» »

HD format preko USB

HD format preko USB

hifrik ::

Torej ... sem nabavil PHILIPS LED TV 55PFL6606H ... http://www.bigbang.si/slika/tv-sprejemn...
V navodilih jasno piše da lahko gledaš HD format preko Zunanjega diska, PC... ampak mi ne deluje.
Ko priključim na USB priključek na TV-ju zunanji disk (1,5tb, NTFS) mi ne zazna HD datotek s končnico .mkv.
Ali mogoče kdo ve v čem je štos?

lp

Marilyn ::

HD resolucija verjetno DA, ampak je možnost da ni to v .mkv formatu.Verjetno ti usb predvaja kakšne .mp4, .avi itd. Morda tudi .m2ts :))
Če bi se dalo kje najti točnejše podatke USB podpore...

hifrik ::

http://download.p4c.philips.com/files/5...
Na strani 66 je tabela podprtih formatov, med katerimi je tudi .mkv in sicer preko USB in DLNA.
Ni pa mi jasno kaj pomeni, da imena datotek ne smejo biti daljša od 128 znakov ?
A ima veze kako je disk formatiran (FAT ali NTFS) ?

lp

Marilyn ::

aha vidim, da podpira .mkv, probaj raje z kakšnimi drugimi .mkv-ji! Ali pa unemu spremeni ime v krajše seveda.

logout ::

hifrik je izjavil:


A ima veze kako je disk formatiran (FAT ali NTFS) ?


V navodilih, ki jih omenjaš, na strani 66 piše, da na USB podpira samo FAT.

L.p., Kloko

All ::

mogoče je problem v mkv z DD zvokom. Večina tv-jev predvaja le Ac3 večkanalni zapis.

Marilyn ::

njemu sploh ne zazna .mkv fajla, zvok je spet drug problem.

hifrik ::

Danes sem probal preko usb ključka pogledat film v .mkv formatu in ga ni zaznal. Sem skrajšal naziv pa nič. avi ali wmv format pa zazna!
:-(

Marilyn ::

testiraš samo en film v .mkv fajlu...ali tudi druge?...si spremenil v FAT...seveda, če imaš priključen USB.

hifrik ::

Nič več mi ni jasno. Sem priklopil zunanji HDD disk 1,5 tb, formatiran v NTFS formatu (!) in mi je prebral .mkv format!
File se glasi: ACDC.Live.at.River.Plate.2011.BluRay.1080p.DD.x264-SIHQ file je .mkv, velikost 8,86gb - brez podnapisov

Potem sem pa probal:
Alien.1979.Directors.Cut.1080p.BluRay.x264.DTS-WiKi file je .mkv, velikosti 8,32gb - podnapisi imajo extra SRT file
KATEREGA PA MI NI NAŠEL !!!
Pa v čem je tule štos, razlika je samo v zvoku in pri Alien so podnapisi.
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hifrik ()

Marilyn ::

probaj .mkv fajle kateri imajo AC3 zvok..očitno ti samo te zazna kot celoten fajl. Tako sem lahko razbral iz tvojih primerov, se mi pa zelo čudno zdi oz. tega še nisem videl. Je pa spet lahko razlika med kodeki in kako je .mkv zapisan. Tudi, če so to vsi .mkv fajli, imajo lahko različen Kbps in pa način zapisa...

hifrik ::

Marilyn je izjavil:

probaj .mkv fajle kateri imajo AC3 zvok..očitno ti samo te zazna kot celoten fajl. Tako sem lahko razbral iz tvojih primerov, se mi pa zelo čudno zdi oz. tega še nisem videl. Je pa spet lahko razlika med kodeki in kako je .mkv zapisan. Tudi, če so to vsi .mkv fajli, imajo lahko različen Kbps in pa način zapisa...


Ja zgleda da je res finta pri zvoku. Baje Philipsi ne podpirajo DTS zvok, ampak samo DD - to mi je omenil kolega. Bom danes še probal en film z DD zvokom in bom poročal :)

Marilyn ::

potemtakem ti fajla, ki vsebuje zvok DTS, ne zazna niti kot film- .mkv file!...Ti priporočam popcorn MKV audio converter!

Bramac ^^ ::

Mogoče malo offtopic, ampak me vseeno zanima ali si lahko vzameš malo časa in opišeš ta TV iz prve roke (kvaliteta, se nakup izplača, ipd.)?

hifrik ::

Bramac ^^ je izjavil:

Mogoče malo offtopic, ampak me vseeno zanima ali si lahko vzameš malo časa in opišeš ta TV iz prve roke (kvaliteta, se nakup izplača, ipd.)?


Ma, stvar je še sveža tako da teško komentiram. Prej sem imel s81cm analognega Philipsa in je tole pravo razodetje. Glavni razlog za nakup pa je bilo razmerje velikost/cena. Ni pa 3D kar pa me sploh ne moti. Kar se kvalitete tiče pa nimam pripomb, sem imel že kar nekaj Philipsov in me nobeden ni razočaral.
lp

hifrik ::

Marilyn je izjavil:

potemtakem ti fajla, ki vsebuje zvok DTS, ne zazna niti kot film- .mkv file!...Ti priporočam popcorn MKV audio converter!


Točno v tem je caka, Philips po neki čudni logiki ne podpira DTS zvoka!!! sam DD :) Sem pa probal popcorn MKV konverter pa mi ne dela.
Bo treba nabavit kakšen NMT tank, pa je.

Marilyn ::

naštimaj, da ti pobere dodatke ročno....in ti bo program delal.

krebs11 ::

Še boljši je MKV2AC3 je bolj enostaven http://www.videohelp.com/tools/MKV2AC3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ni zvoka na tv philips pri gledanju filmov

Oddelek: Zvok in slika
152492 (2151) stanislavp
»

DTS -> AC3 5.1 [HD - .mkv]

Oddelek: Pomoč in nasveti
194542 (2275) Janac
»

mkv v mp4

Oddelek: Programska oprema
131783 (1638) hojnikb
»

Urejanje podnapisov .mkv fajlom

Oddelek: Pomoč in nasveti
305676 (4723) bosmla
»

Uporabnost USB na LCD TV-jih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12155668 (47559) Lupin

Več podobnih tem