» »

huawei vs. htc vs. samsung vs. SE

huawei vs. htc vs. samsung vs. SE

izbrana ::

Hej

Ker si kupujem nov telefon, in se ne morem odločiti katerega vzeti, prosim za vaše mnenje:
- Huawei ideos x5
- HTC wildfire s
- Samsung Ace
- SE xperia ray

Ace mi sicer ne diši preveč, wildfire in ray imata morda za odtenek premajhna ekrana, huawei pa je neznan in sem rahlo skeptična glede kakovosti.
Any iddeas?

tado6 ::

O Huawei na veliko forumih potekajo debate in večina je zelo pozitivnih. Kmalu pride tudi SLO jezik (oziroma je že na voljo) nov vmesnik, odličen telefon skratka (ne bo ti žal). Sam imam SE Xperia Ray in je tudi odličen telefon.

6151 ::

x5
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

djordjevic ::

Moja punca ima X5. Za ta denar (1€ za dve leti naročnine) definitivno zelo soliden telefon.
No grave is deep enough to keep us in chains.

HarryRed ::

Med naštetimi je Ray za razred boljši od vseh.. Če te pa moti manjši ekran pa je to problem :)

Bias ::

Zagotovo Huawei ideos x5

ampak vzami Huawei U8800 Pro, ki je ISTI telefon, le da ima bolši procesor in boljši display...pa še nekaj malenkosti :)

Jaz imam X5 in je am, za svojo ceno res zadovoljiv moje potrebe

SkyEye90 ::

Xperia Mini je enako zmogljiva kot Xperia Ray, le manjši zaslon ima in je polovico cenejša :)
Sicer pa sem tudi sam o Huawei-ih bral veliko pozitivnih komentarjev, tako o kvaliteti in zmogljivostih.

CallMeAl ::

Še en glas za Huawei-a. Dobra izdelava, hiter in s solidno podporo neuradne skupnosti, če hočeš dajati gor optimizirano verzijo Androida - pri neuradnih verzijah (sam uporabljam Oxygen) je tudi na starih modelih (tisti, ki niso PRO) procesor navit na 1GHz brez problemov. Trenutno je uradna verzija še 2.2, ampak do konca leta pride 2.3 (zaenkrat je zunaj beta). Verjetno bo takrat enkrat počasi že na voljo tudi neuradna verzija Ice cream sandwich. Mislim pa, da ti nalaganje neuradnih verzij izniči garancijo.

Bias ::

jaz imam uradno verzijo in je super, no dal sem si temo https://market.android.com/details?id=n...

je mal bolj mikavna, deluje tekoče.

TOP ::

Tudi z moje strani glas za Huawei GSM ga mam 3 mesece in je fenomenalni telefon.

trnvpeti ::

X5 ima izredno slab fotoaparat.
Izredno!

Bias ::

Res je, fotoaparat ni njegov plus...ampak sem prepričan da vse ostalo prekaša zgoraj omenjene. Ni pa spet tako porazen, da fotke ne bi bile uporabne, Pri dobri osvetlitvi so fotke čist solidne, ko je temno so slabe. Ampak, za sekundarno fotkanje, čist ok.

HarryRed ::

Huawei verjetno res ni slab mobitel, vendar je Xperia Ray po specifikacijah vsaj za razred boljša od tega Huawei-ja (ki tudi ni več ravno med novejšimi mobiteli). Prav tako je za Xperio ray napovedana uradna posodobitev na android 4.0. Edina slabost Xperie ray napram Huawei ideos je manjši ekran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HarryRed ()

TOP ::

HarryRed je izjavil:

Huawei verjetno res ni slab mobitel, vendar je Xperia Ray po specifikacijah vsaj za razred boljša od tega Huawei-ja (ki tudi ni več ravno med novejšimi mobiteli). Prav tako je za Xperio ray napovedana uradna posodobitev na android 4.0. Edina slabost Xperie ray napram Huawei ideos je manjši ekran.

Pa počem ti sklepaš da je za razred bolša,to ti mal kar tako.Poglej še ceno 1e za fenomenalni telefon.

Thunder wave ::

No glede kamere, ekrana in kvalitete izdelave je stoodstotno 1 razred višje. Če še ostane kaj drugega pa ne vem...:D
Glede cene pa se strinjam, da je IDEOS zmagovalec, je pa treba vedet, da telefona ne kupuješ le za nekaj mesecev in kot je že zgoraj omenjeno Ray dobi nadgradnjo na 4.0 ICS.

Zgodovina sprememb…

Bias ::

@thunder wavw: telefon ne kupuješ za nekaj mesecev, za več kot leto dni pa tudi ne če smo iskreni...dandanes je povprečje verjeto od leta-do dveh let, potem se ga menja. Govorim na pamet, malce po filingu.

