» »

Prometheus

Prometheus

««
3 / 25
»»

Nikec3 ::

Jaz vem samo, da je sneman v 3D. Torej pravi 3D in ne post-production.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

T-h-o-r ::

recenzija tudi že na jokerju



pravijo, da je 3d brez pomena, ker ga komaj zaznavaš, je pa velika težava, ker je fotografija že tako temnejša, pri 3d pa je že annoying temačno :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

krho ::

Pri nas štarta naslednji četrtek.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Gregor P ::

T-h-o-r je izjavil:

pravijo, da je 3d brez pomena, ker ga komaj zaznavaš, je pa velika težava, ker je fotografija že tako temnejša, pri 3d pa je že annoying temačno :)

Dobro vedeti, ne 3D torej; hvala za INFO:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Tr0n ::

oo7 ::

Tr0n je izjavil:

Prve ocene so bolj slabe.

http://www.metacritic.com/movie/prometh...


A to so ocene kritikov?Drugače na imdb ima trenutno 9 okoli 1500 glasov.

Nikec3 ::

Meni so bolj všeč ocene kritikov na:
http://www.rottentomatoes.com/m/prometh...

Po tej strani ima trenutno Prometheus višjo oceno od oskarjevskih Gladiatorja in filma Black Hawk Down. In pa seveda nižjo od Aliena in Blade Runnerja.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

oo7 ::

Jaz vedno pogledam na imdb.Pa seveda mora imet vsaj 50.000 glasov pa ponavadi imdb ocena kar drži.Kar se pa tiče kritikov je pa spet če se ne motim samo en človek in to je spet stvar okusa.Raji pogledam oceno,ki je glasovalo veliko ljudi kot pa samo en kritik.:D

bluefish ::

Pri IMDB je potrebno počakati par tednov, da se buzz okrog posameznega filma umiri. Tudi zadnji Transformerji so imeli na začetku višjo oceno, pa je pozneje padla.
Je pa res, da drastičnega padca ni pričakovati.

flood ::

pomoje bo pod 8 čez nekaj mesecev
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

oo7 ::

Pa mislite,da bo Prometheus dobil kakega oskarja?Je film za oskarja?Ali bo prej kak Hobit?

kuglvinkl ::

Ni korelacije med Oskarjem in kvaliteto filma.

Architect ::

kuglvinkl je izjavil:

Ni korelacije med Oskarjem in kvaliteto filma.


Totaly true.

Za Prometheusa kaže da bo super film vendar kljub temu veliko težje pričakujem Hobita:). Prometheus je pač klasična zgodba kako američani nekaj raziskujejo in medtem prebudijo neko grozno zlo in na koncu američani rešijo cel svet. Klišejska zgodba vendar kljub temu glede na trailer sklepam da je posneto na zelo zanimiv način. Hobit pa je le Hobit, zgodba zase, tehnološko pa naj bi bil eden najnaprednejših filmov ever:)8-)

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

Prometheus 120-130mio jih je prišel film:).Nevem pa kako je lahko risanka Tangled stala 260mio ;((.

bluefish ::

Modeliranje, animacija ter rendiranje stanejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Nikec3 ::

Jaz vedno pogledam na imdb.Pa seveda mora imet vsaj 50.000 glasov pa ponavadi imdb ocena kar drži.Kar se pa tiče kritikov je pa spet če se ne motim samo en človek in to je spet stvar okusa.Raji pogledam oceno,ki je glasovalo veliko ljudi kot pa samo en kritik.


