajal HW, bi samsung prodal 10x toliko tabov kot apple, ampak vsi vemo, da je situacija ravno obratna.

gorann ::

pardon, govorim za une ki si lahk privoscijo

SLO_Matej ::

RejZoR je izjavil:

Ma dej proizvajalci tolk bullshitirajo s tem zahtevam, da bi vse nekam nabrcal. 1GHz Hummingbird, PowerVR SGX in 512MB RAMa ni dost za ICS ? Right, tko kot kao moj HTC Wildfire ni dost močen za Gingerbreada, pa ravno slednji dela daleč najboljše na mojem telefonu. Sploh pa je Samsung eden največjih šalabajzerjev kar se softwara tiče. Samo poglejte kakšne bedarije delajo z BadaOS. Beden izgovor, samo da ti prodajo nov aparat (SGS II atm). Kar pa dejansko naredijo je da odvrnejo kupce. Zakaj bi kupil aparat nekega proizvajalca za katerega veš, da te odjebe po nakupu?

Zato pa imamo Windows Phone 7. Vedno vse posodobitve ob enakem času za vse WP7 telefone. ;) http://www.microsoft.com/windowsphone/e...

RejZoR je izjavil:

Zato bo naslednji Android telefon tisti, ki bo imel najboljšo podporo Cyanogena, pa mi dol visi od katere firme bo. Trenutno kaže na to, da je Sony najboljša opcija. Namreč Sony je sam doniral aparate ekipi Cyanogena in celo dali so jim whitepaperje okoli hardwara in posebnosti. Samsung pa se mi je itaq do amena zameril z napravo Wave, ki je na papirju še vedno zelo zmogljiv telefon, zaradi yet again kretenskih softwarskih stvari povsem neuporaben in bugast. Tipično za Samsung.

@Smash
Ja, sej. Pri BadaOS boš čakal 1 leto, da ne boš dobil nobenega upgrejda. Ostane ti samo še iOS, Symbian in WinMo7. And that's about it.

Motiš se o Samsungu. Preberi tole: http://tehnik.mobitel.si/samsung-podpir...

Mimogrede, je Windows Phone 7 (WP7) in ne Windows Mobile 7, ki niti ne obstaja. Windows Mobile so opustili in razvijajo naprej samo novi Windows Phone. ;) Si je tako težko zapomniti?

Mavrik ::

Zato pa imamo Windows Phone 7. Vedno vse posodobitve ob enakem času za vse WP7 telefone. ;)


Tole je pa direktna in popolna laž. Zdal ali te Microsoft plačuje ali pa si samo zgrešil vse mučke in težave s posodabljanjem WP7 telefonov (zanimivo, da je največ problemov bilo spet s Samsungi).
The truth is rarely pure and never simple.

SLO_Matej ::

Posodobitve izda MS in so za vse telefone iste. Zdej kaj proizvajalec aparata še dela s firmwarom je drugo, vendar sam OS pa se redno posodablja na vseh. Samsung je potem izdal programček za ročno posodobitev firmwira na Omnii 7 in vse je bilo spet ok. Koliko časa je trajalo za izdajo. Ne vem, jaz sem to lahko storil isti dan. ;)

In ne, nisem plačan od nikogar, le hvalim in cenim podporo ter kakovost. ;)

Lonsarg ::

Tisto so bile TEHNIČNE težave, nekaj povsem drugega kot to, o čemer govorimo mi tukaj. Microsoft bo Windows Phone updajtal na isti način kot Apple iOS. Z tehničnega stališča ima težjo nalogo, ker je veliko naprav. Nima pa problema z proizvajalci, ker so se morali že ob licensiranju sistema strinjati z pogoji, da bo Microsoft imel čez updajte.

Bananovec ::

Kekec je izjavil:

Če hardware v telefonu ne zmore .... potem ne vidim v čem je smisel gor nalagat zadnji os, če bo telefon neuporaben.

Pri SE bodo uredili update na štirico za zelo podobne telefone (SE Xperia Mini/Mini Pro, ....).
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Mavrik ::

SLO_Matej je izjavil:

Posodobitve izda MS in so za vse telefone iste. Zdej kaj proizvajalec aparata še dela s firmwarom je drugo, vendar sam OS pa se redno posodablja na vseh. Samsung je potem izdal programček za ročno posodobitev firmwira na Omnii 7 in vse je bilo spet ok. Koliko časa je trajalo za izdajo. Ne vem, jaz sem to lahko storil isti dan. ;)


Posodobitve izda Google in so za vse telefone iste. Zdaj kaj proizvajalec aparata še dela s firmwarom je drugo, vendar sam OS se pa redno posodablja na vseh. ... Jaz sem tudi posodobil moj Android na isti dan izida.
=====

Situacija je popolnoma ista, tak da ne tule neumnosti širit okoli no ;) Proizvajalci aparatov in operaterji so tudi veselo blokirali WP7 posodobitve in jih gotovo bojo tudi v prihodnje.
The truth is rarely pure and never simple.

Lonsarg ::

Če proizvajalci blokirajo en update za WP7, potem NE SMEJO, blokirati naslednjega, to so fakti. To je v licenci, drugače jih bo Microsoft tožil, ker so prekršili pravila licence. in verjemi, da Microsoft to bi naredil on se je odločil držati proizvajalce na špagi, pa čeprav mu to kratkoročno pomeni, da so malo manj voljni njegov OS uporabljat.

