» »

Neonka 11W na 18W dušilko?

Neonka 11W na 18W dušilko?

franci ::

No naslov pove vse. Imam 11W neonsko žarnico, pa me zanima če lahko priklopim na 18W dušilko.
Ko sem šel v trgovino po dušilko je prodajalec rekel da lahko. Pa se mi zdi da prehitro pregori žarnica.
Hello, hello, hello, how low?

gumby ::

delalo bo, samo bo neonka crknila prehitro...
na dusilki ti pise, za kaksne cevi je namenjena.

franci ::

Ja sej hitro je crknila.
Je pa taka neonka, ki ima starter že notri. Samo dušilko 18W moram potem zamenjat za 11W.
Bom menjal.
Hvala!
Hello, hello, hello, how low?

SHORTEE ::

Zdravo, zanima me, če ima kdo kakšno sliko, kako izgleda ta štarter za neonke, prav tako tudi za dušilko, saj sploh nevem kako zgleda kaj šele da bi kupil:8)



lp

gumby ::

takole

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Azrael ()

SHORTEE ::

to je štarter ne?


lp

gumby ::

ja, starter

dusilk imas vec vrst, v bistvu imas drugacno za vsak tip zarnice...
tako da najprej izberi zarnico, ki ti ustreza in nato se ustrezno dusilko

SHORTEE ::

v redu, hvala.


lp

SHORTEE ::

Kaj pride na vsako stran tak štarter?Gledam kako imamo v garaži, pa je na vsaki strani fluo. žarnice, taka zadeva, ki je zgoraj na sliki.

gumby ::

vsaka cev ima svoj starter

na dusilki ti je narisana vezava...

SHORTEE ::

Že, kaj pa so potem na vsaki strani taka dva pokrovčka, ki sta podobna štarterju?

Azrael ::

Slikaj zadevo, pa ti bomo lahko točno povedali, kaj je kaj. Izvedb svetilk je malo morje, lahko ti npr. gledaš izvedbo okova za fcl žarnico v praho ali vodotesni izvedbi, lahko je tudi kaj tretjega.

Skratka, slika bo razjasnila situacijo in končala ugibanje.
Nekoč je bil Slo-tech.

SHORTEE ::

Zdravo, zanima me v kateri trgovini prodajajo dušilke in štarterje?

SHORTEE ::

Pa še to, se tega ne dobi v kakšni bolj osnovni trgovini, npr. Bauhaus?

Azrael ::

IMO boš to robo dobil v vsaki štacni, kjer prodajajo elektroinštalcaijski material.
Nekoč je bil Slo-tech.

SHORTEE ::

Kje pa je najbližja trgovina v ljubljani , kjer imajo to, sem pa spraševau u conradu u BTC-ju...pa niso imeli, dušilke pa štarterjev.

Azrael ::

Conrad nima takih stvari, so specializirani na elektroniko. Vprašaj v Merkurju, Obiju, Bau-max, Bauhaus... Skratka tam kjer dobiš material za el. inštalacije in rasvetljavo.
Nekoč je bil Slo-tech.

SHORTEE ::

V bauhausu/max-u, imajo samo štarterje, me pa zanima, če imam npr. 8w fluo žarnico, če lahko dam štarterje, na njih piše 4W-22W?

Azrael ::

Štarter lahko uporabiš BP.

Dušilke, že precej let nisem kupil nobene, zato ne vem kakšna je situacija v trgovinah ob poplavi svetilk, ki stanejo manj kot par let nazaj samo žarnica in dušilka skupaj.

Še en možen naslov za nakup dušilke bi bil Elektro Dekleva, vsekakor tudi Elektronabava, samo ne vem ali imajo maloprodajo
Nekoč je bil Slo-tech.

SHORTEE ::

Lahko malo bolj razložiš tisto o štarterju BP:8) ?

gumby ::

elektronabava ima maloprodajo, vsaj v MS ima stacuno...

zlabo ::

BP- BrezProblema;)

Azrael ::

BP = Brez Problema:))

Štarter mora biti grajen za tako moč kot je žarnica. Obstajajo štarterji namenjeni samo za 20W ali 40W žarnice, vendar danes navadno dobiš take, ki pokrivajo celo vrsto različnih moči žarnic, tako imaš štarterje, ki delujejo pravilno z žarnicami moči 4-22W in tudi take, ki so uporabni za žarnice 4 do 80W.
Nekoč je bil Slo-tech.

SHORTEE ::

Aha, hvala:D , samo škoda, da nimajo v bauhausu tudi dušilk, bom probal dobit nekje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vezava neonske žarnice z dušilka

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1211146 (11073) vesolc
»

neonka in utripanje...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
65290 (5071) Azrael
»

Neonke in dušilke

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
53333 (3231) Azrael
»

neonka

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
142161 (1969) Brane2
»

Malo čudna pomoč za ta forum-POVEZAVA NEONKE

Oddelek: Pomoč in nasveti
52314 (2282) gumby

Več podobnih tem