Jaz kombiniram med IMDb in rottentomatoes.com. Zadnje čase vedno bolj upoštevam slednje, odkar imajo Avengersi na IMDb oceno 8,7 pa stran vedno težje jemljem resno. Na rottentomatoes je izračunano koliko odstotkov kritikov je dalo filmu pozitivno oceno (ponavadi za pozitivno šteje 3/5 ali več, ni pa nujno).
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

T-h-o-r ::

ocene so sranje, dokler filma ne vidiš sam


razen, če imaš res enega kritika, ki ima praktično enak okus kot ti in se ravnaš po njegovih ocenah :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Nikec3 ::

ocene so sranje, dokler filma ne vidiš sam

Se strinjam. Pa vendar je od ocen kritikov odvisno če bo film postal kulten, če bo dobil oskarja... vsaj v večini primerov kritiki na to dobro pokažejo.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

opeter ::

@Nikec. S tem se ne strinjam. Recimo film Dune iz leta 1984 so raztrgali, pa je vseeno nekako postal kulten.
Ali pa izvirni TRON. V tistem času je bila polomija, tako v kinu, kot v medijih. Kritiki so film raztrgali.

Bum se je zgodil pozneje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Jst ::

ocene so sranje, dokler filma ne vidiš sam


V bistvu niso. Moraš prebrati, kaj je človek, ki je dal oceno, napisal. Lahko, da so zapisane takšne stvari, ki tebe ne bi motile; ergo, zate je ocena višja, kot jo je dal kritik, katerega bereš opis.

Glede imdb je pa tako: po ene dveh letih in če ima dosti glasov, je ocena kar verodostojna. Recimo na imdb top 250, so sami dobri filmi, čeprav je od posameznika odvisno, če mu je všeč žanr - v tem primeru ti pač ne pomaga.

Potem je pa potrebno upoštevati tudi svoj okus: Recimo ...Fast & Furious... sem gledal nekajkrat in mi je kul film, a mu ne bi dal visoke ocene.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

sulaco ::

A bomo šli gledat ob 0:20 (HARD CORE FANI) ali ob 21:40 (mularija)??

neboben ::

sem si ga ogledal danes :). Zdej pa ne vemo zakaj hočejo ubit človeštvo. Pa še zmerej se ne ve kdo so. A mogoče kdo ve zakaj se na začetku filma alien ubije ?
Aja prva polovica filma mi je bila dolgočasna. Všeč mi je edino kar se dogaja proti koncu. imdb ocena je zdej 7.9. Jest dam nekeje med 7-7.5 se še ne morm odločit. Dober film.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()

sulaco ::

SPOILER ALERT!!

Hja, kaj naj rečem...Film je DRUGAČEN, sicer dober (itak da Ridley in CGI) ampak loteva se zelo zapletene zgodbe, na katero ne odgovori v celoti in zato gledalec zapusti kino z mešanimi občutki. V vseh Alienih je bila cela drama, trepetali smo, ko so se podili po hodnikih, luknjah, zmanjkovalo jim je municije (in mesa :)) in na koncu Riple-jeva vse "raturi" mi pa gremo lahko mirno spat.
Film je vizualizacijsko lepo narejen, prvi del mogoče res malo "počasen",ko pa priletijo na planet LV-223 (Pri Alien2 je bil LV-426??-torej ni isti!!, čeprav je ladja podobna!) se stvar začne zapletati.
Spet ga serje android, spet imamo Weylanda, spet imamo znanstvenike, ki kar hodijo ter odpirajo (japajade v resničnem svetu), biolog in geolog sta največja pusija, pa bi prav ona lahko imela veliko vlogo.... Vickersova je cukrček ampak premalo izkoriščena, ker še vedno ne vemo zakaj je šla zraven...
In zakaj smo se tako zamerili "inženirjem"?? WTF Ridley a se pripravlja Prometheus2

neboben:Odgovor na začetek filma. Jaz sem razumel, da je eden "inženir" prišel na zemljo z ladjo, popil "serum življenja=nanorobotek=biol.orožje" in se vrgel po slapu dol-tako naj bi nastal človek na zemlji (spet kreacionisti :))

Takle film bi v bistvu morali posneti kot triologijo :)

imagodei ::

Film ni nič posebnega.

