» »

Nvidia-Kepler (6xx series)

Nvidia-Kepler (6xx series)

Temo vidijo: vsi
««
19 / 63
»»

Janac ::

kaj

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dami ()

69charger ::

Saj GTX670 in nižje še pridejo kaj se pritožujete? Pač če hočeš res top kupiš GTX690 ker bo verjetno 15% hitrejša kot 7990.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

D3m ::

O rly? 15%?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Janac ::

KDAJ PRIDEJO??????????????? CAKAM ZE OD JANUARJA!!!!!!!!!!!!!!!1

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dami ()

69charger ::

GTX680 je hitrejša od 7970, pa če obe povečamo še za 85% zmogljivosti in dobimo dvojedrne izvedenke to pomeni, da bo GTX690 kar nekaj hitrejša. Enako se je zgodilo z 590/6990.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Janac ::

lol? 6990 je najhitrejsa graficna kartica na svetu!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihco ()

freesty ::

69charger je izjavil:

GTX680 je hitrejša od 7970, pa če obe povečamo še za 85% zmogljivosti in dobimo dvojedrne izvedenke to pomeni, da bo GTX690 kar nekaj hitrejša. Enako se je zgodilo z 590/6990.


7970 se dosti bolse skalirajo tako, da bo 7990 boljsa od 690 in pri navijanju se tudi boljse skalirajo. S tem mislim, da 10% OC se pozna blizje 10% performanca pri 7970 kot pri 680.

Janac je izjavil:

lol? 6990 je najhitrejsa graficna kartica na svetu!


Odvisno od aplikacij. 680 in 7970 so zelo blizu kar pomeni, da je 6990 slaba glede nato da ima 2 jedri.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

fireX88 ::

69charger je izjavil:

GTX680 je hitrejša od 7970, pa če obe povečamo še za 85% zmogljivosti in dobimo dvojedrne izvedenke to pomeni, da bo GTX690 kar nekaj hitrejša. Enako se je zgodilo z 590/6990.


si ziher da je računica tako enostavna...
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

69charger ::

Ponavadi je šlo tako, če ne zafrknejo cele stvari. Če je v osnovi top enojedrna kartica v seriji hitrejša je ponavadi tudi dvojedrna potem hitrejša.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

fireX88 ::

te spomnem na kartici 6970 in gtx 580.. ti dam še kak test? pa potem na 6990 in 590(ok priznam, tukaj so odstopanja ene in druge res majhna)?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

FlyingBee ::

hhahah, kako se lepo vidi pripadnost eni ali drugi znamki, uf res smo še majhni, to me spominja na vrtec in osnovno šolo, ko si bil brez Nike pa Rebook-a totalni luzer, aja pri avtih pa je dosmrtno, ... noro, testosteron verjetno

počakmo na rezultate in relativno potem gledat glede na posamezno igro in nastavitve
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

freesty ::

6990 in 590 sta primerljivi kljub temu, da je 580ka dosti boljsa od 6970. Isto bo pri novih serijah.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

fireX88 ::

FlyingBee je izjavil:

hhahah, kako se lepo vidi pripadnost eni ali drugi znamki, uf res smo še majhni, to me spominja na vrtec in osnovno šolo, ko si bil brez Nike pa Rebook-a totalni luzer, aja pri avtih pa je dosmrtno, ... noro, testosteron verjetno

počakmo na rezultate in relativno potem gledat glede na posamezno igro in nastavitve


vse res..kar je žalostno :(
sam priznam da sem pristaš ati-ja ker nisem nikol imel probleme z njimi, vendar kar eni pravijo so žal včasih bedastoče in napačna predvidevanja!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

69charger ::

fireX88: Seveda, GTX590 in 6990 sta bila po preformansu tam-tam (recimo 6990 malce hitrejša), cena je bila ista, problemi z 6990 pa ogromni. Čeprav jih pri Nvidii tudi ni manjkalo, še danes nekaterim 6990 ne dela tako kot bi morala. Žal se zaradi raznih problemov z rdečimi vedno bolj nagibam zeleno. Vglavnem mi je pa za te high end scene čisto vseeno. Za to kar rabim kupim grafo za 150€ največ.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

D3m ::

150€ = GTX 560 (brez TI).

