» »

Mnenja o opel Astri

Mnenja o opel Astri

1
2
»

Spajky ::

hm, možno (pri pripadnikih etnične grupacije s koreninami v indijskem podkontinentu) >:D ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Buggy ::

dobra Spajky...da ne bomo offtopic... zenski so prodali avto, ki ne obstaja, ona pa sprasuje glede porabe takega avta, kar je najbolj pomembno...dajmo no pomagat :D

Mesar ::

Ja kaj ji češ pomaga?

Opel Astra @ Wikipedia

Ni 4x4 Astre, konec.
Your turn to burn!

Buggy ::

...kako ne ce jo je uvozila !?!

Opel Astra ma štirikolesni pogon obstaja, ce kdo še ne ve... Pravkar pripeljane iz tujine:-):-)

Mesar ::

Vsa šola nekaj stane.
Your turn to burn!

Buggy ::

ma ne no...cist pocen in vse stima :))

bambam20 ::

A je sploh kakšna Astra sploh mela kdaj 4x4?

Buggy ::

bambam20 je izjavil:

A je sploh kakšna Astra sploh mela kdaj 4x4?


pri dolocenih prodajalcih iz tujine zgleda dobis lahko tudi Astra Patria edition...sam placat moras :))

bambam20 ::

Buggy je izjavil:

bambam20 je izjavil:

A je sploh kakšna Astra sploh mela kdaj 4x4?


pri dolocenih prodajalcih iz tujine zgleda dobis lahko tudi Astra Patria edition...sam placat moras :))

V naturalijah. :))

alkoo ::

A vozi kdo (ali pa pozna koga ki vozi) astro sports tourer 2011-2013 dizel (1.7 ali 2.0; 110, 125 ali 160 KM)? Zanima me poraba in/ali je/je bilo na teh avtomobilih veliko okvar?

Sicer pa je ponudba teh rabljenih vozil večinoma z 110 KM motorji. To se meni zdi zelo malo za 1.5t teže, sploh za avtocesto kjer se sam največ vozim. Se motim?

GrimReaper ::

Ne motiš se, za Astro J je bil prvi dober dizel 1.6 136, poleg 2.0 seveda.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Mesar ::

http://www.spritmonitor.de/

1.6 d pa so kul pr tej astri čeprav so 2.0 bolj fun >:D
Your turn to burn!

SlimDeluxe ::

Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/avtosuki/ad.asp?ID...
Redno naredim do največ 1000 km / mesec, plus občasno daljše relacije, recimo do največ 15k letno.
Letnik 2010, baje naj ne bi imel več zatikajočega menjalnika, kot opisano na prvi strani. Da nima bonbončkov v opremi pa bi že preživel, glede na ceno pa niti ni kaj dosti za pričakovat.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

krucymucy ::

Z astro 2016 1.6 CDTI 100kW prevozil slabih 20.000km.
Nove ne bi kupil nikoli, je pa res da imam visoka oz. malo drugacna merila kaj je dober avto.

anketar ::

za ta dnar dobiš fokusa 2008/9 letnik

psychoshorty ::

Lahko povem samo izkusnje z astra g, letnik 2000, 1.6 16v. Z motorjem popolnoma nobenih tezav. Avto je kot drugi avto pri hisi za po mestu ipd. kjer ga ni skoda. Rje ni, saj sem dobil zelo ohranjenega. Je prostorn, pregleden skratka uporaben. Poraba ni pretirana, ce se vozi relacijsko, je poraba smesna. Edina greska je predstavno razmerje, saj ta avto ni za na avtocesto. Pri 130km/h v peti predstavi se obratomer ustavi skoraj pri 4k rpm kar je too much in posledicno lahko na 10k km spije tudi vec kot liter olja.

Meizu ::

krucymucy je izjavil:

Z astro 2016 1.6 CDTI 100kW prevozil slabih 20.000km.
Nove ne bi kupil nikoli, je pa res da imam visoka oz. malo drugacna merila kaj je dober avto.


Let me guess, ziher si pristas VW Passatov.

krucymucy ::

Meizu je izjavil:

krucymucy je izjavil:

Z astro 2016 1.6 CDTI 100kW prevozil slabih 20.000km.
Nove ne bi kupil nikoli, je pa res da imam visoka oz. malo drugacna merila kaj je dober avto.


Let me guess, ziher si pristas VW Passatov.

Niti najmanj.
Kaksni so bili passati prej ne vem, ampak B8 je slab.

