» »

Kako poslat lastnino iz Slovenije na madagaskar?

Kako poslat lastnino iz Slovenije na madagaskar?

«
1
2

Dragi ::

V kratkem se selim iz Slovenije (za stalno) na francoski otok la Réunion.

Tja bom potoval z letalom Ljubljana-> Pariz (easyjet) in potem corsair (Pariz -> la Reunion).

Problem mi je sedaj kako prepeljat vso robo, ki jo imam tukaj tja dol.

42" tv, dva monitorja, namizni računalnik, ozvočenje, obleke in čevlji.

Pizdarija mi je prodajat vse skupaj in tam ponovno kupovat, saj bi me vse skupaj stalo najmanj 200€+ (pač tukaj prodajat rabljeno po znižani ceni, tam pa kupovat novo).

Na letalo s sabo tudi ne morem vzet (lahko sem pa tja kako stvar a niti približno ne vseh).

Gledal sem nekaj na UPS-slovenija vendar se tisti njihov čarovnik zatakne in me potem ne spusti naprej.

Nasveti dobrodošli.

kalko ::

Vprašaj na kakšno špedicijsko firmo, Intereuropa in podobno.

M-XXXX ::

Pizdarija mi je prodajat vse skupaj in tam ponovno kupovat, saj bi me vse skupaj stalo najmanj 200€+ (pač tukaj prodajat rabljeno po znižani ceni, tam pa kupovat novo).

Prepričan sem, da te bo tovorjenje vsega prišlo krepko nad 200€. Drugače pa najbolje da pokličeš naprimer na UPS?

mambli ::

ups je drag za večje pošiljke. Najbolje špedicijo.

Dragi ::

M-XXXX je izjavil:

Pizdarija mi je prodajat vse skupaj in tam ponovno kupovat, saj bi me vse skupaj stalo najmanj 200€+ (pač tukaj prodajat rabljeno po znižani ceni, tam pa kupovat novo).

Prepričan sem, da te bo tovorjenje vsega prišlo krepko nad 200€. Drugače pa najbolje da pokličeš naprimer na UPS?


Zanima me predvsem na koga se lahko obrnem.
Beri, kake so alternative in katera so podjetja, ki jih lahko kontaktiram.

Pyr0Beast ::

Prodaj
Tam dol kupi

Problem solved
Poštnina ni zastonj
In če nočeš tvegat izgube paketa moraš zadevo še konkretno zavarovati kar pomeni ohoho €

+ da ti komp/lcd razbijejo
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Fizikalko ::

Upam, da si tole (200 EUR) ocenil le za televizijo, ker za vse aparate itd te bo prišlo krepko večja izguba...

Poštnina pa ne dosti manj, če sploh.

Vsaka selitev nekaj stane... po moje boš moral kar "požret". Vsaj nove aparate boš mel, za tolažbo.

Sicer pa za nekoga, ki bo v kratkem služil do 15k na mesec (kot sam praviš v temi o službi), tole ne bi smel bit problem... ali pač?

BALAST ::

Kaj pa je to ena služba na Madagaskarju za tak denar?
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Dragi ::

Fora je v tem da mi elektronike ni problem prodajat.
Pač nekaj zgubim in to je to.

Problem je v oblekah kjer jih je za cirka 1000€+ in mi ni da bi jih še enkrat nakupoval.
Isto je z čevlji. Recimo pohodni čevlji stanejo cirka 150€. Imam 4 pare. Klasični čevlji nad 100€ vsak par, imam 6 parov. Pa še druge malenkosti, ki ravno tako nanesejo. Tega NE morem prodajat tu, kvečemu lahko podarim za rdeči križ. Potem so še sentimentalne stvari.
Na letalo tudi ne morem vzet sabo, problem je ljubljana->pariz zaradi easyjeta (omejitev 20kg), corsairfly ima dosti bolj zrelaksirano omejitev na 50kg.

Ostane mi ali, da jih porazdam ali pa freight.

Fizikalko ::

Potem je edina poceni izbira, da zakupiš del kontejnerja na ladji...

En moj frend je tako pripeljal pohištvo iz Azije...

Dragi ::

Fizikalko je izjavil:

Potem je edina poceni izbira, da zakupiš del kontejnerja na ladji...

En moj frend je tako pripeljal pohištvo iz Azije...

Da, to me zanima.
Kam naj pokličem?

Da, tisto je bilo ocenjeno samo na televizor.
Recimo tu bi ga lahko prodal za 300EUR, 400EUR če sem srečen in potem tam doli ponovno kupoval po polni ceni. Isto zasloni. Tu prodaja za max 80EUR če sploh, dol kupovanje po 150-200EUR. O cotah sploh ne bi.

