» »

Siol ADSL v riti?

Siol ADSL v riti?

samoj ::

Konkretno danes - meritve na www.speedsuite.net pokažejo 11.5 KByte/sec. Kaj mi je storiti?

LP,
Samo

||_^_|| ::

poklicati brezplačno telefonsko številko od siola.

wishmaster ::

Katastrofalno dobro:pr men je vlekl 47 bytov in nič več.Na siolovi strani največ 30 kbytov.Mam pa 4 Mbite paket.Jaz sem jih poklical in so mi povedal da je to vzrok da so na naši centrali spreminjali telefonske št.(nadgradnja) in da bo ponoči že delal ok.

Zgodovina sprememb…

BaRtMaN ::

Že cel dan mi dela kot šus (standardni paket). Sem z mulo celo postavil rekord - 90 kB/s in to 77 kB/s od enga samga fajla! >:D

McHregec ::

Jaz sem pa z Microsofta DLjal z 118kb/s na navadnem paketu. Če hočete testirati hitrost ADSLja jo je treba pr Microsoftu.:D
Destroyer Of The Worlds.

Smorny ::

Download : 211.3 KByte/sec
Upload : 165.4 KByte/sec
Connection : 440.0 Conn/min
Ping test Nederland : 52.0 ms

:D Vse OK 8-)
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

samoj ::

Hm. Ja, probal sem odklopiti modem (iz štroma). Po ponovni vspostavi povezave spet vse deluje v najlepšem redu ;)

BadB0y ::

Smorny
Kaj ti mas adsl? Kak to da mas tak veliki upload???

Mr.B ::

Za testerati je najbolje iti na MS site in vtipkati pod iskanje Service pack. Potem klikniti na Service pack 1 for XP.
Potem pa kar DL. ČE ti tam dol ne vleče MAX potem je res nekaj narobe.

Drugače pa bo DL začel počasi padati , ker je ADSL dostop pač vezan na centralo , s centrale pa niso nevem kako hitri vodi. Dokler zadeva nebo zašičena bo kar letelo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MadMicka ::

A potem sm jaz narobe slišu, češ da so telefonske centrale med sabo povezane po optičnih kablih?

Problem pri ADSL naj bi bil kvečjemu pri povezavah v svet... morjo bit zadost široke...

Mr.B ::

Sicer nebom trdil , ampak če pomnožite X priključkov po 4Mbps je to koliko "X število priključkov ki jih zmore centrala"
Če je to povezava 100Mbps od centrale do siola potem to znaša do 25 priključkov za DL da UL ne omenjamo.

Sicer je res da telekom ni mogel priključiti šol na ADSL ravno zato ker so zahtevali povezavo na internet po specifikacijah ne do zbiralne točko torej centrale.

Jaz imam konfortni paket pa do sedaj nisem imel težav z DL vedno je bil nad 200k iz MS-ja za XP SP1
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MUC ::

Če mislite, da ima vodovodno omrežje tako debebe cevi, da v primeru da vsi do konca v stanovanju odprejo vse pipe, da bi voda še tekla v vašem naselju, se motite.

Enako je pri internetu. NIKOLI vsi ne DLajo na max, zato če vam do danes še ni prenehala tečt voda v stanovanju zaradi zgoraj omenjenega primera, se vam tudi niti pribljižno ni treba bati, da bo npr tujina ali vod od centrale prezaseden.

Vodi med centralami so skoraj 100% vsaj 155mbps, kar je tudi za 1000 uporabnikov več kot 5x preveč. G-kabel dela sedaj baje na 5mbps, pa nas je okol 1500. Hitrosti niso velike, so pa še vedno okoli 50-70K,kar glede na vaše napačne izračune ni dovolj niti za 50 ljudi.

Mr.B ::

Moral bi kak Sergio povedat kako je to točno glede vodov. Samo če je vod toliko velik , gre lahko samo toliko čež. Sej se spomnite , na začetku je kabel tudi letel , koliko pa sedaj.
Če se spravijo vis ki so priključeni na eno centralo vleči dol se bodo tudi zaštekalo.

Sicer pa ko bo ADSL tudi s strani telekoma tudi politično omogočen brez ISDN-ja bo šlo še več ljudi gor. Sicer pa s katerega konca pa ste , ki imate težave. Jaz imam to srečo da sem prektično kilometer preč od telekoma ala siol.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Smorny ::

Sem bil pri glavni pipci :D
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

HardFu ::

Eni mate srečo,...
Drugi pa je očitno nimamo, saj na ADSL čakam že pol leta
in oni na liniji men reče oktobra bo...pa čakam....pa mine oktober pa kličem in reče konc novembra...NOT!
3km od mene majo ADSL js ga pa ne morem met;(

Tr0n ::

HardPhuck: to se ni nic :).

Jaz cakam na ADSL ze od samega zacetka, se pravi od dneva, ko so ga napovedali (kar je ce krepko cez 2 leti, ce se ne motim). Da bo ironija se vecja - v nasem okraju bi ze oktobra morali nadgradit centralo, vendar so ugotovili, da je centrala fizicno premajhna za nadgraditev. In loleki seveda niso pred petimi leti, ko so centralo cisto na novo postavli, o tem razmisljali. Kdaj bo mozen? Sam bog ve :).

Ampak, to se vedno ni vse. Sosednji okraj (ki je veliko manjsi, steje pol manj prebivalcev) pa bo imel moznost ADSLja. Od nas je prva hisa, ki je preklopljena na to drugo centralo, na kateri je ADSL mozen, oddaljena priblizno 200 metrov.

Pa se nekaj. Tudi kabelski internet ni mozen in tudi sam ponudnik ne ve, kdaj bo, ker verjetno se sploh slisali niso zanj.

Now, beat this! |O

Tr0n ::

Aja, pa ne vem kje vam ideja, da 10 uporabnikov s 1024 kbit kapaciteto potrebuje 10 mbit pipo.

Internet 101 any1?

tejo ::

Resultaten van http://www.speedtest.nl
(Overgenomen op Tue Dec 24 2002 om 00:40:10 UTC+0100)

Download : 120.5 KByte/sec
Upload : 27.7 KByte/sec
Connection : 383.0 Conn/min
Ping test Nederland : 44.0 ms

Pri meni ADSL na srečo ni v ( | ) :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tejo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach pritozba (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
748608 (5734) VASkO
»

Blokiran KKS speedtest

Oddelek: Omrežja in internet
202341 (1455) Hux
»

Nemo vs. DOCSIS

Oddelek: Omrežja in internet
232034 (1549) undefined
»

ADSL iz 512/128 na 1024/128 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
60734236 (17318) RedOS
»

Za vse ADSLejevce

Oddelek: Omrežja in internet
482814 (1464) BC3

Več podobnih tem