» »

Kako vzgat pc brez power gumba ?

Kako vzgat pc brez power gumba ?

ronaldo ::

Torej imel sem tezave s power gumbom ze dlje casa, in danes je ocitno crknil. Sedaj pc vec ne morem vzgat (lucka na plati gori, tako da ni napajalnik). Moja plata je Asus M3n-h hdmi, na plati ni nobenega stikala za vzgat pc, tako da sem brez idej kako naj bi pc vzgal brez da kupim nov napajalnik(ali kabel) ? Pc bi moral vzgati samo enkrat, tako da v biosu nastimam da ga lahko vzgem v tipkovnico.
Hvala za nasvete.

krispe ::

Vijak ali nekaj podobnega daš gor na tista dva pina kjer je priklopljen "Power SW" kabel in se bo PC vžgal

 Tak zgleda to

Tak zgleda to

MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

Nextor ::

Zamenjaj "POWER SW" s "RESET SW" kablom in ga pač prižigaš preko reset gumba! Ali pa preprosto podržiš šrafncihar med power pina... ;)

ronaldo ::

Hvala za nasvet. Sem poskusal dat vijak in šravfenciger Med in nad power pa se ni nic zgodilo, Sem baterijo dal ven da resetiram Plato, pa tudi vse naprave izklopil pa se vedno nic. Tako da Sem brez idej kaj bi se lahko poskusal.

barakus ::

To, da lučka na plati gori ne izključuje okvare napajalnika. Po mojih izkušnjah je večja možnost, da napajalec strajka kot gumb. Verjetno so v napajalcu slabi kondenzatorji (odpri ga pa poglej ce so kaj napihnjeni).

LP

69charger ::

Če si res staknil power kontakta in ni nič,potem je šel napajalnik ali pa je šla plata. Prvo probaj z napajalnikom.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

ronaldo ::

Bom jutri poskusal cist vse kable na plati odklopit in vklopit, ce ne bo napredka bom moral cez neki dni pc testirat z drugim napajalnikom. Vsaj vem priblizno da je mogoce res Plata Ali napajalnik. hvala za nasvete.

JanOlMajti ::

poglej še varovalko v napajalniku

mat xxl ::

Napajalnik je, zavedaj se, da ima veliko vej, napetosti ........ lahko samo del odleti ...ali pa celo nič, pa izven "ranga" pa ga PFC prepreči vklopiti !

Icematxyz ::

Hvala za nasvet. Sem poskusal dat vijak in šravfenciger Med in nad power pa se ni nic zgodilo, Sem baterijo dal ven da resetiram Plato, pa tudi vse naprave izklopil pa se vedno nic. Tako da Sem brez idej kaj bi se lahko poskusal.


Torej stikalo ni vzrok, ampak je vzrok okvara kakšne druge komponente. Najverjetneje matična plošča ali napajalnik, kot so ti povedali.

Zgodovina sprememb…

Spajky ::

Probaj napajalnik pognat "ročno" (enako kot brez matične - googlaj kako se to napravi!) s priklopljenim PSU na matično. Če bo zadeva "zakurblala" in delal PC BP, pomeni, da je na matični crknil samo tranzistor za vklop napajalca. Pol pa bomo dalje debatirali ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

ronaldo ::

Ok sem testiral napajalnik z sponko (paper clip) ki sem jo dal v zeleno in crno, in poskusal prizgat napajalnik pa ni slo, poskusal sem vec crnih in zeleno, in veckrat in nazalost se ni niti enkrat zagnal in noben zvok, razen vsakih par poskusov se je potiho slisal pok. Moram pa neki povedat glede napajalnika, da je rabljen, kupljen pred dvemi tedni, in da je imel cuden vonj in se ful pregreval ceprav imam integrirano graficno, in quad core procesor undervoltan in underclockan, tako da sem vedel da neki mora bit.

Pyr0Beast ::

Vrni tale napajalnkih prodajalcu pa naj ti vrne keš
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Icematxyz ::

Da, najverjetneje si kupil prešibek ali bolj verjetno okvarjen napajalnik. Zamenjaj.

korenje3 ::

če se vžge računalnik in hitro ugasne, je napajalnik fuč ali prešvoh.