Meizu ::

alkoo je izjavil:

A vozi kdo (ali pa pozna koga ki vozi) astro sports tourer 2011-2013 dizel (1.7 ali 2.0; 110, 125 ali 160 KM)? Zanima me poraba in/ali je/je bilo na teh avtomobilih veliko okvar?

Sicer pa je ponudba teh rabljenih vozil večinoma z 110 KM motorji. To se meni zdi zelo malo za 1.5t teže, sploh za avtocesto kjer se sam največ vozim. Se motim?


Jaz imam Opel Astro 2013 ST 2.0CDTI 165HP.

Super avto, vozi lepo, ubija golfe in pasate po cesti, prostoren, velik plus je prtljaznik, ki je oblikovan v kvader namesto nekih fantasticnih linij, ki bolj zgledajo lepo kot pa so funkcionalne.

Avto ima trenutno 130kkm in zaenkrat ni bilo zamenjanega nic nepredvidenega, zdaj ga pocasi peljem jermen zamenjat, ostalo dela ko sus. Jaz imam sicer en problem z nabiranjem vode v vratih, izgleda je na zadnji levi strani noter nekaj zamasilo, ker mi na vsake toliko casa v vratih pljuska. Ce malo potresem, se potem takoj izcedi ven. Nekaj mora bit, definitivno dam pregledat na naslednjem servisu. Ostalo super! To poletje gre avto se na cip, cca. 210HP in 430nm navora in pici :)


Edit: Hehe, nisem opazil, da je post star ze vec kot dva leta...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

GrimReaper ::

psychoshorty je izjavil:

Edina greska je predstavno razmerje, saj ta avto ni za na avtocesto. Pri 130km/h v peti predstavi se obratomer ustavi skoraj pri 4k rpm kar je too much in posledicno lahko na 10k km spije tudi vec kot liter olja.

No ja, bencinarju škodi 4k rpm mogoče edino prvih par km, ko je še mrzel.
Pa pri moji Astri H 1.6 105 tudi to ni prineslo nobene povečane porabe olja, je bilo na max po enem letu, res pa da povsem črno. Ampak pri kratkih razdaljah do 10km (za kar so avti kot je 1.6, najbolj primerni) itak nimaš kaj, edino če menjaš olje na pol leta.
Pri povsem ogretem (15+km) pa 4k rpm prej koristi kot škodi, ker je optimalno delovno območje nekje med 3,5-4k.

Prestavna razmerja so pa pri vsakem avtu dobro izračunana, verjetno ne delajo tega kar neki na pamet. In če avto nima 6. prestave, ima motor premalo navora ali pa se cenovno ne splača za tisto žalost, ki jo da motor od sebe. Pri 1.0 je razlog sigurno prvo, pri 1.6 pa drugo.
Zakaj nimajo pri 130km/h vsaj 3500rpm, pomoje bi bila potem prevelika razlika med 4. in 5. Če ne to, pa nek razlog sigurno mora bit.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

psychoshorty je izjavil:

astra g, letnik 2000, 1.6 16v. Z motorjem popolnoma nobenih tezav.

tej motorji ze ko pridejo iz trgovine pijejo olje. Ampak za dolivat olje je poceni.

psychoshorty je izjavil:

Poraba ni pretirana, ce se vozi relacijsko, je poraba smesna.

isto velja za konkurenco

psychoshorty je izjavil:

Pri 130km/h v peti predstavi se obratomer ustavi skoraj pri 4k rpm kar je too much

ni too much ampak to je najpogostejso razmerje za tak avto.

psychoshorty je izjavil:

posledicno lahko na 10k km spije tudi vec kot liter olja.

poraba olja nima veze s kratko ali dolgo peto prestavo
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

zmaugy ::

Buggy je izjavil:

bdoxx je izjavil:

opel ni auto....


bravo! bolj neargumentirano in zaplankano res ne mores odgovoriti.

Kot se mi zdi bo polno postov kot ja tale gor. Res je imel Opel serijo modelov pred letnikom 99, ki niso bili pocinkani (kot se mnogo avtov tistega casa) ter so posledicno na nasih prevec soljenih cestah hitro po pragovih in blatnikih dobili rjaste izrastke :D

Tega izrocila se sedaj drzi omejen folk kot pijanec plota navkljub temu, da recimo insignia v svojem razredu rabljenih avtomobilov velja za najmanj pokvarljiv avto in da to dejstvo sedaj nima nobene teze vec.

