» »

Milijarda manj prihodkov za Intel zaradi nedobavljivosti diskov, povpraševanje po SSD-jih pa ne raste

1
2
3

-valvoline- ::

Evo ga seagate momentus xt popolna zmaga:
http://www.anandtech.com/show/5160/seag...

Tilen ::

750 GB za $245 aka 245 EUR pri nas? Ne hvala.
 x

x

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

-valvoline- ::

http://www.anandtech.com/show/5160/seag...
Hehe,tole je tisto kar je res pomembno,bootanje in zagon najpogosteje uporabljanih programov.
Celotno arhivo itak ne morš met na ssd-ju tak da zgornji graf odpade.
No ja zasoljeni so,cena se bo zagotovo prepolovila ko bodo še ostali začel masovno proizvajat hibridov. Upam na vsaj 16gb uporabnega ssdja noter in ceno do 100e.
xD

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Za tiste SSD paranoike, ki hocejo met precej nelogicne stvari, obstaja namenski cache SSD, ki dela na vsakem kontrolerju s posebno programsko opremo.
Ceprav za vsakega, ki si zna logicno organizirat sistem, je dovolj en 120GB SSD + nekaj TB HDDjev. :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

next_byte ::

nekikr je izjavil:

Ampak v bistvu nimaš pojma in tole vlečeš iz riti. SSD se, preverjeno (prenosnik+stacionarni računalnik + SSD v Airu) pozna bolje kot 16GB rama in 8-jedrni procesor. Ne gre se samo za nalaganje programa, gre se za vse kar počneš na računalniku. Obdelava slik v Photoshopu je konkretno hitrejša, pa sem imel že prej dober strojček (a brez SSDja). Kot je nekdo napisal zgoraj, raje 2GB rama in enojedrni procesor kot pa navadni disk v mašinah.

Oprosti če daš vse v ram. potem ni nobene logike da bi bil SSD hitrejši. Če moreš brat z diska umes ko nekaj delaš potem pa.

next_byte je izjavil:

nekikr je izjavil:

Ampak v bistvu nimaš pojma in tole vlečeš iz riti. SSD se, preverjeno (prenosnik+stacionarni računalnik + SSD v Airu) pozna bolje kot 16GB rama in 8-jedrni procesor. Ne gre se samo za nalaganje programa, gre se za vse kar počneš na računalniku. Obdelava slik v Photoshopu je konkretno hitrejša, pa sem imel že prej dober strojček (a brez SSDja). Kot je nekdo napisal zgoraj, raje 2GB rama in enojedrni procesor kot pa navadni disk v mašinah.

Oprosti če daš vse v ram. potem ni nobene logike da bi bil SSD hitrejši. Če moreš brat z diska umes ko nekaj delaš potem pa.

Hočeš rečt da je ram počasnejši od SSD diskov ?

Zgodovina sprememb…

next_byte ::

zdej kolk kera aplikacija zna izrabit ram je stvar aplikacije lahko svojo napišeš. Ampak, 32Gb rama ima večji potencial glede hitrosti kot 32Gb SSD disk.

Skratka seštevanje matrik ali izvajanje nekih operacij k imajo veliko IO, ko so enkrat v ramu, je hitrejše kot če bi bral iz SSD ja v ram ter pisal nazaj v SSD. Seveda je pa ozko grlo potem lahko HDD ali SSD ampak če imaš ram namesto tega. ter večino stvari nerabiš shranit ker so zgolj umestni rezultati pa vprašanje.

