» »

Problem z izklopom prenosnika Lenovo T61

Problem z izklopom prenosnika Lenovo T61

Pentium ::

Pozdrav vsem!
Imam nenavaden problem na kolegovem prenosniku Lenovo ThinkPad T61. Gre za 14,1'' zadevo, s Core 2 Duo T7100, 2 GB RAM-a in 120 GB diska. Grafika je Intelova (GM965). Sistem pa Windows 7 Professional.
Problem je v tem, ko računalnik pravilno zaustavim (v Windowsu) ali pa če v BIOS-u pritisnem tipko za izklop, se računalnik izklopi, čez sekundo pa se nazaj vklopi in začne na novo zaganjati. Enako se zgodi, če mu izklopljenemu priklopiš AC adapter. Prenosnik se bo sam zagnal. Zadeve se nikakor ne da ugasniti brez, da bi odklopil baterijo in adapter.
Uspelo mi je le enkrat prenosnik ugasniti tako, da se potem ni sam vklopil nazaj. To sem naredil tako, da sem ga prižgal, počakal sekundo in držal tipko za vklop. Nato je bil ugasnjen, dokler ga nisem ročno prižgal. V hibernate gre, vendar se nato takoj ponovno zažene, v standby pa gre normalno in tam tudi ostane (se ne zbudi).
Problem tudi ni v OS, saj se enako obnaša tudi brez diska. BIOS sem tudi že resetiral in nič ne pomaga. BIOS je že posodobljen na najnovejšo verzijo.

Skratka, kot, da je nekaj narobe s čipom za prižiganje in ugašanje na prenosniku. Sem pa tudi gledal po drugih forumih in se podobne napake pojavljajo tudi na drugih ThinkPadih (T61 in T60).
Ima kdo še kako idejo?

miranpozar ::

Ja, sklop za napajanje ga dostikrat najebe pri prenosnikih, nič novega. In rešitev ponavadi ni enostavna ali poceni.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

Pentium ::

Kolikor vem, obstaja pri ThinkPadih oz. na vseh prenosnikih na plošči PM (Power Management) čip, ki naj bi vse te funkcije (vžiganje, ugašanje, standby, itd,..) kontroliral. Ve kdo, kje se nahaja in če bi se ga dalo kako resetirat?

Pyr0Beast ::

Težka bo to.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LENOVO Thinpad ali HP Elitebook?

Oddelek: Kaj kupiti
497773 (6096) Invictus
»

Lenovo predstavil hibridni prenosni računalnik z dvema procesorskima arhitekturama

Oddelek: Novice / Procesorji
3412315 (9825) poweroff
»

60 milijonov Thinkpadov

Oddelek: Novice / Ostale najave
488427 (7083) urban99
»

ali so še ThinkPad tisto kar so bili?

Oddelek: Pomoč in nasveti
172254 (1814) jype
»

Prenosnik za AutoCAD..

Oddelek: Kaj kupiti
71356 (1216) theyweed

Več podobnih tem