Ni služba. Tja se selim, ker mi Slovenija dopizdi. Vse drugo imam že urejeno, problem mi je sedaj edino lastnina, ki bi jo raje poslal dol še preden se odpravim, da potem ne obremenjujem staršev s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

Fizikalko ::

Bom vprašal...

Matako ::

Po mojem je to idealna priložnost da malo zoptimiziraš lastnino. Sploh pri oblekah... 4 pari pohodnih čevljev?
/\/\.K.

M-XXXX ::

Na letalo tudi ne morem vzet sabo, problem je ljubljana->pariz zaradi easyjeta (omejitev 20kg), corsairfly ima dosti bolj zrelaksirano omejitev na 50kg.


Seveda lahko dokupiš dodatno "težo" prtljage.

Dragi ::

Letalo je no-go. Vsaj ne na način kot sem si ga omislil.

Easyjet računa 12€ na 1kg prtljage, skupaj do 50kg na osebo.
Se pravi bi za dodatnih 20kg prtljage rabil plačat 240€. Vsaj tako sem zastopu.
Tuhtam, da bi vzel kar dve vozovnici in tako dobim 20kg na osebo, skupaj 40kg vendar to spet ni to.

SleepLess ::

Ne morem se več zadrževat, da nebi zaspammal. V drugi temi o 2-4k/mesec tu pa je problem par 100€ odštet za extra kgje. Lahko mogoče razjasniš to? Pač odšteješ teh 500€ za extra kilograme, nabašeš večino na letalo pa je to to.

kixs ::

Hrabra odlocitev. Francosko znas?

Sam bi vzel s sabo le najnujnejse. Prodal vecino, kaksne obleke pa pustil pri starsih. Dol je cisto druga klima in ti tukajsnje obleke dol nic ne nucajo.

lp

5er--> ::

PS: Pri ryanairu ne dobiš dodatne prtljage, če kupiš samo dodatno vozovnico. Mora biti fizično oseba zraven.

Dragi ::

SleepLess je izjavil:

Ne morem se več zadrževat, da nebi zaspammal. V drugi temi o 2-4k/mesec tu pa je problem par 100€ odštet za extra kgje. Lahko mogoče razjasniš to? Pač odšteješ teh 500€ za extra kilograme, nabašeš večino na letalo pa je to to.

Delno sem že, za ostalo uporabi ZS in ne spamaj teme, hvala.
Tudi ne serjem denarja kot očitno nekateri v temi mislite. Če imam šanso prišparat potem jo bom izkoristil. Ni treba bit nevoščljiv.

Francosko zna poslovni partner (tudi dober prijatelj), francoz po narodnosti, je tudi razlog zakaj se selim tja (sam se ne bi). Pričakujem, da se bom v parih mesecih naučil tekoče pogovorno francoščino in v max enem letu tekoče pisno.

Kot sem rekel, vse drugo je že urejeno (najem vile, zavarovanje, nakup rabljenega avtomobila etc), problem je samo lastnina.

Ne grem z ryanairom ker imajo odhod iz benetk samo.
Easyjet ima iz ljubljane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

5er--> ::

Hotel sem te samo opozorit, da bodi previden in ne predvidevat da dobiš dodatne kg prtljage z dodatno karto.
(Droben tisk in to =) )

gendale ::

za obleke in podobne manjše stvari:

s sabo vzameš najnujnejše

povabiš k sebi na obisk prijatelje in znance

vsak naj ti prinese recimo še 10kg tvojih oblek
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

kmetek ::

A državljanstvo boš pa obdržal? :)

zee ::

Jaz sem krupno tehniko (37'' LCD TV, Xtreamer, 21'' iMac) pred preselitvijo prodal. Seveda sem bil na zgubi, ampak j* ga. Na ta nacin sem prisel v Singapur z 31 kg prtljage in ~10 kg rocne.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Dragi ::

Ne gre, ker nimam prijateljev in znancev, ki bi želeli priti na obisk tja (ne bi o tem sedaj).

Da, itak. Saj je ravno to glavni razlog, da se selim na la reunion in ne recimo kam drugam.
Otok je Francoska kolonija in kot taka v evro območju. Kot Slovenski državljan se lahko preselim tja brez komplikacij.
Sem nekaj časa nazaj tuhtal o selitvi v Brazilijo (imam prijatelje tudi tam) vendar se za to nisem odločil ravno zaradi vize. To in pa v kurcu zdravstveni sistem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

IceIceBaby ::

Pokliči kakšno dostavno službo. DPD, TNT ali GLS so pri nas najbolj popularni. Ampak pošiljanje te bo sigurno prišlo precej več kot 200 eur.

Sicer pa za nekoga, ki bo v kratkem služil do 15k na mesec (kot sam praviš v temi o službi), tole ne bi smel bit problem... ali pač?