But then again, I'm hard to please.
- Hoc est qui sumus -

Jst ::

Hja, fuss okoli filma je bil tako velik, da smo vsi imeli velika velika pričakovanja. Je nadpovprečen in bi mu dal oceno 7.5-8.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

imagodei ::

Ne. Pričakovanja so sicer bila, ampak zahtevni gledalci jih znamo brzdat in smo vedeli, da je trailer ziher boljši od samega filma. Vedeli smo, da je hype zaradi franšize Alien in zaradi 3D tehnike. Pričakovali pa smo bolj trdno zgodbo.

Film, če odšteješ 3D in CGI, niti od daleč ni nadpovprečen. Prej podpovprečen. Zgodba na par mestih orenk zašepa, kot bi šlo za pravljico, namenjeno osnovnošolčkom. Tudi sicer Sci v SciFi lahko kar vržemo ven. Od Ridleya Scotta sem pričakoval bistveno več.
- Hoc est qui sumus -

innerspace ::

Se kar strinjam, zgodba in nekateri dogodki so precej sepavi in potencirani, tako da film ni glih briljanten.
Nimam rad klasicnih zapletov, ki nastanejo zaradi neumnega pocetja likov. Pravzaprav mi je s tega stalisca film precej pod nivojem. Prav tako pri prvem Alienu, ce bi ljudje bili malenkost pametnejsi, zapletov nebi bilo:)

The bright side - 3D, CGI - absolutno vredno ogleda. No, tudi igra je v redu.

Bom rekel tako, od Ridleya Scotta nisem pricakoval vec.
A sem vseeno zadovoljen*.
Ocena - 7.


*mnogi kadri so po mojem mnenju povrsno zasnovani, vizualni impact bi lahko bil precej boljsi.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

kow ::

Šepa scenarij. Ostalo je nadpovprečno. Pričakovanja gledalcev pred filmom so enostavno prevelika, zato je marsikdo razočaran. Ocena: 7

imagodei ::

V bistvu, če bolje pomislim, je krepko čez 3/4 zgodbe orenk zanič. Film stavi vse na CGI in na 3D, torej na eye-candies. Žal sem po naravi tak, da me lepa fasada ne očara, če je vse ostalo zanič.

Če greš film pogledat z možgani na off, v stilu "da prođe vreme", potem kul. Da malo uživaš v 3D efektih in kontempliraš, kako bo fino čez nekaj (?) let, ko boš računalniške igre s primerno opremo lahko igral v 3D tehniki in boš totalno "submerged" v dogajanje. Nice.

Zgodba je pa od začetka do konca crap.

Če so previsoka pričakovanja to, da v SciFi rad vidim verjeten scenarij, potem pa res ne vem.


kow> "Šepa scenarij. Ostalo je nadpovprečno."

Eeee... Kaj pa bi bilo ostalo? Vizualni efekti? 3D filmi nastajajo kot po tekočem traku. Ko vidiš 5 takih filmov, vključno z Avatarjem, je hype mimo. 3D postane nekaj običajnega. Če se hočem naslajat nad kul vizualnimi 3D efekti, lahko 10x pogledam Avatar. Le-ta še vedno postavlja standarde glede 3D-ja.

Skratka, Prometej ne ponuja ničesar novega. Da danes, v času računalniške postprodukcije, CGI in razmaha 3D daš filmu relativno visoko oceno, je skorajda perverzno.

That aside - film si zasluži morda oceno 3/10.
- Hoc est qui sumus -

kow ::

Jaz nisem nek pretiran fan znanstvene fantastike, zato verjetno ocenjujem film drugače kot ti. Če je povprečna ocena filma 5, potem ocena 7 pomeni, da je film nadpovprečen. Meni je bil. Ko sem gledal Avatar sem začel zehati po 15 minutah in mi je bilo na koncu žal da nisem zapustil dvorane. Ker tisto je bil pa res en tree-hugging crap.

innerspace ::

imagodei je izjavil:

That aside - film si zasluži morda oceno 3/10.


Hmm, meni ta ocena ne stima, ampak imava ocitno drugacne standarde postavljanja ocen.
Skoraj noben film si ne zasluzi trojke, morda kaksna kacada z Nicholasom Cageom:)

Sej pravim, glede na to kako je posnet Alien, me scenarij v Prometheusu ne preseneca in je pricakovano srednje slab. Ampak neglede na to, film ni tako slab kot sam scenarij.

