» »

Malo čudna pomoč za ta forum-POVEZAVA NEONKE

Malo čudna pomoč za ta forum-POVEZAVA NEONKE

Kriko ::

V sobi sem si naredil neonsko luč oziroma nosilec.. zdaj pa je treba povezat. Z sliko ki je na dušilki si ne morem dosti pomagat, ker je nejasna.
RAzumem samo da gre faza v dušilko ter ven iz dušilke ter na eno stran neonke (nosilca) tam kjer je strater. , ter da gre nula direktno na drugo stran. Zdaj pa ne vem kako moram priklopit naprej?
Prosim če mi kdo pomaga!

gumby ::

z fazo greš na dušilko, iz dušilke na eno stran neonke. nulo vežeš na drugo stran neonke. na preostala dva kontakta (po en na vsaki strani) pa daš starter

Kriko ::

Hvala.
Sem povezal in zdaj ko prižgem se mi neonka prižge ob straneh oziroma utripa prav tako štarter ter se ne prižge. Sem probal tudi štarter iz neonke ki deluje tako da je sigurno OK!
Dušilka je 32Wm štarter je 4/80W, neonka pa je 15W, kar je verjetno OK!
Zanima me če je možno da je dušilka slaba, oziroma če bi narobe priklopil če bi se sploh kaj prižgalo?!?
Žarnica pa je tudi nova sem jo danes nabavil!

gumby ::

na dušilki ti piše, za kakšne cevi je namenjena...
preslaba dušilka ne bo prižgala neonke (npr 36w neonka in 18w dušilka), premočna dušilka pa bo skurila neonko... prepričaj se, da imaš pravo.
štarterji so 4-22W in 4-80W (vsaj večina), za 15W cev so dobre obe.
če ne dela, je verjetno pokvarjena cev ali pa štarter... dušilka je verjetno dobra, če nima čudne rjave barve in ne smrdi...:D

Kriko ::

JA sem pogledal in ugotovil da sem priklopu narobe. Ker imam nosilce katei imajo že štarter zraven sem mislu da je vseeno kam dam fazo pa mi je zato mežikalo. Pol se mpriklopu kot si ti napisal torej "dve ki ostaneta" na štarter in zdaj dela super.
No dušilka je 32W, žarnica pa 15W, tako da zdaj nisem več siguren če je OK ali je mogoče premočna??
Hvala za pomoč

gumby ::

poglej, za kakšne moči je dušilka predvidena - na njej točno piše. na 32W dušilko verjetno lahko priključeiš dve 15W neonki...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vezava neonske žarnice z dušilka

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1211082 (11009) vesolc
»

neonka in utripanje...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
65243 (5024) Azrael
»

Neonke in dušilke

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
53311 (3209) Azrael
»

Neonka 11W na 18W dušilko?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
233301 (2944) SHORTEE
»

Dušilka | Pleksi steklo

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81752 (1543) pro2c

Več podobnih tem