» »

PowerMagic Radeon 9000 probljem spljoh in oh

PowerMagic Radeon 9000 probljem spljoh in oh

TribesMan ::

popizdimUglavnm nekak takole zgleda zadeva. Sm za eno osebo sestavu računalnik ki sestoji iz sledečih komponent:
- MB: Epox 4BEAV
- CPU: Celeron 1700
- RAM: DDR 256MB PC2100
- Grafika: PowerMagic Radeon 9000 64MB DDR
- Modem: Conexant v.92
- HDD: WD 40GB 8MB
- DVD: Pioneer 117
- CDRW: BTC 40/12/48
- Ohišje z 300W napajalnikom
-Monitor: Samsung 765MB

Ko sem vse sestavil je zadeva zalaufala iz prve. Torej so far so good. Pol se lotim nameščanja windowsev XP (medtem sm šel še po jelko v gozd:D ) in ko so bli winsi nameščeni začnem z drajverji. Najprej sem namestil tiste z CDja od plošče. Torej za USB2, zvok, intlove chipset driverje, pa za UDMA... pol grem na instalacijo grafike driverje namestim in resetiram comp. po restartu windowsev se prikaže slika za par sekund potem pa izgine, računalnik se po tem manevru ne odziva več in pomaga samo še reset. Ok ponovim vajo z driverji, še vedno nič bolše. Zdownlodam Catalyst 2.7 z ATIjeve strani instaliram zopet ista pesem. Najdem novi bios od motherboarda zopet nič. Probavam razne nastavitve v BIOSU tud nič, popizdim pa tud nič. Potem mi je po dolgih urah prepričevanja uspelo zagnat zadevo in v Winsih vse OK hočem zagnat eno 3D igro sledi obes, BSOD, memory dump...Še enkrat namestim Winse XP zopet isto. V tem trenutku sem že sumil da je grafična zanič. Potem pa jo zadegam v moj računalnik (Celeron navit na 1400 plata BH6) in zadeva leti kot metek brez pardona. In zdej nevem kaj naj še probam. Sm že prebiral stare poste pa sm opazu da je imelo kar nekaj ljudi že podobne probleme sam nobeden pa ne ve odgovora na vprašanje kaj narediti.

Torej prosil bi vse korenjake, ki imajo podobne težave naj se javijo in objasnijo, kako jim je (če jim je) uspelo odpraviti ta problem, ker sem že izpraznil bazo svojih idej pa mi ni jasno, kaj bi blo, oziroma kako hudiča pripravit da bo plesal tako kot jaz hočem.

Sicer se mi je radeon kr mal zameril, ker nisem prčakval takih nezdružljivostnih problemov ampk k pa dela pa res leti. Probal sem ga na mojem kompjutru v NFS: Hot pursuit 2 v lošljivosti 1280*1024 z 32bitnimi barvami in vsemi podrobnostmi in dela brez vsakega zatikanja. Tak da se mi po tej strani zelo dopade. Pa še slika je taka kot se zagre, ostra, in barve kristalno jasne.

Torej vsem ki ste di vzeli čas in prebrali moj slavospev najlepša hvala, tistim ki pa vedo kakšna bi bila rešitev mojih težav se pa že v naprej zahvaljujem.

LP
TribesMan

BTW: A kdo pride na umeka v metliko??>:D
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

TribesMan ::

A res nihče ni ne ve, ker sem že čist obupal. Učeri sm bil do 4h zjutraj pokonc, pa mi ni uspel ničesar ugotovit. A kdo ve katera je zadnja verzija intlovih chipset driverjev??
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

po moje je kaki problem med plati in proizvajalcem grafične.Če si kupo v prijazni trgovini jih prosi da ti grafo zamenjajo s kerim drugim r9000(priporočam sapphire).