Res žalostno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

fireX88 ::

freesty je izjavil:

6990 in 590 sta primerljivi kljub temu, da je 580ka dosti boljsa od 6970. Isto bo pri novih serijah.


to sem hotel povedate, da predvidevanje in računanje se velikokrat ne izide!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Janac ::

hahah prejsne leto je bila 6990 najhitrejsa grafa!

fireX88 ::

pa smo speti tam :))
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Janac ::

6990:+ runs a little cooler
+ a little cheaper
- much louder
- marginally inferior performance in some tests
+ marginally superior performance in some tests

590: +marginally slower perforfmance in some tests
- marginally inferior performance in some tests
- a much more expensive
- litlle quieter
- runs a much hotter

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

freesty ::

fireX88 je izjavil:

freesty je izjavil:

6990 in 590 sta primerljivi kljub temu, da je 580ka dosti boljsa od 6970. Isto bo pri novih serijah.


to sem hotel povedate, da predvidevanje in računanje se velikokrat ne izide!


Sam imam radeona 7950 in zaradi tega dosti spremljam tuje forume in primerjave benchmarkov in iz tega lahko povem, da se 7970ke v crossfire veliko boljse skalirajo kot 680ke v SLIju, zato mislim, da je normalno predvidevat, da bo tako tudi pri 7990 ter 690. Ampak je spet vprasanje kako mocno bojo te grafe clockane.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Senitel ::

freesty je izjavil:

fireX88 je izjavil:

freesty je izjavil:

6990 in 590 sta primerljivi kljub temu, da je 580ka dosti boljsa od 6970. Isto bo pri novih serijah.


to sem hotel povedate, da predvidevanje in računanje se velikokrat ne izide!


Sam imam radeona 7950 in zaradi tega dosti spremljam tuje forume in primerjave benchmarkov in iz tega lahko povem, da se 7970ke v crossfire veliko boljse skalirajo kot 680ke v SLIju, zato mislim, da je normalno predvidevat, da bo tako tudi pri 7990 ter 690. Ampak je spet vprasanje kako mocno bojo te grafe clockane.

Zakaj vprašanje? Saj je že povedano: GTX 690 bo clockana na 90% GTX 680. GTX 590 je clockana na 78% GTX 580, Raden 6990 pa na 94% od 6970. Ampak to tebe itak ne briga, mal zamahnemo s palčko in rečemo, da sta 6990 in 590 primerljvi, kljub temu, da je 580 dost hitrejša od 6970.

In pri SLI/CF je itak edina pomembna zadeva framerate ane? Micro-stutter nikogar na tem planetu ne zanima.

fireX88 ::

očitno ne, ker folk tudi neve kaj je to, jst se pa tudi s tem ne obremenjujem ker nisem nikoli imel sli/cross ali pa dual gpu on sigel card... sicer pa eno vpr, se maj pozna micro stutter na dual gpuijih ali na sli/cross..
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

LuiIII ::

Hm ja kaj pa boš primerjal!? Če se firma odloči, da gresta njihova cora varno samo do 78% oz. 94% frekvence enojedrne različice je pač to primerjalana referenca. Pač primerjava dvojedrne ponudbe. Tu ni ničesar kar bi bilo neprimerljivo. Prav tako kot bo primerljiva GTX 690 z morebitnim 7990 ker bosta obe (če) pač zadnja generacija dvojedrnih rešitev obeh protagonistov in bosta ciljali na isti segment trga.

freesty ::

Senitel je izjavil:

freesty je izjavil:

fireX88 je izjavil:

freesty je izjavil:

6990 in 590 sta primerljivi kljub temu, da je 580ka dosti boljsa od 6970. Isto bo pri novih serijah.


to sem hotel povedate, da predvidevanje in računanje se velikokrat ne izide!


Sam imam radeona 7950 in zaradi tega dosti spremljam tuje forume in primerjave benchmarkov in iz tega lahko povem, da se 7970ke v crossfire veliko boljse skalirajo kot 680ke v SLIju, zato mislim, da je normalno predvidevat, da bo tako tudi pri 7990 ter 690. Ampak je spet vprasanje kako mocno bojo te grafe clockane.

Zakaj vprašanje? Saj je že povedano: GTX 690 bo clockana na 90% GTX 680. GTX 590 je clockana na 78% GTX 580, Raden 6990 pa na 94% od 6970. Ampak to tebe itak ne briga, mal zamahnemo s palčko in rečemo, da sta 6990 in 590 primerljvi, kljub temu, da je 580 dost hitrejša od 6970.

