» »

Win2k mreža in zakaj vidim samo sebe?!

Win2k mreža in zakaj vidim samo sebe?!

bastadu ::

Prej je delovalo normalno in sem videl vse računalnike v mreži, zadnje čase pa nekaj jebe in če odprem Computers Near Me, traja cca. 30s, nato pa odpre okno v katerem vidim samo moj računalnik... Mogoče ve kdo v lem je problem?

ToniT ::

Če bi povedal, kakšen OS imajo drugi računalniki v mreži, bi bilo lažje. Drugače pa je velikokrat problem, če nimaš odkljukano Enable NetBios over TCP/IP (v properties od TCP/IP).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

H_man ::

ali pa ostali PCji niso prijavljeni, to je mene mrdalo

bastadu ::

Na drugih računalnikih so v glavnem XPji, tudi kakšen Win9x bi se našel... Sedaj sem ugotovil še nekaj: če na mreži ni nobenega računalnika prižganega, mi takoj odpre Computers Near Me in pokaže samo mene; če pa je vsaj eden prižgan, rabi cca. pol minute, nato pa napiše Workgroup is not accessible. The network path was not found.. Prosim za pomoč!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

bastadu ::

Sem uporabil Windows Update in zadeva je čudežno spet začela delovati...8-)
Popravek: Spet ne deluje!:(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Mercier ::

Kakšno imaš strukturo mreže? Imaš DC? Poglej v system event log, če so kakšni erorrji povezani z mrxsmb.

bastadu ::

Struktora mreže: 10 PCjev + 1 router preko katerega vsi dostopajo na net. Erorrji, povzani z mrxsmb so, in sicer so vsi podobni, pravijo pa:
The master browser has received a server announcement from the computer XXX that believes that it is the master browser for the domain on transport NetBT_Tcpip_{EEFD38C8-9620-4D3E-B325. The master browser is stopping or an election is being forced.
Kaj to pomeni?
Pravkar sem tudi ugotovil, da takoj po restartu PCja, zadeva nekaj časa deluje, potem pa ne več...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

ToniT ::

Problem je v Computer Browser servisu. Ta dela tako, da vsakih 15 min (približno) pogleda po mreži in zbere podatke o vseh imenih računalnikov (govorim o NetBios imenih). V omrežju je en master browser in ta ima seznam vseh računalnikov v mreži. Potem so tukaj še Backup browser, Potential browser in Browser clients...
Seveda še potem obstaja delegacija Browserjev (Browser Election) in tukaj lahko nastopi problem.
Pri MS je pač tako narejeno, da postane Master Browser tisti računalnik, ki ima najvišjo verzijo Windows. Če je ta izklopljen, potem se računalniki ne vidijo med sabo po imenih (po IP adresah zadeva deluje).
Pri vas očitno noben računalnik ne more postati master Browser.

bastadu ::

Pa se ne da to nekako popraviti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

ToniT ::

Lahko probaš svoj računalnik nastaviti, da postane domain Master - to narediš s posegom v register. Več o tem.
Če imate računalnik v mreži, ki dela 24 ur na dan, naj postane tisti DomainMaster.

Seveda delaš to na lastno odgovornost.

Ko bo postal tvoj računalnik domain Master, lahko potem vrneš nastavitve v registru na Auto.

bastadu ::

Če sem prav videl, je tisto samo za Wondows 2000 Server, jaz pa mam Professionla verzijo...

ToniT ::

Windows 2000 server ima tisto nastavljeno po defaultu, lahko nastaviš tudi v windows 2000 pro.

bastadu ::

Zadeva deluje! Hvala ToniT;)

bastadu ::

Spet ne deluje! WTF?! Znoru bom vsak čas...:(

bastadu ::

Mislim, da sem sedaj končno ugotovil vzrok napake... En računalnik v mreži se je dodelil kot Master browser, ni pa generiral mrežne liste. Tako tudi ostalim ni delovalo brskanje po mreži. Sedaj sem router dodelil kot Domain master, tako da sedaj bi končno moralo biti vredu. Hvala za pomoč!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Omrežna soseščina (NetBIOS) preko več lokalnih mrež (subnetov) brez strežnika WINS

Oddelek: Omrežja in internet
172467 (2169) BaRtMaN
»

WinXP Prof. in WIn98SE

Oddelek: Operacijski sistemi
5954 (885) BigWhale

Samba, Linux, Windows XP

Oddelek: Omrežja in internet
201949 (1721) hruske
»

Mreža, master browser in problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
161633 (1469) lojze_car
»

Mreža in njeni problemi

Oddelek: Operacijski sistemi
8900 (751) l0wc4

Več podobnih tem