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

1.4W v idle za hybrid.
To je 500% vec od ssdja

-valvoline- ::

Za prenosnik kjer ne pride v poštev 2 diska je hybrid zmagal.Vsaj zame.Po trgovinah jih še ne vidim,definitivno bi se odločil zamenjat 250ko v mojem prenosniku za hibridnega diska,sploh pa če ponuja tako hiter boot kot SSD obenem pa 5x več placa(potihem upam še na 1.5-2tb varijante)

Zgodovina sprememb…

next_byte ::

skratka najbolj zakon bi bilo 500 Gb rama :D pa 1Gb/s shranjevanje v raid v cloudu :)

Dr_M ::

Ja in kaj ti pomaga 500GB rama?
Ugasnes comp in si zmagal. Al se ti pa neki sesuje in moras resetirat. Spet zmagas. Da ne recem, da bi moral prodat ledvice, pa se kej uporabnega.

SSDji so za sistem vec kot odlicna zamenjava.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

technolog ::

Da aplikacija uporablja več kot 2 GB RAMA mora biti 64-bitna. Koliko pa imaš 64-bitnih aplikacij?


Vse. Mokre sanje microsoftovih fanboyev.

Zgodovina sprememb…

next_byte ::

Dr_M je izjavil:

Ja in kaj ti pomaga 500GB rama?
Ugasnes comp in si zmagal. Al se ti pa neki sesuje in moras resetirat. Spet zmagas. Da ne recem, da bi moral prodat ledvice, pa se kej uporabnega.

SSDji so za sistem vec kot odlicna zamenjava.


meni se računalnik sesuje enkrat na mesec oziroma še manj. :) ja nič 10 sekund pa je sistem spet zagnan. Podatki se pa lahko ves čas kopirajo v cloud. Tako da izgube podatkov ni.

Zgodovina sprememb…

BALAST ::

To ti je tehnologija, doma samo še SSD glavni podatki pa v cloudu. Še malo pa nam bo Telekom nabil tarifo na količino prometa.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

next_byte ::

sej jst bi imel svoj private cloud :D tako da bi preko lokalnega omrežja to šlo.

Dr_M ::

Cloud mi ni usec, sploh. Se bom tega izogibal kolikor se bo pac dolgo dalo.
No, bi te pa rad videl, kako vesel bi bil, ko bi se ti z 15MB/s prenasalo 500GB podatkov. Razen ce bi imel na drugi strani SSDje, potem bi slo malo hitreje cez gigabit mrezo :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

-valvoline- ::

Torej 80-120gb ssd + Xtb hdd za stacionar,za prenosnike pa hybrid z 8-16gb notrajnega ssdja/0.5-2tb kapacitete. Ekola.

next_byte ::

Nice se sliši :)

-valvoline- je izjavil:

Torej 80-120gb ssd + Xtb hdd za stacionar,za prenosnike pa hybrid z 8-16gb notrajnega ssdja/0.5-2tb kapacitete. Ekola.

gruntfürmich ::

in koliko je dejansko izvedljivo to da imaš ram kot trdi disk?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

-valvoline- ::

gruntfürmich je izjavil:

in koliko je dejansko izvedljivo to da imaš ram kot trdi disk?

Do prvega izpada elektrike ali izklop pcja z stroma,potle nastopi autoformat funkcija.
:D

Zgodovina sprememb…

Shegevara ::

-valvoline- je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

in koliko je dejansko izvedljivo to da imaš ram kot trdi disk?

Do prvega izpada elektrike ali izklop pcja z stroma,potle nastopi autoformat funkcija.
:D


če je model imel ves ta keš za RAME bo imel pa še za en ušiv UPS :D

NSA Agent ::

