» »

Nakup LED LCD TV monitorja: 23" LG vs. 24" Samsung

Nakup LED LCD TV monitorja: 23" LG vs. 24" Samsung

JesusChrist ::

Pozdrav!

Prišel je čas, da kupim drug monitor, zato se obračam na vas za nekaj nasvetov. Začel sem z ogledom ekranov, ki so hkrati tudi TV. Ima kdo izkušnje s tem? Kako se zadeva obnese v praksi?

Do zdaj sem se zapičil v ta dva modela:
http://www.mimovrste.com/artikel/265010...
http://www.mimovrste.com/artikel/265010...

Neke bistvene razlike v velikosti ekranov ni. Zdaj me zanima edino kako je s kvaliteto omenjenih monitorjev? Glede Samsunga mislim, da je kvaliteta OK. Mam precej samsung robe (tudi monitorje) in se mi vse zdi na nivoju. Tudi okvar še s strani samsunga NIKOLI nisem doživel. Kako pa je z LG? Nisem ravno prepričan v kvaliteto, saj imajo sorodniki po koncu garancije z LG opremo same probleme (crkovanje, medla slika, meglena slika prvih par minut ob prižigu, itd.). Ne bi rad da mi zadeva crkne - torej naj drži kot treba.

Kaj bi izbrali vi? Lahko tudi kdo zalepi drug predlog do kakih 250€ -> pogoji so: vsaj 23", vsaj 1920x1080, LED, HDMI+VGA (lahko tudi DVI), TV sprejemnik

Hvala za pomoč že vnaprej,
LP
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

oldguy ::

Vzemi IPS matriko, če se da...

JesusChrist ::

Ker?

EDIT: ok že vem :)

Še kakšno priporočilo?
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

darkz ::

Če si filmoholik vsekakor 23" z full hd, jaz imam isti lg le da nima tv sprejemnika. Edini problem, ki sem ga imel so začetne nastavitve barvi, saj je zgledalo vse preveč megleno. Vendar po 5min brskanja po meniju sem uštimal tako kot je treba :) no brez tv-ja je bila cena 190€ v big bangu. Izgleda pa bombastično z plavo led diodo nad diamantom, ki drži lcd :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darkz ()

JesusChrist ::

Saj razmišljam sploh če rabim TV sprejemnik in ne najdem nekega vzroka - mislil sem imeti le, ker so malenkost dražji od tistih, ki tega nimajo. Torej ni nek resen pogoj.

Glede na to da je bolj pametno vzet IPS matriko potem bi bilo nekaj takega super: http://www.mimovrste.com/artikel/265000...

Se mi zdi ali imajo vsi monitorji z IPS matriko nekoliko višje odzivne hitrosti? Sicer ne da se opazi, ampak čisto iz radovednosti
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

BALAST ::

IPS je najbolj primeren grafičnim oblikovalcem, za digitalno obdelavo slik itd.

Za navadno uživanje filmov in iger je TN zaslon daleč spredaj. Imput lag pa 2-5x manjši.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

darkz ::

Prednost IPSja je vsekakor lepše barve ter lepši vidni kot, vendar kot je rekel BALAST z večjim input lagom.

JesusChrist ::

No oblikovalec nisem. Tudi iger ne igram. Predvsem bom večji ekran rabil zaradi večje delovne površine (prenosnik z 15" trenutno), ki jo rabim za resno delo in pa tudi velik del za ogled filmov. Sem bil včeraj v BigBangu in sem gledal malo vidne kote: barve se sicer malo popačijo, ampak bom itak normalno sedel za ekranom, tako da mi tisti mikron odstopanja v barvi ne igra neke vloge. Vglavnem koliko vidim komot vzamem navadno TN matriko, saj bo zadostila moje potrebe.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

darkz ::

Evo en quick review z 1080p filmom z low end camero :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darkz ()

JesusChrist ::

Hvala vsem za informacije. Mislim, da se bom odločil za ta model: http://www.mimovrste.com/artikel/265010...

Imam dobra izkušnje z Samsungom in zaradi tega ostajam pri njihovih ekranih.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

oldguy ::

TN matrika je v redu, dokler monitor vedno gledaš iz ene same pozicije. Čim pa se prestavljaš s kavča na stol ali kaj podobnega, pa prej ali slej prekolneš gnil vidni kot.

JesusChrist ::

oldguy je izjavil:

TN matrika je v redu, dokler monitor vedno gledaš iz ene same pozicije. Čim pa se prestavljaš s kavča na stol ali kaj podobnega, pa prej ali slej prekolneš gnil vidni kot.