Killy ::

Amm, kaj si sprobal tole novo zadevico se s kaksno drugo graficno kartico? Ne vem cemu bi se vse tako obesalo samo zaradi Radeoncka..
Sicer imam sam r9000pro in A. 1800+ ampak NFS: HP2 v 1280×1024 z vsem.. ne morem reci, da gre cisto tekoce, sploh po daljsem igranju in razlicnih progah ne:) Je pa res, da je s temi catalysti cudna stvar, kot je nekdo ugotovil, nove verzije prinesejo slabsi rezultat, vsaj pri meni je tako:) Zaenkrat. :>

Nic kaj dosti pomoci od mene, bi ze davno dopustil komu drugemu, da se muci, ce bi bil na tvojem mestu. :) Ali pa tudi ne. Vso sreco!

TribesMan ::

Ja dons sm zadevo nesu nazaj u AGT so fantje zlo prjazni in so mi kar na mestu zamenal grafično (pač učeri sm ugotovu da je najbrž fora v tem ker na AGP 2x je delal na 4x pa ne, ker ma 4x manjšo napetost (samo 1.5V) in ker je bil hladilnik na grafično zelo površno naliman (samo en vogal se je držal drugje je bil pa okol pol milimetra od čipa). To se mi je posvetilo ko sm računalnik zagnal na hladno pa je ene 5 minut delala grafika čist kul pol je pa po igranju NFSja po dobri minuti zmrznil komp od takrat pa nič več. no uglavnem u AGTju mi je zadevo zamenal pa še malo se je zajebal, ker mi jo je zamenjal za Pro izvedenko (so bli vsi nekaj zmedeni dons tam), pa še reku sm mu da ta grafična ni ista pa je on reku da je identična, pol sm pa ugotovu da je gor 3.6ns RAM namest 4ns pa da piše na nalepki 9000 Pro (jupiiiii!!)

Tak da problem rešen!
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

bobby ::

dejte mi prosim, net stran od tega AGT! hvala
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

boštjan ::

http://www.agt-racunalniki.com/ samo izklopi zvok,ker ti bo dosado po nekaj minutah:D

TribesMan ::

Ja zadevco sm mal stestiral:

V 3DMarku 2001 (ni SE ali kaj podobnega)
Razlika med Pro in navadnim 9000 radeonom je približno 1000 točk pri privzetih nastavitvah R9000 doseže 4700 točk R9000 Pro pa 5800 točk, če delamo z 16bitnimi barvami skoraj ni razlike mogoče 100 točk plusa. Pol sm sistem še mal navil (Celeron 1700@2260, zadeva se navija k šus brez povečvanja napetosti +33% pa še več bi šlo sam se mi je mudil pa se nisem kej dost zezal) Radeon je šel z deafultnih 275/275 na GPU 310 MHz, RAM pa na 300MHz na teh nastavitvah je zadeva pri privzetih nastavitvah v 3Dmarku (1024*768 in 32bit barve) dosegla 7400 točk pa še približno 150+ če preklopiš v 16bitni barvni način.

Morem rečt da sm zlo zadovoln z kvaliteto slike in hitrostjo, sej skorajda ne najdem igre ki je nebi mogel laufat na 1280*1024 pri vseh podrobnostih zadeva res leti brez zatikanja (v colin mcrae rally brez problema igraš v 1600*1200 sam pol je že problem osveževanje monitorja, pa se ne splača zafrkavat ker je že z 1280*1024 slika ubitačna, Probal sm tud 800*600 z 4xFSAA pa me ne prepriča preveč raje špilam pri večjih resolucijah brez fsaa

Uglavnm takole vam povem kartica je vredna vsazga tolarčka, če dodam še superiorni TV out, ki je svetlobna leta pred konkurenco, pa še toliko več.

Upam da ste zadovoljni z reportom.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera grafična na abit bx6 2.0

Oddelek: Strojna oprema
51022 (968) TribesMan
»

Katero grafično kupiti do 30k?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1398254 (6496) js
»

katera grafična za okoli 20k sit

Oddelek: Kaj kupiti
111097 (947) TribesMan
»

radeon 9000pro benchmarking

Oddelek: Navijanje
281758 (1332) _Dejan_
»

RADEON™ 9000 PRO ali RADEON™ 8500 128MB

Oddelek: Kaj kupiti
332171 (1111) kuglvinkl

Več podobnih tem