» »

Problemi z grafično

Problemi z grafično

Drekcpekc ::

Živjo,
Moja boljša polovica ima problem s prenosnikom, ki ga neznam rešiti, tako da se obračam na vas. Prenosnikk je znamka Toshiba, kej več nevem. Računalnik normalno dela (internet, pasjansa,filmi,use) ko sem ji pa inštaliral par iger, pa je povsod javljalo napako, kot npr. Igra SIMS 2 potrebuje grafično z 64 MB, vi imate 0 MB. Pa sem šel pogledat na "Moj računalnik-lastnosti-strojna oprema-upravitelj naprav" in nikjer ni navedena grafična. Na mojmu prenosniku normalno piše pod "Display adpaters-ATI Radeon HD 4330". Drugače pa ima njen prenosnik 2.00 GHZ dvojedrni procesor, in 2.96 GB RAM. Tok da predvidevam da manjkajo kakšni driverji za grafično? Če ja, kako vem kateri so pravi za inštalirat?

Hvala, upam da sem napisal razumljivo

popster ::

najboljše da na račun pogledaš katera grafična je notr in na proizvajalčevi strani potegneš driverje

miranpozar ::

Ali pa obrneš prenosnik in pogledaš spodaj na nalepki kateri model je.
Grafična kartica pa je vedno in povsod prisotna, ker če ne ne bi bilo slike na ekranu ;) samo malo bolj dobro je treba pogledat (display adapter, ipd.). Če pa je ni na spisku, pa poglej, če je slučajno z rumenim klicajem/vprašajem.
Sicer pa je čisto možno, da prenosnik ni dovolj zmogljiv, zato javlja napako.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

Frenckie ::

Joj, kako so eni leni.
Vpiši oznako prenosnika v strica Googla in pojdi na internetno stran proizvajalca pa tam poišči zadnje gonilnike. Še preje pa si na internetu poglej specifikacije tvojega prenosnika ali pa poglej njegovo dokumentacijo, ki si jo dobil ob nakupu.
Res ne vem, a se računalnik kupuje zaradi zunanjega izgleda ali njegovih tehničnih karakteristik oziroma potreb.
Poskusi s to stranjo:
http://eu.computers.toshiba-europe.com/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Frenckie ()

Drekcpekc ::

Najlepša hvala vsem za vaše odgovore. Imam pa sedaj še eno vprašanje. Kaj se zgodi če se inšalirajo napačni driverji? Nikoli še nisem imel problemov z grafično in vem da ste tukej mojstri v tem, tako da rajši vas vprašam :). Če inštaliram napačen driver, to potem pomeni da vrjetno prenosnik nebi več deloval a ne? Kako se pa to potem popravi če se to zgodi?

Xserces ::

napacnih driverjev se takorekoc neda instalerat :) se instaler ustavi :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Drekcpekc ::

Najlepša hvala za odgovore :D. Bom proboou zrihtat, pa potem sporočim tukej :)

18zimoni ::

Xserces je izjavil:

napacnih driverjev se takorekoc neda instalerat :) se instaler ustavi :)

Za grafično verjetno res ne,za kamero od prenosnika mi je pa normalno namestilo napačne gonilnike.Rezultat je bil da je kamera na dnevni svetlobi delala dobro,ko si bil v osvetljenem prostoru pa se ni videlo nič.

Drekcpekc ::

Živjo,ker sem poslušal vaše nasvete se je napaka odpravila :). Res so bili krivi driverji,ki sem jih pa na strani ki ste mi jo dali najdu in jih instaliral :). Hvala,računalnik je zdaj kot nov :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neoster ekran

Oddelek: Pomoč in nasveti
19871 (522) carlito149
»

Drsnik na novem laptopu ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
83432 (3301) Zvezdica111
»

Lenovo IdeaPad G700, BIOS dostop

Oddelek: Pomoč in nasveti
378318 (7524) Invictus
»

Driver za Nvidia 9650m

Oddelek: Pomoč in nasveti
81847 (1470) MeMarko
»

wolfenstein ne dela na Visti:S

Oddelek: Igre
121226 (826) theoneman

Več podobnih tem