Good point :)

iggy ::

Ja ker je na Madagaskarju odličen zdravstveni sistem.
Hey, you're fat!

fosil ::

Lahko vprašam s kakšne vrste poslom se boš ukvarjal tam?
Tako je!

kixs ::

Pa sej ne gre na Madagaskar...

Mesar ::

Pejd večkrat sem pa tja? Vmes pa še mami rože prineseš.

Dragi ::

Pa pm a je treba res moderatorje poprosit da naj budno gledajo to temo?

V drugi temi postam da malo več zaslužim in kar naenkrat polovica slo-techa trolla tu.

Ne gre se za madagascar, ne gre se KAM se selim niti kaj delam in ZAKAJ hočem svojo lastnino tam.

Vprašal sem za konkretno vprašanje kako dobit lastnino iz Slovenije na la Reunion in želim konkreten odgovor.

Razen @panoramic in @mambli so vsi ostali posti balast.
Če nimate ničesar za napisat kar se nanaša na moje originalno vprašanje se prosim vzdržite komentarja.
Če imate dodatna vprašanja obstaja za to PM ali pa odprite magari novo temo.

IceIceBaby ::

Ja kaj ti ni jasno. Pokliči DPD, GLS ali TNT. To so 3 najcenejše dostavne službe pri nas. Bistveno ceneje ne boš dobil nikjer.

T0RN4D0 ::

Ti jst počasi znosim po 20kg če mi plačuješ karte. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

kixs ::

Chronopost, UPS and DHL offer parcel services.


http://wikitravel.org/en/Reunion#Contact

lp

Dragi ::

IceIceBaby je izjavil:

Ja kaj ti ni jasno. Pokliči DPD, GLS ali TNT. To so 3 najcenejše dostavne službe pri nas. Bistveno ceneje ne boš dobil nikjer.


A res misliš, da sem tako zabit da ne znam poklicat?

Iščem prispevke na temo:
obrneš se na XY podjetje. Ti delujejo tako da jim pripelješ kartonske škatle, kjer jim izmerijo količino in volumen. Te škatle je pametno zavarovati za določen znesek v kolikor pride do škode. Pošiljka bo poslana po kopnem do kopra ali pač kjerkoli in potem naprej z ladjo. Trajalo bo teden, dva, tri. Stane na približno XXX oz nevem koliko stane. Na destinaciji ti pripeljejo robo na dom / jo greš iskat osebno na njihov servisni center. Roba se pošilja v skupnem zabojniku / direktno v škatlah.

Rabim koristne informacije, po možnosti od oseb, ki se s tem preživljajo ali imajo izkušnje.


Kar ne pričakujem je trollov, ki se obešajo na vse drugo.

Problem mi je, da se nisem nikoli selil na tako dolgi relaciji(vse selitve so bile v Sloveniji) in zato niti nevem kaj naj si predstavljam niti kaj naj pričakujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

mihec87 ::

Poišči temo od zee se je z podobno težavo ukvarjal.

Drugače pa točno te info bi dobil pri podjetju...

Zmanjšaj stvari na minimum(npr pobereš samo taboljše obleke/čevlje)

Mesar ::

Poišče vse dostavne službe, ki pridejo v poštev, pokliči vprašaj kako in kaj je in koliko stane in potem izberi najboljšo, drugače pa ja imaš od zeeja kup prispevkov na to temo a si zgleda prelen, da bi jih poiskal... služba utruja? Tudi nek razdražljiv postajaš... spe služba?

IceIceBaby ::

A res misliš, da sem tako zabit da ne znam poklicat?


Če bi dvignil telefon in zavrtel 080 številko bi imel vse te odgovore že pred 1 uro. Glede na to, da imaš precej specifične zadeve bo to definitivno najboljša varjanta.

Žal na forumu ni ravno veliko ljudi, ki se preživlja s shippanjem robe iz slovenije na madagaskar.

ta-mau ::

V začetku naslednjega leta gre na Madagaskar tudi tale humanitarna odprava. Glede na to da majo za pretovorit kar nekaj robe, lahko njih povprašaš kako se bodo lotili zadeve..

Matako ::

Drugače je bil nasvet z zmanjšanjem prtljage odličen - kraji kamor greš imajo klimo, v kateri ti bo v večini oblačil, ki jih imaš neudobno - ja tudi poletnih.
/\/\.K.

kixs ::

Sicer ne vem kako si prisel do te odlocitve za selitev. Vendar bi vsekakor pred selitvijo sel dol na "dopust" za recimo vsaj 14 dni. Da dobis pravi obcutek kam sploh gres in ce ti ti kraji sploh ustrezajo. Razen, ce se ti je Slovenija tako zamerila, da ti je vseeno.

