» »

Samsung vs. Htc vs. Iphone vs. Sony Ericsson... Kaj kupiti?

Samsung vs. Htc vs. Iphone vs. Sony Ericsson... Kaj kupiti?

addy93 ::

Odločam se za nakup novega telefona in tukaj se vedno znova pojavlja vprašanje kaj kupiti. Telefon, ki ga hočem mora imeti dober procesor, dost prostora za muziko, filme ter igre, do dobra razvit planner in po možnosti dober ekran. Cena ni pomembna, vendar bi rad napravo ala' all in one. Nekako sem naredil nek ožji izbor in to so telefoni, kateri so prišli do finala. Samsung Galaxy Note, Iphone 4s, HTC sensation /(XL)
Kakšne so vaše izkušnje s temi telefoni? Velikost galaxy notea me ne moti. simplicity Iphona tudi ne. Z HTC jem pa nimam izkušenj. Predvidevam, da vse te naprave delujejo gladko glede na njihove procesorje. Se motim?

Opravičujem se, če je že odprta tema z takim naslovom.

LP

Killermode ::

Samsung galaxy S2 ?

galu ::

Samsung je pomoje najboljši P/P deal, glede kvalitete nimam nič slabega za rečt. HTC je moja najljubša firma, predvsem zaradi malce drugačnega hardware button layouta in samega Android OS-a.
Apple pa je pač Apple. Plačaš firmo in njihov lepo narejen monoliten dizajn, OS pa pomoje ponuja precej manj, kot Android.
Tako to gre.

thramos ::

Samsungov pooblaščen servis je za bruhat ... tako da rabiš veliko sreče pri uveljavljanju garancije.

Killermode ::

Kaj pa sevis od gnilega jabolka?

klinker ::

iOS ponuja manj samo v smislu igrackanja in kostumizacije. Aplikacije imas tako pri enih kot pri drugih za prav vsako potrebo, so pa na iOS platformi kar sem sam okusu kar kvalitetnejse spisane, tako kot sam iOS, saj deluje opazno bolj smooth in stabilno od Androida. Skratka, ce hoces tel. ki dela kot se sika brez da se ubadas z njim je iOS to to, ce pa hoces bolj cusomizable igracko, za katero "bo treba" se prej najdet konkreten rom da jo lahko res izkoristis in ti je na splosno ql spimpat telefon po svoje, pa je Android to to. Hardwaresko so itak precej podobni vsi tej top telefoni. Vsi so kar kvalitetno izdelani, imajo dober zaslon, dual core, dovolj rama, dober fotkic, dosti placa, itd. Razlike so velikost, design, materjali, resolucije, ipd. Pac sestavi si neke prioritete glede na uporabo in poglej pri kerem taboru dobis vec zeljenega. Ce imas kako sanso sprobat oba tabora ti to zelo priporocam, sploh ce dobis se koga ki ti lahko se malo objasni modanje Androida, ker razlike med original romom in modanim znajo bit zanimive. Lahko tudi malo XDA forum pocekiras glede tega.
Priporocila osebkov ki pa pisejo bullshit ala "Apple rulz", "gnila jabolka", ipd se pa raje ogni ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

addy93 ::

Brat ima Samsunga (galaxy s) in je zadovoljen z samim telefon kot tudi z servisom. Mu je crknila slušalka so mu po pošti poslali nove. Upam, da sem iste sreče. Kar se pa tiči "komentarjev" gnilo jabolko... takih postov sploh ne berem. Mal je brezveze to, da je moral telefon nesti na servis, da mu update naložijo.

Po vsem tem preverjenem se mi zdi, da je galaxy note tisti ta' pravi. Nekateri pravijo, da SG note nima scratch resistant displaya... bolj natančno, da nima gorilla glassa. Je to res? :-O Na Samsungovi spletni strani pa nisem nikjer zasledil te info.

