» »

Kako usposobiti 3G modem na android tablici??

Kako usposobiti 3G modem na android tablici??

_koki_ ::

Kot je v naslovu teme omenjeno imam tablični računalnik z operacijskim sistemom android ter 3G modem huawei e173.
S samim modemom nimam težav ko uporabljam zadevo na prenosnem in desktop računalniku (windows in mac os), namesti se mobile partner in zadeva je instantno pripravljena za uporabo, ni mi pa jasno kako bi lahko 3G modem uporabljal tudi na tabličnem računalniku z androidom??
Potrebujem kake gonilnike in kje jih dobiti?
Se je kdo že ubadal s podobnimi zadevami?

Lonsarg ::

Proizvajalci takih modemov ne bojo najbrž nikoli podprli androida, ker ima večina android naprav modem že v sami napravi.

Torej ne moreš, žal.

_koki_ ::

Na tablico imam možnost namestiti tudi windows CE, bi ga tam lahko usposobil, če je podprt v ostalih operacijskih sistemih windows?

Lonsarg ::

Windows CE je čisto ločena zadeva, nima razen imena nič skupnega z Windowsi.

Na misel mi je padla ena druga rešitev, sicer ne tok komot, pa malce dražja, kot z modemom:
Kupi en najcenejši možen Android, ki ima 2.2+ gor in vklopi adnroid hotspot. Pa se bo tvoj tablet preko WIFI povezal na internet od tega poceni android telefona. Torej ta telefon bo brezžični modem za tablico, ki ga boš lahko imel tudi precej stran, pa bo še vedno delalo(recimo v torbici/žepu)
Bo pa VELIK problem z baterijo, ni lih ekonomična rešitev.. Lažje je, če imaš tako ali tako že android telefon, pa ga uporabiš dodatno še za to, to pa je praktično, pač samo takrat, ko ni WIFIja v bližini.

_koki_ ::

Sem gledal na youtube, da so ljudje že imeli zunanje 3G modeme na tabličnih računalnikih z androidom, ki modema nima vgrajenega...
Koliko sem bral po tujih forumih, bi moral na 3G modemu izključit bootloader za mobile partner ali nekaj v tem smislu, da bi 3G modem delal samostojno...
Programsko opremo mobile partner bi si nato ločeno namestil na računalnik, je že kdo delal kaj takega in kako to narediti, potrebujem kakšen poseben rom (brez tega mobile partnerja), da bi flešal 3G modem??
Ima kdo kakšne izkušnje s tem?

Lonsarg ::

Hm pa res, sori za napačne info, google res vrne neki stvari na to temo. Pol zgleda obstajajo določeni tableti, ki podpirajo te zadeve.

Kir tablet pa imaš?

_koki_ ::

Saj zato sprašujem, ker v nastavitvah imam nastavitve za 3G in tudi na strani proizvajalca piše, da imam možnost razširitve...
Imam pa sledečo tablico, piše zraven USB 3G module:
http://www.zenithink.com/Epro_181.html

Lonsarg ::

Tuki so ena navodila za tvoj tablet, probaj, če deluje direkt, al je treba kaj naštimavat dodatno:
http://www.chinadigitalcomm.com/android...

_koki_ ::

Hvala za trud, žal mi ne dela out of the box, sem pa zasledil na linku sledečo stvar, ki sem jo že opisal prej:
Some dongles need the autorun feature disabling via AT to be recognised by the ZT
Kako ta autorun izklopiti, ni mi še najbol jasn ta android, kaj bi naj pomenila ta komanda AT^U2DIAG=0 in kje to narediti??


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tablični računalniki - so za kaj ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13963769 (30745) Opkow
»

Tablica z 3G omrežjem?!

Oddelek: Omrežja in internet
6804 (742) hojnikb
»

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (GT-P5110)

Oddelek: Mobilne tehnologije
51600 (1491) floyd1
»

Tablica android in dodaten 3G usb modem

Oddelek: Pomoč in nasveti
83052 (2703) floyd1
»

Tablični PC

Oddelek: Zvok in slika
131378 (1058) KoMar-

Več podobnih tem