Briga jih tudi to, da so po letniku 99 vsi Opli bili pocinkani, da ima pri nas trenutno Opel zelo ugodne servise, tudi vsak garaz-mojster se bo lotil starejsega opla in ga kvalitetno poservisiral z rezervni deli, ki so relativno poceni je pomoje od letnika 2003 naprej katerikoli rabljen Opel najboljsi P/P.

Do pred kratkim so bili za moj okus sicer brez kaksne posebne oblikovne privlacnosti, kar se je tudi spremenilo...


tako da jaz imam z Oplom zelo dobre izkusnje, ni ravno Astra je bila pa Vectra


Vem da je star post, ampak :)):D>:D. Se spomnim, da se je Opel hvalil s tem takrat, le da se mi ni dalo raziskovati v katerih posebnih okoliščinah so lahko prišli na dan s takšno neumnostjo. Insignia je (bila takrat) navadno sranje.
Opel ni avto, ne vem zakaj ga je PSA kupil, upam da ga ukinejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

zk_eu ::

1.4, 1.6 in 1.8 Oplovi navadni atmosferski bencinski motorji so eni izmed najboljših motorjev kar so jih kdaj naredili. Če ni lastnik ravnal z njim ravno kot svinja z mehom in ga vsaj solidno servisiral, bo redko videl okvaro. Tudi sicer Opel nikoli ni imel nobenih težav z bencinski motorji (tudi turbo).

Jaz sem s svojo Astro G 1.6 16W, ki ma podoben motor naredil brez ene same težave 300.000 km in jo prodal dalje. Prodal sem jo, ker bom dobil družino in bomo rabili malo več udobja v avtu oziroma nekaj malo novejšega. Drugače bi se še 5 let hotel vozil v njej brez sramu. Jaz sem imel porabo na AC okoli 6.5 L/100KM pri vožnji do 120 km/h, po mestu med 10-11 L/100KM (odvisno od načina vožnje, prižgana klima itd), vendar je bila moja karavan. Poraba olja? Moja ga je pozimi rada pila in ga je pila nekje pol litra na 1000 km, poleti niti ne toliko, manj kot deci na 1000 km. Sem pa slišal, da so nekateri jamrali tudi po 1L na 1000 km, samo res ne vem kaj so delali z motorjem (to so sicer bile forumske debate). Olje je drugače slabe 4 EUR na Mimovrste. Čeprav mislim, da Astra H mislim, ne bi smela imeti velike porabe olja, vsaj če sklepam po stričevi karavanki, ki ima enak motor in on nikoli med servesi ne preverja olja (tega raje ne početi).

Ta Astra H z 1.6 16W motorjem, ki jo je prilepil @SlimDeluxe ima samo malo nadgrajen motor iz Astre G. Tudi sedaj, ko imam Opel Insignio, nisem hotel v njej nič drugega kot 1.8 bencinski motor, ki je v osnovi enak Vectrinem 1.8. Po mestu ni ravno šparovček, a zanesljivost in živce, ki ti jih prihrani zaradi tega je meni nenadomestljiva. Na AC ti noben bencinski motor ne bo pil veliko ob zmerni vožnji.

Ti bencinski motorji so preverjeni motorji in če ne boš kupil čisto zjahanega motorja, ne bodo pustili na cedilu. Ravno zato, ker veljajo za zelo zanesljive v vseh pogojih, pa ljudje zelo radi škrtarijo s servisi, zato previdnost pri nakupu in pomoč kakega mehanika in poznavalca ni odveč. Tudi pleh na avtu je drugače kvaliteten in ne rjavi vsak vijak kot pri kakšnem Fordu.

Druga zgodba pa so Oplovi dizel motorji, še posebej med letom 2008 in 2013. Tistega pa se raje izogibaj. Tudi, ko so Oplovi CDTI motorji iz tega obdobja veselo ribali, z bencinskimi motorji ni bilo nobenih težav. Tale Astra H iz oglasa tudi nima M32 menjalnika (mislim sicer, da ga imajo samo nekatere karavanske Astre H), ki je veljal za problematičnega.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

zmaugy ::

:)) Na moji insigniji iz obdobja, ki si ga omenil za dizel motorje, je bil 160 konjski dizel motor najboljša stvar te celote (namenoma nisem napisal avta).

zk_eu ::

Kaj naj rečem. Jaz sem do sedaj vedno izbral Opla z bencinskim motorjem (moj tretji Opel - Corsa, Astra, Insignia), vedno sem kupil celo rabljenega in moram potrkati, vedno zadovoljen (z Insignio, do sedaj, glede na to, da jo še vedno imam). Tudi v družini po moji strani smo imeli v večini samo Ople (izjema sta oče in mati, ki sta si vmes nabavila rabljenega Tourana, vendar spet 1.6 bencin).