Kot gledalec sem bil zadovoljen, vendar sploh ne toliko, kot bi lahko bil, ce bi se filma lotili z logiko "the best that can be done". Mislim, da so ga snemali z "let's please the alien fans" v mislih.

Manjka mu tisto, kar ima Odiseja 2001. Art.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

imagodei ::

Moje stališče je, da Prometej ne prinaša ničesar novega. Super duper 3D efekte smo že videli, Avatar tukaj še vedno postavlja standarde, čeprav je že par let star. CGI se danes uporablja v vsaki nizkoproračunski SciFi nadaljevanki; valjda pričakujemo krasne renderirane efekte v visokoproračunskem (Sci)Fi filmu.

Ko Prometeju to vzameš stran, ostane debilna zgodba. Bi jo lahko tukaj seciral praktično od scene do scene, pa nočem (še) spoilerjev podajat. Če pogledamo čez palec, je zgodba tako ne verjetna, da je že kar negledljiva. Pokroviteljska. Kao, sej niso sposobni spremljat neke malenkost bolj zapletene zgodbe. Takšno "lahkotno" zgodbo (pri čemer delam krivico lahkotnim zgodbam) bi pričakoval od franšize Transformerji.

Žal - v filmu ni nobenega suspenza, nobenega horrorja, so pa popolnoma klišejske fore, prestavljene v vesolje oz. na nek drug planet. Scene iz nizkoproračunskih grozljivk, samo da so stave malo višje. Scene iz "grozljivk" tipa Final Destination - ko ženska najde na tleh krvav nož, pa vseeno se ji zdi pametno vstopiti v temno sobo. Ali pa, ko v finalnih scenah parček beži pred ponorelim morilcem po sredini ceste, medtem ko ju morilec zasleduje v avtu - boh ne daj, da bi zavila levo ali desno.

Takšnih WTF scen je v Prometeju vse polno. S takšno zgodbo si film v moji knjigi ne zasluži več kot 3/10.
- Hoc est qui sumus -

innerspace ::

Se precej strinjam, zame so liki prevec neumni, da bi lahko kreirali kredibilne zaplete.
Film tako izgubi vrednost.

Bom se malo premislil, popravljam/nizam oceno na 6/10. Kar je v moji knjigi na meji slabega, pravzaprav "zadostno".
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

kow ::

"Moje stališče je, da Prometej ne prinaša ničesar novega."

Zakaj si pričakoval kaj takega? Koliko filmov pa dejansko prinaša kaj novega. Kaj je pa Avatar prinesel novega? Me res zanima.

Kateri film bo čez 20 let bolj gledljiv, Prometej ali Avatar?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

imagodei ::

Pojma nimam, kateri. Avatarja sem tudi spljuval, če boš pobrskal po ustrezni temi par let nazaj. Avatar je Pokahontas v 3D preobleki.

Je pa res, da s stališča CGI oz. 3D Avatar pomeni prelomnico. Pred tem filmom smo imeli 3D poskuse. Do danes ga IMO ni presegel še noben film.

Prometej nima torej ničesar, s čimer bi se lahko pohvalil - niti izstopajočih 3D efektov, niti nima zgodbe, niti nima močnih likov, ne zna se odločit, a bi bil SciFi, Horror ali mogoče komedija. Film nima suspenza, zgodba je šibka, karakterji skačejo med dvema ekstremoma: evforijo in depresijo in njihovo obnašanje je skrajno ne-verjetno.

Če gledaš 33 let starega original Aliena danes, je z vsemi "primitivnimi" posebnimi efekti vred precej bolj verjeten, srhljiv - predvsem pa gledljiv. Ridleyu Scottu je tam uspelo prikazat nočno moro ene osebe, Ripleyeve, in njena osebna drama, srh, še danes deluje verodostojno in strašljivo.