Btw. So popravili Iphone 4s tisti "glitch" glede software-a in baterije?

klinker ::

Na servis zaradi updatea?! Priklopis na PC zalavfas Kies in updatea sam.

krop ::

Tukaj maš debato o notu : http://slo-android.si/forum/viewtopic.p...
Če mene vprašaš je top šit zadeva. Sploh ekran hvalijo ;)

klinker je izjavil:

Na servis zaradi updatea?! Priklopis na PC zalavfas Kies in updatea sam.


Al pa odin. Simpl ko pasulj ;)



Je pa recimo Galaxy nexus še boljši ;) Pr nas ga še ni :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krop ()

addy93 ::

Mi lahko kdo pove, kako je z galaxy note-om ter frekvenčnimi podporami? Nekateri pravijo, da če kupiš telefon pri M@ in vstaviš Tuš@ sim kartico, da Note ne podpira nižje kot 2100Mhz, kar pa močno dvomim, ker v tech. spec piše da podpira naslednja frekvenčna omrežja Gsm: 850/900/1800/1900 MHz, Umts: 850/900/1900/2100 MHz.

Telefon sem mislil kupiti pri M@, pri Tus@ pa skleniti paket, vendar sem naletel na http://www.alter.si/tabla/showflat.php/... in me zdaj zanima kako je s tem.
Če to izpeljem na tak način. Je mogoče, da ne bom mogel nucati interneta?

V te stvari se ne spoznam in Vas prosim za pomoč.

Hvala za odgovore.

LP, A

M-XXXX ::

NE razumem čisto vprašanje, kaj se zgodi v primeru, da ne podpira? Glede na to, da imajo Nota uporabniki Simobila, Mobitela in Tuša ne vem zakaj nebi kaj delalo?

addy93 ::

Nekateri trdijo, da Galaxy Note kupljen pri Mobitelu podpira samo UMTS 2100Mhz, kar so potrdili na FB strani od Mobitela. WTH!? V lastnostih lepo piše, da podpira Gsm: 850/900/1800/1900 MHz, Umts: 850/900/1900/2100 MHz frekvenčna omrežja.

Moje vprašanje je naslednje. Bom lahko Samsung galaxy note, ki ga bom kupil pri Mobitelu in bom v njemu imel SIM kartico od Tušmobila (Tušev signal), lahko normalno uporabljal dostop do interneta in ali bom telefoniral kot se spodobi? Če klikneš na link iz prejšnjega posta boš razumel kaj mislim.

Ne razumem in potem ne znam do potankosti razložiti kaj mislim.

Vseeno. Hvala za vaš/tvoj čas. :-)

krop ::

addy93 je izjavil:

Nekateri trdijo, da Galaxy Note kupljen pri Mobitelu podpira samo UMTS 2100Mhz, kar so potrdili na FB strani od Mobitela. WTH!? V lastnostih lepo piše, da podpira Gsm: 850/900/1800/1900 MHz, Umts: 850/900/1900/2100 MHz frekvenčna omrežja.

Moje vprašanje je naslednje. Bom lahko Samsung galaxy note, ki ga bom kupil pri Mobitelu in bom v njemu imel SIM kartico od Tušmobila (Tušev signal), lahko normalno uporabljal dostop do interneta in ali bom telefoniral kot se spodobi? Če klikneš na link iz prejšnjega posta boš razumel kaj mislim.

Ne razumem in potem ne znam do potankosti razložiti kaj mislim.

Vseeno. Hvala za vaš/tvoj čas. :-)


Telefon je telefon in Mobitel nima nobene veze z hardwerjem pri mobilnikih Spet neka neumna izjava od mobitela :(

klinker ::

krop je izjavil:

Telefon je telefon in Mobitel nima nobene veze z hardwerjem pri mobilnikih Spet neka neumna izjava od mobitela :(


Ja v kakih primerih ima veze ker se se oni spravijo drkat po softwareju, ampak kot se razbere z unega linka frekvence delujejo vse BP.