In pri SLI/CF je itak edina pomembna zadeva framerate ane? Micro-stutter nikogar na tem planetu ne zanima.


Ja a bos reku, da nista primerljivi? In da 580 ni hitrejsa od 6970?
Še preveč dobro poznam microstutter. Sem imel 295-ke v sli. Ampak kolko se bo microstutter poznal pri novejsih generacijah ne mormo vedet ane? Ker pri 7970 ter 680 se pozna kadar so v sli/cfx nacinu. Vsaj koliko berem forume se folk pritozuje.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Senitel ::

Nisem rekel, da sta neprimerljivi. Ne moreš pa bluzit o scalingu glede na eno kartico, če je ena 78%, druga pa 94%. Jasno bi tudi moralo bit, da bo počasnejša od dveh single gpu kartic imela boljši scaling v SLI/CF konfiguraciji, ker bo manj časa na zgornji meji s katero je CPU sposoben vse skup osveževat. To je taka čist univerzalna logika.

Ampak kakor se tle bere je pri SLI/CF oziroma dual GPU variantah pomembno samo:
-za kakšen % se ti bo e-pen** podaljšal, ko vtakneš še eno grafo v kišto (večji ko je % boljše)
-kakšen fps bo zadeva dosegala (ker vsi vemo, da je povprečje 300 fps bistveno boljše kot povprečje 200 fps)

Na žalost pa je situacija precej bolj zakomplicirana, ko je v igri več GPU-jev. Zato sem tudi privlekel micro-stutter v debato. Vedno je zraven, in tudi bo, dokler ne bomo bistveno spremnil rendering pipelinea. Imaš pa adaptive vsync, ki se aktivno bori proti temu in tako izboljša uporabniško izkušnjo. Ampak, ker je efekt mal težko na graf spravit, who cares right?

freesty ::

Ja my bad, mal prehitro sem prabral vse skup. Glede scaling pa sm vseeno preprican, ker se vidi ze pri navadni sli/CF konfiguraciji.
Obe grafi imajo(bodo imele) dve jedri, torej microstutter se bo pojavil pri obeh zato je trenutno brezveze sploh omenjat to.
Trenutno je itq govora sam o tem katera je zmogljivejša. Če bo 690ka clockana 90% 680ke. 7990 pa bo clockana 90% 7970 potem lahk kamot trdim, da bo 7990 boljsa v pure performancu. Pa da ne omenim še 2GB Vram pri 690, kar bo pomoje kar problem sploh pri visokih resolucijah za kar so te grafe sploh namenjene.

Bomo pa tak vidl, katera stran bo boljše rešla microstutter probleme. Je pa res, da ma nvidia boljše driverje in support.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

FlyingBee ::

a kdo ve kaj se dogaja na trgu, ker mislim, da se bosta obe firmi šle samo še srednji in visoki razred pri diskretnih grafičnih karticah, AMD ima svoj fusion, Intel počasi napreduje, Nvidia pa bo nadomestila z Tegro verjetno

ima kdo kakšen link do takih špekulacij?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Gizm0 ::

Senitel je izjavil:


Na žalost pa je situacija precej bolj zakomplicirana, ko je v igri več GPU-jev. Zato sem tudi privlekel micro-stutter v debato. Vedno je zraven, in tudi bo, dokler ne bomo bistveno spremnil rendering pipelinea. Imaš pa adaptive vsync, ki se aktivno bori proti temu in tako izboljša uporabniško izkušnjo. Ampak, ker je efekt mal težko na graf spravit, who cares right?

A lahko malce več o tem poveš, ker vem da se zelo spoznaš na te zadeve? Predvsem me zanima, kako naj bi se micro-stuttering obnašal, kadar gre za 3 ali 4 GPU-je skupaj.

Trenutno laufam tri-fire (5970+5870) in vsakič, ko je framerate pod 60 fps, se micro-stuttering zelo opazi. A je načeloma micro-stuttering enak, če imaš recimo 45 fps-jev z dvema karticama ali če imaš 45 fps-jev s tremi karticami?
Z radeonpro programom se pri crossfire da nastavljati med "Alternate Frame Rendering", "Scissor", "Supertile" in "Driver default" MVPU mode. Ima to kak vpliv na micro-stuttering?
Mogoče veš kak vpliv ima "frames render ahead" funkcija na pojav micro-stutteringa? Ker sem opazil pri BF3, da pri nekaterih vrednostih lahko 100+ fps-jev zgleda enako kot 30 fps-jev.

