» »

Koliko časa potrebuje paket iz kitajske

Koliko časa potrebuje paket iz kitajske

kforsi ::

Živjo imam naslednje vprašanje in sicer 22. 11. 2011 sem naročila paketek težak je 0, 5 kg. Poslan naj bi bil z zračno poŠto, ampak standard shipping.
Pošti sledim in se res zelo počasi premika in sicer zgleda takole:

Item no. Year status location destination country date
ra304219333cn 2011 slovenia 2011-11-30
ra304219333cn 2011 suzhou slovenia 2011-11-26
ra304219333cn 2011 suzhou slovenia 2011-11-26
ra304219333cn 2011 slovenia 2011-11-24

Ali mogoče kdo ve kdaj lahko pričakujem moj paket glede na zgornje stanje?
Se mi že kr mudi! Hvala in lp
  • polepsal: Mavrik ()

nUUb ::

Moja pošta, je pogosto prihajala v treh tednih, odkar je bila odposlana. Prav tako tudi paketi.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Pyr0Beast ::

cirka 20dni do celega meseca
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Alamar ::

Glede, da je 30.11 bila šele na izhodu iz Kitajske je še ne bo tako kmalu. Odvisno tudi od naše carine. Če je vrednost več kot 22 EUR znajo brskati po paketu, kar lahko dodatno zavleče dostavo.

kforsi ::

Zanima me še ali imam lahko na carini kake težave, ker je v paketu 5 istih artiklov - modni dodatki v vrednosti 120 eur? Firme nimam ali kakega podjetja, to je čist za osebno rabo.

MajorM ::

Ko se je mudilo je bil paket tretji ali četrti dan že pri naslovniku v Shanghaiu. Šlo je pa z letalom.

Alamar ::

kforsi je izjavil:

Zanima me še ali imam lahko na carini kake težave, ker je v paketu 5 istih artiklov - modni dodatki v vrednosti 120 eur? Firme nimam ali kakega podjetja, to je čist za osebno rabo.
Če bodo odprli bo 20% ddv plus stroški carinjenja. Če je večji paketek bodo verjetno odprli, ali pa če piše GIFT na deklaraciji, bodo tudi odprli. Če so modni dodatki ponaredki priznanih blagovnih znamk, je verjetnost, da bo šlo v uničenje.

kforsi ::

Zanima me ali na carini zabeležijo v računalnik kaj si kupil?

opeter ::

kforsi je izjavil:

Zanima me ali na carini zabeležijo v računalnik kaj si kupil?


Seveda. Pristaneš na ti. "črnem seznamu" in če boš še večkrat naročil izdelke, katere uvoz je prepovedan v EU/Slovenijo iz takšnih ali drugačnih razlogov, se lahko proti tebi sprožijo določene sankcije.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kforsi ::

ok da vem, sj ni problem, bom raje v angliji naročila drugič, tukaj se ne gre za nobeno elektronko, gre se za modni dodatek s katerim se ženske lahko izredno polepšamo in je pri nas kar 10 krat dražji in ni prepovedano uvažati.
od elektronike sem za foro naročila samo en tablični računalnik, da vidim, kaj bo prispelo in kako.....to me niti tolko ne zanima kdaj bo prišlo, ko bo bo.
Lahko pa povem, da sem danes prejela pošiljko iz Amerike in je prišla v 9 dneh.

Alamar ::

Kot, pravim, če je modni dodatek priznane blagovne znamke in je, kot praviš 10x cenejši, kot pri nas, gre verjetno za ponaredek in je potencialno možna zaplemba.