Imam Kingston 64GB V+ SSD pa ni kake bistvene razlike med navadnim WD500GB diskom in SSD. Mogoče se računalnik zaganja dlje to pa je tudi vse.
V windows perormance indeks je SSD disk 7.1 (7.9 je max) a kajti to pomaga če je procesor 3.9?
V igricah ti SSD pomaga da prej prideš v mapo in to je čisto vse kar pomaga.
FPS je odvisen od procesorja, grafične in Rama(če ga imaš premalo). Pa tako v večini online iger moraš vedno počakat najpočasnejšega igralca da naloži igro, in nato začneš igrat. Tako da ti nek super hiter disk ne koristi.(mogoče se pozna v Skyrim ker ima dinamično nalaganje mape - večina iger na začetku stopnje naloži celotno mapo)
To da je ssd nekaj fenomenalnega govorijo tisti SSD uporabniki, ki nočejo priznat da so se nategnal ko so SSD disk kupili :)
No mogoče SSD disk bi prav pršel na kakšnem strežniku sam za enega navadnega uporabnika, je pa SSD disk navadno metanje denarja čez oken.
Sem imel včasih 10.000 74GB Raptorja in je res delal hitro za tisti čas. Dve leti kasneje sem kupil WD 1TB in je ta disk delal isto kot Raptor le da je bil več kot 11-krat večji.

Dr_M ::

To da je ssd nekaj fenomenalnega govorijo tisti SSD uporabniki, ki nočejo priznat da so se nategnal ko so SSD disk kupili :)


Prasci, tko so me nategnil, da sem od navdusenja se 2 SSDja kupil.
Shame on me.

Sicer pa nekomu, ki pise SSD disk je res vse za verjet. :))

Moje ugotovitve so cisto enostavne.
HDD -> SSD: ni nevem kaksne vratolomne razlike, SSD -> HDD: ti brada zraste, lasje osivijo in izpadejo ipd.. :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Blazz ::

tudi sam sem bil skeptik glede SSDjev. Potem pa so mi v firmi dovolili kupiti za testing vertex 3 120 gb. Zadeva deluje bolano noro hitro... Tako kot kar nekaj folka tule, postaneš junkie od tega, ko se ti recimo winsi pržgejo v 15 sec z loginom vred... ko odpreš firefox z 20 zavihki, ie 9 z 8 zavihki, outlook, skype in še vse ostale progije k se nalagajo ob loginu vse naenkrat in vse stoji v 10 sec od takrat k si se loginu v winse, takrat veš da ne greš več na OS na HDD... vredno denarja.. dal sem skozi 100 različnih kompov v lajfu začenši s C64... ampak take spremembe v hitrosti, k jo samo menjava SSDja naredi še nikoli nisem opazil...Klikneš nek progi in te kar preseneti, kako to da je že odprlo... potem se na to navadiš, greš za par urc na HDD OS in se ti vse zdi neverjetno počasno....

aja in meni ne more noben očitati, da to zagovarjam, ker sem ga kupil, ker ga nisem, dobil sem ga zastonj, lahko ga vrnem kadar čem...

še tistim, ki se odločate za nakup, preberite tole:

http://thessdreview.com/ssd-guides/buye...

razmislite ali boste operirali veliko z velikimi file-i ali pač ne...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

-valvoline- ::

Za vsakdajno ustaljeno uporabo,pisarniška opravila itn razlike med SSD in hibridnega diska ni.Bootanje enako hitro,zagon programov tudi. Hibridi bodo definitivno zamenjal standardnih hddjev,bodo nepogrešljiv hardwer za prenosnike,parirali SSDjem vse dokler ne pride kšn pocen 512gb SSD ki bo tekmo odločil.
:)

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Hibrid je ok samo za prenosnik, se strinjam, za desktop sploh ne.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

-valvoline- ::

Dr_M je izjavil:

Hibrid je ok samo za prenosnik, se strinjam, za desktop sploh ne.

Kamot zamenja ssdje tudi za desktope,edina prednost ssdjev ostaja tišina in random seek ki pa ni tako nepogrešljivo.