V Prometeju se isti režiser sploh ni odločil, kaj bi prikazal. Film je posnet brez kompasa. Ni drame, ni suspenza, ni groze - vse kar je, so klišejske fore. Ne kupim. Ne kupim sploh.


Če bi bilo meni ime Ridley Scott, bi me bilo sram podpisati se pod tako skrpucalo, ki vse stavi na super duper CGI in 3D. Čez 10 let, ko bodo taki filmi v bistvu že nizkoproračunski, se na Prometeja nihče več ne bo spomnil. Avatar ima vsaj to prednost, da je bil prvi.

Skratka, edina svetla točka filma je citat: "Every king has his reign and then he dies". Verjetno samorefleksija na umirajoči režiserski potencial Ridleya Scotta.
- Hoc est qui sumus -

neboben ::

dober men zdi da ti mal pretiravaš film je vreden 7.

Mipe ::

Je pa že malo bolj gledljiv od kake garažne produkcije a la Cannes.

Mr.B ::

kow , recimo Star Wars Episode I. Da ne omenim III, ki lepo zaključi celotno zgodbo.
Film ni na nivoju "psihe strahu" tipa alien I, ali pa vse spošnega klanja ko kri šprica levo in desno.

Kot je bilo tudi večkrat rečeno, če hočeš gledati CGI, potem ti za to res ni potrebno narediti Film, žal pa v tem primeru nebi mogel opravičiti budget. Morda je bolje počakati na kak Directors Cut itd , ker tole je bolj tako tako. Če se ravno nimaš kam za dve uri dati, potem ga pojdi gledat, drugače raje Snow White and the Huntsman, ali pa MIB3.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

imagodei ::

neboben je izjavil:

dober men zdi da ti mal pretiravaš film je vreden 7.

Izvrstno argumentirano, ni kaj. :)

Tkole je... Preden bom pisal kake spoilerje, bom še par dni počakal. Dejstvo pa je, da je zgodba od začetka do konca popolna polomija. Fantastika ja, znanstvena nikakor. Horror film - nikakor. Poskus grozljivke tipa Final Destination, plasiran vesolje/drug planet, ki se poslužuje nadvse prozornih klišejev - vsekakor. Praktično celo zgodbo imaš občutek, kot da gledaš najstniško "grozljivko", kjer vsi v dvorani vedo, da vrat v klet ni pametno odpreti, ker se po hiši sprehaja morilec z zarjavelo krožno žago. Ampak ne, glavni junaki še vedno dregajo točno tja, kamor ni treba.

Film za nezahtevno občinstvo. Jaz sem resno pričakoval malo več, saj je šlo za režiserja originalnega Aliena in sem pričakoval vrnitev k temačnemu vzdušju in mojstrstvu pri posredovanju osebne groze, ki bi jo lahko doživljali igralci. Namesto tega smo dobili plehko zgodbo z nakazanim zelo bednim sporočilom.
- Hoc est qui sumus -

oo7 ::

kow je izjavil:

"Moje stališče je, da Prometej ne prinaša ničesar novega."

Zakaj si pričakoval kaj takega? Koliko filmov pa dejansko prinaša kaj novega.a.




Matrix je prinesel zelo veliko novega v filmsko industrijo,kar se tiče efektov in počasnih posnetkov in podobnih stvari.Skoraj vsak film ga že kopira čim je malo akcije.8-)
Pa je film star že 13 let pa še vedno kraljuje v mnogih pogledih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

kow ::

Ne vem kaj ves čas s tem CGI-jem težite. Obstaja tudi fotografija ali pa recimo kostumografija. Peti element in Dune sta odlična ravno v tem elementu. Nekateri filmi imajo odličen soundtrack. V principu najraje gledam filme, kjer že poznam zgodbo. Tudi Jurasic Park je zgodovinsko pomemben in vpliven film, ampak to še ne pomeni, da je dober.

imagodei ::

Zdej te pa res ne zastopim. Najprej praviš, da šepa scenarij, da pa je vse ostalo nadpovprečno. Potem pa praviš, da ne veš, zakaj težimo s CGI in da Jurski park (ki je imel za tiste čase top šit CGI) ni dober?