MadMax ::

Meni je s takimi simptomi, kot da umira tipka, umrla mamaplata Asus P5KC.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

sandmat ::

ronaldo je izjavil:

Ok sem testiral napajalnik z sponko (paper clip) ki sem jo dal v zeleno in crno, in poskusal prizgat napajalnik pa ni slo, poskusal sem vec crnih in zeleno, in veckrat in nazalost se ni niti enkrat zagnal in noben zvok, razen vsakih par poskusov se je potiho slisal pok. Moram pa neki povedat glede napajalnika, da je rabljen, kupljen pred dvemi tedni, in da je imel cuden vonj in se ful pregreval ceprav imam integrirano graficno, in quad core procesor undervoltan in underclockan, tako da sem vedel da neki mora bit.


nekateri napajalniki se tudi na to (staro in sicer zanesljivo) varianto ne prižgejo, ker nimajo obremenitve. Vseeno poskusi kaj obesit gor, ko poskušaš prižgat.

Če je rablen napajalnik (po možnosti kak LC 6600 - s temi sem imel vedno probleme osebno), vrni, če se lahko še zmeniš.

solatko ::

Če na zeleno in črno ne zalaufa, je ali varovalka, ali znič napajalnik.

sandmat - Od kakšnih 300 vgrajenih napajalnikov LC 6600, niti eden ni crknil od kar jih vgrajujemo. Nastane pa problm z požrešnimi grafikami, ker ob zagonu dobi premalo moči, zato priporočamo ob nabavi hudih kartic, tudi menjavo za močnejši napajalnik, za normalne sisteme je več kot dovolj. Za to ceno, pa so tudi izredno stabilni.
Delo krepa človeka

sandmat ::

@solatko - nisem rekel, da je kdaj LC crknil, ampak zagnal pa ni računalnika :) In to ne po kakšni hudi obremeniti ampak po dodani ploščici z 2GB ddr2 rama.

Marsikaj lahko vpliva, najbolje je probat z drugim delujočim napajalnikom.

ronaldo ::

Jutri dobim nov napajalnik (spet LC power ampak z 2 letno garancijo) pa bom videl ce je res napajalnik in mocno upam da je. Kar se tice prodajalca ki mi je prodal rabljen napajalnik, je rekel da bo kril del stroskov, tako da ni panike glede tega. Hvala vsem za nasvete.

RuskiSnajper ::

ronaldo je izjavil:

Hvala za nasvet. Sem poskusal dat vijak in šravfenciger Med in nad power pa se ni nic zgodilo, Sem baterijo dal ven da resetiram Plato, pa tudi vse naprave izklopil pa se vedno nic. Tako da Sem brez idej kaj bi se lahko poskusal.


Zakaj si resetiral plato ?

Nima nič veze s tem ... zaj pa ugibaj kake so ble nastavitve oz če maš custom in veš napamet

A vidi kdo trend
vsak ko ma nekaj narobe z kompom ma LC power

... nekaj takega za high-end

Zgodovina sprememb…

mat xxl ::

Trend gor ali dol, včasih sem masovno v prodanih kompih uporabljal LC jeve napajalnike, pa so 5 - 7 let delali prav vsi, po tem času pa začne pri dnevni obremeniti cerkovati katera koli firma. No ker smo opustili prodajo cenejših računalnikov v celoti sedaj tudi teh napajalnikov ne uporabljamo več, čeprav slišim, da sploh niso slabi posebej tisti po cenah 40 eur in več.

ronaldo ::

Sem dobil nov napajalnik in ga vgradil, pc pa dela odlicno, tako da je ocitno sam napajalnik sel. LC power sem pa kupil ker je pac najcejensi in verjetno najbolsji p/p in kr soliden, pa 2 leti garancije pomeni da ga bom imel vsaj 2 leti. Je pa pac tezko ko kupis rabljenega ker nikoli neves kaj dobis, tako da bom bolj previden.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asus P8H77-I + picoPSU (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5910394 (9512) akulp
»

računalnik se ne prižge!

Oddelek: Pomoč in nasveti
142293 (2108) d4vid
»

Računalnik se ne zbudi - monitor lučka utripa

Oddelek: Pomoč in nasveti
6700 (602) BorutK-73
»

Problem z matično/napajalnikom + servis?

Oddelek: Pomoč in nasveti
8780 (648) fron
»

Prižig napajalnika

Oddelek: Strojna oprema
9904 (744) Lynx

Več podobnih tem