Saj bom večinoma sedel in delal. Kar pa se tiče gledanja filmov pa bom ekran obrnil malce navzdol ko bom na postelji in bo :)
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

oldguy ::

Ja, vidim, da si napisal. Se oproščam za ponavljanje. Falil pa s Samsungom tudi ne boš...

TOP ::

Tudi jaz sem bil v isti delime in na koncu sem se odloču za Dell z IPS matrico doma pa mam še Samsunga LED in razlika je ogromna v sami kvaliteti slike in tisto kar se piše o lagu sploh ni res,ker monitor z 2ms ne obstaja to je sam marketing.Igram tud sam Battlefield in F1 in ni nobenega laga vse dela lepo tekoče,kot na Samsungiu kjer piše 2ms.Je pa razlike v barvah in to zelo opazna.

Heisenberg ::

TOP: kateri model Della pa imas? Kakšne negativne lastnosti?

TOP ::

Jaz sem vzel ta novi model 2312,obstaja tud 2311.Razlika je da ma 2312 novejšo matrico,ki ma izbolšano hitrost to je bilo po testu gledano,čeprav na obeh piše 8ms.Zaenkrat nisem opazu nobeno slabo lastnost,samo prednost.Sama plastika je bolj kvalitetna proti Samsungu,edino ma gumbe za menu,ne pa touch kot Samsung.Dell se pomika tud gor dol,kar je ogromen plus ma Pivot sistem se pravi tud ekran je vrtljiv.Barve so pa re čist nekaj drugega proti Samsungu ki ga mam doma.Je pa Samsung star 6 mesecev.

Heisenberg ::

@TOP: hvala to sem hotel slišati :P

JesusChrist ::

Je pa verjetno tudi kar razlika v ceni kar se tiče TN matrike proti IPS. Glede tisti par milisekund se itak nihče ne sekira ker itak nikakor ni opazno. Sam nisem nekaj zahteven uporabnik, saj bo monitor večinoma uporabljen za programiranje, spletno brskanje in kakšen film. Bomo vidli kako bom zadovoljen. Glede na to, da bo uporabljen recimo 4-5 ur na dan max in glede na to da mam na šihtu 2x 19" 3:4 mislim, da bo čisto dovolj :))

Ko bom pa kupoval kak dražji monitor (za kako leto dni mogoče) bo pa to verjetno IPS matrika in vsaj 27". Zanimivo bi bilo videt IPS in TN matriko drugo ob drugi, da bi videl razliko. @TOP se da kaka slika narediti? Mislim s fotoaparatom, če je opazno?
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

barocco ::

TOP je izjavil:

Jaz sem vzel ta novi model 2312,obstaja tud 2311.Razlika je da ma 2312 novejšo matrico,ki ma izbolšano hitrost to je bilo po testu gledano,čeprav na obeh piše 8ms.Zaenkrat nisem opazu nobeno slabo lastnost,samo prednost.Sama plastika je bolj kvalitetna proti Samsungu,edino ma gumbe za menu,ne pa touch kot Samsung.Dell se pomika tud gor dol,kar je ogromen plus ma Pivot sistem se pravi tud ekran je vrtljiv.Barve so pa re čist nekaj drugega proti Samsungu ki ga mam doma.Je pa Samsung star 6 mesecev.

TOP ,kako je pa pri igranju iger pri pc oz xbox-u Dell ali samsung po tvojem mnenju(imaš oba). Se pri bravah pozna dosti.Ker sam razmišljam da bi vzel 2312 glede na ceno.

Modri dirkač ::

@TOP Kako je kaj s črnino pri Dellu, kaj bleedinga?
Pri 2412m naj bil bil to kar velik problem, kar je zame definitivno deal breaker.

Se ravnokar odločam med s24a350h in U2312HM.
Everybody lies!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup monitorja 23" ali 24"

Oddelek: Strojna oprema
91230 (1117) filip007
»

Kateri 23-24'' monitor?

Oddelek: Zvok in slika
164928 (4641) mokasin
»

IPS monitor LG-ips226v

Oddelek: Kaj kupiti
203106 (2604) Jinto
»

Monitor 24" ali 23"

Oddelek: Kaj kupiti
92745 (2614) Robi :P
»

Nov 24" monitor

Oddelek: Zvok in slika
245356 (4561) Skyman

Več podobnih tem