In -- poleg potrošnih stvari -- se ne menja skoraj nič. Na Astri G sem imel vem, da nek manjhen ropot enkrat na podvozju in sem za popravilo odštel 40 EUR (zamenjala sta se neka dva dela), vendar se ne spomnim kaj sem točno že menjal.

Vem kako je bilo z Insignijo ja. Tisto je tako največja sramota za Opla, ampak po drugi strani spet z bencinskimi motorji ni bilo nekih težav, tako v ožjem, kot širšem smislu. So pa imeli vsi Oplovi avti (tu pa je treba dodati zraven tudi bencinske), ki so imeli M32 menjalnik, ki ga je Opel šlampasto preuredil, težave z njim. Vendar, če si pravočasno zamenjal ležaje v menjalniku, se težave niso ponovile. Pred tem pa je Opel tako imel neuničljive menjalnike in tudi sedaj po l. 2013 jih ima. Z Astro H vsekakor ne bo zgrešil.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

zmaugy ::

Pošteno. Sam z motorjem na insigniji nisem imel težav, so pa bile manjše težave z menjalnikom in cel kup težav z drugimi stvarmi.
Zaradi te izkušnje opla pri meni ne bo več. Vsekakor pa privoščim vsem lastnikom oplov, da bi jim le-ti delovali super in brez problemov in upam, da se je kvaliteta od takrat izboljšala.

Meizu ::

zmaugy je izjavil:

Buggy je izjavil:

bdoxx je izjavil:

opel ni auto....


bravo! bolj neargumentirano in zaplankano res ne mores odgovoriti.

Kot se mi zdi bo polno postov kot ja tale gor. Res je imel Opel serijo modelov pred letnikom 99, ki niso bili pocinkani (kot se mnogo avtov tistega casa) ter so posledicno na nasih prevec soljenih cestah hitro po pragovih in blatnikih dobili rjaste izrastke :D

Tega izrocila se sedaj drzi omejen folk kot pijanec plota navkljub temu, da recimo insignia v svojem razredu rabljenih avtomobilov velja za najmanj pokvarljiv avto in da to dejstvo sedaj nima nobene teze vec.

Briga jih tudi to, da so po letniku 99 vsi Opli bili pocinkani, da ima pri nas trenutno Opel zelo ugodne servise, tudi vsak garaz-mojster se bo lotil starejsega opla in ga kvalitetno poservisiral z rezervni deli, ki so relativno poceni je pomoje od letnika 2003 naprej katerikoli rabljen Opel najboljsi P/P.

Do pred kratkim so bili za moj okus sicer brez kaksne posebne oblikovne privlacnosti, kar se je tudi spremenilo...


tako da jaz imam z Oplom zelo dobre izkusnje, ni ravno Astra je bila pa Vectra


Vem da je star post, ampak :)):D>:D. Se spomnim, da se je Opel hvalil s tem takrat, le da se mi ni dalo raziskovati v katerih posebnih okoliščinah so lahko prišli na dan s takšno neumnostjo. Insignia je (bila takrat) navadno sranje.
Opel ni avto, ne vem zakaj ga je PSA kupil, upam da ga ukinejo.


Hmm, ce je treba ukinit Opel, pol bo treba ukinit tudi razne BMWje, Mercedese in ostale bestije, ker tudi te znamke niso ravno znak kakovosti (v smislu nepokvarljivosti) :)

Pravzaprav si upam trdit, da je Opel bolj zanesljiv od bilokatere druge nemske znamke.

koyotee ::

 opel? no thanks :)

opel? no thanks :)

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

springfield ::

Mogoce pa je preprosto vec Fordov in Vauxhallov na angleskih cestah kot BMWjev? To bi recimo lahko bil razlog, da se jih vec servisira.

zmaugy ::

Meizu je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Buggy je izjavil:

bdoxx je izjavil:

opel ni auto....


bravo! bolj neargumentirano in zaplankano res ne mores odgovoriti.

