» »

Različne izdaje istega filma

Različne izdaje istega filma

matobeli ::

DVD, BluRay, Remastered, 2k, 4k, HDR, Atmos...

A ve kdo za kakšno spletno stran ki bi vodila evidence o filmih in v kakšnih formatih ter kakšne tehnologije so bile uporabljene za zvok in sliko?

V smislu da bi za določen film takoj lahko videl kaj je najvišja kvaliteta v kateri je bil sploh uradno izdan, ne da ko en bukselj gledaš po netu in iščeš FHD filma z večkanalnim zvokom ki je bil izdan samo v SD in stereo..

mtosev ::

Blu-ray.com mogoče?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

matobeli ::

Tnx, tole bi kar bilo, lahko bi bilo sicer malo bolj pregledno ampak načeloma so gor vse taprave informacije.

DamijanD ::

Delno povezano:
A to je zdaj kar standard, da vmes med serijo/filmom preskakujejo malo v razmerju slike? Ker vmes so neki "prehodi", kjer se slika raztegne ali pa kontra? Kot da pri enih scenah lahko odrežejo levo/desno, pri enih pa raje dodajo črni rob zgoraj/spodaj. To sem opazil že večkrat...

Baja ::

matobeli je izjavil:

DVD, BluRay, Remastered, 2k, 4k, HDR, Atmos...

A ve kdo za kakšno spletno stran ki bi vodila evidence o filmih in v kakšnih formatih ter kakšne tehnologije so bile uporabljene za zvok in sliko?

V smislu da bi za določen film takoj lahko videl kaj je najvišja kvaliteta v kateri je bil sploh uradno izdan, ne da ko en bukselj gledaš po netu in iščeš FHD filma z večkanalnim zvokom ki je bil izdan samo v SD in stereo..


imdb?

matobeli ::

Ne, imdb nima nič uporabnega glede tega. blu-ray.com je kar kul

DamijanD je izjavil:

To sem opazil že večkrat...


Je ja, sej enim režiserjem uspe zelo dobro to izkoristit, drugim pa pač ne tako zelo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

mihec87 ::

Sem isto iskal pa na koncu pristal na Blu-ray.com, čeprav bi lahko bil kakšen info o video več pa ok...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()