Jaz film gledam kot celoto; pri tem je najpomembnejša vedno zgodba, treba ga je pa seveda tudi umestiti v obdobje, ko je bil posnet. Jasno je, da originalni King Kong v CGI ne more konkurirati remake-u iz 2005; pa vendar je original iz leta 1933 klasika. Ravno tako se Where Eagles Dare po CGI in proračunu nikakor ne more primerjati s Saving Private Ryan, pa je prvi prav tako šel v anale.

Kar hočem rečt je, da je film sicer res treba ocenjevat v okviru časa, ko je bil posnet, vseeno je pa važen celoten paket, s poudarkom na zgodbi. Zanič zgodbo se lahko spomni vsak, medtem ko serje na sekretu. Dobro zgodbo je težko naredit. Izvrsten CGI in 3D ne moreta nadoknaditi manka, ki ga film naredi s slabo zgodbo; kontra pa velja: filmu ni treba imeti 90 minut 3D posnetkov in računalniško renderirane grafike, da je gledljiv.

En zelo spregledan film, posnet skoraj dobesedno za par tisočakov: The Man from Earth.
- Hoc est qui sumus -

kow ::

Spoiler alert.

Ker se ves čas ponavljate, da je v filmu edina dobra reč CGI. Ni res. Igralci so vsaj povprečni, scenografija in fotografija sta nadpovprečni. Muzika tudi. Abortus je bil lepa mešanica suspenzna in komičnosti. Ko je bejba zagrabila tisto sekiro, mi je šlo na smeh. Film mi je minil hitro in se v nobenem trenutku ni vlekel. Meni se še vedno zdi, da si preveč pričakoval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

imagodei ::

SPOILERZ MIGHT FOLLOW!




> "Igralci so vsaj povprečni,"

Ajde, recimo pogojno, na nekaterih mestih.


> "scenografija in fotografija"

Ummm, to misliš kje? Tisto, kar so snemali na planetu LV 223? Aja, ups, tisto je bilo po večini vse CGI. You were saying?


> "Abortus je bil lepa mešanica suspenzna in komičnosti."

Ne. Nobenega suspenza ni bilo tam, samo "gore"; sicer lepa CGI scena, pa spet šibek scenarij - milijardo dolarjev vredna operativna komora "nastavljena na moškega pacienta"? WTF? Zakaj? A je Charlize Theron moški? In ja, res je, deloma je bila smešna - samo, zakaj bi od franšize Alien pričakoval smešne zaplete? Ridley Scott me je z original Alienom strašil 33 let. Gledal sem ga sigurno vsaj 5x, pa vsakokrat sem bil na trnih, navkljub temu, da sem razplet natančno poznal. Zakaj bi se želel pri Prometeju smejat?
- Hoc est qui sumus -

kow ::

Nima smisla. Ne bova prišla skupaj. Če te prav razumem, si za razliko od mene, pričakoval reciklažo prvega filma franšize. Ampak kolikor se spomnim je recimo drugi film (od Camerona) drugačen žanr (akcijski film) kot pa prvi film, ki je bolj kot ne sci-fi shrljivka. Imel si zelo fiksna pričakovanja.

imagodei ::

> "Nima smisla. Ne bova prišla skupaj."

Ja, zgleda da ne. Meni je v prvi vrsti pomembna zgodba. Lahko je "outrageous", samo da je, v "universe" ki ga ustvarijo, verjetna in konsistentna. Skratka: čeprav v RL ljudje ne letijo, kamot sprejmem razne Supermane in Hancocke, če je zgodba sicer brez lukenj in "deus ex machina" rešitev, ki jih ustvarjalci pogruntajo samo zato, da nekako pokrpajo dva dela scenarija. Ne sprejmem torej neke X rešitve, ko mi najprej naslikajo Earth, present day, verjetno zgodbo o kloniranju dinozavrov, potem pa bi se, ko bi bil obstoj sveta in človeštva že popolnoma na nitki, iznenada od nekod pojavil Thor in poklal zlobne velociraptorje. To, recimo, je bruh zgodba, ki je ne kupim. In takšnih, v nekoliko milejši izvedbi, je polno tudi v Prometeju.