Kot se mi zdi bo polno postov kot ja tale gor. Res je imel Opel serijo modelov pred letnikom 99, ki niso bili pocinkani (kot se mnogo avtov tistega casa) ter so posledicno na nasih prevec soljenih cestah hitro po pragovih in blatnikih dobili rjaste izrastke :D

Tega izrocila se sedaj drzi omejen folk kot pijanec plota navkljub temu, da recimo insignia v svojem razredu rabljenih avtomobilov velja za najmanj pokvarljiv avto in da to dejstvo sedaj nima nobene teze vec.

Briga jih tudi to, da so po letniku 99 vsi Opli bili pocinkani, da ima pri nas trenutno Opel zelo ugodne servise, tudi vsak garaz-mojster se bo lotil starejsega opla in ga kvalitetno poservisiral z rezervni deli, ki so relativno poceni je pomoje od letnika 2003 naprej katerikoli rabljen Opel najboljsi P/P.

Do pred kratkim so bili za moj okus sicer brez kaksne posebne oblikovne privlacnosti, kar se je tudi spremenilo...


tako da jaz imam z Oplom zelo dobre izkusnje, ni ravno Astra je bila pa Vectra


Vem da je star post, ampak :)):D>:D. Se spomnim, da se je Opel hvalil s tem takrat, le da se mi ni dalo raziskovati v katerih posebnih okoliščinah so lahko prišli na dan s takšno neumnostjo. Insignia je (bila takrat) navadno sranje.
Opel ni avto, ne vem zakaj ga je PSA kupil, upam da ga ukinejo.


Hmm, ce je treba ukinit Opel, pol bo treba ukinit tudi razne BMWje, Mercedese in ostale bestije, ker tudi te znamke niso ravno znak kakovosti (v smislu nepokvarljivosti) :)

Pravzaprav si upam trdit, da je Opel bolj zanesljiv od bilokatere druge nemske znamke.


Hehehe, Opel in zanesljivost, to gre skupaj kot zmrzal v peklu. Po zanesljivosti slabšega avta od Opla nisem imel. To je bila res prava cvetka, še ključ se je razpadel.

D3m ::

Imaš pa srečo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

zmaugy ::

Aha. Ker sem se tega xxx znebil.

Sami ::

Pri hiši je že od samega začetka Corsa D 1.2 16V, nobenih večjih težav...v 11ih letih le voznikova ključavnica in en stabilizator (vse skupaj cca 150EUR), drgače samo redni servisi....res super stvar.

3 mesece nazaj sem si kupil Astro J Sports Tourer l. 2014 1.6CDTI 136hp, do sedaj brez težav.....novi 1.6CDTI motorji naj bi bili super, tudi starejši ISUZU 1.7CDTI naj bi bili bulletproof.

Težave pa vem, da so imele nekatere Astre diesel med leti 2010-2013 in sicer z ležaji v menjalniku....popravilo cca. 400EUR in imaš mir do kraja.

Kolega pa ima še Astro F karavan (mislim da 1997), 1.6 100hp (tanovejši motor isto kot v Astri G) in do zdaj deluje brez težav, le redni servisi.

Moje izkušnje z Oplom so pozitivne, je pa seveda odvisno na kakšnega naletiš.


Tastu je prejšnji teden šel na Golfu 6 1.6TDI ERG ventil, to ne pomeni da so vsi golfi crap...moj Golf IV 1.9TDI je imel 440.000km ko je šel od hiše in to brez večjih težav.

Je pa seveda odvisno kako za avto skrbiš in ga servisiraš...poznam ljudi ki dejansko ne servisirajo avta oz. ga na 40-50k km...potem se ne čudim, če so okvare.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

koyotee ::

Sami je izjavil:

Pri hiši je že od samega začetka Corsa D 1.2 16V, nobenih večjih težav...v 11ih letih le voznikova ključavnica in en stabilizator (vse skupaj cca 150EUR), drgače samo redni servisi....res super stvar.

3 mesece nazaj sem si kupil Astro J Sports Tourer l. 2014 1.6CDTI 136hp, do sedaj brez težav.....novi 1.6CDTI motorji naj bi bili super, tudi starejši ISUZU 1.7CDTI naj bi bili bulletproof.

Težave pa vem, da so imele nekatere Astre diesel med leti 2010-2013 in sicer z ležaji v menjalniku....popravilo cca. 400EUR in imaš mir do kraja.