Glede tabličnega računala pa skoraj gotovo računaj na carinjenje (vsaj 20% ddv plus stroški, oziroma tudi carina, če je večje vrednosti),

tado6 ::

Jaz sem s Kitajske vedno dobil v 3 tednih.

kforsi ::

Almar to kar sem naročila izvira iz Kitajske, nabavlja pa od njih vsa Evropa in prodaja pod drugim imenom in nabijejo cene v nebo. Zato se zaplembe ne bojim. Samo rada bi to večkrat naročila, samo se bojim, da me ne bi obsodili prodaje na črno.
Tablični je pa tako, da cena je čist nizka 57 eur, podarila bi ga hčerki in je v roza barvi, android ...... samo ne vem če ima CE, ker niti ne vem kje bi to lahko pogledala ??? Nazadnje bo mogoče res pristalo na uničenju.
Zanima me ali me bodo o tem cariniki obvestili, da sem kupila neprimeren računalnik??
Zanima me še ali bom morala davek plačat na carino, ali lahko vse poštarju plačam. Carinili mi ne bodo ker zneski ne presegajo 150 eur. In kakšne stroške ti še zaračunajo ?
Matr naša država te res obere na vsakem koraku ;(

LuGi ::

Nebo šlo na uničenje saj ne gre za ponaredek. V najslabšem primeru ga bodo vrnili pošiljatelju in ta ti bo vrnil denar.

Ko paket prispe dobis po posti obvestilo,da jim moraš posredovati racun in ko ti postar prinese posiljku mu placas davek 20% + 4.5E stroski carinjenja.

kforsi ::

aha, ali račun lahko pošljem po mailu ali faxu ?
res hvala za odgovore :)

darkolord ::

Lahko.

bdoxx ::

modni dodatek s katerim se ženske lahko izredno polepšamo


:)):))

T-Majo ::

14 dni do 3 tedne.

kforsi ::

Hvala vsem za odgovore...paket sem naročila 22.11.2011 in ga dobila danes 6.12 direktno na moj naslov brez carine, brez davka kr hitro, sem zelo vesela:)

Nemelk ::

no, pa da še jaz opišem eno mojo izkušnjo...

naročil sem baterijo za laptop. baterija je prišča v cca 3 tednih na carinsko pošto. Znesek je bil cca 22eur.
domov dobim pismo, naj pošljem link s spletne dražbe itd, kar sem tudi naredil in čakal...
čez teden dni, sem se naveličal in poklical, kaj se dogaja s tem mojim paketom, ki je že lep čas v SLO.
na carisnki pošti so mi sporočili, da je bilo pr njih vse OK in so paket oddali naprej, na Pošto, ki naj bi paket dostavila na mojo lokalno pošti, od tu pa poštar do mene.

no, to se seveda nikoli ni zgodilo!!! pošta je, po mojem mnenju UKRADLA mojo pošilko, saj je bila navadna pošta, brez številke za sledljivost! kar je zgleda odlična priložnost, za ljudi, k itam delajo, da od časa do časa se kakšen paket tudi "izgubi"

ironija je v tem, da je paket prišel čez 3/4 sveta OK, med centralno Pošto in mojo pošto pa mu ni uspelo prepotovati cca 50km! :)

Skratka, pošta slovejije je ZAKON! pa si mislite kar želite...
Nemelk ™

miha1984 ::

Moja pošiljka (isto baterija za prenosnik) je v SLo prispela po 20ih dneh, ampak sem zarad f. carine moral čakati še dodatnih 10dni. Hvala bogu mi vsaj carine niso kasiral, pa tud baterijo sem dobil. :)

connel ::

No to, da naša pošta smrdi na daleč ni prav nič novega. Đizs, precej verjetno je, da bom prej dobil paket iz Anglije, kot pa iz drugega konca Slovenije.

Pyr0Beast ::

V info

Cena pošiljanja iz kitajske v slovenijo preko air-maila je pod 3 EUR

...
Tule ti pošta slovenije računa toliko do sosednje vasi
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

darkolord ::

Do Kitajske ti tudi toliko računa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Aliexpress dostava (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6514348 (8088) Luka99
»

DealExtreme - poceni gadgeti (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Loža
2052316092 (61177) Karen
»

Čas dostave - pošta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5115427 (14368) darkolord
»

Paypal nakup iz združenih držav

Oddelek: Pomoč in nasveti
323284 (2713) darkolord
»

Kupil bi DVD iz YesAsia...

Oddelek: Kaj kupiti
171302 (864) Gatsu

Več podobnih tem