Mavrik ::

Microsoft je lepo dokazal da ni sposoben držati proizvajalcev na špagi, ker ga bodo drugače poslali nekam in lepo dalje delali Androide in vse ostalo. Trenutno MS stokrat bolj krvavo rabi vsakega proizvajalca kot pa proizvajalci Microsoft.
The truth is rarely pure and never simple.

SLO_Matej ::

Dejstvo je, da vsak WP7 uporabnik lepo priklopi telefon na računalnik in ga z Zune Software čist simpl posodobi, takoj ko pride update. Pridejo pa vsi updati ob enakem času za vse telefone. Danes ima vsak WP7 telefon lahko nameščen Mango, če ga je uporabnik posodobil, ko je telefon javil, da je na voljo.

In ja, postavljene so minimalne strojne zahteve, ki jih mora vsak telefon podpirat, da na njem sme teči WP7.

Medtem, ko Androidi pa še vseeno nimajo vsi niti Gingerbreada. Kapiraš?

Kot vidiš, tvoje trditve niso resnične.

Mavrik ::

Dejstvo je, da vsak WP7 uporabnik lepo priklopi telefon na računalnik in ga z Zune Software čist simpl posodobi, takoj ko pride update. Pridejo pa vsi updati ob enakem času za vse telefone. Danes ima vsak WP7 telefon lahko nameščen Mango, če ga je uporabnik posodobil, ko je telefon javil, da je na voljo.


Kako lahko rečeš da pridejo ob istem času če pa so na Samsung Focus in Omniji precej zamujali? Če zgoraj eden od drugih sogovornikov reče, da lahko preprosto nadgradnje izpuščajo?

Kdo zdaj laže tu?

In ja, postavljene so minimalne strojne zahteve, ki jih mora vsak telefon podpirat, da na njem sme teči WP7.


Katere sem tudi za Android zgoraj polinkal. Kaj hočeš s tem povedat?

Medtem, ko Androidi pa še vseeno nimajo vsi niti Gingerbreada. Kapiraš?


Jasno, saj so tudi naprave z Android precej starejše kot pa tisto kar teče na WP7. Si upaš trditi da bodo čez eno leto vsi laufali najnovejši WP7? :)

Kot vidiš, tvoje trditve niso resnične.


Katera trditev točno? Saj se niti sami s sabo ne morete uskladiti kaj je zdaj točno res na WP7 platformi. Ne vem kaj točno ti zavračaš? :)
The truth is rarely pure and never simple.

SLO_Matej ::

Ja, lahko proizvajalec spusti kakšen manjši update, vendar kadar pride major nadgradnja, so zajete tudi vse nadgradnje od prej.

S tem hočem povedat, da kljub temu, da kot kaže so neke minimalne zahteve za Android, vsi telefoni ne dobivajo nadgradenj, saj proizvajalci nadgradnjo izdajo ali pač ne. Pri WP7 pa vse nadgradnje prihajajo direktno iz Microsofta in proizvajalec sistema ne more prilagajati in zasvinjati ter reči, da pač na tem telefonu ne bo delal.

Verjamem, da bomo še dolgo posodabljali svoje trenutne WP7 telefone, 1 leto pa sigurno še. :)

Mavrik ::


S tem hočem povedat, da kljub temu, da kot kaže so neke minimalne zahteve za Android, vsi telefoni ne dobivajo nadgradenj, saj proizvajalci nadgradnjo izdajo ali pač ne. Pri WP7 pa vse nadgradnje prihajajo direktno iz Microsofta in proizvajalec sistema ne more prilagajati in zasvinjati ter reči, da pač na tem telefonu ne bo delal.


Nokia je dobila dovoljenje točno za to - da po svoje prilagaja in zasvinja sistem. Spet govoriš napačne stvari.
The truth is rarely pure and never simple.

SLO_Matej ::

Kaj točno pa so po svoje prilagajali? Pod to ne štejem namestitev nekaterih aplikacij, saj lahko vse aplikacije mirne duše odstraniš. ;)

Zgodovina sprememb…

para! ::

A Nokie z WP7 sploh že obstajajo (beri: na trgu)?

lp
Death before dishonor!

SLO_Matej ::

Ja, samo v Sloveniji se jih uradno še ne da dobit.
Poglej status pri Lumii 800 - http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_800... in Lumii 710: http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_710...

Lahko pa Lumio 800 kupiš na Mobi Svetu: http://www.mobisvet.si/index.php?page=s...

Zgodovina sprememb…

para! ::

No ja, 710 se mi zdi oblikovno precej zaostala, 800ka ima pa body kot podaljšan iPod nano:

nano


lumia


Funny.

Poleg tega mi ni jasno zakaj je meni na zaslonu poravnan v levo samo zaradi ene puščice, ki kaže v desno? Ni danes že jasno, da lahko slajdaš sem in tja?

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xperia S ali Galaxy Nexus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11225247 (21136) freesty
»

HTC Desire vs. Samsung Galaxy S (vs. Google Nexus S)

Oddelek: Mobilne tehnologije
407196 (4251) freesty
»

Samsung potrdil: ICS-a za Galaxy S / Galaxy Tab ne bo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
11420204 (15104) RejZoR
»

Samsung Galaxy Nexus (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7227259 (22655) Keyser Soze
»

Gingerbread za LG Optimus One in Galaxy S pod vprašajem

Oddelek: Novice / Android
187190 (5942) Lonsarg

Več podobnih tem