Kolega pa ima še Astro F karavan (mislim da 1997), 1.6 100hp (tanovejši motor isto kot v Astri G) in do zdaj deluje brez težav, le redni servisi.

Moje izkušnje z Oplom so pozitivne, je pa seveda odvisno na kakšnega naletiš.


Tastu je prejšnji teden šel na Golfu 6 1.6TDI ERG ventil, to ne pomeni da so vsi golfi crap...moj Golf IV 1.9TDI je imel 440.000km ko je šel od hiše in to brez večjih težav.

Je pa seveda odvisno kako za avto skrbiš in ga servisiraš...poznam ljudi ki dejansko ne servisirajo avta oz. ga na 40-50k km...potem se ne čudim, če so okvare.


Ja, EGR sprogramiraš da je vedno odprt in odstraniš dpf, ene 5x ceneje kot nov ventil plus zadeva je večna :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Sami ::

koyotee je izjavil:

Sami je izjavil:

Pri hiši je že od samega začetka Corsa D 1.2 16V, nobenih večjih težav...v 11ih letih le voznikova ključavnica in en stabilizator (vse skupaj cca 150EUR), drgače samo redni servisi....res super stvar.

3 mesece nazaj sem si kupil Astro J Sports Tourer l. 2014 1.6CDTI 136hp, do sedaj brez težav.....novi 1.6CDTI motorji naj bi bili super, tudi starejši ISUZU 1.7CDTI naj bi bili bulletproof.

Težave pa vem, da so imele nekatere Astre diesel med leti 2010-2013 in sicer z ležaji v menjalniku....popravilo cca. 400EUR in imaš mir do kraja.

Kolega pa ima še Astro F karavan (mislim da 1997), 1.6 100hp (tanovejši motor isto kot v Astri G) in do zdaj deluje brez težav, le redni servisi.

Moje izkušnje z Oplom so pozitivne, je pa seveda odvisno na kakšnega naletiš.


Tastu je prejšnji teden šel na Golfu 6 1.6TDI ERG ventil, to ne pomeni da so vsi golfi crap...moj Golf IV 1.9TDI je imel 440.000km ko je šel od hiše in to brez večjih težav.

Je pa seveda odvisno kako za avto skrbiš in ga servisiraš...poznam ljudi ki dejansko ne servisirajo avta oz. ga na 40-50k km...potem se ne čudim, če so okvare.


Ja, EGR sprogramiraš da je vedno odprt in odstraniš dpf, ene 5x ceneje kot nov ventil plus zadeva je večna :)


To sem čez leta mislil za mojega (1.6CDTI), ko bi kaj šlo :D Ne vem samo kako bi avto šel čez tehnični :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Heavy ::

koyotee je izjavil:

Ja, EGR sprogramiraš da je vedno odprt in odstraniš dpf, ene 5x ceneje kot nov ventil plus zadeva je večna :)


V angliji že gledajo na tehničnih ali je blindiran, tako da imaš še 10 let pri nas da tako popraviš.
#TeamFelix

koyotee ::

Sami je izjavil:

koyotee je izjavil:

Sami je izjavil:

Pri hiši je že od samega začetka Corsa D 1.2 16V, nobenih večjih težav...v 11ih letih le voznikova ključavnica in en stabilizator (vse skupaj cca 150EUR), drgače samo redni servisi....res super stvar.

3 mesece nazaj sem si kupil Astro J Sports Tourer l. 2014 1.6CDTI 136hp, do sedaj brez težav.....novi 1.6CDTI motorji naj bi bili super, tudi starejši ISUZU 1.7CDTI naj bi bili bulletproof.

Težave pa vem, da so imele nekatere Astre diesel med leti 2010-2013 in sicer z ležaji v menjalniku....popravilo cca. 400EUR in imaš mir do kraja.

Kolega pa ima še Astro F karavan (mislim da 1997), 1.6 100hp (tanovejši motor isto kot v Astri G) in do zdaj deluje brez težav, le redni servisi.

Moje izkušnje z Oplom so pozitivne, je pa seveda odvisno na kakšnega naletiš.


Tastu je prejšnji teden šel na Golfu 6 1.6TDI ERG ventil, to ne pomeni da so vsi golfi crap...moj Golf IV 1.9TDI je imel 440.000km ko je šel od hiše in to brez večjih težav.

Je pa seveda odvisno kako za avto skrbiš in ga servisiraš...poznam ljudi ki dejansko ne servisirajo avta oz. ga na 40-50k km...potem se ne čudim, če so okvare.