69charger ::

Nekaj se dogaja, Nvidia že razpošilja GTX690ke reviewerjem KLIK.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Senitel ::

Micro-stuttering je problem AFR (Alternate Frame Rendering), če izbereš kakšno drugo metodo, potem ti ne bo delal preglavic, bo pa tudi frame rate lahko kar precej nižji.

Če imaš en GPU in si predstavljaš kaj igra počne:
-vzame neko uro (izračuna koliko časa je prejšnji frame trajal)
-renderira trenuten frame
-poračuna fiziko in ostalo logiko
-počaka, da GPU konča in naredi buffer flip (torej prikaže končan frame)
-ponovi zgodbo
Če je razlike recimo 10ms, premakneš zadeve za 10ms in renderiraš nov frame.
Če imaš dva, tri,... GPU-je je pa mal problem. Če GPU 1 renderira frame N, potem mora GPU 2 začet frame N+1 renderirat še preden GPU 1 konča. Če imaš 3 GPU-je, potem mora GPU 3 začet renderirat frame N+2 še preden GPU 1 konča, itd. Kar pomeni, da mora v zgornji zanki driver mal goljufat in končat frame preden ga GPU dejansko konča (frames render ahead). Tažava je, ker driver nikakor ne more deterministično ugotovit kako dolgo bo GPU potreboval, da izriše frame (čeprav ima na razpolago vse komande, ki jih mora izvest), zato statistično ugiba... In dostikrat fali.

Primer: Recimo GPU 0 začne renderirat frame N pri 0ms, GPU 1 začne renderirat frame N+1 pri 5ms, GPU 2 začne renderirat frame N+2 pri 10ms,... Zdej pa če frame N traja 16ms, N+1 20ms in N+2 recimo 10ms. Frame-i se torej končajo pri 16ms, 25ms in 20ms.
Kar je super in fajn, ker se frame N+2 konča pred N+1. Ergo frame N+1 je samo še garbage. To je en tak ekstremen primer. Lahko se zgodi, da sta dva frejma samo zlo blizu skup (in monitor pobere samo enga).
Več graf, več frameov renderiranih vnaprej, večje šanse, da se kaj zatakne.

Janac ::

dol mi visi za te grafe

JAZ CAKAM 670 pa to druscino

Jst ::

Senitel: Mi lahko nekaj poveš. Jaz sem navajen, da ko premaknem miško, da se to TAKOJ pozna na zaslonu. Zato tudi nikakor ne morem igrati iger, ki imajo takšen čuden majhen zamik, kot je recimo imel Mass Effect 1 in se nisem mogel navaditi, pa da ga je*eš.

Imel sem več priložnosti igrati na SLI oz. dvojedrnih grafičnah. 6990 in 570SLI. In obakrat sem imel pri VSEH igrah enak občutek, da ima miš malenkost zamika. Sem oldschool UT fan in headshot pri takšnem obnašanju miške je pač nemogoče.

Ali ima to kaj zveze z večimi karticami (večjedrnimi karticami)?

Po tvojem zadnjem postu, po premisleku, bi rekel, da ima.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Gizm0 ::

Se pravi, da je AFR shit in posledično so dual gpu kartice precej slabše kot jih prikazujejo v benchmarkih. Z AFR metodo torej dosežeš višji povprečni framerate, ampak zaradi micro-stutteringa je dejanski filing pri igranju precej slabši.

Sem naredil par testov s frapsom in dejanskim časom, kdaj se prikazujejo frejmi - https://docs.google.com/spreadsheet/ccc...
V prvem testu, je povprečni framerate s tremi karticami 74 fps-jev, z eno pa 39 fpsjev. Pri tako dobrem framerate-u, je dejansko manj odstopanja z multi-gpu konfiguracijo. Standardna deviacija je bila 3.51ms proti 5.75ms pri enem GPU-ju.
V drugem testu, kjer je povprečni framerate s tremi karticami bil 55 fps-jev, pa je odstopanje že večje kot je pri eni sami kartici.
V zadnjem testu sem dvignil kvaliteto grafike, da sem približno dosegel enako povprečje fps-jev kot v prejšnjem testu z eno kartico. V tem primeru pa je odstopanje že 2x večje (12.95ms vs 6.57ms).

