» »

Domain Master Browser in lista računalnikov

Domain Master Browser in lista računalnikov

bastadu ::

Imam cca. 20 računalnikov v domenskem okolju (ADS server z Win2k8 R2). Problem je, ker se nekateri računalniki ne prikažejo pod "My network places", čeprav do njih lahko brez problema dostopam z direktnim vpisom naslova \\ime_racunalnka. Očitno je, kot da ADS server, ki bi naj opravljal tudi funkcijo Domain Master Browser-ja te funkcije ne opravlja čisto 100%. Prosim za kakšen nasvet.
Pravtako me zanima, če je mogoče kje nastaviti, da se računalnik, ki se prižge, takoj pokaže na tej listi in ko se ugasne, da se takoj odstrani z liste? Ker sedaj traja nekaj časa, da se pokaže in spet nekaj časa, da izgine z liste, ko se le ta ugasne ...

gorenjc ::

Kje je problem, da vsi pc-ji niso vidni, na strežniku ali na PC-ju? Kakšen OS je na mašinah, ki niso vidne?
Na Win2k8 strežniku mora biti zagnan Computer browser servis. Ta privzeto ni zagnan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorenjc ()

bastadu ::

Sedajle ne morem točno pogledati (ker so po firmi računalniki ugasnjeni), ampak kolikor se spomnim se ne prikazuje nekaj računalnikov z XPji, saj Viste in Win7 imamo le za vzorec ...
Computer browser sem zagnal že na samem začetku in uredil, da se ob zagonu avtomatsko zaganja. Glede na moje zadnje vprašanje zgoraj me zanima, ali v domenskem okolju to osveževanje liste računalnikov lahko deluje bolj ralnočasovno ali je isto kot v workgroupu, ko vsaka sprememba traja nekaj časa? Ker teoretično ko se prijaviš in odjaviš v domeno, bi lahko ta informacija direktno osveževala listo račinalnikov in bi tako imel realen podatek, kater računalnik je on in kater je off ...

gorenjc ::

A so vse mašine na istem subnet-u?Če so in če je computer browser servis na win2k8 zagnan, potem je naprej treba ugotoviti, katere mašine niso vidne, čeprav so na mreži.Je NetBios over TCP/IP na mašinah omogočen?Na mrežnih karticah problematičnih mašin naj se pogleda, če ni slučajno vklopljeno varčevanje porabe.Na w2k8 bi pa pogledal, če so v logih kakšni dogodki glede computer browser.Glede na tole:http://technet.microsoft.com/en-us/libr..., a je file and printer sharing omogočeno na w2k8?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorenjc ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prokleto domace omrezje.

Oddelek: Omrežja in internet
283157 (2099) darkolord
»

Win2k mreža in zakaj vidim samo sebe?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
141010 (855) bastadu
»

Mreža, master browser in problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
161603 (1439) lojze_car
»

Mreža: Zakaj traja tako dolgo, da se vidimo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
11936 (664) HardwareMaster
»

Win2k in mreža

Oddelek: Programska oprema
131063 (881) Yokel

Več podobnih tem