Dr_M ::

Brez veze, ker je samo 2.5", poleg tega ima premalo prostora.
Kot sem rekel, za desktop obstaja nekaj boljsega, je pa vprasanje ce je smiselno.
Beri

Sicer pa tisti ki je skrt, ne bo nikoli nic koristneg kupil. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

-valvoline- ::

U bistvu all in all podobna zadeva le da ima več *maneverskega prostora*.
Še vedno se mi zdi hybrid boljši. Tistih 8gb notrajnega nand spomina pri hibridu je povsem zadosti da se spravi kompletni sistem z programčki gor.
Zakj tlačit 2 diska če lahko enega.Smiseln bi bil tudi hibrid z 80-120gb ssdjem+1tb backup z pametnim razporejanjem podatkov,seveda z primerno ceno,vsekakor boljše kot 2 diska,manj kablovja,priključkov,programskih nastavitev itn.

Dr_M ::

Imas prav, zakaj bi delal preprosto, ce si lahko grenis zivljenje :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

D3m ::

Stari pretiravaš, hybridi so čist OK za svoj denar. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Lion29 ::

najbolj mi je smesno, ko folk pravi ali eno ali drugo....

SSD != HDD

to je isto kot da bi razmisljal ali bos kupil za racunalnik usb kljucek ali disk...


tisti, ki so kupili SSD imajo v vecini zraven se disk

SSD ni primeren za stoarage zatorej mi je cisto vseeno kdaj bodo padle cene /GB in kdaj bodo kapacitete 2TB

jaz ima ssd 60GB kar mi je vec kot zadosti za sitem in se ceeeeeel kup programov....

vse drugo imam na vecih diskih...

seveda je pa bil nakup SSDja najboljsa investicija v racunalnik
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

-valvoline- ::

Dr_M je izjavil:

Imas prav, zakaj bi delal preprosto, ce si lahko grenis zivljenje :))
Mislim da je prav hibridni disk tista bl preprosta varijanta. Ker je za današnji cajt stacionar z 120gb skorajda neuporabna zadeva,pa naj bodo še kako hitri tisti 120gb. Dodatni HDD je nuja,hibridni disk tole lepo ponuja v enem zelo uporabnem *paketu*.
:D

Zgodovina sprememb…

Lion29 ::

raje imam SSD + zunanji disk (oz. vec teh) kot hibrida
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Dr_M ::

-valvoline- je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Imas prav, zakaj bi delal preprosto, ce si lahko grenis zivljenje :))
Mislim da je prav hibridni disk tista preprosta varijanta. Ker je za današnji cajt stacionar z 120gb skorajda neuporabna zadeva. Dodatni HDD je nuja,hibridni disk tole lepo ponuja v enem zelo uporabnem *paketu*.
:D



Meni je skoraj 80GB SSD dovolj. Pa imam 2x 80GB. :)
Za storage & backup pa 2x 2TB (en zunanji in en notranji) in 2x 1TB (pravtako en zunanji in en notranji), pa se en 500GB disk za vsakdanje stvari, kjer hitrost ni pomembna. Pa bi vse te diske komot dal v ohisje, kjer imam placa za 8 HDDjev :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

-valvoline- ::

No bomo videl kako se bodo hibridi obnesli. Vsekakor stlačim enega v mojem prenosniku,za prenosnik če hočeš več prostora in SSD boot druge opcije ni.Bomo videl kakšne bodo cene hibridnih diskov. Vsekako če bo cena primerna bodo definitivno zamenjali hdd(cena hdd+cena npr 8gb hitre flash kartice= cena hibridnega diska,vsaj taka je logika ane xD).
:D

magecu ::

Mene pa nekaj drugega zanima.
A bojo zaradi večjih zalog procesorjev zdaj zato tudi cene procesorjev padle, tako kot so se cene diskov dvignile?

trnvpeti ::

seveda je bolje imeti en hibrid kot pa hdd+sdd
naj se naredijo 3.5" hibrid, ugoden, 8 ali 16G ssd
vec sploh ni potrebno

-valvoline- ::

http://www.channelregister.co.uk/2011/1...
Si upam stavit da po enem letu navadnih HDDjev ne bo več.
:D

Grumf ::

No dam pa še sam piskerček zraven:
Ni je zadeve, ki bi tako pospešila računalnik, kot ko sem dal sistem in software na SSD.
Ni primerjave, iz 8gb rama sem šel na 16 gb, os je w2k8r2 tako da kešira kot budala v ves
prost ram, pa je razlika očitna. Kdor trdi, da performance wise ni vredno še ni delal na
SSD disku.