Kvaliteta izdelave? Kaj naj bi to pomenilo? OS, se strinjam, x5 verjetno nau šel na 4.0.

GeForce ::

Uradno vrjetno res ne (X5 na 4.0 Androida mislim) ampak s pomočjo xda in drugih razvijalcev pa skoraj sigurno.

Thunder wave ::

J Glede kvalitete izdelave mislim to, kako sta telefona narejena in kakšen je občutek v roki. Držal sem že oba, ampak se mi je Xperia zdela trdnejša, bolj kompaktna ( z Ideosom ni bilo nič narobe, a se mi je Xperia zdela boljša glede tega).

Bias ::

no saj jaz xperije nisem držal, tako da težko sodim. Ma x5 je lušten, mogoče malce pretežak in predebel, vsaj moj ko imam še silikonski kako_se_temu_sploh_reće in ga še malce poveča.

HarryRed ::

TOP je izjavil:

HarryRed je izjavil:

Huawei verjetno res ni slab mobitel, vendar je Xperia Ray po specifikacijah vsaj za razred boljša od tega Huawei-ja (ki tudi ni več ravno med novejšimi mobiteli). Prav tako je za Xperio ray napovedana uradna posodobitev na android 4.0. Edina slabost Xperie ray napram Huawei ideos je manjši ekran.

Pa počem ti sklepaš da je za razred bolša,to ti mal kar tako.Poglej še ceno 1e za fenomenalni telefon.


Oseba, ki je zastavila vprašanje ni nikjer napisala kateri mobitel je boljši glede na ceno, tako da le ta ni bila relevanten kriterij za odločanje in sem enostavno napisal kateri od naštetih mobitelov je najboljši. In ja še vedno trdim, da je Xperia ray veliko boljši mobitel od Ideos X5. Sklepam pa po tem, da ima Xperia ray boljši ekran, boljšo ločljivost ekrana, veliko boljšo kamero (tudi možnost snemanja v HD), boljši procesor, naloženo ima novejšo verzijo androida + napovedano je, da bo dobil uradni update na 4.0. Kakšen argument še potrebuješ???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HarryRed ()

Bias ::

Harry, si ga primerjal xperijo in Huawei U8800 Pro (ki je tanou X5), cena je ista namreč, a bolši proc, boljši ekran/reso, lahko snema hd? Saj ne narobe razumet, men dol visi ker je in in ker ni, sam vem da sta med X5 in X5 pro razlike in bi bil bolj primerna primerjava.

kar se tiče OS pa jaz nebi dajal za velik kriterij.

HarryRed ::

Telefon za katerega sem govoril je Huawei U8800 IDEOS X5, za katerega je bilo postavljeno vprašanje. Tisti ta drugi oz. izboljšana različica pa se imenuje Huawei U8800 Pro. Med X5 in Pro pa skorajda ni razlike, edina opaznejša razlika je le v procesorju ki so ga iz 800 MHz povečali na 1 GHz (kamera, ekran itd. je vse enako).

sailex ::

Jaz imam Huawei U8800 pro in sem preveč zadovoljen ! Če ga kupiš v tusmobilu daš 20 € redne cene v paketu vesolje ! Res odličen telefon !

;-) ::

Imel sem vse od naštetih, kaj te zanima lahko vprašaš.

Huawei ideosa imam še doma, xpera ray je šla prvi dan naprej, je pa super telefon, z izjemnim fotoaparatom.

Na hitro: xperia je bolj lična, lepše sede v roko kot ideos, ima boljši fotoaparat tudi hitrejši in odzivnejši telefon.

slike http://www.mojalbum.com/dejcc/xperia-ra...

Tilen ::

Priporočam, da malce počakaš in vzameš raje Nokia Lumia 800 ali Nokia Lumia 710.


 x

x



 x

x



 x

x



Za punce bo pa še pink verzija na voljo in afaik bo cena pri operaterjih z vezavo zelo OK.

 x

x

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Gladi ::

Katera ne očitna nokiina propaganda :))

;-) ::

Vrjetno se je odloči za Androidni telefon če je 4 take predlagal.

Tilen ::

Ne, ni propaganda, je pa res, da so mi Windows Phone naprave precej vsec in bi si zelel Lumio pri nas za spodobno ceno pri operaterju.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

HarryRed ::

Očitno si zgrešil temo.. Ne vem zakaj fopaš z nokiami, če je bilo vprašanje jasno postavljeno..

jizzer ::

Očitno on noče da se zajebe z androidom >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni Android telefon za ženo (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6716670 (13023) 1krat
»

Nakup novega mobilnika

Oddelek: Mobilne tehnologije
182563 (2033) Gigahertz
»

Nov telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
527074 (5311) burek1
»

nakup telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
304362 (3800) amacar
»

Nakup telefona in izbira paketa

Oddelek: Mobilne tehnologije
171488 (1206) Mare3

Več podobnih tem