@addy93

Vsekakor pa priporocam ogled XDA foruma in kakega custom roma, ker kar sem do sedaj predrkal Android igracke so vse po vrsti po defaultu bolj zalost ko jih primerjas s custom romi, al pa iOSom. Npr. moj SGA s CM 7.2 romom dela bolse od default SGS1ke, SGS1 z MIUI romom dela boljse od SGS2, ipd...in razlike v delovanju so kar ocitne.

addy93 ::

ammm. Sem novopeceni lastnik galaxy notea in sem zaenkrat zelo zadovoljen. Zdaj me zanima kako je z zapiranjem aplikacij namrec, ko odprem advanced task killer imam odprtih zlo velik aplikacij, medtem ko skoraj nobene izmed teh nisem odprl. synch oz. refreshanje imam onemogoceno. kakorkoli... tudi ko killam vse te appse in pustim telefon pri miru nekaj casa, se zopet vsi ti programi odprejo. kako to preprecim in zakaj se to dogaja?

LP, A.

Lonsarg ::

Aplikacija na Androidu ima lahko "servis", če ga ima, bo ta vedno se izvajal in se tega ogneš samo, če aplikacijo odstraniš. Določene vgrajene aplikacije, ki se jih ne da izbrisat(4.0 verzija to popravi, da se VSE da izbrisat) majo te servise. Ampak razen tega, da te motijo, ker ti jih našteje v seznamu delujočih ne delajo nobene škode, v bistvu samo čakajo, da jih boš uporabil, torej pač ignoriraj.

addy93 ::

A zrejo baterijo ali ram? :-/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: addy93 ()

Pithlit ::

RAMa ti ne bo tako hitro zmanjkalo tako da ne se sekirat. Za baterijo pa tudi ne. Tile servisi po večini rabijo tolk malo resource-ov da se sploh ne opazi. Za minuto prižgan ekran pokuri trikrat več baterije kot vsi tisti servisi skupaj čez cel dan.

Če te pa poraba bolj detajlno skrbi... si naloži Spare Parts.
Life is as complicated as we make it...

klinker ::

Tu bos vse zvedu o Note-u ;) XDA Galaxy Note

trackerman ::

thramos je izjavil:

Samsungov pooblaščen servis je za bruhat ... tako da rabiš veliko sreče pri uveljavljanju garancije.


Sem imel že večkrat zelo podobne izkušnje, servis za v p****! Mislm da bi moral bit to zelo pomembno dejstvo ob nakupu mobitela...

para! ::

Kaj pa sevis od gnilega jabolka?


Zaradi vode pobesneli iPod: dobil novega v 3eh dneh.

lp
Death before dishonor!

pegaso ::

Ali mi lahko nekdo pove, kako je z Androidom, kar se tiče jezikovnega vmesnika, če kupim telefon Samsung Galaxy SII v Nemčiji.
Npr. TUKAJ
Ali se jezik lahko npr. enostavno spremeni oz. naložim neko drugo verzijo roma.
Pri hiši še ni zadeve, ki bi imela android, pa malo se tudi o SG Note razmišlja.
Hvala!

krop ::

Maš Slovenski jezik in swype tipkovnico:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krop ()

klinker ::

Z androidem delas lahko kar hoces...zato pa dela kot dela, dokler si ne vzames nekaj dni za ga ustimat po svojem okusu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov telefon do max. 200 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
276278 (4447) Stari maček
»

Kitajski telefon v slo

Oddelek: Mobilne tehnologije
193539 (2311) Nočni
»

Tušmobil 3G in Yarvik Ingenia x1

Oddelek: Pomoč in nasveti
343673 (3307) box408
»

nov super-android telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
397044 (5739) partisguy
»

Nexus one uradno v Sloveniji?

Oddelek: Mobilne tehnologije
131510 (944) Squeazer

Več podobnih tem