(cena se mi zdi pa svinjska ampak ko jo enkrat plačaš ti ni žal)
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Lion29 ::

-valvoline- je izjavil:

http://www.channelregister.co.uk/2011/1...
Si upam stavit da po enem letu navadnih HDDjev ne bo več.
:D


ti sam povej kaj stavis, upam stavit proti tebi
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

JesusChrist ::

Ok osebno nimam nič proti SSD-jem. Bi ga kupil tudi sam, ampak enostavno ne vidim nobene prednosti, ki bi mi koristila pri delu.

Ampak zanima me zakaj rabite sploh SSD? Mene osebno ne moti, če se mi računalnik ne štarta v 5sekundah, ampak v minuti. Isto me ne moti, če se mi program namesto 2 sekund loada recimo 7 sekund (kaki zahtevnejši adobe in podobni). Tudi downloadanje na 100mbit linku ne bo zaradi diska nič hitreje downloadalo kot z 10mbit. Večje datoteke itak osebno kopiram 4krat na leto mogoče (filmi, videi, ...).

Bom drugo leto ob nakupu namizne mašine dokupil enih 120gb ssd, da prišparam 2% časa pri svojem delu.

Najbolj pa me spravi v smeh bosanska mentaliteta tipa "ne pametuj ČE SI NE MOREŠ PRIVOŠČITI". @Izi: verjamem da ima veliko uporabnikov veliko globlje žepe kot ti in se kljub temu ne kurčijo naokrog in tudi nimajo ssd. Če pa se tebi igrice štartajo par sekund prej pa samo "watch out guys. we've got a real badass here".
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

nekikr ::

Zakaj rabimo? Zato, ker tebi te sekunde in hrup ne pomenijo nič, drugim pa veliko :) A ni svet lep, ko smo vsi različni z različnimi potrebami in preferencami?

Blazz ::

Če odpreš dnevno 100x adobe se pa iz 7 na 2 sec že pozna ane...recimo tudi browsanje po netu je pri meni hitrejše pa sem na 20 mbit liniji... da ne govorim o tem, da mi antivirus preskanira 70k fileov v skupni velikosti 90 giga v 20 sekundah, potem ni problemov z defragom, bad sektorji, ker ti sam kontroler celice, ki so pred iztrošitvijo prestavlja v 8gb rezerve (vsaj pri mojem vertex3 je tako) itd...

kmetek ::

Ninjeti: isto je pri avtih, lahko enga Korejca za 6990, drugi pa Volvota za 39900 in več. Vsakemu svoje.
SSD se kar dobro pozna, sploh pri tistih, ki uporabljajo take programe itd.

kixs ::

Zdej si bom kupil SSD in bo moj eXperience na slo-tech forumu najmanj 200% boljsi :)) Mislim, da bom namesto 5 objav na dan imel vsaj 20 >:D

Vse je odvisno v tem kaj delas. Mene ne bo noben preprical, da bo moj eXperience na slo-techu zaradi SSD-ja kaj boljsi. Ja, pac 10 ur na dan visim samo na slo-techu (ce verjamete)... Aja, boljsi bo samo zaradi tega, ker bom imel to dodatno v podpisu in namesto, da bi se tule kurcil, bi 200% nabijal kako je to res nujna rec - se posebej za slo-tech eXperience 8-)

Dr_M ::

Kaj nej ti rrecem. Nekje dobi ssd, uporablji 1 teden, pol pa nazaj na hdd.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

marko2210 ::

!!Če igrate samo špile, pol kar ignorirajte tale post!!