> "pričakoval reciklažo prvega filma franšize"

Reciklažo? Nikakor. Pričakoval sem dostojen film, vreden obeh - tako Alien franšize, kot Ridleya Scotta. Dejstvo je, da bi se sprijaznil tudi s precej manj kot je Alien iz 1979, ampak, kar nam je Scott serviral, CGI aside, je porazno.

Rekel sem, da bom vsaj še par dni pustil spoilerje na miru, da si bo folk lahko v miru ogledal film; ampak me boste sprovocirali, da bom požrl besedo in šel od scene do scene secirat budalaštine... :|
- Hoc est qui sumus -

Jst ::

The Man From Earth je zakon film. Po moji oceni 8-8.5. (10 ne obstaja, oziroma noben film ni za "desetko")


---

No, res je Prometheus na momente klišejski, ni pa tako slab, kot ga hoče prikazati imagodei. Lahko bi vsak film secirali od scene do scene in se muzali, kako bi lahko bolje naredili, ampak vsak je lahko general po bitki.

Popravljam oceno: 6.5-7.

Po hitrem pregledu na internetu, mu kritiki dajejo ravno okoli 7.

Imagodei in vsi, ki smo film že gledali, pozivam, da se počaka še nekaj časa, preden začnemo z debatiranjem okoli zgodbe.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

imagodei ::

> "Po hitrem pregledu na internetu, mu kritiki dajejo ravno okoli 7. "

Metacritic mu v tem trenutku daje 64/100 (based on 41 critics) oz. 6.5/10 (299 user ratings). Ogromno pozitivnih ocen seveda pride od ljubiteljev eye-candyja, ki radi pozabijo(te) na kvaliteto zgodbe. Jaz vseeno upam, da bo ocena še malo padla, predvsem zato, da bi se Hollywood vsaj malenkost streznil. V 3D se da zapakirat tudi zgodbo, ne pa samo (topoumne) akcijske spektakle.

Sicer pa, počakajmo na Hobbita.
- Hoc est qui sumus -

-valvoline- ::

imagodei je izjavil:

> "Po hitrem pregledu na internetu, mu kritiki dajejo ravno okoli 7. "

Metacritic mu v tem trenutku daje 64/100 (based on 41 critics) oz. 6.5/10 (299 user ratings). Ogromno pozitivnih ocen seveda pride od ljubiteljev eye-candyja, ki radi pozabijo(te) na kvaliteto zgodbe. Jaz vseeno upam, da bo ocena še malo padla, predvsem zato, da bi se Hollywood vsaj malenkost streznil. V 3D se da zapakirat tudi zgodbo, ne pa samo (topoumne) akcijske spektakle.

Sicer pa, počakajmo na Hobbita.

A ti bi LOTR crap primerjal z alieni in nadaljevanje?
LOOOL
:D

imagodei ::

Res hilarious, ane?

No, za tiste, ki so sposobni primerjav tudi izven sub-žanrov (ker, glej ga zlomka, tako Prometheus kot Hobbit sta Fiction, v obeh so akcijski elementi in celo v obeh nastopajo (ne boš verjel) - pošasti), ta ideja ni tako nezaslišana.

Na eni strani bi Prometheusa kovali v zvezde zaradi 3D in CGI; po drugi strani pa filma, ki bo baje v zvezi s tem prinašal presežke, ne bi ocenjevali enako?!

Kdo bi vas razumel.
- Hoc est qui sumus -
««
3 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alien 5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6615664 (6000) oo7
»

Alien: Awakening (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9214534 (8150) oo7
»

Kaze film Prometheus resnico?

Oddelek: Loža
397848 (5797) Kamran

Več podobnih tem