Kolikor sem videl na netu, ko gre le za dual gpu konfiguracijo, je stanje še precej precej slabše - http://siliconmadness.blogspot.com/2011...

Senitel, a je edini razlog, da je micro-stutteringa s tremi karticami manj kot z dvema, le ta, da je povprečni framerate s tremi karticami višji ali je še kak drug razlog tukaj?

54j0 ::

Jst je izjavil:

Senitel: Mi lahko nekaj poveš. Jaz sem navajen, da ko premaknem miško, da se to TAKOJ pozna na zaslonu. Zato tudi nikakor ne morem igrati iger, ki imajo takšen čuden majhen zamik, kot je recimo imel Mass Effect 1 in se nisem mogel navaditi, pa da ga je*eš.

Imel sem več priložnosti igrati na SLI oz. dvojedrnih grafičnah. 6990 in 570SLI. In obakrat sem imel pri VSEH igrah enak občutek, da ima miš malenkost zamika. Sem oldschool UT fan in headshot pri takšnem obnašanju miške je pač nemogoče.

Ali ima to kaj zveze z večimi karticami (večjedrnimi karticami)?

Po tvojem zadnjem postu, po premisleku, bi rekel, da ima.




To, kar si ti opisal, je lag. Izklopi vsync v CCC (always off) in ne bo zamika pri premiku miške (razen pri igrah, ki jim uspe vsync prešvercat mimo CCC).

Jst ::

Ja, lag. In pri nekaterih igrah je prisoten tudi pri 100+FPS. (Mass Efect) Fora je v tem, da ko smo pred leti igrali UT in ostale FPSje, smo imeli reflexe takšne, da si takoj šel na head shot. To se je v 8ih letih spremenilo in ni več pomembno, ampak ko se pogovarjam z starejšimi igralci, s katerimi smo nažigali FPSje, se vsi izogibamo podobnim (FPS) igram zaradi istega razloga.

Pri DualGPU/SLI pa sicer ni tako opazen, kot pri nekaterih igrah, ampak MENI feelinig ni čisto pravi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

fireX88 ::

evo slik pričakovanje gtx 670 (nč posebnega, grafična kot grafična :)))



http://videocardz.com/32572/msi-geforce...

EDIT:
še nekaj sem našel. grafa pride v trgovine 7.maja, cena pa je priporočljiva nekje med 400$ in 430$, se pravi da vo tudi tolk v evrih!

http://videocardz.com/32544/msi-geforce...
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fireX88 ()

Janac ::

kdo bo to kupu lol

fireX88 ::

Janac je izjavil:

dol mi visi za te grafe

JAZ CAKAM 670 pa to druscino


:)) ti?8-)
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Janac ::

za 430 evrov? si ti nor? za ta denar oz. se ceneje dobim Ze 7970!

fireX88 ::

mislim si da bo tolk, ker praksa kaže lih na to, če pa bo drugač pa super za kupce!

evo še 660Ti, pride pa... hm nevem kdaj, v par mesecih, pol leta?

Transistors Count: 3.5 billions
Process: 28 nm
SMXs: 6
CUDA Cores: 1152
TMUs: 96
ROPs: 24
Base Clock: 1006 MHz
Memory Clock: 1502 MHz
Memory: 1536 MB GDDR5 192-bit
Bandwidth: 144 GB/s
Single-Precision Computing power: 2.35 TFLOPS
TDP: 150 W
Estimated Launch Price: $249

pa še cene nvidia grafičnih kartic (serija 6xx in 5xx)-sm tukaj so v funtih:

GTX 690 - (funt)800+
GTX 680 4GB - (funt)500+
GTX 680 - (funt)400+
GTX 670 - (funt)300+
GTX 580 - (funt)300 and is now EOL with very little stock left so no further price drops
GTX 570 - (funt)200
GTX 560Ti 448 - (funt)180
GTX 560Ti - (funt)160
GTX 560 - (funt)140
GTX 550Ti - (funt)100

vir:
http://videocardz.com/32550/geforce-gtx...


p.s.: funti so mi delali probleme, zato sem tolikoratk spremenil post!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fireX88 ()

54j0 ::

Jst je izjavil:

Ja, lag. In pri nekaterih igrah je prisoten tudi pri 100+FPS. (Mass Efect) Fora je v tem, da ko smo pred leti igrali UT in ostale FPSje, smo imeli reflexe takšne, da si takoj šel na head shot. To se je v 8ih letih spremenilo in ni več pomembno, ampak ko se pogovarjam z starejšimi igralci, s katerimi smo nažigali FPSje, se vsi izogibamo podobnim (FPS) igram zaradi istega razloga.