Vprasam zato, ko sem bil na 21 dnevnem dopustu v tropski morski dezeli, si vseeno nisem predstavljal, da bi lahko tam tudi zivel. Ceprav ta Reunion naj bi vseeno bil bolj "sodoben".

lp

Mesar ::

Kako pa je s klasično pošto v teh primerih?

BlueRunner ::

@dragi:

1) Selitev != pošiljanje pošte
2) Mene je selil Vatovec (http://www.vatovec.si/ - upam, da ta dobronamerna in zastonjska reklama + povezava do koristnih informacij ne bo odstranjena)
3) Cene pri mednarodnih selitvah so konkretne, kolikšne pa boš ugotovil, ko boš poklical po sleitvenih servisih, ki se ukvarjajo s selitvami.
4) Ko boš imel približne ocene, vzemi kalkulator v roke in resnično izračunaj stroške prodaje/nakupa na eni strani (upoštevaj lokalne cene in dobavljivost) ter celotne stroške transporta (kar je transport + zavarovanje) na drugi strani.

bajsibajsi ::

Cez kaka dva meseca, bo pa nova tema "kako spraviti lastnino iz Madagaskarja v Slovenijo". :D

Isotropic ::

alpa kako se izkopati iz groba, v katerega me je zakopal poslovni panter:D

Zgodovina sprememb…

Blazz ::

meni se zdi precej smešno da bi shippal karkoli elektronskega in težkega tja... sploh če je govora o resni plači tam doli. Obleke in čevlje daš na letalo in v osebno prtljago, elektronko prodaš tu. Če se seliš tja za dlje časa ti eno plačo namenit nakupu vsega tega res ne bo težko... res ne vem zakaj bi nekdo ozvočenje prenašal v tujino. Ali brez tega ne moreš živeti?

mihec87 ::

loki3000
banged up abroad na geographicu hehe

Ja če so stvari res vredne npr neko audiofilsko ozvočenje..nekih logitech 5.1 se ne splača vlačit,računalnik se mogoče proda in kupi prenosnik...
Pač spravit na minimum zadeve....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Fizikalko ::

Evo, sem kontaktiral ega prijatelja... tkole pravi:

Prevoznikov imas en kup:europacific, pa kaksna intereuropa, morda dhl. Mal je treba poguglat in se pozanimat za cene. Lcl- to je manj kot cel kontejner se precej razlikuje po cenah pri razlicnih. Za cel kontejner so cene podobne. Treba je poklicat in se pozanimat.

barbarpapa1 ::

Pozdrav

Sem pred dobrim mesecem povpraševal po transportu palete z 0,5m^3 volumna (ali 500 kg teže) iz Slovenije (konkretno iz Poljčan) do pristanišča v Sydney-ju. Ponudba je bila 240€ "all inclusive" (pobiranje robe v Poljčanah, izvozno carinjenje (to menda v tvojem primeru odpade), ladijska tovornina in še eno par stvari, za katere ne vem, kaj pomenijo). Ponudnik je bil naslednji:

http://www.cargo-partner.com/?s=974827A...

Če kaj pomaga....

Pa lepo bodi na Reunionu.

Jože

Dragi ::

Informacij ogromno. Jutri kontaktiram vsa omenjena podjetja (in tiste študente) ter poročam tu.

Najlepša hvala vsem!

@jože
Hvala! jih kontaktiram jutri in poročam.

Okapi ::

Če pozabimo na nesmiselnost tovorjenja robe tako daleč, me zanima, kaj točno ima Madagaskar iz naslova skupnega z Reunionom? Da ne bo Dragi na napačnem otoku pristal?:))

Na letalo tudi ne morem vzet sabo, problem je ljubljana->pariz zaradi easyjeta (omejitev 20kg),
Za nekoga, ki računa čez eno leto kupiti vilo, si hudo na tesnem z denarjem, da ne moreš doplačati za par deset kil prtljage, da boš lahko vse čevlje s seboj vzel. Mogoče bi ti za začetek namignil, da zimske lahko pustiš doma;)

Pa ker vidim, da nimaš pojma, kako potovati po svetu, ti dam še drug namig. V Pariz pojdi z vlakom, boš lahko vzel vseh 50 kil prtljage s sabo.

O.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je prenosnik ročna prtljaga? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5319184 (7395) iceman3
»

potovanje z adrio - prtljaga...vprasanje za veterane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10524096 (21029) xsum1
»

Zavarovanje za tujino (potrebno kaj zrihtat)?

Oddelek: Loža
305308 (4588) Buldožer
»

Prtljaga na letalu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6017694 (16221) 2x'=2
»

Poslovna Pot v USA, kaj je treba vedeti ?

Oddelek: Loža
2441928 (41928) MEDENA

Več podobnih tem