» »

Nakup novega računalnika

Nakup novega računalnika

TruthSearch ::

Zapraviti nameravam okoli 250.000SIT, namenjen pa bo delu v 2D in 3D grafiki (ljubiteljsko do polprofesionalno) in seveda igraju iger. Zanimajo me:

Matična plošča
Procesor
Grafična že imam (Radeon 9700 Pro)
Zvočna premišljujem o Audigy2 (čeprav zvok ni najpomembnejši)
RAM
Ohišje CHIEFTEC CS2001 SREBRN BREZ PS 27
Disk že imam
CD-R/RW že imam
CD/DVD player
Napajalnik, ventilatorji (če so potrebni) in če je še kaj potrebno za sestavo računalnika

Ne vem kako bi bilo najbolj pametno razporediti moj fond med posamezne komponente.
Najbolj me zanimajo nasveti glede plate, procesorja in RAM-a. Predvsem me zanimajo razlike v kvaliteti procesojev AMD-ja in INTEL-a (2GHZ in več), kateri nabor čipov na matični plošči je najbolši in tudi najbolj perspektiven za prihodnost (za AMD in INTEL) in posledično katera matična plošča je najboljša, prav tako pa tudi kateri ram je smiselno kupiti.
Najbolj se mi zdi pomembna izbira matične plošče. Če bom kupil dražjo matično ploščo bi rad, da bo uporabna tudi še nekaj časa v prihodnosti (bo omogočala navijanje, in da bo lahko sprejela novejše procesorje in ram), drugače vzamem rajši matično ploščo, ki je cenejša in danes kvalitetna a bo kmalu zastarela. Če ima kdo voljo znanje in potrpljenje: Kakšne so razlike (in področja uporabe) med različnimi vrstami RAM-a (razlaga razlik med različnimi pomnilniki in oznakami (SDR SDRAM (EEC), DDR SDRAM (EEC), RAMBUS... in dodtke PC 800 / 1066 / 2100 / 2700 / 3200 / 4200, DIMM, registered....itd.)?
Pri katerem prodajalcu računalniške opreme je pametno kupovati?
Hvala za nasvete

ElectricMan ::

Osnovno ploščo: Asus P4PE
Mislim, da sedaj kraljuje 845PE čipovje.
Procesor: P4 2.4GHz +
Ram: 512 DDR pc2700 333Mhz

Bo dovolj:P :P

Han ::

- osnovna plošča: ASUS P4G8X
- procesor: Intel P4 od 1.8A naprej
- pomnilnik: (Dual-channel) DDR, najmanj 512 MB
- DVD: Toshiba SD-M1712
- napajalnik: 430 W ANTEC TruePower ali 460 W Enermax

Kje kupovati? Tam, kjer so prijazni, ne komplicirajo in imajo dobre cene. Npr. pri AGT Računalnikih, če si iz LJ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

---sestava novega PC-ja--- (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
694823 (3551) bluefish
»

PC iz akcijske ponudbe? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
583668 (2869) sid911
»

P4

Oddelek: Kaj kupiti
471759 (1341) OwcA
»

Ali se nakup dobre osnovne plošče sploh splača?

Oddelek: Kaj kupiti
362203 (983) slawc
»

AMD ali INTEL (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545558 (4442) Brane2

Več podobnih tem