Pri DualGPU/SLI pa sicer ni tako opazen, kot pri nekaterih igrah, ampak MENI feelinig ni čisto pravi.



Ti sprašuješ za micro stuttering, medtem ko je tvoja težava v resnici lag, ki nastane ob vključenem VSYNC. Odpri CCC, izklopi VSYNC (always off) in bo vse delalo, kot mora. To zdaj zadnjič pišem :).

Jst ::

THC: Jaz ti pa povem, da tebe očitno ni bilo še niti na svetu leta 2000, ko smo bili na tekmovanjih, kjer so v UT kategoriji šteli itak samo head shoti, za kar si moral imeti res dobre reflekse, če si hotel biti na vrhu lestvice. In MI (oz. nekateri kolegi, ki še vedno resno igrajo FPSje) sedaj zgoraj opisano opažamo pri večjedrnih GPU rešitvah.


---

Danes pri nekaterih igrah premakneš miš, pa se na ekranu pozna ravno toliko, da čutiš zamik, pa če igraš s 60, 90 ali 170FPS. VSYNC nima veze, ker je očitno izklopljen, če imaš FPS 60+. Jao, no!

To kar sem pa jaz opisoval, ko sem igral z večjedrnimi GPU sistemi, je pa podobno, ni pa isto, zato ne najdem pravih besed, da bi opisal. Just doesn't feel right.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

dr.Akula ::

Predstavitev GTX 690 in Geforece experienca:
http://www.gametrailers.com/video/gefor...
ni podatka

54j0 ::

Ni me treba obtoževat, da sem nek otrok. Nikjer nisi napisal, koliko fps imaš. Problem, ki ga zaradi malega besednega zaklada ne znaš opisat (tako pač sam trdiš), je pač na las podoben drugemu. Predlagam ti, da eno kartico vzameš ven in se vrneš v UT delit tiste silne HS. Kaj več za tist jajc ne rabiš. Dumbfuck.

Janac ::

jaz pa sem otrok

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihco ()

Gizm0 ::

@Jst
Tvoj opisani primer gre za t.i. imput lag. Večina ljudi tega sploh ne opazi, sploh tisti, ki lahko igrajo igre celo z vklopljenim vsyncom. Vsync namreč naredi ta problem še mnogo hujši, ker poleg imput laga zmanjša še samo odzivnost miške.
Drugače pa tudi dost novejših iger na različne načine implementira kak "mouse smoothing", kar spet ne daje pravega občutka premikanja miške.

Si pa lahko pogledaš teste imput laga iz tega članka - http://www.anandtech.com/show/2803/6

Kar se tiče multi-gpu in imput laga, je pa povezano s tisto "frames render ahead" funkcijo. Če povečaš vrednost, igra bolj tekoče laufa, ampak zraven ti doda pač imput lag.

Jst ::

Dumbfuck zato kupuje hardware višjega razreda, potem pa igra z zmanjpanimi detajli, ker se le tako lahko ta dumbfuck, ki mu ni žal 500EUR za GPU, počuti dobro pri igranju FPSjev. Dumbfuck je tufi večkrat napisal, da se to dogaja tudi pri 100FPS+, samo en drug, ki pa ni dumbfuck, očitno ne zna brati... :/
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Isotropic ::

http://semiaccurate.com/2012/05/01/why-...
kaj pomeni to okoli teh mask, lahko kdo prevede v laicni jezik?

mihco ::

edino kar je za nas pomembno je to, da ne bomo videli nikakrsnih znizanj s strani nvidie. Tako ostaja 7970 vsaj price/performance wise bolj "smiseln" nakup. Zal.

D3m ::

Pa ne samo to, ničesar od low/mid grafičnih. ;( Zamujanje, predolgi dobavni roki, cena,...itd. Slabo slabo.
|HP EliteBook|R5 6650U|
««
19 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup gaming računalnika ~ 900 eur

Oddelek: Kaj kupiti
274713 (3902) Nejcos
»

AMD-jeve kartice spet cenejše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10424644 (20738) Shkorc
»

Nvidia predstavila prvega keplerja: GTX 680

Oddelek: Novice / Grafične kartice
4514455 (11562) Isotropic

Več podobnih tem