res je čisto stvar potrebe in rabe. Če imaš laptop, pol v osnovi flikneš not ssd in si srečen. Dvige se ti, ker se ti winsi zalaufajo v 10 sekundah, ampak v osnovi se zavedaš, da si en geek, ki niti ne DELA na kompu, ampak se malo igra. RAZEN, da programiraš, pa še to se s časom zakomplicira.. Meni se OS na laptopu zažene takoj, ker ga dam mirovat. Delovna kišta se NE IZKLAPLJA, ever, sploh, nikol. Če imaš workstation, kjer je performans malo drugače vrednoten kot samo "ful hitro se mi windowsi zloudajo", je malo drugače. Izjavo "koliko programov pa dela v 64-bit" sploh ne slišim več, ker mu lahko samo Razor miško kupim za božič pa neko gaming podlogo. Da delam na projektu za par jurjev in mi zato, ker imam fancy ssd nekaj crkne in adios delo?? naenkrat se hitrost SSD-ja računa iz F = m * a

Če nekdo ni sposoben enkrat konkretno zrihtat kište, da mu PC laufa brez sesuvanja, reče, da itak reboota vsake 2 ure, na pol leta pa na novo instalira OS.. potem si res naj raje kupi ssd. ker ga res rabi ;) naj se ati ali mami skeširata, ker mulo dobiva epileptičnega zaradi 4ih sekund daljšega reboota in ne more na facebook. Kak argument je, da rabiš ssd, ker se ti brskalnik hitreje zalaufa?!

Moje mnenje je, če resnično rabiš hitrost, neobhodno rabiš tudi velikost in varnost. Vesolje se trenutno nekako poklopi pri VelociRaptorjih v RAID 0 + arhiv ;) ni hitreje od ssd-ja, je pa prekleto boljše ko črto potegneš spodaj. seveda se lahko motim, ampak jaz sem srečen v svoji zmoti. SSD za laptop bom kupil (enkrat), ampak ne zaradi hitrosti, ampak zaradi avtonomije baterije

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Da delam na projektu za par jurjev in mi zato, ker imam fancy ssd nekaj crkne in adios delo??

SSDji so bolj zanesljivi od HDDjev. Vlečeš iz riti podatke kajne?

ampak ne zaradi hitrosti, ampak zaradi avtonomije baterije

Avtonomija baterije se poveča zanemarljivo malo. Je pa zadeva hitrejša in neslišna.

Pozanimaj se prosim kaj SSD sploh je, kako deluje, kaj je na trgu itd. preden trosiš bedarije.

54j0 ::

Ja, Marko2210, čisto prav imaš. Ne potrebujemo ves ta visokotehnološki mambođambo. 640kb ram-a za vedno! sarcasm off :>

JesusChrist ::

kmetek je izjavil:

Ninjeti: isto je pri avtih, lahko enga Korejca za 6990, drugi pa Volvota za 39900 in več. Vsakemu svoje.
SSD se kar dobro pozna, sploh pri tistih, ki uporabljajo take programe itd.


Meni osebno laufa laptop non stop, dreamweaver je non stop prižgan, torenti laufajo in se ga skoraj čisto čisto nič ne sliši. Ponoči sploh ne veš da dela...

In od kdaj ubija 3 sekunde več če 3krat poženeš neki zahtevnejši produkt? :D
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple odlično

Oddelek: Novice / Rezultati
2811924 (9715) solatko
»

Presežek NAND-flasha na trgu se nadaljuje, cene strmoglavljajo

Oddelek: Novice / Rezultati
2512513 (8862) SuperVeloce
»

Zaloge diskov na starih ravneh, dobički in cene rekordni

Oddelek: Novice / Ostale najave
369727 (7247) dexterboy
»

Nedobavljivost diskov in visoke cene še vsaj šest mesecev (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Rezultati
15333271 (23167) RuskiSnajper

Več podobnih tem