Ja, EGR sprogramiraš da je vedno odprt in odstraniš dpf, ene 5x ceneje kot nov ventil plus zadeva je večna :)


To sem čez leta mislil za mojega (1.6CDTI), ko bi kaj šlo :D Ne vem samo kako bi avto šel čez tehnični :D


Na tehničnem ne merijo nox izpustov, niti jih ne zanima egr :)

Heavy je izjavil:

koyotee je izjavil:

Ja, EGR sprogramiraš da je vedno odprt in odstraniš dpf, ene 5x ceneje kot nov ventil plus zadeva je večna :)


V angliji že gledajo na tehničnih ali je blindiran, tako da imaš še 10 let pri nas da tako popraviš.


Pol bojo pa tako ali tako prepovedani dizli oz jih sploh ne bodo več proizvajali :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Sami ::

Na tehničnem ne merijo nox izpustov, niti jih ne zanima egr :)


Good to know :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Meizu ::

zmaugy je izjavil:

Meizu je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Buggy je izjavil:

bdoxx je izjavil:

opel ni auto....


bravo! bolj neargumentirano in zaplankano res ne mores odgovoriti.

Kot se mi zdi bo polno postov kot ja tale gor. Res je imel Opel serijo modelov pred letnikom 99, ki niso bili pocinkani (kot se mnogo avtov tistega casa) ter so posledicno na nasih prevec soljenih cestah hitro po pragovih in blatnikih dobili rjaste izrastke :D

Tega izrocila se sedaj drzi omejen folk kot pijanec plota navkljub temu, da recimo insignia v svojem razredu rabljenih avtomobilov velja za najmanj pokvarljiv avto in da to dejstvo sedaj nima nobene teze vec.

Briga jih tudi to, da so po letniku 99 vsi Opli bili pocinkani, da ima pri nas trenutno Opel zelo ugodne servise, tudi vsak garaz-mojster se bo lotil starejsega opla in ga kvalitetno poservisiral z rezervni deli, ki so relativno poceni je pomoje od letnika 2003 naprej katerikoli rabljen Opel najboljsi P/P.

Do pred kratkim so bili za moj okus sicer brez kaksne posebne oblikovne privlacnosti, kar se je tudi spremenilo...


tako da jaz imam z Oplom zelo dobre izkusnje, ni ravno Astra je bila pa Vectra


Vem da je star post, ampak :)):D>:D. Se spomnim, da se je Opel hvalil s tem takrat, le da se mi ni dalo raziskovati v katerih posebnih okoliščinah so lahko prišli na dan s takšno neumnostjo. Insignia je (bila takrat) navadno sranje.
Opel ni avto, ne vem zakaj ga je PSA kupil, upam da ga ukinejo.


Hmm, ce je treba ukinit Opel, pol bo treba ukinit tudi razne BMWje, Mercedese in ostale bestije, ker tudi te znamke niso ravno znak kakovosti (v smislu nepokvarljivosti) :)

Pravzaprav si upam trdit, da je Opel bolj zanesljiv od bilokatere druge nemske znamke.


Hehehe, Opel in zanesljivost, to gre skupaj kot zmrzal v peklu. Po zanesljivosti slabšega avta od Opla nisem imel. To je bila res prava cvetka, še ključ se je razpadel.


Hehehe. Zanimivo. Jaz sem pa kar precej preprican, da bi mojega bivsega bmw 320 najraje zabrisal v kanto, pa vse skupaj na odpad poslal.

Moja Opel Astra ST je v bajti ze 6. Opel and guess what... Niti z enim nismo imeli nobenega problema. Potrosne materiale je vedno treba menjat, ampak motor ali elektronika ni pa skripnila niti enkrat.

zmaugy ::

A si kupil Bemfo s 15 krat obrnjenim števcem in novo Astro?

Meizu ::

zmaugy je izjavil:

A si kupil Bemfo s 15 krat obrnjenim števcem in novo Astro?


Ne.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chevrolet Cruze 1.6 bencin

Oddelek: Na cesti
447480 (5479) tech1
»

Dizl motorji 1.3-1.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7513486 (10598) nekoman
»

nižji srednji razred - 3 vrata - dizel... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35884649 (70413) GrimReaper
»

Opel Astra ali Kia Proceed za okrog 4500 EUR?

Oddelek: Na cesti
309952 (8084) GrimReaper

Več podobnih tem