» »

problem z osveževanjem slike

problem z osveževanjem slike

imi ::

Po inštalaciji nanjovejših NVIDIA gonilnikov (grafična MSI TI-4200 64MB DDRAM) imam naslednjo težavo:

čeravno mi monitor (17" EIZO T563) podpira osveževanje slike do 100Hz pri resoluciji 1024x768, se mi frekvenca avtomatsko spusti na 75Hz in je ne morem nikakor spremeniti (v nastavitvah imam nastavljeno na 85Hz). Mi lahko prosim nekdo pove v čem je problem?

Po deinštalaciji gonilnikov zadeva deluje v redu.

LP
;(

imi ::

Sem že rešil problem. Download-al sem en progamček, ki mi je navedeno težavo odpravil.

:D

Ziga Dolhar ::

Hmm.

Imam enako težavo z Radeonom 7500 LE (Gigabyte oem). Monitor podpira 100 Hz @ 1280 1024, pa se mi nastavi max na 75 Hz, četudi nastavim 100 Hz.

Sem dal Powerstrip gor, pa ročno nastavil frekvenco na 101 Hz (107 KHz), in dela...

Kdo ve, zakaj se to dogaja? Mal mi je glupo imet še ekstra program samo za to rihtat...

lp, Žiga

boštjan ::

mogoče kaka nekompatibilnost grafične z monitorjem,ko so gonilniki naloženi ali pa slabi set gonilnikov

AngelOfDeath ::

ah tole je sam funkcija xp-jev>:D
za nvidiine kartice je najboljši nvrefreshtool 2

CaqKa ::

za ati kartice smo problem že rešli
ziggga uporabi iskanje psevdo ;)
/edit
radeon 8500 75hz?
tukaj je žiletov nasvet pomagal. to je neka glupa funkcija v teh driverih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Muflon1 ::

Če se gre za osveževanje v Windowsih XP v Display Properties odkljukaš možnost hide modes that this monitor can't display. Če pa se pogovarjamo o osveževanju v DirectX-u in OpenGL-u pa jaz za to uporabljam en starejši a odličen programček imenovan RefreshFix (ruska zadeva) ki ga enkrat poženeš za tiste najbolj uporabljane ločljivosti nastaviš osveževanja in po resetu ti bodo ta osveževanja vsepovsod delala tako kot je treba. (Do prve zamenjave gonilnikov grafične takrat pa je potrebno postopek ponoviti). Če kdo slučajno rabi omenjeni program naj mi maila pa mu ga pošljem bizi10@yahoo.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Muflon1 ()

AngelOfDeath ::

Muflon1
Nvidiarefreshtool 2 podpira vse novejše driverje medtem ko jih refreshfix nena.

No v bistvu je novejša verzija refreshfixa

imi ::

Muflon1:
KAr se tiče osveževanja v XP-jih nič ne pomaga da odkljukaš navedeno opcijo, monitor še vedno osvežuje sliko na 75Hz!

Je pa prava rešitev kot je že navedel Angel.... programček Nvidiarefreshtool 2. Enkrat nastaviš in deluje.

Čeprav tudi meni ni jasno zakaj se ta problem sploh pojavi?

LP
IMI


AngelOfDeath ::

imi klik


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Refresh rate na Radeon 7000 ???

Oddelek: Programska oprema
5793 (761) Sponka
»

Kaj pa vaše oči?

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
382412 (2412) Mr.B
»

Nvidia - Refresh Rate, pri ATi-ju pa...?

Oddelek: Programska oprema
101090 (902) bf4ed
»

Hercules8500Le

Oddelek: Pomoč in nasveti
442249 (1450) rap3r
»

Novi driverji za Voodoo3

Oddelek: Pomoč in nasveti
121551 (1357) Simko

Več podobnih tem